Комп'ютерні ігри в життя християн - зло, користь чи марна трата часу?

  1. Володимир Ніколаєв , Директор Інституту церковного служіння, пастор церкви «Благодать» (м Тирасполь,...
  2. з свідоцтва колишнього любителя комп'ютерних ігор Анатолія Ермохіна (Газета «Пробудження»):
  3. Олександра Ланц, « Твоя Біблія. Відповіді на запитання »:
  4. В'ячеслав Халанський, психолог, співробітник християнського дослідного центру «Реаліс» (Київ) про вплив...
  5. Батькам дуже важливо задатися наступними питаннями:
  6. Надія Агєєва, психолог-консультант лабораторії психодіагностики Міжнародного незалежного еколого-політологічного...
  7. INVICTORY тепер на Youtube, Instagram і Telegram!

Якщо раніше говорили «Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти», то сьогодні це прислів'я можна замінити на «Скажи в які комп'ютерні ігри ти граєш, і я скажу, хто ти». Ігри стали частиною життя практично кожної людини з самого раннього віку. Який вплив вони надають на наше життя? Чи варто дозволяти грати дітям? Як вони впливають на психіку? І чи варто християнам взагалі витрачати свій час на комп'ютерні ігри? Ми зібрали думки.

Володимир Ніколаєв , Директор Інституту церковного служіння, пастор церкви «Благодать» (м Тирасполь, Молдова):

Захоплення комп'ютерними іграми пов'язано з великою кількістю вільного часу у підлітків, наданих самим собі через завантаженість батьків, а також з використанням багатьма компаніями ігор для професійного навчання фахівців. Комп'ютерні ігри - це, з одного боку, спосіб поліпшити свої професійні та фізичні навички, з іншого боку - це негативна сторона сучасного світу, що веде людей з реального світу у віртуальний.

Якщо гра служить засобом відпочинку, то такий вид дозвілля прийнятний. Деякі християни стверджують, що не можна витрачати дорогоцінний час на комп'ютерні ігри, краще почитати Біблію або відвідати хворого. Але хоч як мене звучало це благочестиво, Бог придумав відпочинок, і ми не можемо ігнорувати цю область людського життя. Є час для служіння і роботи, а є час для відпочинку. Просто все люди відпочивають по-різному: одні читають книгу, інші йдуть на риболовлю, треті грають в комп'ютерні ігри і т.д. Головне, щоб ставлення до гри і її зміст не суперечило духу Письма.

Але часом гра замість відпочинку стає виснажливим працею. Бог закликає до ревної праці в реальному світі, а не віртуальному (Притчі 6: 6-11) і хоче, щоб ми дорожили часом, підтримуючи баланс між роботою і відпочинком.

з свідоцтва колишнього любителя комп'ютерних ігор Анатолія Ермохіна (Газета «Пробудження»):

Сьогодні, аналізуючи технології та індустрію комп'ютерних ігор, я прийшов до висновку, що більша частина комп'ютерних ігор носить окультний характер, і багато хто з них безпосередньо втягують грають в окультний світ, в окультну практику і навіть - посвячення душ сатані. Інша частина цих ігор сповнена насильства, крові і вбивств. Я приходжу до висновку, що диявол дуже потужно використовує цю сферу нашого століття, нашого життя для того, щоб захоплювати сотні, тисячі, мільйони молодих людей.

Олександра Ланц, « Твоя Біблія. Відповіді на запитання »:

Комп'ютерні ігри (99%) ніяк не відповідають тому, що очікується від християнина (Фил.4: 5-8):

«Ваша лагідність хай буде відома всім людям». Вони не вчать лагідності.

«Господь близько». Вони «допомагають» людині забути про те, що Христос скоро прийде, як, втім, повністю спотворюють розуміння того, хто Такий Господь;

«Не піклуйтеся ні про що, але завжди в молитві й проханням з подякою свої бажання перед Богом». Вони не тільки забирають час, який людина могла б провести в молитовному спілкуванні з Богом, але й відучують від будь-яких спроб подумати про те, що життя людини залежить тільки від Бога, при цьому ні про яке реальне подяку по відношенню до Бога і мови бути не може;
«І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі». Навіть ті ігри, які створені за біблійними сюжетами, ніяк не ведуть людини до того, щоб всі його думки були зосереджені тільки на Христі, адже як не крути, гравець завжди більш зосереджений на себе та свої досягнення.
«Нарешті, мої брати, що тільки істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне хвали, що тільки чеснота і похвала, думайте про це». Без коментарів ... особливо якщо уважно вивчити, що Біблія має на увазі під кожним словом: «істинно, справедливо, чесно, чисто, чеснота ...» Жодна комп'ютерна гра не відповідає цим вимогам.

В'ячеслав Халанський, психолог, співробітник християнського дослідного центру «Реаліс» (Київ) про вплив комп'ютерних ігор на підлітків:

Чи впливають комп'ютерні ігри на рівень прояву агресії у підлітка? Чому підлітка / дитини так складно «відірвати» від планшета, телефону або комп'ютерної приставки? Жорстокі комп'ютерні ігри впливають на формування агресивної поведінки у підлітка або ж підліток вибирає ті чи інші ігри, які відображають його цінності і почуття? Ці та подібні питання задають дитячі психологи, а також батьки, вчителі.

Віртуальний простір - це те місце куди «убегаюр» від реальних завдань / питань / проблем не тільки діти, а й дорослі. Можна згадати книгу «Самотність в мережі» Я.Вішневского. Чи не одна людина не може витримувати самотність, особливо дитина або підліток. Його психіка інтенсивно формується, а це супроводжується багатьма стресами. Підлітки чутливі до слів, фраз, особливо зауважень значущих дорослих (вчителів, сусідів, батьків і т. Д.) Тим, які їх ображають і знецінюють. Я пам'ятаю, як до мене звернулася мама з проханням допомогти її синові. У сина така проблема: він раптово перестав вчитися. Як з'ясувалося пізніше, вчителька, у якій навчався хлопчик, при всьому класі могла його висміяти, зганьбити. Дуже важливо було участь мами в житті дитини в той момент, коли він перестав вчитися.

Підлітки «пірнають» в комп'ютерні ігри оскільки їх реальний світ психологічно нестерпний для них. Вони чогось не витримують в реальному житті (можливо криків будинку, критики, стереотипного сприйняття і т.д.) Відсутність емоційних відносин з боку дорослих (батьків), функціональне або формальне спілкування з дитиною, підстроювання життя дитини під якийсь батьківський ідеал, при якому не враховуються реальні потреби дитини від усього того, що викликає біль у дитини, почуття відкидання, від усього цього дитина хоче втекти. Але куди втекти, коли ти вдома разом зі своїм болем?

Але куди втекти, коли ти вдома разом зі своїм болем

У віртуальному простір, де підліток може бути визнаним, головним, управляти ситуацією, отримувати визнання і повагу, він себе почуває більш «живим» ніж в реальному житті. Вибір тієї чи іншої гри буде відображати його емоційні переживання. Дослідження фахівців-психологів на сучасному етапі показують, що найменший рівень агресивності характерний для підлітків, які грають в ігри з неагресивним сюжетом. Найбільший рівень агресії у підлітків, які грають в «шутери» (прим. Від англійського shooter - стріляти) - жанр відеоігор, в яких ігровий процес ґрунтується на боях з використанням вогнепальної і метальної зброї з видом від першого (другого, третього) особи: гравець сприймає події очима головного героя) від 2-го і 3-го особи і в GTA. Також виявлено взаємозв'язок між рівнем агресивності підлітків і рівнем насильства в комп'ютерній грі. Гра GTA - це найпопулярніша гра серед підлітків незалежно від статі і демографічного статусу. Якщо ви подивіться сайти з іграми GTA, тоді ви побачите, що рейтинг голосувань як в іграх для хлопчиків, а також і для дівчаток в середньому має такі цифри: від 120 059 до 189 543.

Якщо ви подивіться сайти з іграми GTA, тоді ви побачите, що рейтинг голосувань як в іграх для хлопчиків, а також і для дівчаток в середньому має такі цифри: від 120 059 до 189 543

Батькам дуже важливо задатися наступними питаннями:

  • Скільки часу моя дитина грає в комп'ютерні ігри?
  • Якого характеру ці ігри?
  • Чи знаєте ви потреби вашої дитини?
  • Скільки часу ви виділяєте на спілкування?
  • Які ваші стосунки зі своїм чоловіком або дружиною?
  • Скільки гумору і радості проявляється у вашій родині?

Якщо ви бачите, що не справляєтеся з ситуацією зі своєю дитиною, тоді дуже важливо вчасно звернутися за допомогою до фахівця.

Часто, з уществует такий міф серед дорослих, особливо відвідують християнську церкву: «Чим частіше я буду ходити до церкви зі своєю дитиною і залучати його в служіння, тим більша ймовірність того, що моя дитина не матиме проблем з агресією і різного роду залежностями . Важливо пам'ятати при цьому, що це далеко не головний фактор в рейтингу цінностей, які впливають на формування підлітків. Скоріше мова повинна йти про зрілих стосунках, де діти вільно можуть говорити про свої почуття, виражати емоції. Важливо батькам звернути увагу на свої труднощі у відносинах і на те, як ви вирішуєте свої напруги і конфлікти в стосунках. Оскільки саме цю атмосферу вбирає дитина в свій внутрішній світ. Важливо пам'ятати, що емоційні стани підлітків, «які захоплюються» КІ, мають свої специфічні особливості: вони більш тривожні, частіше відчувають гнів, сум, страх і менш агресивні в порівнянні зі своїми однолітками, які проводять в день за комп'ютерними іграми менше години.

Настоятель храму святителя Ігнатія Маріупольського протоієрей Георгій Гуляєв відповів на питання «Навіщо потрібні комп'ютерні ігри».

Надія Агєєва, психолог-консультант лабораторії психодіагностики Міжнародного незалежного еколого-політологічного університету

Надія Агєєва вважає , Що комп'ютерні ігри за певних умов можуть бути корисними для розвитку дітей та підлітків:

Є маса прекрасних навчальних і розвиваючих програм, та й будь-яка іграшка розвиває певні навички. Хороша іграшка може виховувати, вчити чомусь. Наприклад, є ігри, в яких маленькі діти знайомляться з православним храмом, з його архітектурою, оздобленням. До речі, на одну таку гру в "Хомі" була рецензія. По суті, це не стільки гри, скільки навчальні програми, що використовують ігрові елементи. Так що користь, безумовно, можлива. Навіть зміїна отрута в малих дозах - ліки, а в великих - смерть. Але тут важливе почуття міри.
З точки зору медицини, все це абсолютно нешкідливо до тих пір, поки не загрожує здоров'ю фізичному чи психічному.
Для психічного здоров'я найбільша небезпека комп'ютерних ігор полягає у виникненні залежності. Комп'ютерні ігри є відходом від реальності. Повністю занурюючись в гру і досягаючи в ній певних успіхів, людина реалізує таким чином (віртуально) більшу частину наявних потреб і ігнорує інші.

INVICTORY тепер на Youtube, Instagram і Telegram!

Хочете отримувати найцікавіші матеріали прямо на свої улюблені платформи? Ми готуємо для вас огляди нових фільмів, цікаві подкасти, термінові новини та корисні поради від служителів на популярних платформах. Багато матеріалів виходять тільки на них, не потрапляючи навіть на сайт! Передплачуйте і отримуйте найцікавішу інформацію першими!

Який вплив вони надають на наше життя?
Чи варто дозволяти грати дітям?
Як вони впливають на психіку?
І чи варто християнам взагалі витрачати свій час на комп'ютерні ігри?
Чому підлітка / дитини так складно «відірвати» від планшета, телефону або комп'ютерної приставки?
Жорстокі комп'ютерні ігри впливають на формування агресивної поведінки у підлітка або ж підліток вибирає ті чи інші ігри, які відображають його цінності і почуття?
Але куди втекти, коли ти вдома разом зі своїм болем?
Якого характеру ці ігри?
Чи знаєте ви потреби вашої дитини?
Скільки часу ви виділяєте на спілкування?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация