«Компанія« Європа-груп »

опис

Чарівна столиця Австрії, чудова і розкішна, чарівна і прекрасна, як сама музика, старовинна і сучасна - все це звичні компліменти для Відня, одного з найкрасивіших міст Центральної Європи. Про Відень можна багато писати, але так і не написати всього. Про Відень можна розповідати, але так і не розповісти все. До Відня потрібно приїхати, але одного разу буде недостатньо ...
Відень (англійська - Vienna, німецький - Wien) - столиця Австрії, а також одна з дев'яти федеральних земель країни, на території якої проживає більше 2 млн. Чоловік. Розташована Відень в східній частині країни біля підніжжя Альп на березі Дунаю. Місто обрамляє знаменитий Віденський ліс.
Відень - промисловий і фінансовий центр. Основними галузями промисловості є машинобудування, текстильна, фармацевтична, електротехнічна, нафтопереробна, деревообробна, швейна і харчова. Тут зосереджена основна частина фінансового капіталу і знаходяться головні банки країни (Erste Bank, BAWAG, Bank Austria Creditanstalt). У Відні перетинаються всі найважливіші магістралі країни, а також автомобільні і залізничні міжнародні траси. Відень має метрополітеном, великим річковим портом на Дунаї і найбільшим в Австрії міжнародним аеропортом.

Історія Відня:

Історія Відня налічує більше трьох тисяч років. Близько 500 року до н.е. на місці сучасного центрального округу міста було засновано кельтське поселення відунів (Vedunia), яка означала «річка в лісах». У 15 році до н.е. Відень завойовують римляни і перетворюють в форпост своєї імперії. Римський табір називався Виндобона (Vindobona) - не виключено, «біла земля». Римляни залишалися в Виндобоне аж до 5-го століття, після чого табір був спалений. Пізніше навколо руїн Відня виникають житла, а в 881 році місто вперше згадується під назвою Веніа (Wenia). До 10 століття Відень стає важливим торговим містом, а до середини 12 століття - резиденцією австрійських герцогів Бабенбергів. З 1278 року Відень - оплот династії Габсбургів, яким місто зобов'язане своїм імперською величчю і пишнотою. Саме при Габсбургах Відень стає столицею Австрії.
Відень двічі піддавалася облозі турками, і обидва рази здобувала рішучу перемогу над Османською імперією. Місто двічі пережив епідемію чуми, про яку тепер нагадують Чумна колона і велична будівля Карлскирхе.
Далі слід бурхливий розвиток як мануфактурноїпромисловості, так і сфер культури і мистецтва. До початку 20 століття Відень стає найбільшим містом Європи і важливим центром світової культури, особливо музичної.
Однак Відень втрачає свій вплив після поразки Австро-Угорщини в 1918 році. Перша світова війна призводить до падіння династії Габсбургів і стає причиною занепаду Відня. У наступні роки місто переживає режим австрофашизм і потім аншлюс (вступ до Відня німецько-фашистських військ). 13 квітня 1945 Радянська армія звільняє Відень, але її війська продовжують окупувати північно-східні околиці міста до 1955 року. У другій половині 50-х років у Відні знову починається бурхливий розвиток і розквіт.

пам'ятки

Віденська державна опера (до 1918 року іменована Віденська придворна опера) - це візитна картка міста Відень, одна з його головних визначних пам'яток і центр музичний культури. Віденська опера входить в п'ятірку кращих оперних театрів світу нарівні з міланської «Ла Скала» і лондонським «Ковент Гарден».
Опера у Відні виникла ще в середині 17 століття, і постановки йшли в різних театрах, поки в 1869 р не завершилося будівництво будівлі Віденської опери, побудованої за наказом імператора Франца-Йосипа. 25 травня 1869 року відбулося відкриття Віденської опери, на якому глядачі побачили оперу Моцарта «Дон Жуан». У 1945 році будівлю було зруйновано під час бомбардування, і театр кочував по іншим сценам протягом десяти років. Лише до 1955 Оперний театр був повністю відновлений.
У різні роки Віденську оперу очолювали видатні диригенти: Густав Малер, Фелікс Вайнгартнер, Франц Шальк, Клеменс Краус, Карл Бем, Герберт фон Караян, Лорін Маазель. З 2002 року музичним керівником віденської опери є Сейдзі Озава.
Відвідування Віденської опери входить в обов'язкову програму перебування у Відні. І нехай вас не бентежить ціна на квитки. Воно того варте. Незважаючи на дорожнечу у Віденській опері завжди аншлаг, і про квитки варто подбати заздалегідь. Вистави користуються незмінним успіхом як серед жителів Австрії, так і численних туристів, а на прем'єри з'їжджаються знаменитості з усього світу. Віденську оперу відрізняє помірний консерватизм, але в цьому-то і є її секрет світового успіху. Ви завжди можете бути впевнені в тому, що вас чекає подання найвищої якості, яке не залишить вас байдужим.
Сезон у Віденській Опері починається у вересні і триває десять місяців. Репертуар відрізняється великим різноманіттям (близько 50 назв). Центральне місце в репертуарі Віденської опери займають музичні шедеври великого Моцарта. Раз на рік, зазвичай в середині лютого, тут проводиться найзнаменитіший Віденський бал - Оперний бал.

Досить вимовити слова «Казки Віденського лісу», як одразу в пам'яті спливає, мабуть, найвідоміша мелодія Штрауса.
Дійсно, Віденський ліс - одна з найяскравіших пам'яток Австрії, овіяна чарівним романтичним ореолом. Недарма цей чудовий куточок землі прославили в своїх безсмертних творах Іоганн Штраус і Франц Шуберт, Бетховен і Моцарт.
Втім, зелені кущі Віденського лісу полонили не тільки музикантів, поетів і письменників, царствені особи теж не обійшли його увагою. Тут відпочивала від суєти палацового життя імператриця Австрії, дружина Франца Йосипа; тут розгорнулася любовна трагедія спадкоємця престолу Рудольфа і його коханої Марії Вечера. Ось уже 100 років історики не можуть розгадати таємницю, хто вбив цю закохану пару: можливо, названа дружина Рудольфа, можливо, сам кронпріц, приревнувавши свою Марію до палкому сусідові, а після позбавив життя і себе. Як знати?!
Між іншим, Віденський ліс лише дивом зберігся до наших днів. Справа в тому, що в далекому XIX столітті він міг бути проданий нікому лісоторговця. В ті часи після руйнівної війни з Пруссією спорожнілу австрійську державну казну потрібно було терміново поповнити.
Старовинні вікові дерева не вирубали виключно завдяки випадку. А саме: проявившему завидну завзятість колишньому офіцерові Його Імператорської Величності Геру Шёффелю. Ця людина розгорнув в пресі справжню хвилю протесту, заснувавши «Рух за порятунок Віденського лісу». Знадобилося два роки, щоб ліс залишили в спокої і, таким чином, зберегли для нащадків.
До речі, Віденським лісом ні багато ні мало, а більше 1000 років! Принаймні, так написано в старовинній грамоті, в якій він вперше згадується. Зберігається ця грамота в знаменитій Лицарської бібліотеці Віденської ратуші.
Ось дивне поєднання - вино і ліс, а між тим у відношенні Віденського лісу воно справедливо. Адже виноградарство тут зародилося ще при римських легіонерів. Найприємніші і цікаві виноробні центри зараз розташовуються в Клостернойбурзі, Перхтольдсдорфі, Гумпольдскірхене, Бад Фьослау і Бадені. У кожному з них в дивовижних кафешках вечорами звучить музика шрамлі або циганська скрипка і туристи також добре себе почувають за стаканчиком бурштинового вина як і місцеві завсідники. Так що гарний настрій завжди забезпечено!
Але це далеко не все, що можна розповісти про предмет гордості австрійців. Віденський ліс цікавий і своїми історичними пам'ятками.
Так, в північній частині Віденського лісу на мальовничих пагорбах всього-то в 10 км від Відня розташувався маленький і дуже гарне містечко Штифт Клостернойбург. У цьому дихаючому старовиною місті знаходиться найвідоміший в Європі монастир ченців августинців, побудований без малого 900 років тому. Поціновувачів мистецтва вразить старовинний емалевий Вердунскій вівтар, що зберігається в храмі. Уявіть собі, він був створений художником Ніколусом Верденом в 12 столітті!
Більш ніж цікава південна частина Віденського лісу, а саме: місто Медлінг. Завдяки чудовим краєвидам, відмінним ресторанчиках і хойригерам (так називаються винні погреби) і, звичайно, архітектурним пам'яткам, - це улюблене місце жителів Відня, не кажучи вже про туристів. Здалеку видно башточка старовинної фортеці Медлінг, велично підноситься на пагорбі. До речі, з неї відкривається прекрасна панорама на околиці. За легендою, в цій фортеці колись ховалися розбійники з великої дороги, що веде до Відня, але за наказом імператора фортеця була зруйнована, і розбійники залишилися без даху над головою. Так просто вирішилося питання злодійством ...
Так, на околиці містечка, в містечку Хінтербрюль є найбільше печерне озеро континенту - 6200 кв.м. У спекотний літній день по ньому приємно кататися на човні, а взимку можна трохи відігрітися, оскільки температура в шахті всього 9 градусів тепла. Між іншим, в 90-х роках минулого століття штольні цієї шахти стали природними декораціями Бастилії в голлівудській версії «Трьох мушкетерів».
Віденський ліс разючий! Він зосередив в собі масу всього цікавого. Практично на околиці Відня в містечку Лаксенбург цікаво поглянути на побудований в 1752 році імператорський літній палац Блакитний двір. Тут же ви знайдете англійський парк і стоїть посередині озера псевдоготичний замок Франценсбург з багатою колекцією творів мистецтв, зібраних імператором Францем Йосипом. Причому потрапити на острів можна тільки на поромі, управляє яким привітна жінка, неодмінно одягнена в морський кітель з майже що адміральської кашкетом на голові.
Ну а якщо вам захочеться оздоровитися, ласкаво просимо в передгір'я Віденського лісу, де знаходиться курорт Баден. Його лікувальні води і непідробна атмосфера бідермайєрских палаців привертає сюди заможних людей зі всієї Європи. Тут же знаходиться саме старовинне і найбільше казино Австрії. У Бадені любив проводити літо угорський композитор Імре Кальман, а також Моцарт, Бетховен і Штраус і багато інших знаменитостей з чиїми зображеннями можна часто зустрітися на вузьких вуличках міста. Чотири дні провів в Бадені і молодий російський цар Петро Перший.
Одним словом, є що подивитися, і маса варіантів як відпочити!

У кожному місті є такі споруди, які можуть багато розповісти про його історію. Собор Святого Стефана (Штефансдом) відображає історію не тільки Відня, а й Австрії в цілому і є національним символом як міста, так і країни.
Перша письмова згадка про Собор Святого Стефана датується одна тисяча двісті двадцять одна роком, тоді як саме будівництво почалося в 1137 році. Собор спочатку споруджувався як парафіяльна церква, і перша будівля перебувала за межами міста. З тих пір собор перебудовувався три рази. Але саме при герцогу Рудольфа IV Штефансдом придбав вигляд, що зберігся донині. У 1359 році за наказом герцога почалися роботи по розширенню храму, які тривали понад 100 років аж до 1523 року.
Собор Святого Стефана має дві вежі - південну і північну. Висота південній вежі становить 136 м і, піднявшись по сходах з 343х сходинок, Ви потрапите на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудова панорама Відня і її околиць. Північна ж вежа залишилася недобудованою (68,3м) через брак коштів. Тут знаходиться знаменитий «Пуммерін» - найбільший дзвін Австрії (вага 21.383 кг, діаметр 314см). Пуммерін був відлитий після другого турецької навали в 1683 році із захоплених гармат (турецьких гармат) і символізував перемогу і звільнення.
Штефансдом сильно постраждав від пожежі протягом останніх днів Другої світової війни. Під час пожежі впав і розбився Пуммерін. Здавалося, собор вже не відновити, але жителі Відня вирішили повернути собі свій національний символ, і в цьому їм допомагали всі мешканці Австрії. Кожна з 9ти земель пожертвувала гроші на відновлювальні роботи. Жителі Бургенланда зібрали гроші на лави для причастя, Карінтії - на люстри, Нижньої Австрії - на кам'яну підлогу, Зальцбурга - на скриньку для зберігання святого причастя, Форарльберг - на місця для сидіння, Тіроль - на вікна, Штирія - на портал в «Воротах гігантів », Відень - 230 000 черепиці для даху, Верхня Австрія - на новий« Пуммерін ». На відновлення пішло 7 років, і 23 квітня 1952 року Штефансдом був відкритий знову.
Штефансдом - це культурно-історична споруда і археологічна скарбниця. Собор складається з тисяч деталей, кожна з яких має свою історію і призначення: вівтар, ворота, башти, колони, картини ... Всередині собору велику кількість пам'ятників мистецтва і реліквій - середньовічні скульптури і вітражі, похоронні плити і надгробні пам'ятники. Тут покояться імператори і вчені, багаті купці і єпископи. На стінах Собору Святого Стефана можна побачити загадкові малюнки, сенс яких до кінця невідомий. А ще Ви виявите міру довжини тканини і розмір короваю хліба, за якими будь-який середньовічний покупець міг перевірити куплений ним товар.
Штефансдом є церквою. Кожен день тут проходять богослужіння: в будні о 7 ранку, у вихідні о 10 ранку. Служби проходять і по всьому великих святах (Різдво, Великдень, Трійця). У такі дні церква особливо красиво прикрашена і дзвонить Пуммерін, сповіщаючи про початок церковного свята.

Відень - справжній культурний центр Австрії, тут знаходиться понад дві сотні музеїв і виставкових залів. Не дивно, що саме у Відні на початку XXI століття був відкритий Музейний квартал (МуКва) (нім. - Museumsquartier або MQ) - цілий комплекс будівель, що включає в себе музеї, художні галереї, виставки, а також ресторани, кафе, сувенірні крамнички і антикварні магазини.
Музейний квартал розташувався на території колишніх стаєнь австрійських імператорів, завдяки чому будівлі стаєнь в бароковому стилі дивовижно поєднуються з сучасними будівлями. Починаючи з 1921 р, тут проводили численні торгові виставки та ярмарки, і колишні придворні стайні перетворилися в Виставковий центр, який функціонував кілька десятиліть. В кінці 1980-х років з'явився проект, що пропонує організацію цілого кварталу, присвяченого мистецтву. Запеклі дебати про його створення велися довгі десять років, багато діячів мистецтва і архітектори висловлювалися проти, але все ж в 1998 р проект був остаточно прийнятий, а в 2001 р будівництво завершилося і МуКва почав свою роботу.
Сьогодні музейний квартал Відня цікавий відразу з декількох сторін:
1). Музей сучасного мистецтва.
Тут знаходиться Музей сучасного мистецтва (MUMOK), де демонструється велике зібрання творів в стилі класичного модернізму, мінімалізму, концептуалізму, віденського акционізма тощо. При цьому сучасне мистецтво представлено не тільки в MUMOK, але і в численних художніх салонах і творчих майстерень, розташованих на території кварталу.
2). Музей австрійського мистецтва XIX-XX століть.
Одна з найбагатших колекцій австрійському живописі і творів мистецтва представлена ​​в Музеї Леопольда, де зібрані роботи австрійських майстрів експресіонізму і сецессиона: Е. Шіле, Г. Клімта, О. Кокошки та ін. Їх роботи химерно поєднуються зі зразками мистецтва з Африки, Китаю, Японії та Океанії, підкреслюючи особливий вплив екзотичної культури на мистецтво кінця XIX-XX ст.
3). Великий виставковий центр.
Саме в музейному кварталі знаходиться Кунстхалле - будівля із сучасними експозиційними залами, де проходять численні виставки. До будівлі примикають два кіноконцертних залу, в яких проводяться фестивалі танців, джазові фестивалі, оперні концерти, знаменитий Віденський фестиваль. Центральний внутрішній двір МуКва перед Кунстхалле став своєрідним «виставковим залом» на відкритому повітрі, улюбленим місцем городян і туристів.
4). Творча лабораторія для людей мистецтва.
Для творців в музейному кварталі Відня створені справді тепличні умови, тому на території кварталу так багато художніх салонів, антикварних магазинів, сувенірних крамничок, де можна придбати зразки сучасного мистецтва.
У будівлях по периметру МуКва розташований квартал Q21, своєрідний майданчик для розвитку мистецтва - тут знаходяться творчі майстерні, театральні студії, приміщення для демонстрації сучасних мистецьких акцій і культурних проектів.

Відень - НЕ только столиця Австрії, а й Визнана столиця вальсу, а Віденський бал - Одне з найбільш відоміх подій світського життя Європи. Це щорічній Захід, Який почінається 31 грудня и триває до Великого посту. Відкрівається бальний сезон в новорічну ніч у віденському палаці Хофбург, де проходитимуть Імператорській бал.
За сезон в городе проводитися около 300 балів. Свій щорічній бал влаштовують представник практично кожної професії: сажотрусі, журналісти, фармацевти, квіткарі, візнікі, продавці кави, музиканти та студенти. КОЖЕН бал має свою Назву и традиції. Але найголовнішим балом у всій Європі вважається Віденський Оперний бал, який зазвичай проводиться в середині лютого в будівлі Віденської державної опери (звідси і назва балу).
Історія Віденського балу розпочалася в першій половині 19 століття, коли під час масниці (проміжок часу з першого січня до Великого посту) влаштовувалися бали. Їх кількість сягала 250 щодня! Танцювали всі: і аристократи, і простий народ. В кінці 19 століття імператор Франц-Йосиф і імператриця Елізабет давали «Придворний бал» виключно для вищого суспільства. Однак, в 1899р після смерті жінки цісар Франц-Йосиф, переживаючи втрату, скасував проведення балу. Традиція була відновлена ​​кілька років по тому, коли в 1921 році на місце «придворного балу» прийшов «Оперний бал». Своє існування Оперний бал почав набагато раніше. Спочатку він проводився в Редутній залах імператорського палацу, а коли в 1869 році було споруджено будинок оперного театру, бал перемістився туди. У нового балу були свої відмінності: по-перше, пані повинні були обов'язково бути в масках, а по-друге, вони самі запрошували кавалерів на танець. Це створювало атмосферу таємничості і гри і принесло балу величезну популярність.
З тих пір правила змінилися, але проведення балу завжди слід встановленому порядку. Відкривається бал полонезом, в якому беруть участь до 200 пар. Пари відбирає спеціальний комітет, що складається з відомих віденських вчителів танців. Головний критерій відбору - вміння танцювати, а саме виконувати правобічний і лівобічний поворот. Комітет також стверджує вимоги до костюмів учасників.
Тут є ряд обов'язкових елементів. Зачіску учасниці повинна прикрашати корона (моделі змінюються щороку). Обов'язковим елементом бальної сукні також є букетик квітів. Чоловіки повинні бути одягнені у фраки або мундири. Після полонезу у виконанні дебютантів, на паркет виходить балетна трупа Опери. Потім знову танцюють новачки, які тепер вже демонструють уміння виконувати лівобічний вальс.
І тільки після цього головний розпорядник балу - танцмейстер - запрошує на танцпол всіх учасників балу. Так починається головна дія, і все занурюються в атмосферу чудової музики, танцювальних ритмів, невимушених розмов і легких фуршетів. На бал з'їжджаються європейська еліта, знаменитості, відомі політики і люди мистецтва. Віденський бал приймає до п'яти тисяч учасників. Обслуговують же захід близько тисячі фахівців - музиканти, кухарі, і навіть кравці і виробники взуття.
Віденський бал - це модна подія у світському житті, що не що втрачають свою популярність. За його образом і подобою проводяться Оперні бали в різних країнах світу - Нью-Йорк, Рим, Токіо, Стамбул, Бангкок і ін. А таки європейські столиці, як Прага, Братислава та Будапешт, обов'язково запрошують для проведення балу Віденський оркестр і Віденського танцмейстером.
Опинившись у Відні в сезон проведення балів, варто відвідати хоча б один з них. Незабутні враження Вам гарантовані, а сукні та фраки можна взяти напрокат!

Цікаво знати

Чим знаменита Відень:

Відень прославилася на весь світ своїми щорічними балами (Віденський бал), оперою (Віденська опера), танцюючими білими кіньми (коні ліпіціанской породи), музеями, галереями з унікальними скарбами мистецтва, університетами та вищими художніми училищами. Відень - місто музики і великих музикантів, місто мистецтва і чудової архітектури. Дивовижна кава і знаменитий яблуневий штрудель - це теж Відень.
Це цікаво:

Своїм будинком і джерелом натхнення Відень вважали багато знаменитих діячі науки і культури. Серед них видатні композитори - Моцарт, Бетховен, Шуберт, Штраус і інші, письменник Стефан Цвейг, фізик Ервін Шредінгер, натураліст Грегор Мендель. Відень по праву можна назвати столицею психоаналізу. Тут жили і працювали творець психоаналізу Зигмунд Фрейд, творець системи індивідуальної психології Альфред Адлер, творець Третій Віденської Школи психотерапії Віктор Франкл.

Транспорт Відня:

У Відні є 6 ліній метро, ​​ходять трамваї і автобуси. Громадський транспорт працює з 05.00 до 24.00. Для оплати проїзду краще користуватися Віденської карткою, але попередньо вивчивши всі її можливості, тому що принцип оплати поїздок в міському транспорті дуже незвичний для російських громадян. У Відні є також наземне метро або приміська електричка, на яку також поширюється однотипний квиток (картка) в межах міста. Купити проїзні квитки можна в тютюнових кіосках, автоматах або на станціях метро.
Аеропорт Відня знаходиться в 19 км від центру міста. До нього можна дістатися на спеціальному поїзді City Airport Train за 16 хвилин, на експрес автобусі з 04.30 до 01.00 (20 хвилин), на електричці зі станції WIen-Mitte (22 хвилини) або на такcі (35-40 хвилин). Найдешевший спосіб дістатися до аеропорту - поїздка на електричці (3 євро).

Як знати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация