Компліменти клієнтам - інструмент, який збільшує продажі в 2 рази

  1. Яку роль відіграють компліменти клієнтам для салону краси
  2. Чим компліменти клієнтам відрізняються від лестощів і похвали
  3. Ділові компліменти клієнтам
  4. Приклади компліментів клієнтам
  5. Компліменти клієнтам в піраміді логічних рівнянь
  6. Правильні і неправильні компліменти клієнтам
  7. Коли говорити компліменти клієнтам в салоні краси
  8. Які говорити компліменти клієнтам в салоні краси: приклади
  9. Як навчитися робити компліменти клієнтам

Салон краси не може існувати без людей, які потребують послуг, які він надає. Клієнти дуже важливі. І від їх задоволення якісним сервісом залежить життя-якого підприємства. Важливу роль в цьому відіграє те, наскільки салон краси зміг заручитися підтримкою покупця послуг. Існує кілька способів добитися довіри і поваги клієнтів. Це звернення на ім'я, спілкування з посмішкою і компліменти клієнтам.

Яку роль відіграють компліменти клієнтам для салону краси

Комплімент - доданок сервісного поведінки. Він діє на емоційному рівні, підвищує настрій, покращує самопочуття, і спілкування між людьми стає більш тісним.

При роботі з запереченнями, і не тільки, компліменти клієнтам відіграють важливу роль. На всіх етапах продажів не обійтися без прояву люб'язності по відношенню до споживачів послуг: від створення контакту до його утримання.

Мистецтво компліментів клієнтам - це вкрай ефективний інструмент. Але при цьому дуже важливо акуратно з ним поводитися. Будь-якій людині подобається, коли його хвалять і відзначають успіхи в усіх сферах життя. Але якщо комплімент переходить в лестощі, то це завжди відчувається і негативно позначається на ваших взаєминах. Тому потрібно розуміти, як правильно похвалити людини і де та межа, через яку не можна переступати.

Чим компліменти клієнтам відрізняються від лестощів і похвали

Відрізнити лестощі або похвалу від компліменту завжди легко. Це відчувається на підсвідомому рівні. Але все-таки є ознаки, що визначають кожне поняття. Головна відмінність полягає в тому, за яких умов і які люди роблять комплімент. Мета лестощів - змусити людину робити так, як вигідно тому, хто говорить. Це завжди маніпуляція, спрямована на досягнення корисливих інтересів. Іноді буває складно відрізнити лестощі від компліменту. Але якщо ваші заслуги підносяться в збільшувальною ступеня, знайте - вам лестять. Ось порівняйте дві фрази. «Ви - такий молодець, що б я без вас робив!» І «Як добре, що ще є професіонали своєї справи!»

Похвала - це особлива форма позитивної оцінки, яка можлива тільки якщо мовець стоїть вище за рангом, статусу або він старший за віком. Коли клієнта обдаровують похвалою, то це виглядає недоречно, тому що адміністратор салону краси явно не буде старшим за званням по відношенню до відвідувачів. Компліменти клієнтам, зроблені неправильно, приймають форму грубої лестощів або ж зарозумілою похвали. Навряд чи кому-то це потрібно. Відрізнити одне від іншого не складе труднощів. Самі відчуєте різницю між: «Ви такий молодець, так швидко впоралися!» І «Я б хотів мати стільки ж енергії, скільки у вас!»

Рекомендуємо спробувати Арніку - сервіс з управління салоном краси

Ділові компліменти клієнтам

щирі компліменти

Це кращий спосіб подружитися з клієнтами, сформувати позитивну репутацію компанії в їхніх очах і завоювати довіру. Щирі компліменти бувають прямими і непрямими. Перший варіант простий і зрозумілий. З другим все трохи складніше. Він має прихований натяк, який виділяє клієнта з натовпу. Наприклад, «Не всі клієнти так піклуються про своє здоров'я». Або: «Я хотів би мати справу з професіоналом».

маніпулятивні

Такі компліменти розумні клієнти можуть відразу обчислити. Їх мета - отримати вигоду для мовця. Вони спрямовані не на поліпшення емоційного стану людини, а стимулювання його вчинити так, як потрібно автору компліменту.

Приклади компліментів клієнтам

  1. Комплімент якостям. Оцінити пунктуальність або ввічливість клієнта на початку бесіди - значить відразу налаштувати його на позитивне сприйняття послуг. «Ми вам вдячні за те, що ви приїхали вчасно, так у майстри буде потрібну кількість часі, щоб вирішити ваші проблеми».
  2. Комплімент на запереченні. Це провокаційний спосіб, спрямований на сильну реакцію з боку клієнта. З таким компліментом потрібно звертатися акуратно, тому що спочатку ви зіткнетеся з запереченням або навіть обуренням, яке потрібно буде долати. «Ви не знаєте правил, зате відчуваєте все інтуїтивно».
  3. Порівняльний комплімент. Він робиться, коли говорить порівнює клієнта з собою і хоче мати щось, що у нього вже є. Порівняльний комплімент повинен вимовлятися щиро. Він не вигадується з голови, а ґрунтується на реальних фактах. «Ви такий щасливий. Як би я хотів мати таку ж фігуру, що ваша ».

За яким принципом будуються компліменти клієнтам в продажах

1. Комплімент повинен бути щирим. Щира і доброзичлива людина завжди викликає симпатію. З компліментами клієнтам та ж історія. Вони повинні звучати від чистого серця, без фальші. При цьому не варто забувати, що не тільки слова будуть говорити про те, що ви відчуваєте. Невербальне прояв також є частиною спілкування. Міміка, посмішка і позитивна енергетика будуть свідчити про ваші почуття сильніше, ніж слова. Важливо вірити в те, що вимовляєш. Є корисна вправа, яке допоможе в мистецтві діяння компліментів: роздивіться в людині щось хороше і саме це відзначте в розмові з ним. Для тренування можна в будь-якому зустрічається чоловікові або жінці помічати (або придумувати собі) позитивна якість і про себе щиро робити комплімент.

2 Комплімент повинен бути нешаблоним. Якщо комплімент щирий, то стандартні фрази відпадуть самі по собі. Використання клішірованних виразів буде говорити про те, що ваш комплімент нав'язаний нормами хорошого виховання, а не звучить щиро.

3. Конкретика. Промовляючи компліменти, говорите про конкретні речі. Чи не узагальнюйте і не розпливаються думкою по древу. Це допоможе уникнути шаблонних банальностей. Порівняйте: «Ти хороша людина» і «Я вдячний тобі за твою участь».

4. Особисте ставлення сильніше, ніж оцінка. Висловлювати оцінку діяльності або вчинку людини буде дуже некоректно. Таке право мають тільки люди, чий авторитет важливий для слухача. Зазвичай люди абсолютно не готові сприймати оцінку своїх дій і результатів, тому вони швидше за все приймуть ваш комплімент за насмішку або глузування. Крім того, не факт, що клієнти мають таку саму думку щодо своїх досягнень. «Ви маєте таку красиву фігуру» - що можна подумати про таку фразі? Рідкісні люди сприймуть її як комплімент. Більшість візьмуть це за підлизування. А ось якщо сказати: «Я завжди мріяла мати таку ж красиву фігуру», в чому відмінність? У другому випадку ви видаєте своє особисте ставлення, і клієнт сам сприймає це як комплімент на свою адресу.

5. Непрямий комплімент сильніше, ніж прямий. Як побудувати фразу таким чином, щоб комплімент клієнтові був непрямим? Розглянемо кілька варіантів.

  1. Через особисте ставлення, яке ми вже розібрали.
  2. Через питання: «Як у вас це виходить?»
  3. Через переказ думок інших людей: «Моя подруга дуже добре відгукувалася про вашому салоні краси».
  4. Через демонстрацію обізнаності про компанії клієнта: «Дуже хороша стаття про вашу фірму вийшла в останньому номері газети».

Придумати подібних прикладів можна безліч.

Компліменти клієнтам в піраміді логічних рівнянь

Зверніть увагу на важливий момент: чим вище по логічним рівням мітить ваш комплімент, тим він сильніший, але і ризикованіше. Існує певна модель, що носить назва «Піраміда логічних рівнів». Вона має пряме відношення до НЛП. Дана модель показує весь досвід людини від найнижчих рівнів (матеріальний світ) до верхніх (хто я). Нижче наведена картинка наочного пояснення.

Розберемо докладніше.

  1. Зовнішні прояви, оточення: «Ви нам раніше не дзвонили? У вас дуже запам'ятовується голос, рідкісний тембр »,« Точно підмічено! »,« О, я знаю вашу компанію! »
  2. Дії «Хорошо, що ви подзвонили!», «Відмінний вибір!», «Так, це одна з найпопулярніших моделей!», «Цю модель вибирають ті, хто розуміє!» (Не для всіх).
  3. Здібності: «Чи знає, чого хоче», «Готовий розглянути варіанти» (якщо покупець не знає, чого хоче), «Детально відповідає на питання».
  4. Цінності, переконання: «Наші клієнти гідні найкращого сервісу», «Те, що ви говорите, - це дійсно важливо!», «Сувеніри та подарунки купують успішні і щедрі люди».
  5. Самоідентифікація: «Вдумливий, грунтовний, практичний, ввічливий», «Цікавий співрозмовник».

Відзначимо ще раз: чим вище «мітить» ваш комплімент, тим він сильніший, але і ризикованіше, тим краще потрібно знати вашого співрозмовника.

Правильні і неправильні компліменти клієнтам

Що таке правильний комплімент клієнтові?

  1. Заснований на фактах.
  2. Відзначає позитивні якості.
  3. Підкреслює пунктуальність.
  4. Відзначає завжди позитивний настрій.
  5. Помічає, що клієнт виглядає модно.

Неправильний комплімент містить:

  • подвійний сенс: «Ви завжди так гарно виглядаєте. Ви можете собі це дозволити »;
  • велике перебільшення: «Ви схожі на королеву»;
  • повчання: «Я бачу, Ви доглядаєте за собою. Можна було б порекомендувати вам ще відвідати нашого дієтолога ».

Як залучити нових клієнтів в салон краси і не втратити старих

Коли говорити компліменти клієнтам в салоні краси

Ввічливість - головний пункт, без якого жоден співробітник не може працювати в сфері обслуговування. В даному розділі ми будемо говорити про «зброю королів» і як їм користуватися в потрібний момент.

Перший контакт з клієнтом повинен складатися з наступних пунктів: вітання, уявлення себе, з'ясування імені людини. Називаючи ім'я, майстер повинен запросити гостя сісти в крісло.

Розмова можна побудувати так.

- Здрастуйте, мене звуть Наталя, я - Ваш майстер на сьогодні. Яке ваше ім'я?

- Здрастуйте, мене звуть Галина Сергіївна.

- Галина Сергіївна, що Ви сьогодні бажаєте? Манікюр?

Потім розмова переходить на тему нігтів, можна запитати клієнта про те, як він про них піклується. Якщо клієнт приходить не в перший раз, то краще поставити запитання про цікавить його темі, щоб він міг поміркувати. Головна мета - викликати людини на розмову. Правильна схема - це коли покупець каже, а майстер слухає. Грамотний фахівець розуміє, що не тільки фахово виконана робота допомагає збільшенню кількості клієнтів. Правильний підхід до особистого взаємодії іноді надає вирішальне значення. На підтвердження наведемо життєвий приклад. Одна починаюча в сфері краси спеціалістка після кожного відвідувача записувала в свою записну книжку все те, про що вони говорили з клієнтом у час проходження процедури. Під час наступної зустрічі вона швидко знаходила потрібну запис і зустрічала відвідувачку зі словами інтересу «Здрастуйте, Галина Анатоліївна, як там здоров'я у вашого котика, покращився?». Радості клієнтки не було меж.

Чи не варто занижувати заслуги майстра, який працював з клієнтом до вас. Це не виставить вас у вигідному світлі. Принижувати кваліфікацію інших фахівців некоректно. Не підіймається за чужий рахунок краще нарощуйте свій власний досвід і майстерність. Сам клієнт може висловлювати негативні відгуки про попередньому майстра, але ваша фраза повинна звучати так само: «Цей колір лаку не надто вам йде, давайте підберемо найбільш підходящий".

Ще один момент. Під час процедури дивіться хоча б іноді на клієнта в дзеркало, навіть якщо в цьому немає потреби. Тоді ви підтримаєте з людиною емоційний зв'язок, і він відчує, що ви намагаєтеся спеціально, щоб йому стало краще.

Після завершення надання послуги не кидайте клієнта один на один з проблемою. Проявіть зацікавленість в його подальшу долю. Порадьте, як йому слід доглядати за проблемною зоною. Не продавайте безпосередньо будь-якої препарат. Краще діяти через донесення до клієнта інформації про те, які у нього є проблеми і як їх вирішувати. Тоді він сам поцікавиться, чи можна придбати потрібний йому препарат в вашому салоні краси.

Компліменти клієнту будуть доречні в будь-який час проходження процедури. Навіть якщо вам не подобаються його нігті, потрібно знайти будь-яку деталь, гідну схвалення. Скажіть так:

- Який гарної форми у вас пальці (або очі)!

Обов'язково потрібно сказати що-небудь хороше.

Не забувайте про те, що, якщо людина на щось скаржиться, це не означає, що йому потрібно ваше схвалення. Це такий психологічний момент: клієнтові важливо почути заперечення у відповідь на свої слова. Ваша фраза може звучати так:

- У мене такі ламкі нігті!

- Ви не зовсім праві! У вас гарні нігті. При правильній турботі вони будуть міцними.

Запам'ятайте, що чоловіче населення також обожнює компліменти. Завжди говорите компліменти клієнтам: і своїм, і чужим. Позитивний настрій відвідувачів впливає на загальний рейтинг салону краси і, відтак, і всіх майстрів, які працюють там.

На завершення обслуговування обов'язково проведіть клієнта до виходу і попрощайтеся, побажавши гарного дня. Не забувайте називати людину на ім'я.

Далі з клієнтом продовжує діалог адміністратор. Його обов'язок - поцікавитися, чи всім клієнт задоволений. Якщо відповідь позитивна, то саме час обдарувати його компліментом: «Наталія Петрівна, як вам йде новий колір нігтів!». При негативній оцінці дій майстра слід з'ясувати, чим саме клієнт незадоволений, і повідомити про це керівництву салону краси.

Такий інструмент, як комплімент клієнтові, працює сильніше при виконанні наступних дій:

1.Обязательно пригостити клієнта кавою або чаєм.

2.Работнікі салону не мають права:

  • розмовляти один з одним під час обслуговування;
  • задавати майстру будь-які питання, коли він проводить процедуру клієнту;
  • пліткувати при клієнтах про інших клієнтів;

3.Вежлівое спілкування між людьми, будь то співробітники або клієнти, всередині салону краси - неодмінна умова для хорошої роботи. Неприпустимо робити наступні речі:

  • грубити;
  • підвищувати голос;
  • виявляти жестами, мімікою, рухами своє невдоволення;
  • використовувати непристойні жести: чхати, сякатися, колупати в носі і інші;

4.Непісанний закон: посмішка приносить більше грошей. Зустрічати і проводжати клієнта потрібно посміхаючись.

Які говорити компліменти клієнтам в салоні краси: приклади

Прямий комплімент йдеться в відкриту, прямо в лоб. Він ґрунтується на відчутних речах, на тому, що видно і чутно. Найголовніше - навчитися робити комплімент як би між іншим. Ви щось говорите і в текст вплітаються комплімент, а далі продовжуєте свою промову, не зупиняючись, інакше обірвана фраза призведе до незручності моменту.

Приклади компліментів клієнтам:

Ви сьогодні наділи красиві туфлі;

Яка у вас чиста шкіра, від народження така?

Ваша сумочка відмінно підходить до кольору туфель;

З вами дуже приємно спілкуватися.

Техніка «Про вас говорять» полягає в тому, щоб не просто обдарувати людину компліментом, але і нав'язати йому певну роль. З добре зробленим компліментом клієнт не зможе не погодитися, значить, він бере на себе ту функцію, яку ви йому приписали. Дана техніка широко використовується в продажах, а також на переговорах.

Приклади компліментів клієнтам:

Мені говорили, що ви чудово виглядаєте після курсу процедур, але не до такої ж міри.

Я чув, що ви тримаєте слово, тому я хочу працювати з вами.

Техніка «Комплімент-сумнів". Це нескладний комплімент, що викликає позитивне сумнів у вас з приводу людини.

Приклад компліменту клієнту:

Мені здається, вам немає рівних в вашому віці.

Техніка «Мені подобається» - це такий комплімент, коли ви висловлюєте то якість, яке ви помітили у клієнта, і тим самим акцентуєте його увагу на цьому. Нескладна фраза, зате дуже дієва.

Приклади компліментів клієнтові:

Мені подобається ваш новий імідж.

Мені подобається ваше почуття гумору.

Ще раз запам'ятайте, що основний результат, якого потрібно досягнути, - це щоб клієнт вам симпатизував. Клієнт повинен сприймати вас як одного, приятельські стосунки допомагають продажу.

Робота з запереченнями клієнта - поради для адміністратора салону краси

Як навчитися робити компліменти клієнтам

Якщо ви хочете чогось досягти, розвинути в собі якусь якість, то потрібно багато разів повторювати одні й ті ж дії. Наприклад, ви зараз плануєте вдосконалити свої навички у висловленні компліментів клієнтам. Для цього спробуйте прямо сьогодні сказати що-небудь хороше людям, які вас в даний момент оточують. Якщо ви на роботі, то знайдіть в будь-якому своєму колезі позитивну рису характеру або ділове якість, яким ви захоплюєтеся, і скажіть йому про це. Якщо складно з незнайомими людьми, почніть тренуватися з родичами в домашній обстановці. Це допоможе зміцненню сімейних зв'язків.

Приклади компліментів людям з використанням різних технік.

  1. Для колеги: Коли ти мені допомагаєш в работе, я Відчуваю себе впевненіше.
  2. Для клієнта: Ви так Швидко Вибравши хіт продажів. Мені б ваш смак.
  3. Для керівника: Мені подобається працювати у вас, я не боюся за свой завтрашній день.

Кращий способ маніпулювання людьми - це Говорити щиро. У прикладі з колегою використана техніка навіювання. Грамотно вибудуваний комплімент запам'ятовується надовго. Перша частина складається з викладу якоїсь дії людини (коли ти мені допомагаєш в роботі). Друга - з ваших особистих емоцій (я відчуваю себе впевненіше). Результатом даного компліменту є те, що ваш візаві відчуває, що він допомагає ближньому. Тепер він ніколи не відмовить вам у допомозі.

У прикладі з клієнтом застосована техніка позитивної оцінки. Комплімент зроблений побіжно, зате зачепив почуття клієнта. Перша частина складається з констатації якогось вчинку людини (швидко вибрали). Друга - з порівняння з собою (мені б так само). Цей комплімент, виголошений між іншим, запам'ятовується надовго, і клієнтові захочеться повертатися в ваш салон краси знову і знову.

У прикладі з керівником ми бачимо техніку, засновану на вмінні бачити чужими очима. Перша частина - це власне почуття (мені подобається у вас працювати). Друга - висновок (я не боюся за своє завтра). Начальник радий чути подібні слова від співробітників, вони вселяють йому почуття задоволення від виконання своїх керівних обов'язків. Він приймає комплімент як подяку за побудову дружнього колективу в компанії.

Для поліпшення якості обслуговування рекомендується скласти скрипти, за якими адміністратори будуть спілкуватися з клієнтами. У них слід прописати по пунктам, як розмовляти, і навести приклади можливих компліментів. Співробітники салону краси зобов'язані включати їх в щоденні речівки.

Психологія зробила відкриття, що, щоб легко і невимушено обдаровувати людей компліментами, необхідно тренуватися на собі. Щоранку перед дзеркалом слід говорити приємні слова на свою адресу: «Ти - сильна, смілива, щаслива, у тебе все вийде в життя». Цілком можливо, що спочатку ви будете в цьому сумніватися. Вам буде здаватися, що ви займаєтеся дурними речами. Але з часом ви почнете вірити собі, і ваші компліменти клієнтам стануть більш щирими і природними.

«Ви маєте таку красиву фігуру» - що можна подумати про таку фразі?
А ось якщо сказати: «Я завжди мріяла мати таку ж красиву фігуру», в чому відмінність?
Як побудувати фразу таким чином, щоб комплімент клієнтові був непрямим?
Через питання: «Як у вас це виходить?
Зовнішні прояви, оточення: «Ви нам раніше не дзвонили?
Яке ваше ім'я?
Галина Сергіївна, що Ви сьогодні бажаєте?
Манікюр?
Під час наступної зустрічі вона швидко знаходила потрібну запис і зустрічала відвідувачку зі словами інтересу «Здрастуйте, Галина Анатоліївна, як там здоров'я у вашого котика, покращився?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация