Композитор Володимир Косма

КОМПОЗИТОР ВОЛОДИМИР Космо
Французькі фільми, що стали шедеврами завдяки неповторній грі чудових акторів і легко впізнаваною музиці Володимира Косма, відомі всьому світу. Про сам же композитора, який написав більше двохсот саундтреків, як виявилося, інформації дуже мало.
Його музика лунає з мобільних телефонів, використовується в рекламних роликах, забезпечуючи комерсантам продажу рекламованих товарів, а про автора мало хто може що-небудь розповісти. Та ще всіх збивають з пантелику відверті румунські теми, здавалося б, не характерні для французької комедії, але тим не менше - додають якийсь шарм милим дурниць, що відбувається на екрані.
Хто він, цей Косма? - запитав мене знайомий музикант, запросто, по пам'яті грає музику з фільмів; «Іграшка», «Татусі», «Невдахи».
Хто він, цей композитор, чия музика непомітно супроводжує нас з часу своєї появи на кіноекрані, до переселення в мобільні телефони і домашнє відео ?!
Хто він - цей Косма? - вирішив дізнатися я, і ось що з'ясував.
Володимир Косма народився в 1940 році в Бухаресті (Румунія). Його батько був піаністом і диригентом, а мати композитором.
Музикою Володимир займався з дитинства. Навчався в Національній Консерваторії у себе на Батьківщині, а в 1963 році, з відзнакою закінчивши консерваторію, він їде до Франції, щоб вчитися в школі музики Наді Буланже.
Вивчення класиків, це, звичайно, обов'язковий курс, але Володимир не обмежується цим. Він вивчає полюбився йому джаз і народну музику, яка згодом зробить його творіння ні з чим не можна порівняти і незабутніми.
В кінці шістдесятих, він виступає як концертує скрипаль. Побував з гастролями в багатьох країнах Латинської Америки.
Поява Володимира в кіно пов'язано з іншим чудовим композитором, з Мішелем Леграном, з яким Косма познайомився самим нахабним чином - відловив маестро на виході з концертного залу після виступу.
Він коротко розповів Леграну про себе і свої творчі плани. Запропонував майстру послухати дещо з своїх творів.
Легран, будучи зайнятий роботою над "Рошфорскімі дівчатами", запропонував Володимиру зробити аранжування для своїх пісень. Робота вдалася, і вже на наступний рік він порекомендував Володимира в якості композитора для фільму Іва Робера "Блаженний Олександр".
Робота в кіно вимагає від композитора зовсім іншого підходу до написання музики. Ось чому серед такої величезної армії авторів музики, нам відомі лише десятки імен.
Сорок років тому, в 1967 році, з роботи над фільмом Іва Робера почався шлях Володимира Косма, який подарував світові музику, без якої нам тепер важко уявити фільми, що підкорили глядача своєю чарівністю, добротою і легкістю.
Попереду робота над улюбленими всім фільмами: «Іграшка», «Високий блондин у чорному черевику», «Пригоди рабина Якова», «Татусі».
Всього Косма написав більше трьохсот шедеврів! Публіці добре відомі його роботи більш ніж до 160 кінокартин і телефільмів.
Незабутні мелодії, які асоціюються у нас з французької комедією, почали свій хід по планеті, і хід це стало тріумфальним! Під музику Косма на екрані рухалися: Луї де Фюнес, Жан Поль Бельмондо, П'єр Рішар, Жерар Депардьє і Софі Марсо.
Після фільмів «Бум» і «Бум 2», Косма набридає роль неперевершеного майстра кінокомедії, і він пробує себе в драматичному жанрі, і в 1981 році він отримує «Сезара» за саундтрек до фільму Бенекса «Дива».
Його твори не раз завойовували перші місця на Каннському кінофестивалі, а в 1984 році він отримав другого «Сезара» за фільм «Бал» Етторе Скола.
Народжений в «країні вампірів» і похмурих історій, Володимир справді став душею французької комедії. Як сам він жартує: «Батьківщину, як то кажуть, не вибирають. Я радий, що з'явився на світ саме в цій країні. Мої батьки чистокровні румуни. Бабуся по батьківській лінії була учнем знаменитого австрійського піаніста і композитора Феручіо Бусон. Мій батько - чудовий піаніст і диригент. Він сам навчався в Парижі на початку 30-х років. А в 1939 році папа змушений був повернутися в рідну країну через погане самопочуття свого батька. У цей час почалася війна, і виїхати до Франції вже не представлялося можливим ».
Американські кінопродюсери неодноразово запрошували Косма до співпраці, але Володимир кожен раз відмовляв їм. Ось, як сам він це пояснює: «Я змушений був відмовлятися від цих пропозицій в першу чергу тому, що панічно боюся літати літаками! (Сміється) З іншого боку, я завжди хотів бути ближче до своєї румунської культури, і американська мрія ніколи мене не вабила. Для румунів мого покоління мрія жила у Франції. Приїзд в Париж був великим кроком в моєму житті. Я зумів реалізувати себе в Західній Європі і, починати все з початку десь за океаном у мене не було бажання ».
Безсумнівно, Косма вніс великий вклад в світ музики французького кінематографа і продовжує свою творчість в цій області.
Зараз композитор присвячує свій час написання симфонічних сонат, заснованих на своїх мелодіях. І це зрозуміло. Адже теми, порушені Володимиром базуються на народній музиці, а значить, вони невичерпні. Почувши одного разу музику цього композитора, відразу стаєш прихильником його таланту.
Фільмографія композитора - це довжелезний список, що вимагає стільки місця, що приводити його тут я не буду, тим більше що фільми ці широко відомі.
Ім'я Володимира Косма стоїть в одному ряду з такими іменами, як Морріконе, Ганс Ціммер, Мішель Легран, Клод Боллінг, Едуард Артем'єв і Джеррі Голдсміт, а його музика продовжує свою ходу по світу.
За роботу на телебаченні його творчість позначена призом «Золота сімка» і почесною премією Каннського кінофестивалю.


рецензії

І вам спасибі!
Насправді ця стаття безбожно застаріла ... Але оскільки писалася вона в ті часи, коли навіть у Вікіпедії про маестро не було ні звуку, мені вона до сих пір дорога.
З повагою, Алекс
Алекс Шталь 02.05.2012 12:09 Заявити про порушення Хто він, цей Косма?
Хто він, цей композитор, чия музика непомітно супроводжує нас з часу своєї появи на кіноекрані, до переселення в мобільні телефони і домашнє відео ?
Хто він - цей Косма?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация