Композитор Йон Іванович. Дунайські хвилі. Обговорення на LiveInternet

Середа, 01 Жовтня 2014 р 2:38 + До цитатника
Середа, 01 Жовтня 2014 р 2:38   + До цитатника   Nataiv   всі записи автора   Вчора був день пам'яті румунського композитора і військового диригента Йона Івановича, який помер 28 вересня 1902 року Nataiv всі записи автора

Вчора був день пам'яті румунського композитора і військового диригента Йона Івановича, який помер 28 вересня 1902 року. Для мене було деяким одкровенням дізнатися, що він автор знаменитого вальсу "Дунайські хвилі", завжди вважала його російським.

У виконанні Центрального концертного зразкового оркестру імені Н.А. Римського-Корсакова ВМФ Росії п / у А. Карабанова слухаємо концертну фантазію на теми найвідомішого твору композитора - Вальсу "Дунайські хвилі".

Для довідки.
Іон народився в бідній селянській родині і з 12 років був змушений працювати пастухом. У ньому рано прокинувся музичний талант, завдяки якому Іон самостійно вивчився чудово грати на флейті. Незабаром його почали запрошувати, як музиканта, на різні сільські урочистості, особливо весілля, що давало йому непоганий приробіток.
Досягнувши призовного віку, Іон надійшов на військову службу в Шостий Армійський Полк. Молодий музикант-самоучка звернув на себе увагу відомого музиканта другої половини XIX століття Еміля Лехр, який, відчувши в хлопця творчу жилку, став серйозно з ним займатися музичною грамотою. Крім флейти Іон освоїв і інші інструменти, наприклад, кларнет. Завдяки своєму таланту і наполегливій праці Іон скоро стає кращим музикантом в полку, а потім і диригентом оркестру.
Вчора був день пам'яті румунського композитора і військового диригента Йона Івановича, який помер 28 вересня 1902 року
В кінці 1880-х років Іон пробує сам писати музику. Якраз в той період полк, в якому служив Іванович, був розквартирований в Галаці - місті на березі Дунаю. Саме ця обставина спонукала Іона написати свій найзнаменитіший вальс «Дунайські хвилі». Успіх вальсу був приголомшливий. Крім «Дунайських хвиль» Іванович створив і інші твори, правда, не настільки популярні. Всього їм було написано понад 350 творів, в основному танцювального характеру; вони були видані в 60 видавництвах по всьому світу.
У 1886 р Івановичі відвідав Москву і Санкт-Петербург, які він вважав найбільшими центрами світової музичної культури. Тільки там він і дізнався, як популярний його вальс. На згадку про своє перебування в нашій країні, композитор склав нові вальси - «Сувенір з Москви», «Сон на Волзі», «На березі Неви».
Улюблений вальс «Дунайські хвилі» неодноразово намагалися одягнути в тексти, але це довго нікому не вдавалося. У 1948 р відомий поет-пісняр Євген Долматовський, на прохання Леоніда Утьосова, написав вірші до музики вальсу. Прості, нехитрі слова яскраво передали настрою того часу - довгоочікуване закінчення війни, радість Перемоги в самій кровопролитній війні в історії людства. І старовинний вальс знову знайшов молодість!

Мітки: Іванович Іон румунські композитори

процитовано 6 раз
сподобалося:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация