Комсомольська правда

  1. Історія "Комсомольської правди" до наших днів.
  2. Власник "Комсомольської правди".
  3. Критика на адресу "Комсомольської правди".
  4. Успіх видання "Комсомольская правда".
  5. Нагороди "Комсомольської правди".
  6. Популярність "Комсомольської правди" в пошуковій системі Яндекс .
  7. Популярність "Комсомольської правди" в різних країнах СНД

видання " Комсомольська правда "- відоме по всьому світу видання, яке випускає як щотижневі, так і щоденні газети. Крім цього під брендом "Комсомольская правда" сьогодні існують сайт в мережі Інтернет , Радіостанція та телевізійний канал.
Датою заснування видання "Комсомольская правда" прийнято вважати 25 травня 1925 року, крім цього у видання є свій власний однойменний видавничий дім. Газета "Комсомольская правда" виходить щодня протягом шести днів на тиждень, вихідним днем ​​газети вважається неділю.
"Комсомольская правда" нагороджена першим Орденом Леніна за "активне сприяння в посиленні темпів соціалістичного будівництва і у зв'язку з п'ятиріччям від дня заснування". Була також нагороджена орденом Жовтневої революції, орденом Вітчизняної війни першого ступеня і двічі орденом Трудового Червоного Прапора.
29 серпня 2011 запущено власне супутникове Інтерактивне Телебачення Комсомольської Правди.

Історія "Комсомольської правди" до наших днів.


"Комсомольская правда" в СРСР.
"Комсомольская правда" створена відповідно до рішення тринадцятого з'їзду РКП (б). видання було створено для висвітлення діяльності комітету радянської молоді. Перший номер газети вийшов 24 травня 1925 року, його тираж склав тридцять одну тисячу примірників. Спочатку до 1991 р газета була друкованим органом ЦК ВЛКСМ і була орієнтована на молодіжну радянську аудиторію. У виданні друкували безліч науково-популярних і пригодницьких статей. Молоді радянські письменники і поети публікували в "Комсомольской правде" свої твори.
Треба відзначити, що протягом чотирьох років штатним співробітником газети був письменник і поет Володимир Маяковський, який складав підписи до карикатур, давав аншлаги до газетних смугах, а також публікував свої вірші. Тільки в 1928 році Володимир Маяковський опублікував в газеті "Комсомольская правда" сорок шість своїх творів. Крім цього в "Комсомольской правде" друкувалися такі відомі письменники, як Аркадій Гайдар, Олександр Фадєєв і багато інших відомих письменників і поети того часу.

З першого дня Великої Вітчизняної війни в газеті стали публікуватися фронтові зведення, величезна кількість листів з фронту і на фронт, крім цього було організовано тридцять вісім виїзних редакцій на найважливіших ділянках фронту.
У 1945 році за заслуги в роки війни "Комсомольська правда" була нагороджена орденом Вітчизняної війни першого ступеня.
У 1960-1970-х роках в ній такі працювали талановиті журналісти, як Юрій Щекочихін, Ярослав Голованов і Василь Пєсков.
Була придумана і спеціальна рубрика "Алий парус", в якій здійснювалися публікації школярів, треба сказати, що ця рубрика дала путівку в професію ряду майбутніх відомих журналістів, серед яких такі як: Борис Мінаєв, Андрій Максимов, Андрій Мальгін і безліч інших.
За словами Мальгін, "обстановка в" Яскраво-червоному вітрилі "була чудова. Вільнолюбна. Скажу, наприклад, що за рік, що я там друкувався, я почув політичних анекдотів, напевно, більше, ніж за всі роки перебудови".
З початком перебудови в газеті почали з'являтися статті соціально-критичного характеру, які ще більше підвищили рейтинг газети. У 1990 році "Комсомольська правда" стала щоденною газетою з найбільшим в світі тиражем, якщо говорити точно, то тираж "Комсомолки" становив двадцять два мільйони триста сімдесят тисяч примірників.
"Комсомолка" стала першою в країні газетою, яка випустила кольорову газету: 23 лютого 1984 року вийшов у світ перший номер додатку до газети - тижневик "Собеседник". "Співрозмовник" став культовим виданням для покоління двадцятилітніх. Тираж газети в рекордні терміни досяг одного мільйона трьохсот п'ятдесяти тисяч примірників.
C 1 грудня 1990 року "Комсомольская правда" вже перестала бути друкованим органом ЦК ВЛКСМ, і стала уявляти, згідно з вихідними даними, "Всесоюзну щоденну газету".

19 серпня 1991 року під час серпневого путчу газета була заборонена ГКЧП, і вперше за всю історію не вийшли за графіком номера 19 і 20 серпня. Однак вже 21 серпня в газеті була опублікована вся хроніка подій в країні, і вся хроніка серпневого путчу, причому виконано все було як історичного документа.
Після розпаду Радянського Союзу в 1992 році газета була приватизована і її концепція була видозмінена на газету розважального характеру.
"Комсомолка" в сучасній Росії.
У 1990-2000-і роки від тематики суспільно-політичного характеру газета зміщує акцент своєї уваги на життя світської публіки, вона стала більш розважальною, ставши одним з найбільших "таблоїдів" Росії. Політичний огляд в газеті залишився, але став займати значно менше місця в смугах видання.
Починаючи з 1993 року, виходить тижневик "Комсомольская правда", який до речі люблячи став називатися "товстункою". Таку назву щотижневе видання взяло від того, що видання стало більш містким і збільшило обсяг. До речі і тираж "Комсомолки-товстушки" значно збільшився, тепер він доходить до трьох мільйонів екземплярів. Аж до 2005 тижневик виходить тільки по п'ятницях, проте з 2005 року "Комсомолка" виходить по четвергах. У серпні 2000 року газета першою опублікувала список ста вісімнадцяти членів екіпажу затонулого підводного човна "Курськ".
У понеділок, 13 лютого 2006 року згорів весь шостий поверх будівлі, де розташовувалася московська редакція "Комсомольської правди". Незважаючи на це, "Комсомолка" залишилася працювати на вулиці "Правди". Правда, редакцію перенесли в будівлю колишньої поліклініки на вул. Правди, 15.

Власник "Комсомольської правди".


За твердженням засобів масової інформації, починаючи з 2007 року власником газети є відомий бізнесмен Григорій Березкін, голова ради директорів групи "ЄСП", яка придбала її у компанії "Проф медіа" і норвезької медіа-групою "A-pressen". Голова ради директорів конкуруючої медіа групи - ВД "Ашет Філіпакі Шкульов" Віктор Шкульов стверджує, що "ЄСП", яка почала своє існування з 1990 року, близька до РАО РЖД і її президенту Володимиру Якуніну. Журнал Forbes оцінює стан Григорія Березкіна в вісімсот тридцять мільйонів доларів.
Група "ЄСП" володіє шістдесятьма відсотками акцій і однією акцією видавничого дому "Комсомольська правда".

Критика на адресу "Комсомольської правди".


Треба відзначити, що сьогоднішню "Комсомольську правду" досить часто критикую саме за зміну її концептуального розвитку, до того ж нерідко можна почути, що "Комсомолка" нерідко публікує так звані газетні «качки». Тобто, попросту кажучи, "Комсомольську правду" зараз все частіше і частіше стали називати газетою з числа "жовтих". Нерідко траплялися ситуації, коли публікації в газеті викликали масу гучних політичних, і іншого роду скандалів, також часто співробітники видання виступали відповідачами в судових розглядах. Прикладом може бути стаття, яка образила почуття великої кількості віруючих, яка подавалася в виданні під назвою "Московський монастир опинився борделем".
Прес-служба московської громади францисканців виступила із заявою, в якому піддала газету критиці, заявивши що та, використовуючи метод дутої сенсації, надрукувала наклеп на католиків-францисканців. 23 грудня 2002 року Велике журі Союзу журналістів Росії на своєму засіданні розглянув звернення настоятеля католицького ордену францисканців в Росії пана Г. Цероха. У своєму рішенні журі підняло питання журналістської етики видання.
Заголовок статті, її зміст, тональність, а також супроводжуючий її колаж не відповідають реальному стану справ і створюють у читачів хибне уявлення про даної релігійної організації і характер її діяльності. Хоча автору було відомо, що в даній квартирі не знаходиться жодної релігійної громади, однак у статті неодноразово акцентується увага на тому, що "любитель еротичної екзотики може відвідати монастир і весело провести час в компанії молоденьких" черниць "". У явному протиріччі з реальністю автор пише: "А це дійсно щось новеньке на ринку столичних сексуальних послуг". Побудована в такому дусі стаття являє собою досить типовий приклад цинічного конструювання нібито сенсаційної публікації на основі довільного тлумачення тривіального квартирного спору. В результаті вийшла стаття, відверто ображає почуття віруючих, що не робить честі такій масовій газеті як "Комсомольская правда".

Успіх видання "Комсомольская правда".


Як було відзначено експертами, видання "Комсомольская правда", яка мала найбільший тираж серед інших, в першій декаді ХХІ століття витіснила своєю популярністю все найпоширеніші засоби масової інформації того часу. Тираж "Комсомольської правди" на території Російської Федерації і країн співдружності на 2008 рік склав близько тридцяти п'яти мільйонів екземплярів.
За кордоном газета виходить накладом в один мільйон примірників, випускається "Комсомольская правда" за кордоном в сорока восьми країнах світу. В Європі "Комсомолка" не поступається за накладами і навіть обганяє такі російськомовні видання, як "Аргументи і Факти", "Нове російське слово", "Известия".

Нагороди "Комсомольської правди".


Видання "Комсомольская правда" за весь час свого існування набуло великого безліч заслуг і нагород, в число яких входять такі як:
Орден Леніна (23 травня 1930) - за активне сприяння в посиленні темпів соціалістичного будівництва і у зв'язку з п'ятиріччям від дня заснування.
Орден Жовтневої Революції (1975).
Орден Вітчизняної війни I ступеня (1945).
Орден Трудового Червоного Прапора (1950).
Орден Трудового Червоного Прапора (6 грудня 1957) - в зв'язку з виходом 10-тисячного номера газети.

Популярність "Комсомольської правди" в пошуковій системі Яндекс .



Виходячи з даних сервісу Яндекс "Підбір слів" можна зробити висновки, що:
1. "Комсомольская правда" шукають користувачі в пошуковій системі 406 716 раз за місяць,
2. Згадки "Комсомольская правда" в ЗМІ агрегатора " Яндекс.Новости "Дорівнює 2947 рази

Популярність "Комсомольської правди" в соціальних мережах Однокласники і ВКонтакте
Боенд - це завжди популярність і згадувань. Саме соціальні мережі є тим індикатором, який вказує на це. Зокрема розглянемо кількість учасників в групі "Комсомольської правди" в соціальній мережі ВКонтакте і Однокласники:

З скриншота видно, що на сайті odnoklassniki.ru налічується 66 груп "Комсомольської правди".

У соціальній мережі vk.com функціонує 139 спільнот "Комсомольської правди".

Популярність "Комсомольської правди" в різних країнах СНД



Дана таблиця була складена за допомогою даними, наданих сервісом Яндекс.Директ. Як видно, найбільш часто запит "політик" вводять жителі Російської Федерації (12,28 запитів за тисячу населення). Друге місце дісталося Білорусі - 7,96 запитів, а третє - Казахстану - 2,61 запит.
За ними йдуть:
- Україна - 2,28 запиту в Яндексі на 1000 чоловік населення країни;
- Абхазія - 1,45;
- Молдова - 1,16;
- Вірменія - 0,30;
- Киргизія - 0,18;
- Таджикистан - 0,14;
- Азербайджан - 0,11;
- Узбекистан - 0,11;
- Туркменія - 0,04.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация