Кому поскаржитися на банк і як це працює: перевіряємо на собі

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

28 квітня 2017, 8:30 Переглядів: 28 квітня 2017, 8:30 Переглядів:   Фото: Григорій Салай   Банківську карту можна зустріти в гаманці практично будь-якого українця

Фото: Григорій Салай

Банківську карту можна зустріти в гаманці практично будь-якого українця. За допомогою банку можна швидко оплатити практично будь-які послуги, переказати гроші, інвестувати заощадження в депозит, взяти кредит і т.д. Але що робити, коли в банку нахамили, списалася подвійна комісія або довелося провести три години в черзі у відділенні? Сайт "Сегодня" з'ясував, як і кому поскаржитися на банк.

Як поскаржитися на банк

На сайтах банків є спеціальний розділ "Скарги та пропозиції". Будь-який користувач мережі може заповнити нескладну форму: вказати своє ім'я та викласти суть скарги або пропозиції. Після цього за бажанням можна написати свій номер телефону - тоді співробітник зателефонує і розповість, як вирішать це питання.

Ми вирішили випробувати, як це працює у банку ПУМБ. Заповнюємо форму на сайті - у розділі "ПІБ" вказуємо ім'я - "Петров Петро Петрович", а в розділі "коментар" описуємо вигадану проблему, нібито з телефону повільно завантажується сайт банку. Вводимо мобільний і вибираємо опцію "отримати відповідь". Через чотири хвилини на вказаний номер передзвонює співробітник банку.

- Здрастуйте, Петро Петрович, вас турбує співробітник банку ...

- Так

- Хотіли поцікавитися з приводу відгуку на сайті. Чи зручно вам розмовляти?

- Так

- Підкажіть, будь ласка, як часто у вас виникають проблеми з доступом до сайту банку?

- Ну ось в метро завантажував - сім хвилин чекав

Після цього співробітник банку ввічливо порадив спробувати завантажити сайт в місці, де немає проблем з доступом до інтернету. Правда, не всі проблеми можна так легко вирішити. Наприклад, якщо в конкретному відділенні нахамили - на розгляд скарги знадобиться близько п'яти днів, в банку проведуть внутрішнє розслідування. Після цього співробітник розповість клієнту, які заходи вжито для того, щоб подібна ситуація не повторилася.

Поскаржитись також можна за допомогою колл-центру. Для цього потрібно зателефонувати в банк, в тональному наборі натиснути цифру, яка відповідає специфіці питання. Вибирати розділ потрібно для того, щоб відразу потрапити на фахівця в потрібній сфері. Наприклад, в розділі "кредитні продукти" проконсультують, чи зареєструють скаргу, яка стосується позик, а в розділі "депозитні продукти" - працюють фахівці в сфері депозитів.

Дзвонимо на номер банку, вказаний на сайті. Вибираємо в тональному наборі розділ "власники депозитів і інших продуктів". Нас попереджають: "Розмова може бути записаний". Відповідає оператор Наталя.

- Доброго дня! Як я можу до вас звертатися?

Називаємо все той же вигадане ім'я і знову скаржимося на повільний доступ до сайту в метро. Дівчина чемно пояснює: в підземці дійсно погано "ловить" мережу і обіцяє зареєструвати звернення.

Розмова з оператором записують, щоб передати питання керівництву, провести розслідування і поліпшити роботу банку, пояснює голова правління ПУМБ Сергій Черненко. Крім того, оператор може попросити дозволу передзвонити і повідомити, як вирішена зазначена проблема.

"Якщо ви подзвонили на гарячу лінію і не отримали відповідь на своє питання або з вами погано спілкувався оператор, не кладіть трубку. Попросіть зафіксувати скаргу. Детально опишіть оператору її суть. Залиште свій номер телефону", - радить Сергій Черненко.

Як зазначає банкір, більшість українців залишають скарги в колл-центрах, при цьому поступово зростає і число користувачів інтернет-сторінки сайту.

Чому скарга для банку - це добре

Скаржитися безпосередньо в банк, а не в форумах або соціальних мережах, набагато ефективніше, впевнений Сергій Черненко. Так, якщо фінустанова знає про проблему, керівництво зможе швидко її вирішити. Крім того, банк бачить недоліки в своїй роботі і знає, як поліпшити сервіс. Наприклад, в ПУМБ розповідають: на прохання клієнтів банк встановив сучасні термінали самообслуговування. Тепер через них можна швидко поповнити картку або повернути кредит.

Виконавчий директор Національної асоціації банків України Олена Коробкова зазначає, що оперативна реакція на скарги і рішення проблеми сприяє підвищенню лояльності до бренду.

"В Україні жоден інструмент реклами та просування продуктів не працює так добре, як сарафанне радіо. До того ж, це, напевно, один з найдешевших каналів комунікації і побудови надійних відносин з клієнтами. Якщо людина дійсно має рацію, то отримавши справедливу і оперативну реакцію на свою скаргу, з подальшим вирішенням проблеми, - він обов'язково розповість про це своїм друзям, знайомим, напише відповідний відгук у соціальних мережах, на профільних ресурсах і т.д. Всі адекватні люди розуміють, що від помилок ніхто не заст рахован і людський фактор присутній у всіх сферах нашого життя. Таким чином, налагодивши механізм роботи і комунікації з клієнтами, можна істотно оптимізувати бюджети на просування послуг і підвищення лояльності до бренду. І, навпаки, якщо банк буде ігнорувати своїх клієнтів - навіть мільярдні бюджети на рекламу, дадуть короткостроковий ефект ", - впевнена Олена Коробкова.

Як показує практика, 95% тих, хто скаржиться, готові дати банку "другий шанс". До слова, за оцінками експертів, найчастіше (в 68% випадків) клієнти йдуть з банку через байдужість персоналу, і тільки 14% - незадоволені продуктом банку.

Якщо ж на скаргу клієнта в банку не відреагували, українці можуть звернутися на "гарячу лінію" Національного банку або ж відправити їм лист. Якщо права клієнта порушені і це суперечить чинним постановам або законам, НБУ направить в банк лист з роз'ясненням. Після цього банк повинен виправити ситуацію. Тільки за минулий рік в Нацбанк звернулися понад 80 тисяч українців, найчастіше питання стосувалися депозитних договорів і кредитів.

Тільки за минулий рік в Нацбанк звернулися понад 80 тисяч українців, найчастіше питання стосувалися депозитних договорів і кредитів

Передача "Народний банкір" по вівторках на ТРК " Україна ". Хочете стати героєм сюжету? Задайте нам питання на [email protected]

ПАТ "ПУМБ". Усі види банківських послуг. Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р. Генеральна ліцензія НБУ № 8-2 від 12.02.2015 р.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Кому поскаржитися на банк і як це працює: перевіряємо на собі". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Але що робити, коли в банку нахамили, списалася подвійна комісія або довелося провести три години в черзі у відділенні?
Чи зручно вам розмовляти?
Як я можу до вас звертатися?
Хочете стати героєм сюжету?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация