Кому дивитися 3D-фільми | Вісник Медinfo, красноярська медична газета (онлайн-версія)

Ірина Вікторівна ПЛОТНІКОВА, провідний фахівець в області дитячої офтальмології, лікар вищої категорії. Друга вища освіта - психолог. В офтальмології більше 20 років. Хірургічний стаж - 20 років. У міжнародному офтальмологічному центрі «ІРІС» тривалий час є керівником теми патології бінокулярного зору, к.м.н., автор понад 15 друкованих праць.

Сучасні кінорежисери використовують 3D, щоб відеорядом вразити, шокувати глядача якомога сильніше. Сприйняття стереоскопічної картинки веде до особливої навантаженні на орган зору і мозок. Чи є негативний вплив таких фільмів на орган зору і нервову систему в цілому? Про це стаття експерта в області бінокулярного зору і косоокості, лікаря-офтальмолога Ірини Вікторівни Плотнікова.

Цікаво, що 3D-формат для кінематографа не новинка. У 50-60-х рр. минулого століття кінотеатри вже могли показувати стереокино за допомогою стереоскопічних окулярів. Сьогодні 3D-ефекти стали більш захоплюючими, і розвиток стереоскопічного кіно не зупинити.

При відсутності патологічних змін органа зору негативного ефекту на наш організм 3D-фільми не роблять, адже протягом усього життя ми бачимо навколишній світ саме в обсязі.

Але чи всі в звичайних умовах бачать цей світ об'ємним?

Для тих, у кого орган зору не може сприймати картинку в обсязі, стереокіно може стати справжнім випробуванням, що викликають запаморочення, нудоту, напади головного болю і інші неврологічні прояви. Для нормального сприйняття 3D-формату необхідна наявність бінокулярного зору.

Як працює стереоскопічне кіно, що дозволяє бачити обсяг на плоскому екрані Як працює стереоскопічне кіно, що дозволяє бачити обсяг на плоскому екрані?

Так як очі у людини розташовані на відстані один від одного, то зображення, які вони отримують, не однакові. Вони як би зрушені по горизонталі: сильніше для ближніх об'єктів, і, відповідно, слабкіше - для більш віддалених. У цьому легко переконатися, подивившись на свій палець обома очима, а потім по черзі то одним, то іншим. Щоб мозок розрізнив обсяг предмета, два зображення повинні з'єднатися в одне, тобто кожне око повинен добре, без спотворень сприймати зображення.

3D-зображення знімається різними камерами - для кожного ока окремо. Стереоочки пропускають в кожне око то зображення, яке призначене саме для нього. Тому при перегляді фільму кожне око бачить свою картину, а мозок повинен злити їх в одну - об'ємну.

Якщо мозок не з'єднує інформацію від кожного ока в одне зображення, то бінокулярний зір у людини відсутній. Найчастіше це відбувається, при:

• різною гостротою зору на обох очах;

• наявності анизометропии - різної рефракції на очах. Наприклад, на одному оці (-) 2,0 дптр., А на іншому (-) 5,0 дптр .;

• дисбалансі очних м'язів;

• явному або прихованому косоокості і т. П.

П

Перегляд 3D-фільмів людям з порушеною функцією бінокулярного зору не принесе ніякого задоволення, а ось неврологічні скарги будуть забезпечені.

Виявити причину порушення функції бінокулярного зору і усунути її - завдання лікаря-окуліста, яке вирішується в більшості випадків. Тому, якщо ви раптом відчули дискомфорт при перегляді стереофільму - слід звернутися до фахівця.

Що ж стосується людей з нормальною функцією бінокулярного зору, то, безсумнівно, вони отримають від фільму нові позитивні відчуття.

Офтальмологи кажуть про небезпеку підхопити очну інфекцію через 3D-окуляри, адже за день одну і ту ж пару надягає півдюжини глядачів. Після кожного сеансу необхідно обробляти окуляри спеціальним знезаражувальним розчином, але робиться це - велике питання. Тому краще протерти оправу носовою хусткою.

Вдалих переглядів улюблених фільмів і гарного настрою бажає всім Міжнародний офтальмологічний центр «Ірис».

Вдалих переглядів улюблених фільмів і гарного настрою бажає всім Міжнародний офтальмологічний центр «Ірис»

Міжнародний офтальмологічний Центр

вул. Леніна, 74г, будова 1

+ 7 (391) 277-33-11

www.krasiris.ru

Осіб. № ЛВ-2401000425, вид. 04.06.09 Міністерством охорони Кр. краю

Поділитися в соц. мережах

Чи є негативний вплив таких фільмів на орган зору і нервову систему в цілому?
Але чи всі в звичайних умовах бачать цей світ об'ємним?
Як працює стереоскопічне кіно, що дозволяє бачити обсяг на плоскому екрані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация