Кому не писаний «закон Діми Яковлєва»?

Чи дозволять американцям знову усиновляти російських сиріт? ЄСПЛ сьогодні оголосити вердикт за позовами проти Росії у зв'язку з «законом Діми Яковлєва» Чи дозволять американцям знову усиновляти російських сиріт

Фото: YAY / ТАСС

ЄСПЛ повинен оголосити вердикт за позовами проти Росії у зв'язку з «законом Діми Яковлєва». Як говориться в прес-релізі, позови були подані від імені 45 громадян США і 27 дітей - російських громадян.
«Закон Діми Яковлєва» набув чинності 1 січня 2013 року, до цієї дати позивачі-усиновителі з США не встигли завершити юридичні процедури. Спроби домогтися результатів у російських судах успіху не мали. Американці стверджують, що російська влада порушила 3, 8 і 14 статті Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Одну з історій так і не того, що сталося усиновлення розповів телеканал «Дощ».

Віті скоро виповниться 15 років. Він живе в дитячому будинку в Прокопівську, шахтарському містечку в Кемеровській області. Женев'єва - сестра Віті. Раніше її звали Женя. Їй сім років, майже шість з них вона з прийомними батьками Ганною і Джеймсом живе в Каліфорнії в місті Grass Valley. Колись це теж був шахтарське місто - тут добували золото.
Анна і Джеймс хотіли усиновити всіх братів і сестер Жені, але директор дитячого будинку сказав їм, що вона - єдина дитина. Вітя і сам не знав, що у нього є сестра - вони росли в різних установах. Коли це з'ясувалося, прийомні батьки відразу ж звернулися в агентство з усиновлення, щоб забрати Вітю. Але агентство виявилося не дуже сумлінним, а листування з чиновниками розтягнулася на довгі місяці. А потім, коли нарешті документи були готові, Кемеровська область прийняла свій власний варіант «закону Діми Яковлєва» - на півроку раніше всієї країни. Закон опротестувала обласна прокуратура, і через кілька місяців він був скасований. Єдиним дитиною, який встиг потрапити під його дію, став Вітя. Однак американські батьки Жені кажуть, що якщо не зможуть усиновити її брата через суд, то зв'яжуться з імміграційною службою і все одно перевезуть його в США.

За офіційними даними уряду Росії, 200 російських дітей у 2013 році повинні були знайти сім'ї в США, але через прийнятого закону так і залишилися в дитячих будинках, інтернатах і будинках дитини.
Нагадаємо, що закон був названий по імені дворічного хлопчика з Росії Діми Яковлєва, який загинув у 2008 році в США після того, як прийомний батько залишив його на цілий день в машині на сонці.

За підсумками 2013 року іноземні громадяни усиновили 1 488 дітей, з них 68 - це діти-інваліди.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи дозволять американцям знову усиновляти російських сиріт?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация