Кому належить фастфуд в Росії - The Village

  1. McDonald's Компанія заснована в 1940 році братами Діком і Маком Макдоналда, які вперше в світі сформулювали...
  2. KFC
  3. Burger King
  4. «Теремок»
  5. «Cтардог! S»
  6. "Чайна ложка"
  7. «Крихітка Картопля»
  8. «Воккер»
  9. Які проблеми доводиться вирішувати мереж фастфуду в Росії
  10. «Макдоналдс»
  11. «Стардог! S»
  12. «Крихітка Картопля»
  13. Wendy's

McDonald's

McDonald's

Компанія заснована в 1940 році братами Діком і Маком Макдоналда, які вперше в світі сформулювали принципи концепції швидкого харчування. У 1955 році підприємець Рей Крок загорівся ідеєю розвивати мережу, щоб збільшити поставки своїх міксерів в ці заклади. Він отримав згоду на просування компанії, а в 1961 році викупив всі права на неї.

Велика частина ресторанів управляється по франчайзингу, тому асортимент, розмір і склад порцій в різних країнах може відрізнятися. Наприклад, у багатьох країнах світу в ресторанах мережі продають пиво, але в Росії вони завжди були безалкогольними.

Перший російський «Макдоналдс» (в той час - найбільший в світі) відкрився в Москві на Пушкінській площі в 1990 році. У цей день його відвідали 30 тисяч чоловік, що стало рекордом для мережі.

Інтереси мережі в Росії забезпечують дочірні компанії американської структури - ЗАТ «Москва-Макдоналдс» і ТОВ «Макдоналдс». Через те що перші ресторани в Москві відкривалися з орендною ставкою в 1 рубль на рік, а договори укладалися строком до 2041 року циркулювали чутки, що половина мережі належить столичній мерії. Державне підприємство «Мосресторансервіс» дійсно було співзасновником і числиться співвласником «Макдоналдса» в Росії. У 2010 році уряд Москви спробувало оскаржити умови і підвищити ставку хоча б до тисячі рублів, але суд встав на сторону мережі. Франчайзингова схема відкриття ресторанів в Росії почала застосовуватися тільки в квітні 2012 року, після того як Subway обігнав «Макдоналдс» за кількістю закусочних в Москві.

У минулому році виручка компанії виросла на 19,6% - до 55,4 мільярда рублів, тоді як в позаминулому - на 24,8%. Уповільнення відбувається з року в рік.

Subway

Subway

У 1965 році 17-річний Фред Делюка розповів другу сім'ї лікаря Пітеру Баку, що хоче стати лікарем і що необхідні гроші на навчання. Той порадив відкрити кіоск по продажу сендвічів і подарував Фреду тисячу доларів - стартовий капітал для майбутнього закладу. Незабаром з'явився перший кіоск «Супер Субмарини Піта» в Коннектикуті. Сендвіч обрисами нагадував підводний човен, і його називали «субмариною», а потім скоротили до «саб».

Через десять років партнери стали активно користуватися схемою франчайзингу, передаючи ресторани в управління, а ще через десять років вони урочисто відзначили відкриття тисячного ресторану Subway. До серпня 2014 го мережа нараховує 42 тисячі ресторанів в ста семи країнах. За кількістю ресторанів вона випереджає «Макдоналдс».

У Росії компанія стала активно розвиватися в 2004 році, відкривши перший ресторан в Санкт-Петербурзі на Невському проспекті. Сьогодні це єдина мережа ресторанів, представлена ​​на Далекому Сході. Майстер-франшизою володіє американська компанія Subway Russia Franchising Company, її власники - громадяни США, за діяльністю мережі в Росії стежить представництво, розташоване в Москві.

KFC

KFC

До 1991 року мережа носила назву «Смажений курча з Кентуккі», яке відображало спеціалізацію на курці. KFC - друга за оборотом мережу кафе в світі, поступається лише компанії «Макдоналдс». Станом на грудень 2013 року його налічує більше 18 тисяч точок в ста вісімнадцяти країнах світу. Компанією володіє холдинг Yum! Brands, в який входять також мережі Pizza Hut і Taco Bell.

Компанія KFC була заснована Харланда Сандерсом, почали продавати страви із смаженої курки за часів Великої депресії. Він просунув франшизу в інші штати і регіони. Завдяки компанії, курка стала невід'ємною частиною фастфуду і знайшла таку ж популярність, як і гамбургер. Сам Сандерс, який називав себе «полковником», став важливою фігурою американської культурного життя, і до сих пір його зображення використовується в інтер'єрах та рекламі KFC. У 2013 році обсяг продажів KFC склав 23 мільярди доларів.

У Росії KFC співпрацювали з компанією «Росінтер» (мережі Il Patio, «Планета суші», Friday's), кафе довго відкривалися під брендом «Ростик'с». У 2005 році «Ростик Груп» і Yum! Brands підписали угоду про співпрацю, яка передбачала формування нового об'єднаного бренду «Ростик'с - KFC». У 2011 році американська компанія викупила всі права на російську частину мережі і повернула назву KFC. У 2013 році в Росії налічувалося 245 точок. Керівництво планує, що до 2015-го на території Росії і СНД діятимуть 450 ресторанів.

Burger King

Burger King

Джеймс Макламор і Девід Еджертон відкрили перший Burger King в 1954 році в Маямі. Побувавши в McDonald's, Макламор загорівся ідеєю створення власного фастфуду. У 2002 році компанію за 1,5 мільярда доларів придбав пул інвесторів, до якого входить банк Goldman Sachs, фонди TPG і Bain. Через десять років капіталізація компанії склала 4,6 мільярда доларів.

Перший ресторан мережі в Росії відкрився на початку 2010 року в ТРЦ « Метрополіс », А другий - в торговому комплексі« Європейський ». Сьогодні в Росії працює 220 ресторанів мережі, з них 121 - в Москві і Московській області.

У Росії Burger King працює через систему франчайзингу, його представляє ТОВ «Бургер Рус» - спільна компанія Burger King Europe, власника мережі «Шоколадниця» Олександра Колобова і «ВТБ Капіталу». До 2016 року мережа планує збільшити кількість точок в Росії до п'ятисот. На місці крапок кав'ярні «Кофе Хауз», яку поглинула конкурентна «Шоколадниця», можуть з'явитися бургерной. Якщо це трапиться, Burger King випередить «Макдоналдс» за кількістю ресторанів.

«Теремок»

В кінці дев'яностих підприємець Михайло Гончаров розробив план створення кіосків з національною кухнею - російськими млинцями з начинками. Перший «Теремок» відкрився в Москві в 1999 році у метро «Аеропорт». Згодом компанія увійшла в четвірку найбільших фастфуд-мереж в Росії, потім відкрилися і ресторани «Теремок». У цьому році з'явилася інформація про те, що Гончаров планує відкривати точки в Америці. У 2013 році оборот склав 2,65 мільярда рублів в Москві і 2,3 мільярда рублів в Санкт-Петербурзі.

«Cтардог! S»

S»

У 1993 році російський підприємець Сергій Шихару закуповував м'ясо і м'ясопродукти в Данії. Там він звернув увагу на безліч невеликих кіосків, які пропонували смачні хот-доги. У Москві нічого подібного не було, так що він повернувся в Росію з ідей створити подібну мережу. Шихару уклав договір з компанією Steff Houlberg, і незабаром в центрі міста з'явився перший кіоск «Стеффена». До кінця дев'яностих з'явилася вже сотня наметів, але в період кризи бізнес пішов на спад, тому що компанія не могла більше працювати з Steff Houlberg. Від назви «Cтефф» вирішили відмовитися, замість нього з'явився логотип «Стоп Топ».

У 2004 році компанія пережила новий ребрендинг, отримавши назву «Стардог! S». Зараз вона налічує 702 точок продажів в шістнадцяти регіонах. Більшість з них працюють цілодобово. Хітом продажів, як і десять років тому, є французький хот-дог.

"Чайна ложка"

Чайна ложка

Ідея бістро в російській стилі прийшла до пітерським рестораторам Борису Крупкіна і Михайлу Августину, який створив до цього перший гей-клуб в місті - «69». У кризовий рік вони вирішили освоїти нижній ціновий сегмент, забезпечуючи середній чек нижче, ніж у «Макдоналдса». У Санкт-Петербурзі відкрилося 55 кафе, в 2009 році відкрився перший ресторан в Клайпеді. 24% акцій належить фонду «Нева-Русь», 19% - у приватних акціонерів.

«Крихітка Картопля»

«Крихітка Картопля»

У 1998 році Андрій Конончук і Віталій Науменко зареєстрували компанію «Технологія і харчування». У серпні відкрили першу точку мережі автокафе в Москві. Основний продукт - цілісний запечений в фользі картопля з начинкою (сиром, маслом і салатами на вибір). Мережа довгий час працювала в форматі вуличних кіосків, а з 2003 року з'явилася на фуд-кортах торгових центрів.

За інформацією на кінець 2012 року, в мережу «Крихітка Картопля» входить понад 300 закладів, у тому числі 76 кафе в Москві. Мережа активно представлена ​​в російських містах-мільйонниках і входить в число п'яти найбільших гравців на ринку.

«Воккер»

«Воккер»

Олексій Гисаку працював копірайтером в BBDO Group і придумував рекламні кампанії для Pepsi і Mars, поки не захотів сам стати підприємцем. У 2008 році з поїздки в Амстердам він привіз ідею паназиатской їжі, такого в Москві ще не було. Гисаку з друзями зареєстрував компанію: 70% у самого Олексія, 20% і 10% - у Данила Островського та Інни Петрової, його колег по рекламному ринку. Бізнесу допомогла участь в фестивалях їжі: за один день роботи на фестивалі Пікнік «Афіші» було продано близько тисячі порцій їжі. Далі працювало сарафанне радіо, навіть не довелося витрачатися на рекламу.

Спочатку «Воккер» працював як служба доставки вока по всьому місту, потім з'явилися точки на фуд-кортах в торгових центрах. У 2012 році відкрився перший ресторан паназиатской кухні c демократичними цінами. Ще через рік виручка «Воккера» стала складати 35 мільйонів рублів на місяць, тоді як інший проект Гисаку, «Супкультура», - всього 2,5 мільйона. Зараз «Воккер», як і його конкуренти, розвиває свою мережу по франшизі.

Які проблеми доводиться вирішувати
мереж фастфуду в Росії

Які проблеми доводиться вирішувати   мереж фастфуду в Росії

«Макдоналдс»

Закрити «Макдоналдс» в Росії більше всіх мріють колишній головний санітарний лікар Геннадій Онищенко і депутат Держдуми Володимир Жириновський. Останній просто картинно топтав бургери в різні періоди свого життя, а Онищенко мав владу над Росспоживнаглядом і неодноразово висловлювався проти жирної і калорійної їжі, а також будь-якого фастфуду. Кілька разів прямо нападав на американську мережу.

У 2008 році Онищенко закликав обмежити рекламу «Макдоналдс» нарівні з обмеженнями на рекламу алкоголю і сигарет, так як бургери, на думку санітарного лікаря, приносять здоров'ю не меншої шкоди. В результаті мережа закусочних почала видавати кожному відвідувачу таблицю калорійності. У 2010 році фахівці Росспоживнагляду виявили кадмій в фарбі, якою були пофарбовані фірмові стаканчики. Онищенко знову виступив з обличающей промовою: «Кадмій - не повний, і облизав раз-другий стаканчик, отруєння не отримаєш. А ось що всередині стаканчика? З чого зроблений гамбургер? Нам ніхто не дає гарантій, що їжа, яку ми вживаємо, придатна в їжу - як пощастить ».

У 2011 році на мережу швидкого харчування знову обрушилися перевірки Росспоживнагляду, а по інтернету поповз слух: всі «Макдоналдс» скоро закриють, Онищенко домігся свого. Виявлені порушення усунули, все обійшлося, а в 2013 році головний санітарний лікар залишив посаду, але справа його живе.

Виявлені порушення усунули, все обійшлося, а в 2013 році головний санітарний лікар залишив посаду, але справа його живе

«Стардог! S»

Мережа сосискових найбільше постраждала від війни мера Сергія Собяніна з вуличною торгівлею. У 2010 році закрилася половина з 150 торгових точок, збиток компанії оцінювався мінімум в 25 мільйонів рублів. Компанія намагалася судитися з мерією і префектурами, але безуспішно. Зараз представники мережі запевняють, що оговталися від удару і надолужили кількість точок в Москві, а також виросли в регіонах.

Зараз представники мережі запевняють, що оговталися від удару і надолужили кількість точок в Москві, а також виросли в регіонах

«Крихітка Картопля»

Молода мережу «Крихітка Картопля» у 2000 році однією з перших запропонувала ринку франчайзинг: за невеликий початковий внесок і щомісячні відрахування партнери з інших міст отримували технологію приготування печеної картоплі з начинками. Договір не захищав права московської мережі на ідею і виконання, тому партнери вчилися півроку у власника франшизи, а потім міняли вивіску і відмовлялися платити. Так в країні з'явилося безліч клонів, з якими «Крихітка Картопля» безуспішно намагалися судитися.

Так в країні з'явилося безліч клонів, з якими «Крихітка Картопля» безуспішно намагалися судитися

Wendy's

Американську бургерной привіз в Росію ресторатор Михайло Зельман, творець стейк-хаусів Goodman і ресторану «Філімонова і Янкель». Перший ресторан відкрився в 2011 році в торговому центрі «Капітолій» на проспекті Вернадського, другий - в тому ж році на Арбаті. У Зельмана завжди були амбіції нагодувати росіян недорогим і якісним фастфудом. У 2005 році він збирався викупити у московської влади мережу «Російське бістро», але не зійшовся з мерією в ціні. Потім ресторанний холдинг Зельмана «Арпіком» намагався стати постачальником «РЖД» - готувати гарячі обіди для вагонів-ресторанів. У 2013 році ресторатор поїхав до Лондона розвивати концепцію Burger & Lobster. До Росії він швидко охолов, виставив холдинг на продаж, а мережа Wendy's вирішив закрити. Американські власники бренду і франшизи заявили, що нового партнера в Росії не шукатимуть: клімат змінився, і російський ринок уже не такий привабливий.

А ось що всередині стаканчика?
З чого зроблений гамбургер?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация