Коньяк знижує тиск або підвищує

  1. Читайте також
  2. Що собою являє напій
  3. Що відбувається з тиском

Хто з нас не любить коньяк? Цей напій цінують практично всі. І не тільки за вишуканий смак, аромат і відсутність цукру, а й за його цілющі властивості. Так, на думку багатьох, коньяк підвищує тиск. Проте чи так це насправді? Як цей напій без цукру впливає на організм? Чи можна пити його гіпертонікам і скільки? Чи допомагає коньяк від тиску? Спробуємо розібратися з цим питанням.

Читайте також

Читайте також

Хто з нас не любить коньяк

Цей напій цінують практично всі

Що собою являє напій

За своєю суттю коньяк є міцним спиртним напоєм, що володіє янтарно-золотистим кольором і виробленим з коньячного спирту без додавання цукру.

Коньячний спирт, що йде на виготовлення напою, утворюється після перегонки білих сухих вин (без цукру), що виготовляються з певних сортів винограду з подальшою витримкою в бочках з дуба або ж цистернах, завантажених дубовою клепкою.

Історія напою бере свій початок у французькому місті Коньяк, розташованому в регіоні Пуату-Шарнта, причому, відповідно до французького законодавства, напої, вироблені поза цього регіону, не можуть називатися коньяком на міжнародному ринку, а повинні продаватися під назвою бренді. Причому додавання цукру в них неприпустимо і карається згідно із законом.

У РФ, як, втім, і в багатьох інших країн, коньяком вважається будь-який бренді, а саме - будь-який міцний алкогольний напій без цукру, що виготовляється внаслідок дистиляції вина і його подальшої витримки в дубових бочках.

Що відбувається з тиском

Про те, що коньяк певним чином впливає на організм, в загальному, і зокрема, що коньяк підвищує тиск, напевно, знають усі. Однак, як саме коньяк при тиску впливає на людський організм? Який вплив він робить на судини - розширює або звужує їх? Чи можна його пити при низькому тиску, і, якщо можна, то в якому обсязі?

Існує дві точки зору на цей рахунок. Одні люди вважають, що вживання зазначеного напою знижує артеріальний тиск і його можна пити при гіпертонії, інші - абсолютно впевнені, що коньяк його підвищує і пити його не можна. Як ні парадоксально, думка і тих, і інших абсолютно вірно. І пояснюється це досить просто.

Невеликі дози коньяку, а ними вважаються дози, що не перевищують 70 грамів на добу для здорової людини (як правило, рекомендується випивати 30 грамів), надають на артеріальний тиск знижує дію, що обумовлюється розширенням судин. Причому в цьому ж випадку напій знижує і рівень холестерину в крові, що в рази зменшує ризик розвитку атеросклерозу, впливає на еластичність судин. Таким чином, в даному випадку коньяк зовсім не звужує судини, а розширює їх і благотворно впливає на організм.

Таким чином, в даному випадку коньяк зовсім не звужує судини, а розширює їх і благотворно впливає на організм

Доза в 30 грамів напою надають на артеріальний тиск знижує дію

Зазначений ефект від вживання напою обумовлюється наявністю в ньому танінів і дубильних речовин (зазначені речовини не містить ні горілка, ні будь-який інший алкоголь). Причому в вище рекомендованих дозах користь вживання коньяку з метою профілактики серцево-судинних захворювань, а також його благотворний вплив на організм, визнається навіть лікарями-кардіологами.

Зворотна ситуація спостерігається в разі перевищення рекомендованої дози. Випиті 80-100 грамів напою призводять до того, що тиск підвищується. Причому підвищення тиску в цьому випадку відбувається стрибкоподібно і повністю перекриває наслідки того, що судини у людини розширилися. Обумовлюється подібний феномен тим, що значна доза алкоголю, потрапляючи в кров, не тільки розширює судини, а й провокує почастішання серцебиття. Серце, в свою чергу, починає більш інтенсивно перекачувати кров, внаслідок чого навантаження на судини збільшується, а тиск підвищується. В цьому випадку коньяк вже нічим не відрізняється від того, як впливає горілка на організм людини.

Крім того, висока концентрація сивушних масел в напої робить негативний вплив на ЦНС, печінку і нирки, що, в свою чергу, також впливає на серце і весь організм в цілому.

Таким чином, вплив коньяку на судини, тиск і організм прямо пов'язане з тим, скільки випив чоловік. І, природно, люди, що володіють хорошим здоров'ям, цілком можуть використовувати напій з метою профілактики серцево-судинних захворювань, не забуваючи про дозу, рекомендованої фахівцями. В цьому випадку коньяк для тиску корисний, і пити його можна.

Що стосується гіпертонії, а також інших серйозних розладів, то регулювати рівень тиску коньяком в даному випадку смертельно небезпечно і допускається винятково з дозволу лікаря. Одним словом, лікуватися тільки цим засобом при підвищеному тиску є неприпустимим.

Читайте також

Проте чи так це насправді?
Як цей напій без цукру впливає на організм?
Чи можна пити його гіпертонікам і скільки?
Чи допомагає коньяк від тиску?
Однак, як саме коньяк при тиску впливає на людський організм?
Який вплив він робить на судини - розширює або звужує їх?
Чи можна його пити при низькому тиску, і, якщо можна, то в якому обсязі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация