Конфлікт в Карабасі: Азербайджан і НКР стверджують, що рахунок загиблих йде на сотні

Відеокадри проїзду колон самохідних артилерійських установок по вулицях Степанакерта (НКР) опублікувало агентство Sputnik. Крім того, в Інтернеті з'явилися відеокадри перекидання важкої техніки Збройних сил Азербайджану в зону конфлікту в Нагірному Карабасі. Відеокадри проїзду колон самохідних артилерійських установок по вулицях Степанакерта (НКР) опублікувало агентство Sputnik

Фото: скріншот з youtube.com

Міністерство оборони НКР повідомляє уже не тільки про збитий азербайджанському вертольоті, але і про знищених танках. В даний час міністерство оборони Азербайджану не підтверджує ці дані, називаючи їх провокацією.

Тим часом в соцмережах поширилася інформація про те, нібито в Тер-Тере евакуюють наших мирних жителів, а в Нагірному Карабасі в терміновому порядку проводять мобілізацію.

Про різке загострення ситуації в Нагірному Карабасі оголосили і в Єревані, і в Баку. Однак, що саме відбувається, зрозуміти практично неможливо: сторони дають діаметрально протилежну оцінку. Вірменська сторона оголосила про те, що азербайджанські війська вночі нібито спробували проникнути в тил невизнаної Нагірно-Карабахської республіки. У Степанакерті при цьому повідомляли про загибель однієї дитини і поранення двох в результаті обстрілу - це, наголошуємо, непідтверджені дані. У Вірменії стверджують, що на схід від гори Мрав, начебто, збили азербайджанський вертоліт Мі-24. Уряд стверджує, що контролює ситуацію.

За версією Баку, обстріли почалися з боку Вірменії, нібито 127 раз за ніч порушила режим припинення вогню по всій лінії зіткнення протиборчих сторін. Азербайджанці кажуть про обстріл з важкої зброї, а інформацію про збитий вертоліт категорично спростовують. За їхньою версією, це вірмени зазнали важких втрат.

Прес-служба Кремля повідомляє про заклик президента Росії Володимира Путіна негайно припинити вогонь.

Російський МЗС підтримує постійний контакт з керівництвом зовнішньополітичних відомств Азербайджану і Вірменії. Як заявила офіційний представник російського МЗС Марія Захарова, повідомлення про серйозне загострення обстановки в Нагірному Карабасі викликають в Росії крайню заклопотаність.

На загострення ситуації в Нагірний Карабах вже відреагував Сергій Лавров. Повідомляється, що він уже переговорив вірменським та азербайджанським колегами і закликав впливати на ситуацію для припинення насильства.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив главам військових відомств Азербайджану і Вірменії невідкладно вжити заходів щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні глибоко стурбована ситуацією в Нагірному Карабасі і закликає всі сторони негайно припинити порушення перемир'я, передають РІА Новини.

Ситуація в зоні карабаського конфлікту різко загострилася цієї ночі. Сторони звинуватили один одного в порушенні перемир'я на лінії зіткнення. У Міноборони Вірменії заявили, що уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі між армією Азербайджану і силами невизнаної республіки НКР почалися запеклі зіткнення.

Тим часом Міноборони Азербайджану повідомляє про інтенсивний артилерійський обстріл, який вірменські військові ведуть по населеним пунктам в районі лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. У МЗС Азербайджану поклали всю відповідальність за ескалацію обстановки на Єреван. У вірменському МЗС вважають, що Баку йде по шляху послідовного загострення ситуації.

Правда.Ру нагадує, що відносини між країнами залишаються досить складними через спору з питання територій Нагірного Карабаху , Які кожна сторона вважає своєю. За підсумками війни 1991-1994 років Нагорний Карабах відійшов до Вірменії.

Однак Баку продовжує наполягати на своєму праві володіти цієї землею. На кордоні двох країн зберігається напружена обстановка, періодично відбуваються перестрілки.

Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация