Конфлікт в Сирії: в ударі по авіабазі в Хомсі звинувачують Ізраїль

  1. Чи міг це бути Ізраїль?
  2. Російське попередження про "негативні наслідки"
  3. реакція Кремля
  4. "Скотина Асад"

Image caption Супутниковий знімок, на якому видно авіабаза Т-4, 2018 рік

У міністерстві оборони Росії заявили, що авіаудари по сирійській авіабазі Т-4 завдали літаки ВПС Ізраїлю, що знаходилися в повітряному просторі Лівану.

Цю інформацію підтверджують і офіційні ЗМІ Сирії, посилаючись на джерела у військових колах.

В Ізраїлі ці заяви не коментують.

"9 квітня в період з 3:25 по 3:53 [за московським часом] два літака F-15 ВПС Ізраїлю, не заходячи в повітряний простір Сирії, з території Лівану завдали удару вісьмома керованими ракетами по аеродрому Тіфор (Т-4)" , - заявили в російському військовому відомстві.

Влада Ірану підтвердили, що від авіаудару загинули четверо іранських військових радників, повідомляє урядове агентство "Фарс". Всього за даними агентства від удару загинули більше десяти осіб.

Агентство також повідомляє, що після обстрілу бойовики угруповання "Ісламська держава" (заборонена в Росії) почали наступ на сході провінції Хомс.

Сирійська сторона відзначає, що обстріл був проведений ізраїльськими літаками F-15.

Також повідомляється, що система протиракетної оборони Сирії збила п'ять з восьми ракет, випущених ізраїльськими літаками.

Image caption Супутниковий знімок, на якому видно авіабаза Т-4, 2018 рік   У міністерстві оборони Росії заявили, що авіаудари по сирійській авіабазі Т-4 завдали літаки ВПС Ізраїлю, що знаходилися в повітряному просторі Лівану

Media playback is unsupported on your device

Загибель дітей у Східній Гуті: що сталося в передмісті Дамаска?

За словами очевидців, в результаті удару 14 людей загинули. Раніше сирійські ЗМІ повідомляли про жертви і поранених, але точну їх кількість не приводили.

Міноборони Росії заявляє, що серед російських військових радників постраждалих в результаті авіаудару немає.

Медики також повідомляють про десятки загиблих в Сирії в неділю - в результаті передбачуваної хімічної атаки, проте точна кількість жертв не називають.

Президент США поклав відповідальність за атаку на режим Башара Асада, при цьому розкритикувавши Росію та Іран, які його підтримують.

В понеділок увечері очікується екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Чи міг це бути Ізраїль?

Ізраїль рідко визнає факт нанесення авіаударів, однак з 2012 року держава підтвердило десятки випадків нальотів на об'єкти в Сирії.

Зокрема, в лютому поточного року Ізраїль завдав потужного удару по системі ППО Сирії, включаючи і базу Т-4, - після того, як в ході повітряного рейду був збитий ізраїльський винищувач F-16. Крім того ізраїльське військове відомство заявило, що з території бази в бік Ізраїлю було направлено безпілотник іранського виробництва.

Міністерство оборони Ізраїлю заявило, що Іран і його вартові Ісламської революції тривалий час проводили активні дії на території військової бази "Тіяз" (Т-4). Зокрема, переправляли озброєння і боєприпаси бойовикам ліванської "Хезболли", які воюють на боці сирійських урядових військ.

Раніше Ізраїль заявляв, що не дозволить своєму заклятому ворогові Ірану розміщувати свої військові бази в Сирії або використовувати її як плацдарм для своїх дій, що в Ізраїлі розглядають як серйозну загрозу для себе.

Ізраїльські офіційні особи поки ніяк не прокоментували нинішню атаку на військову базу Т-4 і твердження про причетність Ізраїлю до неї.

Однак ліванський телеканал al-Manar, що належить "Хезболлі", назвав цей напад ізраїльської агресією.

Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини заявив, що серед загиблих на базі - бойовики різних національностей, маючи на увазі іранців або членів шиїтських збройних формувань, що користуються підтримкою Ірану.

Російське попередження про "негативні наслідки"

Джон Сопів, редактор бюро Бі-бі-сі в Північній Америці

Подібне вже було. Практично рік тому, такі ж жахливі кадри, на яких діти задихаються до смерті, і президент Трамп - наполягає, що таке не може залишитися без відповіді.

Тоді не минуло й кількох днів, як американська армія вдарила крилатими ракетами по сирійському аеродрому, з якого була проведена атака зарином.

Тому, коли Дональд Трамп каже, що за щось доведеться заплатити, це не пуста погроза.

Однак на цей раз росіяни попереджають про негативні наслідки в разі, якщо Захід використовує цю передбачувану хімічну атаку як привід для вторгнення в Сирію.

Щоб визначитися з заходами у відповідь, в минулі вихідні відбулася зустріч старших радників президента з національної безпеки.

Крім того, Дональд Трамп намагається заручитися міжнародною підтримкою. Напередодні ввечері він говорив з президентом Франції Макрона, лідери двох країн домовилися про спільне відповіді.

Тиждень тому президент Трамп заявив про бажання вивести з Сирії американські війська, однак зараз він може впритул підійти до вирішення дати військову відповідь, через що США можуть ще глибше загрузнути в цьому важко вирішуваної конфлікті.

За попередніми даними, ракети впали в околицях аеродрому, в результаті удару авіабазі не заподіяно матеріальної шкоди.

Image caption Удар був завданий по авіабазі в провінції Хомс (архівне фото)

Пентагон відкинув причетність США до удару по Сирії. "Ми в курсі повідомлень, але нічого не можемо підтвердити", - сказав представник Пентагону.

У французькій армії також заявили, що не завдавали авіаударів по сирійській авіабазі.

реакція Кремля

У Кремлі інформацію про причетність Дамаска до застосування хімічної зброї в сирійській Думі назвали провокацією. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, додавши, що в Москві наполягають на проведенні ретельного розслідування.

"І президент РФ (Володимир Путін), і міноборони, посилаючись на свої джерела, говорили, що подібні провокації готуються", - цитує Пєскова агентство ТАСС.

"Маються на увазі провокації з використанням хімічної зброї тими людьми, які можуть володіти такими речовинами", - уточнив прес-секретар президента Росії.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не існує достатніх доказів того, що хімічна зброя застосував режим Башара Асада - який підтримують Росія і Іран.

"У повідомленнях про те, що президенти Франції і говорили по телефону, згадується, що вони" обмінялися доказами "того, що хімічна зброя застосував режим Асада", - заявив Лавров.

І додав: "Стрімка швидкість доповідей керівництву тими експертами, які повинні були до цього висновку прийти ... не хочу іронізувати, але не дуже в'яжеться все це з тим, що насправді там могло статися".

"Скотина Асад"

У неділю президент США Дональд Трамп обрушився з критикою на Росію та Іран за те, що вони підтримують президента Сирії Башара Асада, обвинуваченого в хімічній атаці на жителів сирійського міста Дума в Східній Гуті.

"Президент Путін, Росія і Іран відповідальні за підтримку цієї худоби Асада", - написав Трамп в "Твіттері". Трамп пообіцяв, що винні в цьому нападі дорого заплатять.

Як повідомлялося, в Думі під час передбачуваної хімічної атаки 7 квітня загинули десятки людей.

Сирія і Росія відкидають звинувачення на свою адресу і заперечують те, що така хімічна атака була проведена сирійськими військами.

Дев'ять країн зажадали скликати екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з тим, що сталося.

У минулому році США завдали ракетного удару по сирійським позиціям у відповідь на газову атаку із застосуванням зарину, досконалу на північному заході Сирії.

Радник Дональда Трампа з питань внутрішньої безпеки та боротьби з тероризмом Томас Боссерт заявив у неділю в інтерв'ю телеканалу Ей-бі-сі, що США не виключають варіант нанесення нового ракетного удару.

Чи міг це бути Ізраїль?
Чи міг це бути Ізраїль?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация