Консервуємо баклажани: солимо, робимо соте і варимо вариво

Баклажани дуже корисні. Вони низькокалорійні, перешкоджають засвоєнню холестерину, містять пектин (баклажани виводять токсини з організму), допомагають роботі серця, нирок і печінки, перешкоджають розвитку склерозу. Крім того баклажани послаблюють неприємне відчуття абстиненції ( "ломки"), яке виникає у людей, що кидають палити.

З баклажанами можна приготувати чи не сотню різних страв, в тому числі французький рататуй, турецьку імамбаялди і грецьку мусака. Чи не менше існує і варіантів консервування цього овоча. Бакалажани маринують, солять, закочують в аджике. А скільки існує прекрасних рецептів баклажанної ікри!

Солоні баклажани хороші і в якості закуски, і як напівфабрикат для салату або ікри. При цьому така заготовка не вимагає великих зусиль. З вимитих дрібних баклажанів треба зрізати плодоніжки, наколоти їх виделкою в декількох місцях, потім кілька хвилин відварити в киплячій солоному розчині (1 склянка солі на 10 літрів води). Час залежить від розміру овочів: чим більше, тим довше. Відвареним баклажанів дати обтечь під пресом, щоб з них вийшла зайва гіркота. Потім скласти в стерилізовані банки баклажани , гілочки петрушки , часник і залити все це теплим розсолом (1 л води, 1 столова ложка солі, лавровий лист, запашний перець). Коли розсіл охолоне, закатати банки. Любителям гострої кухні можна додати трохи пекучого перцю . Якщо в розсіл додати столову ложку оцту і кілька крупинок цукру, смак овочів придбає додаткову пікатность.

Найпростіший спосіб приготувати таку популярну баклажанну ікру наступний: зрілі баклажани запікати в духовці, поки не почне лопатися шкірка. Потім вийняти, охолодити, зняти шкірку і дрібно нарізати. Додати подрібнені цибуля , часник , зелень петрушки , Заправити рослинним маслом, додати за смаком сіль, цукор, перець, лимонний сік. Розкласти в літрові банки і пастеризувати при температурі 90 ° С 40-45 хв.

Смак баклажанної ікри можна урізноманітнити додаванням інших овочів: моркви , Коріння петрушки, помідорами (замість них можна взяти томатну пасту) і болгарським перцем в різних пропорціях і поєднаннях. Що б ви не додали, виходить смачно. А можна приготувати і не ікру, а наприклад, соте.

Для любителів готових овочевих рагу є відмінний рецепт консервованого соте. Втім, його можна робити не тільки з баклажанів, а й з кабачків, гарбуза або патисонів. Найкраще підійдуть баночки не більше 800-900 грам з закручуються кришками. На 5 таких баночок взяти 2 великих або 3 середніх баклажана, 3 цибулини, 3-4 штуки болгарського перцю, 2-3 штуки моркви, 2 середніх томата, 1,5 столових ложки солі і 1,2 склянки рослинного масла. Можна додати також 2-3 зубчики часнику. Однак, часник надає соте специфічний смак і аромат.

Однак, часник надає соте специфічний смак і аромат

Всі овочі почистити, ретельно вимити. Для гасіння ідеально підійде мідний таз, можна також використовувати сталеву каструлю з товстим дном або алюмінієвий казанок. На дно каструлі налити 1,2 склянки рослинного масла, нагріти його, потім покласти в масло дрібно нарубані цибулю та моркву і протягом 2-3 минути пасерувати їх, потім додати нарізаний соломкою солодкий перець, тушкувати ще хвилин 5-7. Потім додати нарізані шматочками баклажани (або інший овоч в залежності з обраного вами), посолити. Закрити кришкою і тушкувати близько 30-40 хвилин на середньому вогні помішуючи через кожні 5 хвилин. В цей час цілі томати покласти в емальований посуд залити окропом, поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. Потім очистити їх від шкірки, подрібнити і додати в соте приблизно за 10 хвилин до його готовності. Остаточна готовність визначається станом кубиків баклажанів - вони повинні бути пружними, що не розвалюватися, але легко розламуватися ложкою.

Поки соте стоїть на плиті, підготувати банки. Ретельно вимити їх, обдати окропом і поставити для стерилізації в духову шафу на 10-12 хвилин. Розлити кипляче соте ополоником в гарячі банки, доливаючи до самого верху банки. Відразу закрити банки кришками. Після того, як всі банки будуть наповнені, поставити їх догори дном, закрити теплою ковдрою і залишити на 8-10 годин. Для збереження максимальної кількості корисних речовин на тривале зберігання банки найкраще помістити в холодне місце, однак ця заготовка витримує зберігання і поза холодильником.

А в Вірменії з баклажанів з медом навіть варять варення. Нарізають досить великими шматками, солять, тримають годину, потім промивають і віджимають. І кладуть в киплячий мед. Якщо зимовим вечором до Свіжозаварений чаю з бергамотом подати таке варення, дога, з чого воно зварено, буде важкувато. Швидше здасться, що це якийсь хитрий сорт яблук, схрещених з чорноплідної горобини і вишнею.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация