Конституційний суд РФ: депутат має право оскаржити рішення про припинення повноважень

  1. Рішення Держдуми про дострокове припинення депутатських повноважень може бути оскаржене у Верховному...

Рішення Держдуми про дострокове припинення депутатських повноважень може бути оскаржене у Верховному суді. Про це повідомляється в постанові Конституційного суду (КС) РФ. КС РФ вважає, що право оскаржити рішення про припинення повноважень має бути закріплено законом в цілях захисту парламентської опозиції і збереження демократичного статусу парламенту.

Конституційний суд (КС) РФ в четвер, 27 грудня, озвучив постанову, згідно з яким рішення Думи про дострокове припинення депутатських повноважень може бути оскаржене у Верховному суді, повідомляє прес-служба Конституційного суду.

Оспорювана норма забороняє членам парламенту надходити на госсслужбе або муніципальну службу, перебувати в складі органу управління господарського товариства або іншої комерційної організації, займатися бізнесом або іншою оплачуваною діяльністю (за винятком викладацької, наукової та іншої творчої діяльності). Окремо обговорено заборона на діяльність, фінансованих з-за кордону. Якщо депутат порушує заборону, його можуть достроково позбавити повноважень постановою палати.

"Думські фракції повинні мати право оскаржити до Верховного Суду рішення Державної Думи про відмову в достроковому припиненні повноважень депутата або її бездіяльність з цього питання", - постановив КС. Подібна заява, відзначається в повідомленні, має бути розглянуто в пріоритетному порядку. У повідомленні наголошується, що право депутатів оскаржити рішення Думи має бути закріплено законодавчо, і поки рішення суду не вступить в законну силу, за екс-парламентарієм зберігається недоторканність.

Суд перевіряв конституційність пункту "в" частини 1 і частини 5 статті 4 федерального закону "Про статус члена Ради Федерації і статусі депутата Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації".

Запит щодо норм дострокового припинення депутатських повноважень направили в КС РФ депутати опозиційних партій - КПРФ і "Справедливої ​​Росії". Це сталося після того, як Дума позбавила есер Геннадія Гудкова депутатського мандата через участь у комерційній діяльності. Гудков дотримувався думки, що Онен на нього пов'язані з опозиційною діяльністю.

У своїй постанові КС зазначив, що оспорювані заявниками норми не суперечать Конституції країни. "Конституція РФ гарантує кожному право на судовий захист своїх прав і свобод. Виходячи з цього, можливість судового оскарження рішень Державної Думи з питань дострокового припинення депутатських повноважень повинна бути гарантована не тільки депутату, що позбувся мандата. Думські фракції повинні мати право оскаржити до Верховного Суду рішення державної Думи про відмову в достроковому припиненні повноважень депутата або її бездіяльність з цього питання ", - зазначає КС РФ. У повідомленні підкреслюється, що право має бути закріплене законом в цілях захисту парламентської опозиції і збереження демократичного статусу парламенту.

Відео: " вести "


Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация