Контрольна робота - Порівняльна характеристика суспільного та державного ладу Афін і Спарти.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


Контрольна робота Порівняльна характеристика суспільного та державного ладу Афін і Спарти

інформація:

Тип роботи: Контрольна робота. Предмет: Історія. Доданий: 30.10.2015. Рік: 2015. Сторінок: 19. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

Зміст
введення 3
Освіта держави в Афінах 5
Суспільний лад в Афінах 7
Освіта Спарти 10
Суспільний лад Стародавньої Спарти. 12
Порівняльна характеристика суспільного ладу Афін і Спарти 15
висновок 17
Бібліографічний список 19
Вступ
Давня громадська організація, що зберігатиме кровноспоріднених зв'язку між своїми членами, переростає відповідати потребам часу. Всюди в Греції VIII-VI ст. до н.е. відбувається злиття декількох дрібних раніше відокремлених громад, розташованих поблизу один від одного (синойкізм). Стародавні форми об'єднання родів - філи і фратрії - ще деякий час продовжують зберігати своє значення в цих об'єднаннях, але незабаром поступаються місцем новим поділом, заснованим на майнових і територіальних ознаках.
В результаті розвитку продуктивних сил формуються класи, і в VIII-VI ст. до н.е. тут створюються так звані міста-держави (поліси).
Полисная система була однією з найзначніших, практично унікальних рис державності, характерних не тільки для Греції, але і для всього античного світу. Географічна і політична замкнутість поліса (в материковій частині та на островах) при далеко зайшов поділі праці робила його залежним від вивезення ремісничих виробів, від ввезення зерна та рабів, т. Е. Від общегреческой і міжнародної морської торгівлі. Море грало величезну роль в житті античного (перш за все - грецького) поліса. Воно забезпечувало його зв'язок із зовнішнім світом, з іншими полісами, з колоніями, зі східними країнами і т. Д. Море і морська торгівля пов'язували в єдину полисную систему все міста-держави, створювали відкриту общегреческую і середземноморську політичну культуру, цивілізацію. З точки зору своєї внутрішньої організації античний поліс був закрита держава, за бортом якого залишалися не тільки раби, але і чужаки-іноземці, навіть вихідці з інших грецьких полісів. Для самих же громадян поліс був свого роду політичним мікрокосмосом зі своїми священними для даного міста формами політичного устрою, традиціями, звичаями, правом і т. Д. Поліс замінив у древніх греків, що розпалися під впливом приватної власності, земельно-общинні колективи, став громадянської і політичної громадою. Великі відмінності в економічному житті, в гостроті політичної боротьби, в самому історичному спадщині були причиною великої різноманітності внутрішнього устрою міст-держав. Але безумовне переважання в полісному світі мали різні республіканські форми - аристократія, демократія, олігархія, плутократія і т. П.
Найбільш цікавим і в той же час найбільш вивченим представляється процес утворення держави в двох відомих грецьких полісах - древніх Афінах і Спарті. Афіни являли собою зразок рабовласницької демократії, а Спарта - зразок рабовласницької аристократії.
У своїй роботі я спробую провести порівняльний аналіз суспільного ладу в Афінах і Спарті, зробити висновок про схожість і відмінності між ними.
Освіта держави в Афінах
Афіни представляють найчистішу, найбільш класичну форму утворення держави. Тут держава виникає без будь-якого втручання зовнішнього і внутрішнього насильства. Місто Афіни виріс на півдні Балканського півострова, в Аттиці, малородючої долині. Територію Аттики (область Греції, де згодом виникла Афінська держава) населяло наприкінці II тисячоліття до н.е. чотири племена, кожне з яких мало свої народні збори, рада старійшин і виборного вождя - базилевса. Перехід до виробляє економіці з індивідуалізацією праці привів до розділу общинної землі на ділянки зі спадкоємним сімейним володінням, до розвитку майнової диференціації і поступовому виділенню родової верхівки і зубожіння маси вільних общинників, багато з яких перетворювалися в фетів - батраків за борги попадали в рабство. Ці процеси прискорювалися завдяки розвитку ремесла і торгівлі, чому сприяло приморське положення Афін. Багаті родини стали першими власниками рабів, у яких звертали військовополонених. До початку I тисячоліття до н.е. рабовласництво було розповсюдженим явищем, хоча експлуатація рабської праці ще не стала основою суспільного виробництва. Раби були зайняті головним чином в домашньому господарстві, ремеслі, рідше на польових роботах. Поряд з ними трудилися і їх господарі, хоча раби виконували найбільш важкі роботи. Тільки згодом рабська праця стане переважати, а рабовласники, насамперед великі, перестануть брати участь у продуктивній праці. Родоплеміннаорганізація влади починає пристосовуватися до забезпечення інтересів не тільки її членів, а й багатіє ........
Список літератури
Андрєєв Ю.В. Спартанський експеримент: "громада рівних" чи тоталітарна держава? // Античність і сучасність. М., 1991.
Батир К. І. Підручник для студентів вузів, що навчаються за спеціальністю «Юриспруденція». - М .: изд-во Билина, 1999..
Васильєв Л.С., Загальна історія, т.1, Москва, 2007
Графський В.Г. Загальна історія держави і права. підручник для вузов-М .: видавництво НОРМА (видавнича група НОРМА-ИНФРА М.), 2007.
Історія держави і права зарубіжних країн / Под ред. О.А. Жидкова, Н.А. Крашенинниковой. - М.: видавнича група НОРМА-ИНФРА М, 2004.
Борошно Р. Т. Історія держави і права зарубіжних країн .: Підручник для студентів вузів 2-е изд. - М .: ЮНИТИ-ДАНА, 2005.
Сурепін С.Ю. Історія стародавнього світу. Конспект лекцій, - Ростов н / Дону: Фенікс. 2004.
Черниловский З. М. Загальна історія держави і права. - Підручник. 2-е изд., Переробці. і доп. - М .: Вища. шк., М. 2002.
Чернишов Ю.Г. До питання про «спартанському тоталітаризмі». // Дослідження з загальної історії та міжнародних відносин. Барнаул: вид-во АМУ, 1997..


Дивитися схожі роботи
* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.

Спартанський експеримент: "громада рівних" чи тоталітарна держава?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация