Контрольна - по ІОГП. Предмет, метод і періодизація історії держави і права Росії.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


Контрольна по ІОГП. Предмет, метод і періодизація історії держави і права Росії

інформація:

Тип роботи: Контрольна. Доданий: 19.04.2012. Рік: 2011. Сторінок: 27. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

ПЛАН
Вступ
1. Предмет, метод і періодизація історії держави і права Росії
2. Схема: «Походження держави у східних слов'ян»
3. Заповнити таблицю «Держава в XV -XVII ст.»
висновок
Список використаних джерел
Вступ
«Історія держави і права Росії» є базовою дисципліною, яка, поряд з іншими історико-юридичними навчальними курсами, являє собою необхідний і невід'ємний елемент підготовки фахівця з вищою юридичною освітою. Однією зі складових мети вивчення цієї дисципліни є формування наукового уявлення про еволюцію вітчизняного держави і права, поряд з необхідністю розвитку юридичного мислення для засвоєння прикладних юридичних дисциплін і майбутньої практичної діяльності.
Оскільки наукова значимість курсу «Історія держави і права Росії» полягає в теоретичному осмисленні еволюції цих соціальних інститутів, він є фундаментальною дисципліною. У той же час, показуючи історичні витоки сучасного стану держави і права, даний курс дає також можливість намітити механізм їх удосконалення, знаходячи прикладне значення.
Виникнення «Історії держави і права України» як науки слід віднести до 1811-1816 рр., Коли з'явилося «Керівництво до пізнання російського законодавства. Чотири палітурки »З. Горюшкина. У 1817-19 рр. побачило світ «Систематичне зібрання російських законів з додаванням правил і прикладів з кращих книжників, розташоване працями С. Хапилева». З тих пір змінилася не одна наукова школа, кожна з яких залишала після себе десятки монографій і статей, підручників і навчальних посібників.
У Радянському Союзі могла існувати тільки марксистська школа. Вона представляла собою синтез поглядів К. Маркса і Ф. Енгельса з державною практикою КПРС. Після втрати Комуністичною партією в 1991 р монополії на політичну владу, з навчальної літератури зникла колишня політизація і методологічна однобокість. В результаті історичний процес постав в більш складному вигляді, що само по собі стало важливим кроком вперед. Однак радянська наука надто довго перебувала під пресом недемократичною влади, тому як і раніше виходять у світ підручники, що зберігають спрощені підходи колишніх десятиліть. Це особливо прикро, оскільки в інших галузях юридичних знань за ці роки досягнуто більш істотні результати.
За останні 10-15 років в науці накопичений матеріал, що дозволяє запропонувати нове осмислення історії в цілому і російської держави і права зокрема. Перш за все, це відноситься до трактування поняття «держава».
Під державою, в основному, розуміється державний апарат. Такий вузький юридичний підхід породжує мимовільну покладання відповідальності за всі недоліки соціальної системи саме на нього. Тим часом, державний апарат був породженням суспільства, а не навпаки. Лише в дуже короткі відрізки часу, коли в суспільстві дозріли нові продуктивні сили, держава припиняється в гальмо і в результаті йде з політичної арени. Тому правильніше буде використовувати більш широке, соціологічне розуміння держави «як соціологічної реальності, яка існує незалежно від її правового порядку і правової реальності». Тобто під державою слід розуміти певним чином організоване суспільство, де на першому місці знаходиться саме суспільство, а на другому - державний апарат.
Саме такий підхід до визначення держави і утвердився в кінці XX ст. в курсі «Теорії держави і права». Однак для пояснення багатьох заплутаних і складних історико-правових проблем цього не достатньо.
На сьогоднішній день в підручниках як і раніше використовуються такі категорії, як: феодалізм, стани, класи, абсолютизм і т.д., розроблені європейськими вченими для Європи. Вперше сумнів у правильності такого підходу виникло в радянській науці в 30-і рр. у вигляді дискусії про рабство в Київській Русі. У 50-і рр. проходила дискусія про особливості російського феодалізму. На рубежі 60-70-х рр. розгорнулися суперечки про російською абсолютизму. Кожен раз, коли вчені підходили до припущення, що кількість специфічних рис того чи іншого устрою настільки велике, що впору відмовляти Росії в приналежності до Європи, дискусії завершувалися. В кінці 80-х рр. почалася дискусія про особливості російської цивілізації, а й вона швидко затихла. Більшість авторів не пішли тоді далі констатації відмінності між Заходом і Сходом, оскільки для більш серйозної розмови не вистачило наукового матеріалу. Половина як дореволюційних, так і радянських істориків і юристів вважали, що в певні моменти свого розвитку Росія істотно відрізнялася від Європи. В даний час питання про приналежність Росії до європейської цивілізації в науці, як мінімум, точаться суперечки. Що ж стосується сучасних європейських політиків і міжнародних організацій, то вони відмовляють Росії в цьому статусі. Це дає можливість в даному курсі лекцій розглядати Росію як специфічну соціальну систему, тобто основну увагу приділяти не тому, що вона схожа на інші країни і регіони, а її політичним, соціальним і правовим особливостям.
Одним із завдань будь-якої науки є класифікація досліджуваних явищ і процесів. В історії держави і права ця задача постає у вигляді проблеми періодизації. Проблема не така проста, як здається на перший погляд.
По-перше, традиційним елементом є періодизація даного курсу на основі періодизації історії держави. Тим часом, будуючи її на основі етапів розвитку держави, ми тим самим перебільшуємо його значення, вважаючи, що саме воно визначало розвиток суспільства, а не навпаки. По-друге, етапи розвитку суспільства, держави та права не завжди збігаються.
По-третє, будь-яка періодизації - це певне методологічне спрощення, оскільки в історії не буває чітких граней, після яких починається щось принципово нове. Насправді процес зародження нових соціально-економічних і політичних відносин і інститутів відбувається не одномоментно, і ніколи старі відносини і інститути не йдуть повністю в минуле, а лише видозмінюються і продовжують жити в нових умовах. Завдяки цьому народи і регіони зберігають свою соціокультурну специфіку.
1. Предмет, метод і періодизація історії держави і права Росії
1.1 Предмет історії держави і права Росії
Історія держави і права Росії - наука і історична та юридична. Вона є частина історії російського суспільства і стоїть в одному ряду з історією громадської думки, історією розвитку культури і мистецтва. У той же час вона є юридичною наукою, бо об'єктом вивчення є держави і право.
Історія держави і права не становить особливої ​​і самостійну науку, за своїм науковим змістом і завданням вона одночасно входить в області та історичної науки, і правознавства. По тому, що вивчає історія держави і права, на пізнання якого соціального об'єкта (а державна організація і право існують тільки як соціальні явища, як форми людського співжиття) направлено її увагу, вона може вважатися переважно юридичної наукової дисципліною. По тому, якими методами і на підставі яких взаємозв'язків вивчається цей об'єкт, як встановлюються закономірності і своєрідність функціонування цих явищ, історія держави і права - дисципліна переважно історична; вона спрямована на розуміння не тільки нині існуючих форм державної організації і правових систем, але і історичних, давно не існуючих повністю або в більшій своїй частині, на розуміння їх виникнення, розвитку і зникнення ............. ...
висновок
В цій контрольній роботі була розкрита питання «предмет, метод і періодизація історії держави і права Росії». Історії держави і права Росії належить одне з провідних місць в системі юридичної освіти. Глибоко зрозуміти сутність відбуваються в даний час державно-правових явищ можливе лише на базі освоєння історії розвитку держави і права. Вивчення історії держави і права Росії дає можливість всебічно оцінити сучасне наша держава і право, прогнозувати їх розвиток.
Список використаних джерел
Основна література
1. Ісаєв І.В. Історія держави і права Росії М. 2006р.
2. Рогов В.А. Історія держави і права Росії IX - XX століть. М. 2001р.
3. Сирих В.М. Історія держави і права Росії, радянський і сучасний періоди. М. 2001р.
4. Титов Ю.П. Історія держави і права Росії. М. 2006р.
5. Титов Ю.П. Хрестоматія з історії держави і права Росії. 2006р.
6. Чистяков О.В. Історія Вітчизняного держави і права. М. 2006р.
7. Чібіряев С. А. Історія держави і права Росії М. 2005р.
8. Декрети Радянської влади. - М., 1957-1968 рр.
9. Освіта та розвиток СРСР в документах. Зб. - М., 1973.
10. Перші декрети радянської влади. - М., 1987.
11. Російське законодавство X-XX століть. У 9 т.- М., 1984 - 1994 рр.
12. Збірник законів і указів. В 4 т. - М., 1938-1975 рр.
13. Хрестоматія з історії Росії. У 4-х т. - М., 1994.
14. Хронологічне зібрання законів, указів і постанов. У 6 т. 1917-1957 рр.
додаткова література
1. Анісімов Е.В. Часи Петровських реформ. Л. 1989р.
2. Боффа Д. Історія Радянського Союзу. М. 1994р.
3. Волобцев О.В. Історія Росії 2т. М. 1996р.
4. Верт Н. Історія радянської держави 1990-1991.М.1995г.
5. Головатенко А. Історія Росії: спірні проблеми. М.1995г.
6. Далай Ч. Монголія в XIII-XIV столітті. М.1970г.
7. Зайочніковскій Л.А. Скасування кріпосного права в Росії. М. 1968р.
8. Карамзін Н.М. Історія Держави Російської. М. 1993р.
9. Костомаров Н.І. Російська історія в життєписах її найголовніших
діячів. М. 1997р.
10. Карр Е. Історія радянської Росії. М. 2000р.
11. Карнаухіна Т.П. Радянська держава і його установи. М. 1995 г.
12. Лічман Б.В. Історія Росії з давніх часів до другої половини XIX століття. Курс лекцій. Єкатеринбург. 1994р.
13. Мавродін В.В Освіта давньоруської держави і формування давньоруської народності. М. 1971р.
14. Маньков А. Г. Соборне Укладення 1649 року - Л., 1981.
15. Платонов С.В. Повний курс лекцій з Російської історії - Петрозаводськ, Фатум 1996р.
16. ТОРК Х.Н. Так звані земські собори в Росії «Питання історії 1991 г. п.» СЗ-11.
17. Черепнин Л.В. Монголо - татари на Русі. М.1970г.
18. Єрошкін Н. П. історія державних установ дореволюційної Росії. 3-е изд., Перераб. і доп. - М., 1983.
19. Зімін А. А. Холопи на Русі / с найдавніших часів до кінця 15 ст. / М., 1973.
20. Коржіхіна Т. П. Історія державних установ СРСР. - М., 1987.
21. Павлов - Сильванский Н. П. Феодалізм в Росії. - М., 1988.
22. Рибаков Б. А. Київська Русь і російські князівства XII-XIII ст. - М., 1982.
23. Соболєва Н. А., Артамонов В. А. Символи Росії: нариси історії державної символіки Росії. - М., 1993.
24. Цатурова М. К. Російське сімейне право 16- 18 ст. - М., 1991.
25. Ісаєв І. А. Історія держави і права України: підручник / І. А. Ісаєв - М .: МАУП, 2006 (Гриф)
26. Ісаєв І. А. Історія держави і права України: навчальний посібник / І. А. Ісаєв - М .: Проспект, 2004. (Гриф)
27. Ісаєв І. А. Історія держави і права України: підручник для студ. вузів, що навч. за фахом «Юриспруденція» / М .: МАУП, 1999. (Міністерство загального і професійного навчання РФ)
28. Ісаєв І. А. Історія держави і права України: підручник для юрид. вузів - М .: МАУП, 1996.
29. Ісаєв І. А. Історія держави і права Росії в питаннях і відповідях: навчальний посібник І. А. Ісаєв - М .: МАУП, 2002
30. Історія держави і права України: підручник / Под ред. Ю. П. Титов - М .: «ТК Велбі», 2003 (Гриф)
31. Історія держави і права України: підручник для студ. вузів, що навч. за фахом «Юриспруденція» / Відп. ред. Чібіряев С. А. - М .: Билина, 2000 (Гриф)
32. Історія вітчизняного держави і права в 1 ч .: підручник / Под ред. О. І. Чистякова - 3-е изд., Доп. і перераб. - М .: МАУП, 2004 року (Гриф)
33. Історія вітчизняного держави і права в 2 ч .: Підручник / За ред. О. І. Чистякова - 3-е изд., Доп. і перераб. - М .: МАУП, 2004 року (Гриф)
34. Сирих В. М. Історія держави і права Росії. Радянський і сучасні періоди. Навчальний посібник - М .: Юрист, 1999.
35. Хрестоматія з історії держави і права: навчальний посібник / Упоряд. Ю. Л. Титов - М .: Проспект, 2004. (Гриф)


* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация