Кораблі в московській гавані: «Ластівку» і «Чайку» зганяють з причалу

Теплоходи, які стоять на приколі, повинні покинути Москву. Це розпорядження дептранса. Він стосується двох кораблів «Олександр Блок» та «Ластівка-2». Їх інтереси представляє компанія «Чайка» Теплоходи, які стоять на приколі, повинні покинути Москву

Фото: Віталія Созинова / ТАСС

Москву звільняють від теплоходів, що стоять на приколі. Влада столиці зажадали від власників двох судів, які використовуються як ресторани, прибрати їх за межі міста. Судновласники скаржаться на неправомірні дії керівництва Москви. У дептрансе, в свою чергу, заявляють про порушення з боку самих бізнесменів. Хто тут правий? Кому і чим завадили теплоходи у московських набережних?

Ще в квітні влада зажадала прибрати з Москви теплохід «Валерій Брюсов», який перетворили на арт-центр. Формальним приводом стало відсутність договору водокористування. Прокуратура звернулася до суду, який зобов'язав власника корабля звільнити Кримську набережну. І судновласник самостійно відбуксирував «Валерія Брюсова».

На початку травня лист з аналогічними вимогами отримали власники двох інших річкових суден: теплохода «Олександр Блок», який стоїть у Краснопресненській набережній, і теплохода «Ластівка-2» - він стоїть на якорі в Лужниках. Обидва використовуються як ресторани.

Бізнесмени стверджують, що вимоги прибрати теплоходи нічим не обгрунтовані. Про це говорить Світлана Машніна, гендиректор компанії «Чайка», якому належить теплохід «Олександр Блок». Вона ж представляє інтереси судновласника «Ластівки».

У дептрансе, в свою чергу, говорять, що теплохід «Ластівка-2» експлуатується без договору причалювання, а «Олександр Блок» постійно знаходиться у Краснопресненській набережній, яка не є дозволеним пунктом стоянки. Департамент транспорту спирається на постанову уряду Москви від 26 вересня 2013 року про звільнення акваторії Москви-ріки від об'єктів, які не зареєстровані як судна.

Найцікавіше, що обидва теплохода - і «Ластівка-2» і «Олександр Блок» - занесені до Реєстру річкових суден, їм присвоєні реєстрові номери. Тобто формально вони не дебаркадери, вони не втратили суднові властивості. Незважаючи на це, ДБУ «Гормост», яке діє від імені столичної влади, вдалося отримати позитивне рішення суду на позов до власників «Ластівки». Арбітраж Москви зобов'язав їх прибрати теплохід. Правда, суд опублікував в квітні тільки резолютивну частину, а повний текст постанови так і не підготував, хоча давно мав це зробити. Виходить, що законних підстав вимагати виконання цього рішення немає.

Чому столична влада вирішила звільнити акваторію Москви-ріки від теплоходів, які стоять на приколі? Офіційна версія, про яку розповідав Агентству міських новин «Москва» начальник управління експлуатації ЦКУ «Організатор перевезень» Ігор Семериков, звучить так: це потрібно для забезпечення безпеки людей на водних об'єктах, а також збереження естетичного вигляду Москви. У незалежного аналітика Дмитра Адамідова інші припущення.

Столична влада має намір прибрати з міста ще 29 кораблів, які вони називають дебаркадерами, непридатними для судноплавства. А москвичі сумують за «Валерію Брюсову», якому довелося спиляти третю палубу, щоб він пройшов під мостом. «Кримська набережна спорожніла». «Кораблі потрапляють в рай». Такі коментарі можна знайти в соціальних мережах.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Хто тут правий?
Кому і чим завадили теплоходи у московських набережних?
Чому столична влада вирішила звільнити акваторію Москви-ріки від теплоходів, які стоять на приколі?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация