коричневі карлики

  1. Непередбачена проблема в вивчення коричневих карликів
  2. Особливості та класифікація коричневих карликів
  3. Чому коричневі карлики не зважають планетами?

Об'єкти глибокого космосу > зірки > Коричневі карлики Об'єкти глибокого космосу   >   зірки   > Коричневі карлики   Коричневий карлик ISO-Oph 102 в молекулярній хмарі Ро Змієносця   Дізнайтеся, що таке коричневі карлики: опис типу зірки з фото, чи є в Сонячній системі, маса, проміжний етап між зірками і газовими гігантами

Коричневий карлик ISO-Oph 102 в молекулярній хмарі Ро Змієносця

Дізнайтеся, що таке коричневі карлики: опис типу зірки з фото, чи є в Сонячній системі, маса, проміжний етап між зірками і газовими гігантами.

Ми вже знаємо, що всі зірки формуються з молекулярних хмар. Але буває так, що зруйноване хмара просто не може створити звичний нам об'єкт і з'являється коричневий карлик. Такі зірки мають ті ж елементами, але їх температура і тиск знаходяться на низькому рівні і не в змозі запустити ядерний синтез, тому отримали прізвисько «Коричневі зірки».

Непередбачена проблема в вивчення коричневих карликів

Ці небесні тіла поділяють стартову точку з іншими зірками на небі, але їм не судилося досягти головної стадії. Ще до того, як температура встигне піднятися до необхідної позначки щільний матеріал застигне і не зможе більше трансформуватися.

Коричневі карлики вважаються пропуском між газовими гігантами (Юпітер) і червоними карликами.

Особливості та класифікація коричневих карликів

Всі коричневі карлики відрізняються по масі і температурі. Можуть досягати 13-90 мас Юпітера (Приблизно 1/10 сонячної). Класифікація будується на спектральному типі або на випромінюваної енергії.

М - це не тільки найбільш червоні зірки у Всесвіті, а й найпоширеніші. Більшість з них перетворюються в червоних карликів, але деякі стають коричневими. Класи L і T відрізняються за елементами, які спостерігаються в спектрах. Y-карлики - самий холодні. Деякі досягають температури людського організму.

Через те, що коричневі карлики виділяють мало світла і енергії, їх складно виявити. До 1980-х років взагалі вважалися теоретичними об'єктами. Але технології набирали чутливість і змогли нарешті їх побачити.

З самого початку їх називали «чорними». Але зараз цей термін використовують для позначення фінальної стадії розвитку зірки головної послідовності і представляє білий карлик, повністю витратив все тепло.

Червоні кола - виявлені коричневі карлики в об'єктиві WISE

Чому коричневі карлики не зважають планетами?

Через невеликої маси коричневі карлики можна сплутати з масивними планетами. На це ж натякає і відсутність злиття. У них також є атмосфера, сяйва, хмари і навіть шторми. Подібно до інших зірок, вони можуть мати у своєму розпорядженні планетами.

Відмінність в тому, що коричневі карлики продовжують випромінювати світло, але це рентгенівські промені і інфрачервоне світло. Вони виробляють їх, поки тіло не охолоне. Тому краще за все шукати в інфрачервоному діапазоні. Зазвичай розташовані в межах 100 світлових років.

Але межа між коричневим карликом і планетою тонка. Деякі з них настільки холодні, що їм вдається підтримати атмосферу, як це роблять газові гіганти. Карлик може прихистити планети, а газовий гігант - супутники. Як же точно визначити кордон?

Міжнародний астрономічний союз ухвалив, що об'єкти, чия маса менше 13 мас Юпітера, вважаються планетами. Але коричневі карлики вписуються в цей діапазон, тому можуть бути одночасно і тим, і іншим. Як відомо, що в Сонячній системі коричневі карлики не спостерігається і ми маємо в своєму розпорядженні лише однією зіркою - Сонцем.

Як же точно визначити кордон?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация