Корінь селери - найкорисніша зелень

  1. Користь і склад селери
  2. Корінь селери в народній медицині
  3. Селера як афродизіак
  4. Історія кореня селери

Багатьом з нас важко пройти повз зеленого прилавка, на якому продається корінь селери

Багатьом з нас важко пройти повз зеленого прилавка, на якому продається корінь селери. Перехожого просто манить і зупиняє пряний аромат цієї диво-зелені. Вчені багатьох країн сходяться на думці, що селера - найбільш безпечна для людського здоров'я і корисна зелень на планеті. Селера не тільки може вплинути на процес старіння, так як забезпечує стійкість клітин організму до шкідливих впливів, він входить до складу легендарного «напою любові», будучи природним афродизіаком.

Користь і склад селери

Селера, або по-латині Apium, являє собою дворічна трав'яниста рослина, що відноситься до сімейства зонтичних. У цій овочевої культури є більше двадцяти видів, вони поширені на всіх континентах. В їжу придатні всі частини ароматного рослини, і всі вони мають самі чудові властивості.

Корінь селери дуже багатий на магній, калій, кальцій, залізо, марганець, цинк. Кулінари його застосовують як повноцінну складову в салатах і маринадах. Селера можна терти на тертці або різати кубиками. У відвареному вигляді корінь селери за смаком нагадує картоплю. Використовують цю частину селери в різних стравах таким же чином, як і корінь петрушки. Від цього він тоншає аромат страви, воно відрізняється особливим шиком.

Від цього він тоншає аромат страви, воно відрізняється особливим шиком

Селера черешкова є одним тонких талій, адже 100 г цього соковитого смачного стебла містять всього лише вісім калорій, в той час як на перетравлення продукту їх іде куди більше. Звідси висновок: коли ви приймаєте в раціоні ароматний черешок цього зеленого овоча, то худнете вже в процесі його поглинання.

У листі селери багато каротину, аскорбінової кислоти, солей кальцію і фосфору. Вони використовуються як сечогінний засіб, а за допомогою настоянки листя поліпшується чоловіча потенція. Пучком зелені селери можна прикрасити будь-яку страву, а східний аромат додадуть йому ефірні масла, які містяться в ньому.

Корінь селери в народній медицині

У цього чудо-овоча є багато ранозаживляющих, протизапальних, заспокійливих властивостей, і навіть збуджують бажання. Чи можливо таке? Правильно застосовуючи різні частини рослини, можна допомогти собі і в хворобах, і в любові. При цьому потрібно знати, які частини і як повинні застосовуватися при лікуванні недуг.

Настоянку селери застосовують для загоєння ран. Сухе листя в кількості двох столових ложок зелені заливають склянкою окропу, щоб наполягти протягом двох годин. В результаті ви отримаєте відмінний засіб для примочок. Їх прикладають до дрібних ран, ударів, гематом. Щоб звільнитися від шлаків, потрібно застосовувати даний засіб всередину, в день по 3-4 рази, по півсклянки.

Від запорів і метеоризму лікує груба клітковина стебел рослини, вона допомагає перетравлювати їжу, позбавляючи від спазмів шлунка. Сік селери містить магній, і це перетворює його на справжній антидепресант. Беручи змішаний з морквяним або яблучним соком свіжий сік селери, можна прибрати пригнічений стан, зняти стрес і заспокоїтися.

У салату істинного спокою і задоволення є «рецепт здоров'я»: натерти і змішати з подрібненою морквою корінь селери, додати яблуко або капусту. Крім того, селера здатна швидко виводити шлаки і зайві солі, ніж допомагає підтримувати в нормі вагу.

У всіх частинах рослини міститься ефірна олія, що має яскравий запах. У листі селери багато амінокислот, мінеральних речовин, глікозидів, каротиноїдів, вітамінів С, Е, групи В. У коріння рослини присутній також чимало холіну, аспарагина, масляної кислоти, фурокумаринов, що володіють активністю проти раку. Салатні і черешкові сорти селери містять в чотири рази більше вітаміну С, і в сорок разів - каротину, ніж коренеплідні.

З давніх часів сік селери, розведений оцтом або водою, використовувався як протиблювотний засіб. Селера благотворно впливає на шлунок, сечовий міхур і печінку. Настій його коренів застосовується при виразці шлунка, хронічному коліті, запорах і гастриті. Суха подрібнена корінь (дві столові ложки) потрібно залити однією склянкою охолодженої кип'яченої води, настояти протягом двох годин і потім приймати по третині склянки тричі на добу. Якщо потрібно підвищити апетит, цей настій приймається за півгодини до їди.

Користь для здоров'я ви отримаєте неоціненну, навіть якщо просто наріжете селера в салат. Треба їсти його регулярно, і зробити приємним доповненням до будь-якої страви. Він приносить користь і діабетикам, і тих, що худнуть, і тим, хто страждає захворюваннями суглобів, очей і шкіри.

Селера як афродизіак

Грецьке слово Aphrodisiaca, тобто афродизіаки, - це кошти, здатні підвищувати життєві сили організму і посилювати статеву здатність. Як каже давня легенда про Трістана та Ізольду, вони випили «напій кохання» і загорілися шаленою пристрастю один до одного. Виявляється, рецепт цього чудового зілля зміг дійти до наших днів у своєму первозданному вигляді. Для нього потрібно: 100 мл соку селери, 25 мл - яблучного соку і 50 мл - грушевого. Сік потрібно брати свіжовичавлений. Можна спробувати, тим більше, що всі інгредієнти напою доступні протягом цілого року.

Назва «афродизіак» утворилося від імені Афродіти. Так звали давньогрецьку богиню, заступництво любов і красу. Вона була дочкою Зевса, і народилася з морської піни на Кіпрі. Чарівний пояс Афродіти виділяв збудливий аромат. Ніхто не міг встояти перед цим ароматом - ні смертні люди, ні боги. В пояс Афродіти, нарівні з іншими травами була вплетена і зелень знайомого нам селери.

З коренів і черешків, його зелені і насіння рослини отримують масло селери, яке виділяє приємний сильний аромат. Особливо багато масла в насінні. Справжнім афродизіаком зробили селера стимулюючі і тонізуючі властивості його ефірного масла.

Історія кореня селери

Селера вважається одним з найдавніших рослин, які люди вживають в їжу. Про нього було відомо вже в II столітті до н.е. Завдяки блискучим листям, рослина називалася «Селіон», що означає «блиск». Це слово можна часто зустріти в тексті епічних поем Гомера "Іліада" і "Одіссея". Селера використовували як культове рослина - він навіть зображувався на древніх монетах Греції і Сицилії.

Переможців Олімпіад в стародавній Греції прикрашали вінками, сплетеними з селери, а його пахучі листя служили декором жител в свята. Для маринування маслин і оливок жителі стародавньої Еллади додавали в маринад разом з кропом шматочки цього ароматного рослини.

В Єгипті, за часів царювання Клеопатри, селера шанували як ліки, «від недуг рятує, сил додає». В нашу країну цей овоч зміг потрапити тільки за часів Катерини II. Спочатку його із задоволенням вживали іноземці, які прибувають в країну. Саме завдяки їм, овоч потрапив до росіян на повсякденний стіл. На перших порах знатні вельможі стали розводити його в як декоративна рослина, і лише до XVIII століття в Росії «зрозуміли» користь цього зеленого овоча.

У наш час селера культивують в країнах Азії, Західної і Південної Європи, Південної та Північної Америки, Африки, в усіх країнах СНД, і, звичайно, Росії.

Чи можливо таке?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация