Корисні для культуристів вітаміни

  1. Особливо важливі для культуриста вітаміни
  2. Вітамін B6 (піридоксин)
  3. Вітамін В1 (тіамін)
  4. Вітамін В3 (нікотинова кислота)
  5. Вітамін В2 (рибофлавін)
  6. Вітамін В9 (фолієва кислота)
  7. Вітамін В12 (Ціанокобаламін)
  8. Вітамін С (аскорбінова кислота)
  9. Вітамін D (кальциферол)
  10. Вітамін Е (токоферолу ацетат)
  11. Вітамін А (ретинол)
  12. Вітамін Н (біотин)
  13. Вітаміни, необхідні кожній людині
  14. Вітамін В4 (холін)
  15. Вітамін В5 (кальцію пантотенат)
  16. Вітамін В8 (інозитол)
  17. Вітамін В10 (Парааминобензойная кислота)
  18. Вітамін В11 (Левокарнітін)

Опубліковано 4 грудня 2010 у рубриці Вітаміни та мінерали

В принципі для культуристів, як і для звичайних людей все вітаміни корисні, тому я розділив їх на 2 групи, в першій розташовані ті вітаміни, які необхідні займається бодібілдінгом спортсмени для нормального відновлення і прогресування, у другій, ті вітаміни, які необхідні людині для нормального функціонування його організму В принципі для культуристів, як і для звичайних людей все вітаміни корисні, тому я розділив їх на 2 групи, в першій розташовані ті вітаміни, які необхідні займається бодібілдінгом спортсмени для нормального відновлення і прогресування, у другій, ті вітаміни, які необхідні людині для нормального функціонування його організму.


Для початку визначимося, що таке вітаміни. Вітаміни - (з латинської vita - життя) - це речовини, які потрібні організму для нормальної життєдіяльності. Тобто нехтувати ними не те що не варто, а просто не можна! Про те як поводиться організм при їх нестачі писати не буду, для це є спеціалізовані сайти, можна сказати тільки те, що в цьому випадку авітаміноз дійсно існує і працює цілий рік (а не так як його придумали аптеки, авітаміноз навесні це міф, він міг бути в 19 столітті, але не в наш час).

Тепер трохи історії, вітаміни люди використовували ще в стародавньому Єгипті, але думка про їхнє існування вперше висловив російський біолог Микола Лунін в 1880 році, за що йому велике Качковський спасибі :)

Особливо важливі для культуриста вітаміни

В першу чергу, це звичайно ж вітаміни групи B, опишу їх в порядку корисності.

Вітамін B6 (піридоксин)

Вітамін В6 необхідний всім спортсменам, так як він бере участь в синтезі білка, а він є будівельним матеріалом для наших м'язів. Багато вітаміну В6 міститься в: молоці, сирі, капусті, горосі, гречці, пивних дріжджах, печінці, яєчному жовтку, бананах, авокадо, неочищених зернах злакових, картоплі, волоських горіхах.

Вітамін В1 (тіамін)

Даний вітамін бере участь в засвоєнні вуглеводів організмом. Якщо його в організмі недостатньо, то вуглеводи НЕ будуть засвоюватися, то і білок не буде засвоюватися в потрібному обсязі. Адже для засвоєння 1 грама білка потрібно 2 грами вуглеводів. Багато вітаміну В1 міститься в: м'ясі свинини і яловичини, печінки, яєчному жовтку, рибі, хлібі та хлібопродуктах з борошна грубого помелу, вівсянці, горіхах, апельсинах, обліписі, пивних дріжджах, люцерні, петрушці, м'яті.

Вітамін В3 (нікотинова кислота)

Вітамін В3 бере участь в синтезі енергії з усього, що перетравлюється в вашому шлунку. Без достатньої кількості енергії на тренуванні природно нічого корисного для себе не зробити, тільки витратите час. Багато вітаміну В3 в: печінці, м'ясі птиці, м'ясі яловичини і свинини, яєчному жовтку, хлібі з муки грубого помелу, бобових, крупах, горіхах, пивних дріжджах і рибі.

Вітамін В2 (рибофлавін)

Вітамін В2 бере участь у всіх білкових процесах, але нам в першу чергу важливий білковий обмін. Дослідження показують, що заняття будь-яким видом спорту викликають додатковий витрата вітаміну В2. Так що слід приймати його додатково інакше не буде росту м'язів. Багато вітаміну В2 можна знайти в: яйцях, печінці, гречці, вівсянці, молочних продуктів, хлібі з муки грубого помелу, горіхах, печінці.

Вітамін В9 (фолієва кислота)

Головною функцією вітаміну В9 можна вважати те, що він сприяє клітинного ділення, а так само сприяє утворенню нуклеїнових кислот (ДНК і РНК). Багато В9 міститься в: печінки, бобових, апельсинах, м'ясі, молоці, птаху і яйцях.

Вітамін В12 (Ціанокобаламін)

Вітамін В12 бере участь в процесах білкового обміну і синтезі амінокислот, так само активізує енергообмін в організмі і підтримує життєдіяльність нервової системи, яка безпосередньо управляє м'язами тіла. Багато вітаміну В12 в печінці, нирках, м'ясі, рибі, яйцях, молочних продуктах, сирі і пивних дріжджах.

Варто додати, що вітаміни групи В не накопичуються в організмі і їх потрібно поповнювати щодня. Так само вітаміни групи В руйнуються алкоголем, кофеїном, рафінованим цукром і нікотином.

Розглядаємо далі важливі вітаміни.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Від вітаміну С безпосередньо залежить засвоєння білка організмом, а так же синтез нових клітин. Вітамін С підвищує засвоєння кальцію організмом, що теж важливо, так само допомагає виводити з організму такі токсичні речовини як свинець і ртуть. Вітамін С підвищує здатність організму справлятися зі стресом, а тренування в тренажерному залі теж стрес для організму. Так само як і вітаміни групи В аскорбінова кислота не накопичується в організмі, тому потрібно його отримувати постійно, до того ж він є водорозчинним речовиною і термічна обробка їжі призводить до його руйнування. Багато вітаміну С в: шипшині, чорній смородині, червоному перці, хроні, зеленому солодкому перці, цвітній капусті, суниці, щавлі, лимоні, апельсинах, редисці, агрус, капусти білоголової. Захоплюватися зайвими прийомом вітаміну С не варто, так як він виробляється організмом, а якщо він буде отримувати його у великих дозах із зовні, то перестане на час його виробляти.

Вітамін D (кальциферол)

Без вітаміну D організмом не буде засвоюватися кальцій і фосфор, які необхідні для м'язового скорочення. Чи не буде вітаміну D - не буде витривалості на тренуваннях. Хорошим джерелом вітаміну є сонячні промені, тобто їх потрапляння на шкіру організму. Так він є в: яєчному жовтку, риб'ячому жирі, вершковому маслі, сирі, кропиві, петрушці, ікрі і всіх молочних продуктах.

Вітамін Е (токоферолу ацетат)

Курси вітамін Е використовують більшість спортсменів (і я в тому числі) при максимальних фізичних навантаженнях, так як він стимулює вироблення чоловічого статевого гормону - тестостерону, без якого неможливо показувати граничні фізичні навантаження. Багато вітаміну Е в: соєвому, бавовняному, соняшниковій оліях, а так само в маслі з пшеничних зародків, так само його багато в печінці, салі, горосі, квасолі, яловичині, білому хлібі і молоці.

Вітамін А (ретинол)

Бере участь у створенні нових клітин, а так само від нього залежить швидкість і кількість утворення глікогену в крові, тобто при дефіциті вітаміну А про високоінтенсивних тренуваннях можна забути. Ще одна його особливість в тому, що він практично не засвоюється з вітамінних комплексів, а так само він легко руйнується під дією сонячних променів. Кращими джерелами вітаміну А є: риб'ячий жир, печінка, вершкове масло, яйця, вершки і цільне молоко.

Вітамін Н (біотин)

Вітамін Н бере участь в синтезі жирних кислот, а так само в отриманні організмом енергії. Без вітаміну Н НЕ буде засвоюватися глюкоза клітинами вашого організму. Багато вітаміну Н в: печінки, бобових, яйцях, цвітній капусті, пшениці, пивних дріжджах.

Ось і все особливо важливі вітаміни для спортсменів , Далі представлений список інших вітамінів з основними функціями в нашому організмі.
Ось і все особливо важливі   вітаміни для спортсменів   , Далі представлений список інших вітамінів з основними функціями в нашому організмі

Вітаміни, необхідні кожній людині

Вітамін К (синтетичний фитоменадион)

Впливає на згортання крові і загоєння ран, підтримує нормальну життєдіяльність кишечника, шлунку і м'язових тканин. Вітаміном К багаті: шпинат, капуста, томати, плоди шипшини, кропива, овес, пшениця.

Вітамін В4 (холін)

Покращує пам'ять, сприяє обміну жирів в печінці, корисний при профілактиці атеросклерозу. Міститься в: яйцях, печінці, вівсяній крупі, рисі, сирі.

Вітамін В5 (кальцію пантотенат)

Сприяє звільненню енергії з їжі, а так само утворення холестерину. Міститься в: печінки, хлібі з муки грубого помелу і крупах.

Вітамін В8 (інозитол)

Нормалізує сон, відновлює шкіру, відновлює структуру нервової тканини, стимулює моторну функцію травного тракту. Вітамін В8 міститься в: динях, капусті, помідорах, пророслої пшениці, моркви, картоплі буряку.

Вітамін В10 (Парааминобензойная кислота)

Бере участь у виробництві червоних кров'яних тілець, підтримує здоров'я шкіри і бере участь в засвоєнні білка організмом. Міститься в: яйцях, молоці, пивних дріжджах, картоплі.

Вітамін В11 (Левокарнітін)

Вітамін В11 покращує діяльність мозку, серця, м'язів і нирок. Так само підтримує здатність долати високі навантаження. Вітамін В11 присутній в: молоці, сирі, сирі, рибі, м'ясі, м'ясі птиці.

Велика стаття вийшла. Варто ще підкреслити, що вітаміни це не енергетики і не стимулятори нервової системи. При їх прийомі ви не помітите припливу бадьорості або ще чогось подібного. Просто будете менше втомлюватися, краще відновлюватися і висипатися, менше хворіти, а так само довше залишатися молодим.

prokachkov.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация