Користь і шкода хурми: для організму, для жінок, для чоловіків, протипоказання, рецепти

  1. Про хурмі
  2. Корисні властивості і протипоказання
  3. калорійність
  4. Як вибрати
  5. як зберігати
  6. Салат з куркою, хурмою і авокадо
  7. Сирник з хурмою
  8. Відео - чим корисна хурма

Привіт, дорогі читачі блогу «Я Селяночка»! Рада знову бачити вас на сторінках нашого сайту. Ми вже поговорили про сухофруктах, ягодах. Сьогодні хотілося б поговорити ще про одну корисної, «зимової» ягоді. Дізнаємося в чому користь і шкоду хурми для здоров'я.

Дізнаємося в чому користь і шкоду хурми для здоров'я

Ми обговоримо всі корисні властивості хурми і протипоказання, поговоримо про те, як її зберігати, як вибирати. І за традицією, я поділюся з вами парочкою рецептів.

Про хурмі

Спочатку хотілося б трохи заглибитися в історію і зрозуміти що ж це за ягода така - хурма.

У перекладі з латинської мови хурма - це сердечне яблуко. Батьківщиною цієї солодкої, м'ясистої, помаранчевої ягоди є Китай, але вона виростає і в інших регіонах з теплим тропічним і помірним кліматом. В даний час хурму вирощують в країнах СНД, Туреччини, Австралії, Америці, на півдні Росії.

Ягода росте на дереві. Це листяні дерева, які в висоту можуть досягати 7,5 метрів, причому, їх крона в ширину може досягати таких же розмірів.

Плоди знімають з дерев, коли вони досягають властивого сорту забарвлення помаранчевого, бордового, червоного. Якщо зняти плоди раніше, то вони погано дозрівають, зморщуються, втрачають смак.

Хурма налічує понад 200 видів. Але найсмачнішим сортом вважається «Корольок». Його ще називають «Шоколадний пудинг» або «Чорне яблуко».

У цього сорту відсутня терпкий смак, а за кольором вони темно-коричневі. Плоди зняті недоспелий, потрібно прибрати в тепле, захищене місце і вони стануть більш м'якими і придбають коричневий колір.

Плоди зняті недоспелий, потрібно прибрати в тепле, захищене місце і вони стануть більш м'якими і придбають коричневий колір

Корисні властивості і протипоказання

  1. Наявність в ягодах магнію знижує ймовірність появи в нирках каменів. А так же має сечогінний ефект і розвантажує нирки.
  2. Калій, що міститься в ягодах, корисний при серцево-судинних захворюваннях. Якщо з'їдати по 2-3 плоди в день можна забути про болі в серці. Глюкоза живить серцевий м'яз і утримує рівень глюкози в крові в нормі. А при боротьбі з атеросклерозом хурма випереджає навіть яблука.
  3. Завдяки вітамінам С і Р хурма позитивно впливає на судини. Рекомендують їсти її при варикозної хвороби і коли кровоточать ясна.
  4. Плоди багаті залізом, і тому корисно їх їсти при анемії.
  5. Для вагітних хурма особливо корисна, тому що багата залізом і йодом. А ці мінерали жіночий організм під час вагітності витрачає в великих кількостях. Недолік заліза може викликати анемію, а нестача йоду може викликати у жінки і плоду порушення роботи щитовидної залози. Йод впливає на розвиток кісткової і нервової системи плода, на обмін речовин і роботу статевих органів вагітної.
  6. Ягода проявляє свої лікувальні властивості при ожирінні печінки. Запобігає переродження тканини печінки, рубцювання і цироз.
  7. Хурма корисна для дітей з 3 років. Вона робить благотворний вплив на організм дитини, як і на організм дорослої людини. Головне дотримуватися дозування і звертати увагу на протипоказання. Але в цілому плоди допоможуть розвитку вашого чада.
  8. Плід підвищує працездатність.
  9. Ягода знайшла застосування і в косметології. Маски з хурми звужують пори і борються з висипом вугрів.

Відео - користь хурми

Протипоказання

  1. Не можна вживати людям, які мають проблеми з роботою підшлункової залози і цукровий діабет, так як в ягоді 25 відсотків цукру. Тому людям страждаючим ожирінням, хурма в раціоні теж не бажана.
  2. Варто уникати вживання хурми людям з хронічними запорами і гемороєм.
  3. Не рекомендується людям, які перенесли операції на кишечнику або шлунку, прийом ягоди в їжу може сприяти утворенню спайок.

Читайте по темі:

Авокадо - корисні властивості

Корисні властивості імбиру

калорійність

На 100 гр продукту приходиться 53 ккал. Як ви бачите, калорійність не велика, а продукт швидко насичує. Тому багато дієтологів раджу включити в дієтичний раціон цю ягоду, рекомендують її при вегетаріанської і кремлівської дієти.

Як вибрати

Потрібно купувати стиглі плоди, тільки в цьому випадку вони будуть соковиті, смачні і не викличуть не бажаних наслідків. Стиглі плоди мають яскраво-помаранчевий окрас і коричневі листочки.

Якщо на ягоді є чорні крапки, це говорить про те, що вона почала псуватися. На поверхні плодів не повинно бути видимих ​​пошкоджень.

Подивіться уривок передачі про хурму, дуже корисна інформація для нас, любителів хурми.

як зберігати

  • У свіжому вигляді хурму довго зберігати не можна. Для зберігання в холодильнику її слід покласти в контейнер максимум в 2 шари, плоди повинні бути ізольовані один від одного чимось м'яким. Контейнер або ящик для зберігання повинен добре провітрюватися. Ягоди повинні зберігатися при нульовій температурі і вологості 90%. В такому стані термін зберігання плодів може досягати 2-3 місяців.
  • Найчастіше рекомендують хурму заморожувати і зберігати в морозильній камері. Крім довго терміну зберігання, при заморожуванні ягода втратить свою терпкість і стане ще солодше. Коли ви вирішите розморозити плоди, їх потрібно позначити в холодну воду.

Я думаю, всі погодяться з тим, що хурма це зимова ягода. Чи не поїв хурму взимку, це як влітку не поїв кавуна . Хурма - це джерело вітамінів і мінералів. Її можна їсти як окремим блюдом, так і в поєднанні з іншими продуктами.

З хурми роблять різні десерти, випічки, джеми, салати, напої. В Японії з недозрілих в'яжучих плодів роблять саке.

А перемелені насіння хурми можуть служити замінником кави. Ось кілька рецептів страв, у складі яких є хурма.

Салат з куркою, хурмою і авокадо

Салат з куркою, хурмою і авокадо

Складові:

  • 1 куряча грудка.
  • 1 авокадо.
  • 1 хурма.
  • 2 ст л оливкового масла.
  • 1 цибулина.
  • Листя салату і шпинату.
  • Сіль і соєвий соус.

Спосіб приготування:

Курку потрібно обсмажити в оливковій олії і нарізати шматочками. Хурму і авокадо потрібно нарізати квадратиками, а цибулю півкільцями. Салатні листя теж нарізаємо і укладаємо інгредієнти на тарілку. Перед тим, як поставити салат на стіл, скроплюємо маслом.

Сирник з хурмою

Сирник з хурмою

Складові:

  • Цедра одного апельсина.
  • 500 гр сиру.
  • 50 гр цукру.
  • 2 хурми.
  • 100 гр манки.
  • 2 курячих яйця.

Спосіб приготування:

Потрібно збити яйця з цукром, а далі змішати з сиром і манкою. На змащену форму викладаємо половину сирної маси, викладаємо скибочками хурму і зверху викладаємо решту сиру. Ставимо форму в розігріту до 180 градусів духовку на 35-40 хвилин.

Дістаємо сирник з духовки і подаємо до столу. Буде дуже смачно їсти зі сметаною. Смачного!

Відео - чим корисна хурма

Сьогодні ми поговорили про таку смачну ягоду, як хурма і в чому її користь і шкоду для здоров'я. Вона дуже корисна, має як лікувальні властивості, так і буде корисною на кухні.

А яка вона буває соковита і смачна! Бажаю вам міцного здоров'я і чудового настрою! Підписуйтесь на оновлення, щоб не пропустити нічого нового і діліться з друзями, якщо стаття здалася вам корисною.

Почитайте ще:

Шипшина, корисні властивості

Насіння соняшнику, користь і шкода

Чим корисна гарбуз для організму

Корисні властивості полуниці

Банани - користь і шкода для здоров'я

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация