Користь і шкода хурми

  1. користь хурми
  2. шкода хурми

Користь і шкода хурми Користь і шкода хурми. Період дозрівання фруктів і ягід настає з травня місяця і триває до пізньої осені.

Якщо влітку можна поласувати вишнями, абрикосами, малиною, черешнями, суницею, ожиною, то восени настає час дозрівання яблук, груш, слив , Кавунів, винограду.

Але крім фруктів і ягід, які ростуть в наших країнах, існує чимала кількість екзотичних, які дозрівають за кордоном. Їх достаток представлено на ринку протягом осені, аж до настання сильних морозів.

Одним з таких плодів є хурма. Саме про корисні, а також шкідливих її якостях далі піде мова.

Хурма - це ягода (по Вікіпедії), яка не кожному доводиться до душі, хоча багато хто воліє її всім іншим. Адже вона має слідкувати терпкий смак. Але таке її смакове якість анітрохи не применшує всю повноту корисних якостей, одержуваних від вживання даного продукту.

Тому, хоч вами цей плід може бути не дуже любимо, але все ж потрудіться з'їсти парочку ягід, щоб поліпшити роботу багатьох органів і поправити здоров'я в цілому.

користь хурми

1. Хурма багата поруч вітамінів групи А, Р і С, білками і вуглеводами, що робить її просто таки необхідної для вживання.

2. Так як плоди містять частинки калію, магнію і каротину, вона допомагає боротися з раковими клітинами, які можуть виникати в організмі. 2

3. Наявність пектинових речовин допомагає при розладах шлунка. Хурма непогано впорається з проблемами кишкового тракту, зміцнивши мікрофлору внутрішніх стінок. Терпкий ефект цього плода легко налаштує роботу кишково-шлункового тракту.

Також хурма має бактерицидну дію при боротьбі з кишковою паличкою.

4. Присутні в цій ягоді глюкоза і фруктоза, сприятливо впливають на роботу серця. Ці елементи зміцнюють стінки судин, живлять серцевий м'яз, нормалізують кількість всіх складових крові.

Дослідження показали, що ті люди, які з'їдали не менше двох ягід в день, практично не скаржилися на болі в серці.

5. Крім того, хурму рекомендують їсти при гіпертонічних захворюваннях. Тиск в артеріях також можна нормалізувати якщо вживати хурму регулярно.

Якщо хтось із ваших рідних страждає атеросклерозом, то сходіть на ринок за покупками і порадуйте його цієї смакоти. Адже і тут хурма тримає лідерство, випереджаючи навіть яблуко.

6. Візьміть собі на озброєння цю ягоду, якщо у вас кровоточать ясна або є проблеми з варикозом.

7 7. Як і багато фруктів і ягоди, хурма вдало бореться з поганим настроєм. Якщо вас долає депресивний настрій, знизилася працездатність і нічого не хочеться робити, то з'їжте одну або дві ягоди.

Перешкодити вони точно не завадять, зате піднімуть настрій і додадуть трохи сил. Цим ви зробите невелику підзарядку своєму організму, що допоможе здолати лінь і закінчити розпочате.

8. Наявність в цій ягоді ряду вітамінів робить її надійним і ефективними ліками від застуди. Якщо у вас з'явилися перші ознаки ГРВІ або грипу, то сміливо відправляйте рідних на ринок, нехай купують вам не тільки цитрусові, але і хурму.

Вона добре зміцнює імунітет, бореться з вірусами, які вже присутні в організмі і перешкоджає проникненню нових.

9. При простудних захворюваннях соком хурми також полощуть горло. Також вона запобігає виникненню запалення і бронхіту. Якщо на ранніх термінах з допомогою хурми вилікувати застуду , То цілком можна уникнути важких наслідків.

10. У хурмі в чималій кількості присутній бета-каротин. Саме він сприятливо впливає на людський зір. Якщо ваша робота пов'язана з постійним перебуванням біля комп'ютера, то паралельно їжте ягоди хурми. Вона допомагає поліпшити зір і перешкоджає старінню очей.

11. Роботу нирок теж можна налагодити за допомогою хурми. Вона виводить з них різні негативні накопичення, а також має сечогінний ефект. Це дуже корисно при різних захворюваннях, які потребують такому вигляді лікування.

Виводячи солі з організму людини, ця ягода налагоджують функціонування нирок і знижує ризик формування ниркових каменів. Виводячи солі з організму людини, ця ягода налагоджують функціонування нирок і знижує ризик формування ниркових каменів

12. Наявність в хурмі магнію сприяє налагодженій роботі щитовидної залози. Насичуючи організм оптимальною кількістю йоду, цей плід запобігає багато захворювань, які пов'язані з роботою щитовидки.

13. Хурма дуже низькокалорійний продукт. Тому її рекомендують дієтологи, коли призначають раціон людям з надмірною вагою. Вона добре втамовує голод і при цьому не сприяє накопиченню зайвих кілограмів.

14. Дуже корисна хурма вагітним жінкам. Вона допомагає при набряклості і нездужанні. Наявність кальцію в цій ягоді сприяє правильному розвитку кісткової системи плода, формування багатьох органів.

15. Також можна вживати хурму при годуванні дитини . Це допоможе відновити сили матері і наситити корисними речовинами організм дитини. Але тут потрібно бути дуже обережним, оскільки можуть виникати і побічні ефекти. Слід проконсультуватися у лікаря і не перегинати палицю з кількістю поїдання плода.

16. М'якоть хурми можна прикладати до рани, що сприяє її швидкому загоєнню. Також запобігає хурма потрапляння бактерій на відкриті рани, що дає їй статус помічника номер один.

17. Дуже поширена практика застосування хурми в косметології та медицині. З неї роблять безліч масок. Маски з хурми гарні для підтримки молодості шкіри, запобігають її старінню, поява зморшок.

18. При розширених порах і проблемній шкірі потрібно зробити наступну маску. Візьміть жовток одного яйця і гарненько розімніть його з м'якоттю хурми. Нанесіть на обличчя хвилин на вісім і потім змийте за допомогою теплої води.

19. Маски з хурми також запобігають появі прищів і допомагають в зимову пору від перепадів температури, які можуть негативно позначитися на шкірі.

шкода хурми

Крім такого великого переліку корисних властивостей хурма має і шкідливими якостями. Її не рекомендують вживати людям, які хворіють на цукровий діабет.

Також обмежити вживання хурми варто маленьким діткам. Через наявність в фрукті дубильних і в'яжучих якостей травна дитяча система може не впоратися з навантаженням. Це призведе до накопичення ягоди в кишковому тракті і непрохідності.

Також хурма може викликати алергічні реакції.

Взявши до уваги всі ці характеристики, краще не налягати на цю ягоду. Спершу з'їжте одну - дві і простежте за тим, чи не принесе це шкоди здоров'ю.

Якщо ж ніяких побічних ефектів не спостерігається, і немає ніяких протипоказань до застосування, то їжте хурму з радістю. Головне - не переборщити.

Хурма хороша не тільки в сирому вигляді. З неї роблять варення, джеми, желе, сушіння. Також використовують як добавку до багатьох кулінарних рецептах.

Тільки не забувайте важливий момент - купуйте свіжі ягоди хурми, оскільки тільки в них міститься все найкорисніше для організму!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация