Користь і шкода манної каші

Манна каша - улюблена і нелюба багатьма ще з дитинства має певну користь і шкоду Манна каша - улюблена і нелюба багатьма ще з дитинства має певну користь і шкоду.

Каші давно вважаються невід'ємним елементом здорової їжі, так як є джерелом багатьох корисних мікроелементів. Хоча, трапляється, що манну кашу відносять до розряду шкідливої ​​їжа через що містяться в ній вуглеводів. Традиційно вважається, що манка - найменш цінна з усіх існуючих. Але у каші є чимало корисних властивостей, через які її активно включають в здоровий раціон.

Варто знати, що манну крупу роблять зі звичайної пшениці - її помел просто крупніше помелу борошна. Саме тому при варінні крупа не перетворюється в однорідну масу. Найчастіше для виготовлення манної крупи використовується пшениця м'яких сортів. Манна крупа, приготована з м'якої пшениці, може маркуватися буквою «М», з твердою - значком «Т», а з суміші різних сортів - «МТ».

Також варто завжди враховувати, що калорійність крупи становить 328 ккал на 100 грамів сухого продукту. А так манна крупа досить сильно розварюється, калорійність каші невисока (за умови, що її готують на воді без додавання цукру і жиру). Вуглеводів в 100 грамах крупи міститься трохи більше 73 грамів, білків - близько 10 грамів, жиру - близько 1 грама.

Крім високого вмісту білків, крохмалю, в манній каші містяться такі мінеральні речовини, як калій, магній, кальцій, натрій, залізо і фосфор. Всі вони роблять манну крупу вельми корисним продуктом. Клітковини в манній крупі мало - всього 0,2%. Через це у манки немає очищувальних властивостей, які характерні для інших круп, а з іншого боку - вона ідеальна для дієтичного харчування.

Користь манної крупи

У разі захворювань системи травлення хворим прописують щадну дієту з мінімальною кількістю клітковини. В цьому випадку манна крупа буде незамінною - вона досить легко засвоюється організмом. Тільки варити її варто виключно на воді - молочні каші, як і молочні продукти при шлунково-кишкових захворюваннях протипоказані.

У складі манки є в достатній кількості крохмаль і рослинний білок, які досить легко засвоюються, не навантажуючи при цьому шлунок. Тому страви з манної крупи рекомендуються дієтологами дітям, літнім людям, ослабленим хворим, а також людям, які перенесли операцію на період реабілітації.

Манна каша, завдяки високому вмісту калію, допомагає боротися з набряками. Також вона корисна для серця і судин. А за рахунок вітамінів групи B, які містяться в манки, підтримується робота нервової системи, поліпшується репродуктивна функція. Залізо - допомагає в боротьбі з анемією.

шкода манки

Але варто сказати і про шкідливі властивості манної крупи. Говорячи про її калорійності, враховується пропорція, в якій змішують крупу і воду або крупу і молоко. А якщо ще (як це часто трапляється) до манки додають цукор (багато цукру) і масло, то цей продукт перетворюється в дуже поживну страву, яке у великих кількостях буде сприяти збільшенню ваги. Так що для тих, хто мріє схуднути, варто вживати кашу з обережністю, не зловживаючи маслом і цукром.

У манки практично немає клітковини. Тому регулярне її вживання може призвести до запорів. Через це рекомендується чергувати манну кашу з іншими стравами з круп, наприклад, з гречки або вівсянки.

Читайте також: Шоколад - користь і шкода для здоров'я

А ще манну кашу категорично не рекомендується їсти людям, які хворіють на цукровий діабет та алергію на глютен. Деякі експерти стверджують, що ці захворювання можуть бути спровоковані надмірним вживанням каші в ранньому віці.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация