Користь і шкода насіння соняшнику смажених, поради по вживанню

  1. склад
  2. Чим смажене насіння соняшника корисні
  3. Чим смажене насіння соняшника шкідливі
  4. Поради щодо вживання

Ніхто не буде сперечатися з тим, що смажене насіння соняшника смачніше, ніж сирі. Істотним плюсом термічно обробленого соняшникового насіння є більш легкий спосіб їх очищення. З цієї причини в наших магазинах зазвичай продаються насіння обсмажені.

З іншого боку, існує думка, що   сирі рослинні продукти   корисніше, ніж піддані нагріванню З іншого боку, існує думка, що сирі рослинні продукти корисніше, ніж піддані нагріванню. Прихильники цієї ідеї аргументують свою точку зору тим, що, по-перше, не піддані температурному нагрівання насіння є більш природним продуктом. По-друге, термічна обробка нібито знищує всі вітаміни.

Поспішаємо заспокоїти читачів: вітаміни - не настільки нестійкі сполуки, як про них прийнято думати. Частина деяких вітамінів від нагрівання, дійсно, втрачається (до 50%). Інші - такі, як вітамін E і A - залишаються стабільними при термічній обробці вище 100 ° С.

Світло і повітря для більшості вітамінів є значно більш агресивними середовищами, які ведуть до їх тотального випаровуванню.

Тому їжте смачні обсмажені насіння, але купуйте їх неочищеними.

склад

Соняшник - одне з найбільш привітних рослин, яке в старі часи через свого оригінального зовнішнього вигляду використовувалося в якості декоративного Соняшник - одне з найбільш привітних рослин, яке в старі часи через свого оригінального зовнішнього вигляду використовувалося в якості декоративного. Він завжди повернений своїм «квіткою» до сонця і не піде за рухом світила протягом дня, виправдовуючи свою назву - «що знаходиться під сонцем».

Чорна серцевина соняшнику поглинає весь падаючий на неї сонячне світло. Гігантська по квітковим мірками кількість енергії засвоюється цією рослиною і перетворюється в поживні і корисні речовини, які можуть бути засвоєні людьми.

Соняшникове насіння містить фантастичну кількість вітамінів і мікроелементів.

Таблиця 1. Поживна цінність і вміст корисних речовин в 100 г смаженого насіння соняшнику (% від рекомендованої денної норми дорослої людини).

Показник% від РДН

Калорійність 29 Вуглеводи 15 Білок 37 Жир 172 Холестерин 0 Клітковина (грубе волокно) 23 Вітаміни Е 234 Тіамін 123 Пиридоксин 103 Фолієва кислота 57 Нікотинова кислота 52 Рибофлавін 27 Пантотеновакислота 22 С 2 А 1,6 Мікро- та макроелементи Мідь 200 селен 96 Фосфор 94 Марганець 85 Магній 81 Залізо 63 Цинк 45 Калій 14 кальцій 8 Натрій 1

Ми радимо купувати сирі насіння соняшнику і обсмажувати їх в домашніх умовах. Тим самим ви будете впевнені, що в ваші насіння не потрапило нічого зайвого.

Обсмажуйте насіння соняшнику в духовій шафі при температурі 100-150 ° C, періодично помішуючи, до смачної кондиції.

Не зберігайте смажене насіння тривалий час. Захищає від повітря і світла зовнішня оболонка насіння частково втрачає свої захисні властивості від нагрівання, зменшуючи вміст вітамінів.

Чим смажене насіння соняшника корисні

1 1. Ненасичені жирні кислоти.

Лінолева і олеїнова кислоти представлені в насінні приблизно в рівній пропорції. Одним з доведених дій останньої є зниження рівня поганого холестерину і підвищення - хорошого. Це корисно для серця і системи судин.

2. Прекрасне джерело білка.

21 г білка, багатого амінокислотами, в 100 грамах продукту робить насіння незамінним продуктом для вегетаріанців .

3. Антиоксидантні властивості.

Астрономічне вміст вітаміну Е робить насіння соняшнику одним з лідируючих продуктів по запобіганню клітинних мембран від впливу вільних радикалів.

Крім того, зі старінням клітин борються входять до складу насіння поліфенольні сполуки.

4. Фантастичне вміст мікроелементів.

Всі вони беруть участь в життєво важливих процесах нашого організму:
Всі вони беруть участь в життєво важливих процесах нашого організму:

  • будівництво кісток (фосфор),
  • продукція гемоглобіну (залізо),
  • обмін речовин (марганець)
  • засвоєння заліза (мідь),
  • нервово-м'язова провідність (магній),
  • стимулювання імунної системи і участь в ДНК-синтезі (селен),
  • коферментатівная функція для понад 100 ферментів (цинк).

Жоден рослинний продукт, навіть горіхи, не може похвалитися таким набором елементів в кількості відповідним або близьким до щоденної потреби людини.

5. Надають заспокійливу дію.

Монотонний процес «лузання» насіння на багатьох виробляє антистресовий ефект. Нервова система заспокоюється, і це, мабуть, самий очевидний плюс вживання насіння соняшнику.

Чим смажене насіння соняшника шкідливі

1 1. Калорійний продукт.

584 кілокалорії на 100 грамів продукту - це дуже багато. Якщо безконтрольно лузати насіння, то наїстися боки можна, не особливо напружуючись.

2. Пошкодження емалі зубів.

Ми настійно радимо очищати насіння від зовнішньої оболонки вручну. Навіть мікроскопічні пошкодження емалі призводить до проникнення мікробів всередину зуба. Внутрішня тканина зуба більш пориста і м'яка. Мікроби поїдають цю тканину, прирікаючи людей на карієс.

Ручне очищення насіння значно зменшить кількість з'їденого продукту.

3. Обсмажування в маслі і сіль.

Промислове обсмажування насіння може проводитися з використанням олії: на стадії термічної обробки або після неї для додання додаткових смакових якостей. Нагрівання масла при смаженні (до 180 ° C) - це канцерогенний фактор.

Крім того, іноді в насіння в процесі термічної обробки додають сіль. Здоровий спосіб життя передбачає, що сіль повинна бути виключена з раціону повністю. Вона затримує воду в організмі, веде до підвищення кров'яного тиску, робить клітини крихкими.

Поради щодо вживання

Насіння можна не тільки банально лузати, а й використовувати їх в приготуванні різних страв. Ось кілька ідей:

1 1. Додавайте насіння соняшнику в салати - це додасть їм хрусткий смак.

2. Посипайте насінням, подрібненими або цілими, страви з овочів або рису.

3. Каші набувають додаткового смаковий відтінок при додаванні в них насіння соняшнику.

4. Семена можна додавати в торти, кекси і іншу випічку.

5. У деяких європейських країнах, наприклад в Німеччині, насіння додають в тісто і отримують соняшниковий хліб «sonnenblumenbrot».

Рецепт салату з паприкою, насінням та родзинками ви можете дізнатися з відео нижче.

Сподобалася стаття?
Слідкуйте за оновленнями В Контакте , Одноклассниках , Facebook , Google Plus або Twitter .

Сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация