Користь і шкода свіжих соків для здоров'я

  1. Користь свіжих соків для здоров'я
  2. Апельсиновий сік
  3. Гранатовий сік
  4. Морквяний сік
  5. Яблучний сік
  6. Томатний сік
  7. Вишневий сік
  8. Небезпека надмірного захоплення свіжовичавленими соками
  9. Як правильно пити свіжовичавлені соки?

Після виходу стали бестселерами книг Поля Брегга, присвяченим здорового способу життя та правильному харчуванню, і в західних країнах, і в Росії стало модним регулярно пити свіжовичавлений сік з різних фруктів і овочів. Цей автор книг про здорове харчування стверджував, що з рослинної їжі і фрешів організм людини отримає всі необхідні макро- і мікроелементи, що забезпечать міцне здоров'я і добре самопочуття. Дотримуючись його рекомендацій, і представники богеми, і пересічні громадяни стали включати в свій раціон харчування свіжовичавлені соки, щоб збагатити свій організм вітамінами і мінералами і насолодитися приємним насиченим смаком цих напоїв.

Але вже через кілька місяців після появи в пресі перших захоплених відгуків про регулярному вживанні фрешів, багато медиків і дієтологи стали відстоювати протилежну думку, а саме - стверджувати, що користь свіжовичавленого соку перебільшена і цими напоями не можна зловживати. Але хто ж правий: ті, хто вважає, що фреші корисні в будь-яких кількостях, або ті, хто стверджує, ніби свіжовичавлені соки можуть завдати шкоди здоров'ю? І коли краще пити свіжовичавлений сік, щоб він пішов на користь організму?

Користь свіжих соків для здоров'я

Всі свіжовичавлені соки містять практично повний набір хімічних елементів (за винятком клітковини), що входять до складу фруктів / овочів, використаних для приготування фрешу Всі свіжовичавлені соки містять практично повний набір хімічних елементів (за винятком клітковини), що входять до складу фруктів / овочів, використаних для приготування фрешу. Соки з фруктів особливо багаті вітамінами, а овочеві фреші містять багато мінералів, тому ці натуральні напої є прекрасним засобом від авітамінозу та дефіциту неорганічних мікроелементів.

Також у всіх фрешах містяться біологічно активні компоненти, які дуже швидко засвоюються травним трактом людини і беруть участь в регулюванні процесів обміну речовин. Ці компоненти прискорюють метаболізм і сприяють виведенню з організму раніше накопичених токсинів і шлаків, тому фреші корисні всім бажаючим скинути зайві кілограми, а голодування на свіжих соках допоможе швидко очистити організм.

Користь свіжовичавленого соку залежить від якості фруктів і овочів, що використовуються для його приготування, тому любителям фрешів необхідно або ретельно вибирати плоди для напою, або купувати соки від заслуговує на довіру виробника. Визначити, який сік найкорисніший, неможливо, так як напій з будь-якого якісного свіжого плоду буде благотворно впливати на ті чи інші системи організму. Розглянемо більш докладно, яка користь свіжовичавленого соку з тих овочів і фруктів, що найбільш часто зустрічаються на наших столах.

Апельсиновий сік

Свіжовичавлений апельсиновий сік дуже багатий на вітамін С і вітамінами групи В, тому його рекомендується пити людям, страждаючим від авітамінозу і різних розладів нервової системи Свіжовичавлений апельсиновий сік дуже багатий на вітамін С і вітамінами групи В, тому його рекомендується пити людям, страждаючим від авітамінозу і різних розладів нервової системи. Речовини, що містяться в апельсиновому фреші, нормалізують роботу центральної та периферійної нервової системи і зміцнюють нейрони, завдяки чому цей напій допомагає швидко впоратися зі стресом і нервозністю, зняти втому і нервову напругу.

Також в апельсиновому соку містяться природні антиоксиданти і речовини, благотворно впливають на імунну систему. Наявність їх в складі цього фрешу пояснять високу ефективність апельсинового соку при лікуванні застуди, ГРЗ і гострих отруєнь.

Гранатовий сік

Частина вчених, відповідаючи на питання, який сік найкорисніший, висловлюють думку, що фреш з плодів гранатового дерева містить найбільшу кількість потрібних організму елементів, тому корисність гранатового соку складно переоцінити. Цей напій стимулює процес кровотворення, очищає кров і печінку від холестеринових бляшок, а також підвищує імунітет. Лікарі рекомендують пити свіжовичавлений гранатовий сік людям, що страждають від таких захворювань:

  • анемія
  • бронхіт
  • гіпертонія
  • атеросклероз
  • Хвороби жовчовивідних шляхів
  • Сезонні застуди.

Морквяний сік

Свіжовичавлений морквяний сік цінний, перш за все, завдяки високому вмісту вітаміну А - мікроелемента, що забезпечує гостроту зору, покращує   еластичність шкіри   і слизових оболонок і бере участь в регулюванні обмінних процесів Свіжовичавлений морквяний сік цінний, перш за все, завдяки високому вмісту вітаміну А - мікроелемента, що забезпечує гостроту зору, покращує еластичність шкіри і слизових оболонок і бере участь в регулюванні обмінних процесів. Тому морква або фреш з цього овоча обов'язково повинен бути присутнім в раціоні кожної людини, яка хоче надовго зберегти хороший зір і молодий квітучий вигляд.

Також морквяний сік багатий калієм - елементом, що служить для зміцнення кісток і стимуляції процесу кровотворення. А наявність в цьому соку фолієвої кислоти робить його дуже корисним для маленьких дітей і вагітних жінок, так як дана органічна кислота забезпечує процес зростання організму.

Яблучний сік

У фреші з яблук міститься дуже багато заліза, калію і бору - елементів, необхідних для нормального функціонування кровоносної системи і опорно-рухового апарату. Завдяки наявності в складі цих елементів, яблучний сік стимулює вироблення клітин крові, збільшує еластичність судин і зміцнює кістки. Також не можна забувати і про тонізуючому дії яблучного фрешу - цей напій добре втамовує спрагу, освіжає і допомагає впоратися з втомою і стресом.

Томатний сік

Сік зі свіжих якісних помідорів цілком може конкурувати з гранатовим фрешем за звання самого корисного соку Сік зі свіжих якісних помідорів цілком може конкурувати з гранатовим фрешем за звання самого корисного соку. В томатному напої міститься велика кількість легкозасвоюваних натуральних цукрів (фруктоза і глюкоза), вітамінів, мінералів і антиоксидантів, тому він надає комплексний позитивний вплив на весь організм. І особливо відчутно користь свіжовичавленого томатного соку проявляється в наступному:

  • поліпшення пам'яті
  • Нормалізація процесів метаболізму
  • зміцнення імунітету
  • Лікування і профілактика захворювань кровоносної системи
  • Стимуляція вироблення «гормону щастя» серотоніну.

Вишневий сік

Свіжовичавлений сік з вишень містить цілий набір необхідних організму елементів: пептиди, дубильні речовини, антиоксиданти, залізо, фосфор, натрій, магній, калій, вітаміни А, РР, Е, С і вітаміни групи В та ін. Ці речовини надають комплексний позитивний вплив на всі системи організму, але найбільш виражена користь від вишневого соку для кровоносної системи. Даний напій стимулює кровотворення, зміцнює стінки судин і сприяє очищенню крові, тому він дуже корисний для профілактики гіпертонії і атеросклерозу, а також може бути використаний як засіб, що допомагає полегшити перебіг цих хвороб.

Особливо корисний свіжовичавлений вишневий сік вагітним жінкам і жінкам, які страждають від рясних кровотеч і болів внизу живота під час «критичних днів» Особливо корисний свіжовичавлений вишневий сік вагітним жінкам і жінкам, які страждають від рясних кровотеч і болів внизу живота під час «критичних днів». Така особливість вишневого фрешу пояснюється тим, що входять до складу цього соку речовини нормалізують кровообіг в органах малого тазу, підвищують гемоглобін, вбивають хвороботворні бактерії і згубну мікрофлору у внутрішніх органах і прискорюють процес загоєння ран.

У народній медицині вишневий сік також використовують для лікування захворювань м'язів і суглобів. До цього дня багато шанувальників народних методів лікування успішно знімають напади артриту та подагри розведеним з молоком вишневим соком.

Небезпека надмірного захоплення свіжовичавленими соками

Незважаючи на високий вміст в фрешах макро і мікроелементів, ці напої далеко не завжди приносять організму користь, а в ряді випадків можуть навіть завдати значної шкоди здоров'ю. І найбільш явний можливу шкоду від свіжих соків полягає в наступному:

  1. Підвищення рівня цукру в крові. Практично всі соки містять багато натуральних цукрів, які дуже швидко засвоюються організмом, через що цукор в крові різко підвищується. Тому людям, що страждають від цукрового діабету, слід пити фреші в малих кількостях, попередньо розбавивши їх водою.
  2. Подразнення слизових оболонок травного тракту. У кислих соках (лимонному, яблучному, смородини та ін.) Містяться речовини, що негативно впливають на оболонки шлунка і кишечника. У невеликих кількостях ці соки не є небезпечними для здорової людини, а ось людям, що страждають від підвищеної кислотності шлунка, гастриту і виразки, краще утриматися від цих напоїв.
  3. Алергія. Алергічна реакція на цитрусові є в дуже багатьох людей, тому алергікам соки з цих фруктів повністю протипоказані. Також не слід забувати, що в великих кількостях практично будь-який сік може викликати алергічну реакцію.
  4. Проносну дію. Практично всі соки мають послаблюючу дію, а значить, ці напої протипоказані людям, страждаючим від діареї і будь-яких розладів кишечника, що супроводжуються проносом.
  5. Непередбачуваний результат взаємодії з лікарськими препаратами. Біологічно активні речовини, що містяться в соках, здатні вступати в хімічну реакцію з елементами медичних препаратів і нівелювати / змінювати їх вплив на організм. Наприклад, сік граната нівелює ефект гормональних препаратів, а томатний здатний посилити навіть незначне харчове отруєння.

Як правильно пити свіжовичавлені соки?

Щоб фреші пішли організму на користь, а не на шкоду, потрібно не зловживати цими смачними напоями та точно знати, в яких кількостях і коли краще пити свіжовичавлений сік Щоб фреші пішли організму на користь, а не на шкоду, потрібно не зловживати цими смачними напоями та точно знати, в яких кількостях і коли краще пити свіжовичавлений сік. У ряді ЗМІ до цього дня можна зустріти рекомендації пити якомога більше соків і навіть - повністю замінити ними в раціоні воду, кава, чай та інші напої. Такі рекомендації дуже шкідливі, так як надмірне вживання фрешів - прямий шлях до алергії, гастриту і хвороб нирок і жовчного міхура.

Зараз більшість дієтологів і вчених сходяться на думці, що оптимальна денна доза свіжовичавленого соку для людини - 300 грам в день, а максимальна - 3 склянки. Причому важливо пам'ятати, що свіжовичавленим вважається сік, приготований не раніше, ніж за 15 хвилин до вживання, так як через контакт з повітрям цей напій дуже швидко втрачає свої корисні властивості.

Пити свіжовичавлений сік найкраще за 30-40 хвилин до їжі, щоб наявні в ньому речовини активізували процеси бродіння в шлунку і, таким чином, підготували травний тракт до засвоєння наступної їжі. Також важливо пам'ятати відмінність між вживанням овочевих і фруктових соків - якщо перші можна пити після їжі, то другі краще вживати виключно натщесерце.

Але хто ж правий: ті, хто вважає, що фреші корисні в будь-яких кількостях, або ті, хто стверджує, ніби свіжовичавлені соки можуть завдати шкоди здоров'ю?
І коли краще пити свіжовичавлений сік, щоб він пішов на користь організму?
Як правильно пити свіжовичавлені соки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация