Король і «дикі гуси»

  1. «Дурити всіх до останнього»
  2. час застрелитися
  3. Зелена кнопка
  4. Ця війна надовго

Дефолт і війна, зміни в Конституцію і уряд, який обіцяв реформи, але тепер займається в основному тим, що звільняє тих, кому зовсім недавно співало дифірамби.

І головне - як довго це триватиме?

На всі ці теми у парламентських опонентів, безумовно, і думки протилежні.

Але наскільки далеко розходиться в поглядах влада і опозиція по самим що ні на є злободенним питанням? Це і вирішила з'ясувати у представника більшості у Верховній Раді, заступника лідера фракції «Батьківщина» Сергія СОБОЛЄВА та його колеги по парламенту - члена фракції Опозиційний блок Вадима Рабиновича.

«Дурити всіх до останнього»

- Країна ось-ось опиниться в дефолті. Про це прямим текстом повідомив уряд вустами міністра фінансів Наталії Яресько. І якщо ще тиждень тому у нас були хоч якісь шанси, що цього вдасться уникнути під час запланованих переговорів української сторони з комітетом кредиторів у Вашингтоні в Міжнародному валютному фонді, то тепер ніяких надій немає. Міністр і не збиралася їхати в США на зустріч, не дивлячись на те що кредитори хотіли поспілкуватися особисто з нею. Втім, уряд Яценюка каже, що прийдешній дефолт на простих громадянах ніяк не відіб'ється, оскільки він технічний. Так що хвилюватися нема чого. Але як ви вважаєте: країна все-таки відчує дефолт чи ні?

Сергій Соболєв: Сергій Соболєв:

- Без сумніву, відчує! І це буде проявлятися в падінні рейтингів країни. Що таке технічний дефолт? Це - різке падіння оцінок як компаній, що працюють на території України, так і суверенних боргів держави в цілому. Безумовно, ці процеси негативні і вкрай серйозні. Тому я вважаю, що будь-яка економічна школа, будь-який уряд, як і будь-який політик просто зобов'язані робити все можливе, щоб уникнути дефолту, включаючи технічний.

Вадим Рабинович:

- Рівно рік тому я говорив: ця влада буде дурити всіх до останнього, а потім просто оголосять дефолт, щоб не віддавати борги. Я анітрохи не сумнівався, що вони будуть займатися корупцією, розповідаючи, що кому-то нібито повернуть гроші.

Щоб ваші читачі розуміли суть технічного дефолту, я їм поясню: це означає, що в найближчі 10 років Україна не отримає ні копійки приватних інвестицій. І найближчим часом кредитування в країні будь-якого бізнесу банками або міжнародними фірмами неможливо.

А ще це означає, що Україна повністю позбавляється довіри, як банальний неплатоспроможний боржник!

Адже ця влада нас обманює, коли говорить, мовляв, треба ось так вчинити з кредитами, а ще так - і це як би єдино правильне рішення ... І люди ведуться!

Але ми повинні перевести всі їх маніпуляції на рівень «дому». Припустимо, живе там якийсь чоловік, який у всіх сусідів позаймав по 5-10 гривень. І не віддає! Але знову ходить по квартирах і каже: повірте, з завтрашнього дня, якщо ви мені будете давати гроші, я неодмінно буду їх повертати. Але потім. І тільки тим, хто мені зараз дасть 3 гривні. Дадуть йому гроші чи ні? Ось і відповідь.

- Комітет кредиторів, до складу якого входять, зокрема, такі впливові міжнародні фонди, як Rowe Price, TCW Group, BTG Pactual Europe, Franklin Templeton investments, наполягає, що Україна все одно повинна виплатити їм відсотки до 24 липня, інакше підуть санкції. .. Але цей же комітет свого часу - при схожих тяжко-фінансових обставин, як у нас, - реструктуризував борги Польщі, Греції. Деяким країнам взагалі обнулили заборгованість. Чому нам борги не прощають?

Сергій Соболєв:

- Мені складно судити, оскільки я не є учасником переговорів. Так що питання, швидше за все, повинен бути адресований тим, хто ці переговори вів ... Проте переконаний, що будь-який кредитор навряд чи хоче «добити» того, кому він позичив гроші. Тому що він прагне перш за все повернути свої кошти.

Так що якщо комітет кредиторів щодо України діє так, як в принципі і повинен, т. Е. Прагне повернути позичене, - це одна ситуація. Якщо ж з якоїсь мені не відомої причини міжнародні кредитори поставили собі за мету домогтися технічного дефолту, - це абсолютно інший розклад.

Тоді виникає питання: хто заробить на цій ситуації? І, швидше за все, почне працювати, оскільки враз впадуть котирування цінних паперів держави, отже, вони будуть скуплені за безцінь. В цьому випадку допускаю, що хтось вже готується ці папери купувати, щоб потім пред'являти до виплат ... Як би там не було, я впевнений: ситуація в країні дуже і дуже складна.

Як би там не було, я впевнений: ситуація в країні дуже і дуже складна

Вадим Рабинович:

- Постає питання: чому нам борги не прощають? А кому прощати?

Пані Яресько? Вона каже, що половина позичених грошей, навіть більше - відсотків 80 або 90 - належать «януковичам». Так чого ж ви сідаєте з ними за стіл, ведете переговори? Ви ж їх тільки що обізвали і звинуватили, що вони понабирали кредитів і не хочуть віддавати! А ви самі краще? І після цього ставиться питання про Польщу, Греції ... Думаєте, кредитори не розуміють, з ким мають справу? Прекрасно розуміють! І знають, що уряд брехливе, злодійкувате. Звичайно, з ним ніхто не хоче мати справу. І нічого їм ніхто не простить.

час застрелитися

- У 2014-му, коли ще тільки формувалося другий уряд Арсенія Яценюка, в «позитив» зараховували то, що в новому Кабміні аж вісім гривневих мільйонерів, на відміну від Кабміну Миколи Азарова, де таких було тільки шість ... Ще більшим плюсом вважалося , що в уряді пана Яценюка 57% - вихідці із Західної України, хоча не зовсім було зрозуміло, як це може вплинути на зростання ВВП і стабілізацію національної валюти. Потім нас стали запевняти, що іноземні громадяни, які отримають паспорт України та стануть міністрами, швидко проведуть реформи. І країна буде жити краще, ніж раніше. А ще запевняли, що потрібно уряду дати час, тоді відчуємо зміни ... Чи можете вже зараз оцінити дії нинішнього Кабміну? Можливо, країна помиляється, коли говорить, що немає руху на краще?

Сергій Соболєв:

- На мій погляд, оцінки цього уряду абсолютно об'єктивно дають громадяни. Причому навіть не в тому плані, мовляв, краще нам стало жити чи ні, чи збільшилися у людей сімейні доходи або зменшилися. Ми всі прекрасно розуміємо, яка в цілому зараз економічна ситуація в країні, і за великим рахунком не вимагаємо різкого зростання добробуту.

Але тут є ключове питання: чи дійсно уряд веде боротьбу з корупцією? Думаю, 99,9% громадян дадуть негативну відповідь. І на питання «Чи дійсно в країні з'явилася справедлива судова система?» Скажуть, що немає.

Тобто те, де потрібні були дуже швидкі реформи, причому це все не вимагало ніяких грошей, підкреслюю, тільки бажання провести реформи, - ось цього якраз і не відбулося.

І коли інтерв'ю ви починаєте з питання нема про процвітання країни, а про дефолт, - це і є відповідь з приводу діяльності уряду Яценюка.

Коли нам розповідають про якісь прекрасних планах, а насправді все обертається елементарним показушнічеством, - важко повірити в прагнення цього Кабміну дійсно переломити ситуацію на краще.

Ми хочемо знати про реальну роботу, почути, яка була реакція цього уряду на кричущі факти, представлені в Кабмін депутатськими комісіями з приводу перевірок держструктур на предмет корупції, коли зникли мільярди ... Поки реакції ніякої!

І так само не може бути, щоб в уряді постійно існували протиріччя з будь-яких життєво важливих для країни питань! Ніхто не скаже, що цей «уряд» - єдина злагоджена команда.

Для нашої фракції залишаються питання і з приводу початкового підбору кадрів. Я говорю не про «квоти», а про елементарне професіоналізмі. Наприклад, свого часу, вважаю, абсолютно незаслужено в уряді Яценюка не виявилося такого прізвища, як пан Продан, колишній міністр палива і енергетики України. Ця людина могла б проводити реальні реформи ... В принципі не тільки він - є багато талановитих і професійних людей, які могли б принести користь державі в різних сферах, кардинально поміняти ситуацію в уряді.

Але поки нинішня виконавча влада така, що не дає можливості здійснювати реформи в державі. І якщо «очільники» міністерств самі це розуміють, фактично розписуються у безсиллі або своє небажання це робити, то повинні як мінімум подати заяву про відставку!

Припустимо, сьогодні фракція Блоку Петра Порошенко заявляє, що не виправдав надій міністр охорони здоров'я пан Квіташвілі. І потрібно міняти главу МОЗ. Але хіба цей крок змінить ситуацію, якщо ніяких реформ в системі ми так і не бачили ?!

На жаль, нинішній «уряд» виглядає як «лебідь, рак і щука»: все тягнуть в різні боки, при цьому один одного звинувачують, що в країні погано через рішення опонента, оскільки він робить щось не так. А по-моєму, щось не так з самим урядом.

Вадим Рабинович:

- Звичайно, уряду треба дати час. Однозначно! Йому потрібно це час, щоб прийняти чесне рішення і застрелитися.

Тому що будь-який порядний чоловік на їх місці, який стільки всього наобіцяв країні, повинен пустити собі кулю в лоб, щоб якось вийти з ситуації.

Взагалі критерієм роботи будь-якого державного органу, а уряду в першу чергу є якість життя людей. Якщо будуть розповідати про якихось інших умовах, то знайте, вас дурять.

Незалежно від «януковичів», «яценюків» і т. Д. Самі дайте відповідь: ми стали жити краще? Якщо краще - то уряд хороше.

Якщо стали гірше жити - то уряд поганий.

А якщо стали жити в катастрофі, як зараз, то уряд - д * рьмо.

- Тим не менше, чи можна назвати хоч одну сферу нашого життя, де щось сталося на краще?

Сергій Соболєв:

- Єдине, про що можна говорити і де дійсно відбулися кардинальні зміни, - це саме громадянське суспільство. Його більше нікому не вдасться задушити, залякати. Люди абсолютно інакше стали ставитися як до політиків, так і до політики. Моє переконання: це той фактор, який в кінцевому підсумку зможе-таки змінити Україну.

Вадим Рабинович:

- Де стало краще? Кому стало жити легше? Ця влада робить все для того, щоб людям забити мізки! Суцільні популісти! Вони не вміють будувати, не здатні навіть зберегти побудоване. Базіки! У них в голові - радикалізм. Самі по собі вони нічого, крім радикалізму, придумати не можуть! Тому ми і маємо розвалюється капіталістичний радикалізм.

Все, що було створено до них, вони вважають поганим, і його треба знищити. І люди раніше, вважають вони, жили неправильно, а ось з цими - буде по-іншому! .. Ми це вже проходили. Одні 70 років знущалися над Радянським Союзом, тепер ці отримали можливість знущатися над Україною.

Зелена кнопка

- На брифінгу в АП Президент України днями презентував проект змін до Конституції, основна суть яких - у децентралізації. Втім, за 19 років від моменту прийняття Основного Закону мінімум 5 разів парламент вносив суттєві поправки, проте Рада готується це зробити знову. На ваш погляд, за що б ви голосували і які конкретно поправки потрібно екстрено внести в Конституцію?

Сергій Соболєв:

- Я є одним з авторів Конституції України і вважаю, що вона досить досконала. А щось додати ... Ну це ж цілком можна вирішувати в рамках чинного Основного Закону.

Вадим Рабинович:

- Я не буду ні за що подібне голосувати, оскільки знаю, що вони туди хочуть вписати, що вони внесуть! .. Кожен уряд, кожен президент і кожен парламент намагається зробити Конституцію «під себе».

Вони приходять і думають, що будуть жити вічно і точно так же правити вічно! І ці захворіли такою хворобою. Передайте їм через газету «2000», що їм довго правити не вдасться, тому міняти Конституцію не має сенсу.

А народ, якщо буде потрібно, прийме нормальний Основний Закон! Ця влада, якщо вона така чесна, повинна була відразу дати повноваження конституційної раді. Скликати людей з усіх областей, фахівців з конституційного права, виробити людські закони ... Тут же нічого складного немає! Як нічого складного немає, повірте мені, поміняти ситуацію в економіці, підняти країну. Нам треба півроку, щоб повернутися до тієї ситуації, яка була до цієї влади, і ще півроку, щоб почати нормальне життя.

Але цього ж не хочуть! Є таке поняття - «не здатний ні вкрасти, ні покарауліть». Так ось ці - з такої категорії. Вони всі схеми Януковича реанімували, всіх його менеджерів провели на хлібні місця і тепер кричать «революція гідності»!

Який «гідності»? Чиєю ?! Обкраденого народу? Зубожілого середнього бізнесу? У чому їх «Гідність» полягає? У тому, що в парламенті 15 депутатів в камуфляжній формі ходять? Ось депутат, цей самий ... Козак Гаврилюк після голосування каже: «Воно неправильно, але я все одно проголосував, зелену кнопочку натиснувши». Його запитують: «А навіщо? Ти ж тільки що сказав, що це неправильно! », А він:« Ну да, я проти ». - «А чому голосував« за »?» - «Бо кнопка зелена». Слухайте, це ж кошмар! Треба ж хоч якось поважати свою країну!

Ця війна надовго

- За кілька місяців до Мінських угод - влітку минулого року, коли вперше під егідою ОБСЄ за участю Леоніда Кучми відбулися переговори з «ЛНР» і «ДНР» про припинення вогню, нам хотілося вірити, що скоро війна на Донбасі закінчиться. Але ось минув рік. І зараз розуміємо, що надії були марними. Ваша думка?

Сергій Соболєв:

- Я бачив, що настрої цієї контактної групи, як і настрою учасників переговорів від «ДНР» швидко змінювалися: все прекрасно розуміли, що війна - надовго ... Хоча тут ключове питання не "що буде робити Путін?» - це і так зрозуміло. .. А «що робимо ми в цій ситуації?» Зауважте, коли даються оцінки, то виходить - все навколо погані, нам не допомагають Але, думаю, прийшов час давати оцінки самих себе.

Вадим Рабинович:

- Коли контактна група тільки планувала вести переговори, Аваков вже повідомив, що поставив ультиматум і дає Донецьку і Луганську 24 години на роззброєння.

І як тільки я це прочитав (а в той вечір виступав на одному з телевізійних ток-шоу), то в ефірі сказав: «Зупиніть його! Тому що він не розуміє, що буде далі! І що ви збираєтеся робити? Заллєте кров'ю півкраїни? »

Ось тепер кажуть: «У всьому винна Росія», «війна - Путін, все - Путін». А то, що вони вкрали 20 мільярдів, теж Путін винен?

Так, у нас є проблема з Путіним і з Росією. Але ця проблема давно зрозуміла і локалізована, якщо, звичайно, нинішні українські правителі її знову НЕ розпалять.

Але головна наша проблема всередині країни. Все, що вони говорять, - брехня! Як би це висловитися м'якше? .. Я дуже сумно дивлюся на те, що нині відбувається, і думаю: цю війну нинішня влада хотіла б в будь-якому випадку перманентно вести.

Тому що якщо зупиниться війна, все зрозуміють, що король голий, а його «свита» - або як там ще? - це вони знищили країну!

Гарантую, що 90% населення країни задаються питанням: «Чому нами весь час править якась купка горлохватів, складова 0,001% ?! І які вони «нові» ?! Подивіться на ці морди що в уряді, що в парламенті! Так вся ця компанія брала участь в минулих корупційних «схемах».

Ось тут проходять чергові «розборки» в Раді з приводу деяких членів уряду. Один вискакує на трибуну і кричить: «Як ти можеш звинувачувати такого-то!», А інший йому у відповідь: «А ти сам - що? Це ж ви з Клюєвим гроші ділили! »І так далі.

Слухайте! Так вони ж усі покидьки, тому що творять таке і при цьому з нахабними очима розповідають, як потрібен країні справедливий і чесний суд!

- В Україні ось-ось почнеться нова хвиля мобілізації. Але за даними Міноборони, відсоток «ухильників» - тих, хто ховається від військкоматів, причому деякі збігають на територію РФ, - незмінно зростає. Це вже близько 500 тисяч, хоча, можливо, і більше. Але проблема ускладнюється ще й тим, що, як сказав міністр Полторак на засіданні Міжпарламентської ради Україна - НАТО, на непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей мінімум 40 тисяч чоловік «під рушницею», у них - понад 500 танків і інших видів озброєння. За мірками Європи, не кожна держава має таку армію. І яка ж перспектива для нашої країни?

Сергій Соболєв:

- Не думаю, що формування на окупованих територіях можна сприймати так, як ви говорите. Тут повинен бути інший підхід: там армія найманців. Фактично воюють лише за гроші. І з'їжджаються з усього світу ті, хто саме так і звик заробляти.

У нас же ситуація інша: ще недавно деморалізовану, розвалену армію вдалося відновити. Зробити її боєздатною. А тепер все буде залежати від того, наскільки реально в оборонній сфері реформа буде продовжена.

Вадим Рабинович:

- Яка у кого армія - не даю ОЦІНКИ, тому что я не військовий. Альо скажу Одне: у нас вінікла колосальний проблема, про якові Чомусь ніхто НЕ хоче Говорити. Ті, хто опинився на території «ДНР», «ЛНР», а у мене багато знайомих живуть в тих регіонах, - після обстрілу Донецька, загибелі мирних жителів, нахабного брехні української влади вони, звичайно ж, самі радикалізувалися!

Неважливо, їхня ідея хороша, погана, але вона у них тепер є! І за неї вони будуть битися.

А у нас як такої ідеї, стимулу битися не існує. Тому люди не хочуть йти в армію. Їх ловлять на вулиці, вручають порядку. Якщо ви всі такі патріоти, чого ви людей ловите ?!

Зате ті, хто хоче воювати, створюють батальйони, які потім на перевірку виявляються напівбандитською формуваннями. А тепер ми ще хочемо про всяк випадок легалізувати різних іноземних найманців, щоб перетворити країну в заручників «диких гусей», які постійно розпалюють ворожнечу. І я думаю: це ж як треба не любити Україну, а саме ненавидіти, щоб творити таке!

- Фактично зараз країна живе думками про осінніх виборах і розраховує, що тоді почнуться зміни. І все буде добре. Наскільки справедливі такі надії?

Сергій Соболєв:

- Думаю, зміни почнуться не з виборів, а з переформатування уряду. Це єдиний спосіб уникнути дефолту.

Вадим Рабинович:

- Нам потрібно готуватися до найгіршого варіанту. Так ось кращий з гірших - це йти на місцеві вибори. Голосуйте за кого хочете, але тільки не за тих, хто був при владі останні 10 років. Не має значення, де вони працювали - в уряді, обладміністрації або Адміністрації Президента, - вони всі однакові, у них однаково влаштовані мізки на руйнування. Оберете їх - вони вам все угроблять.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

І головне - як довго це триватиме?
Але наскільки далеко розходиться в поглядах влада і опозиція по самим що ні на є злободенним питанням?
Але як ви вважаєте: країна все-таки відчує дефолт чи ні?
Що таке технічний дефолт?
Дадуть йому гроші чи ні?
Чому нам борги не прощають?
Тоді виникає питання: хто заробить на цій ситуації?
А кому прощати?
Пані Яресько?
Так чого ж ви сідаєте з ними за стіл, ведете переговори?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация