Королівські палаци Копенгагена - Розенборг, Амалиенборг, Кристиансборг - Rovdyr Dreams

  1. Довідкові відомості про Розенборг
  2. Ботанічний сад біля Розенборг
  3. Зовнішній огляд Розенборг. парк
  4. інтер'єри Розенборг
  5. музейні кімнати
  6. Сховище Королівських регалій
  7. Зовнішній огляд Амалиенборг
  8. мармурова церква
  9. Зміна караулу лейб-гвардії
  10. інтер'єри Амалиенборг
  11. Ілюстрована таблиця Королів Данії
  12. околиці Кристиансборг
  13. музей Торвальдсена
  14. Площа Хёбро
  15. стара біржа
  16. будівля Кристиансборг
  17. Інтер'єри Кристиансборг і картина Лаурітца Тукса «Тесть Європи. Король Крістіан IX і Королева Луїза...
  18. Виставка карет і стайня

У столиці Данії розташовані три Королівських палацу (або замку, важко визначити різницю, але мені здається, російське слово «палац» більше підходить. Хоча в датському в будь-якому випадку називається slot - можна вловити в цьому слові родича німецького schloss). Під час поїздки в серпні 2012 року я відвідав їх все; але сприйняття досить по-різному. Не в тому сенсі, що якийсь із них гірше або краще. Просто вони помітно відрізняються один від одного.

Довідкові відомості про Розенборг

Розенборг побудований за наказом Короля Данії Крістіана IV в 1606-1634 роках, будучи задуманим як палац для відпочинку. Стиль - голландський ренесанс - був багато в чому визначений кресленнями, зробленими рукою самого Крістіана IV. Наступні Королі також багато користувалися цим замком, поки Фредерік IV в 1710 році він не закінчив будувати Фредериксберг (в передмісті Копенгагена). Після цього Розенборг відвідували Королями лише зрідка, в основному для офіційних прийомів. Крім цього, його використовували в якості комори для Королівського майна, в ньому зберігалися спадкові родинні цінності, трони, регалії. З тих пір Розенборг лише двічі він ставав офіційною резиденцією - в 1794 році, коли згорів палац Кристиансборг, і в 1801 році, коли Копенгаген піддався потужному обстрілу британським флотом.

Як музею Розенборг має давні традиції. Уже в 1838 році Королівські комори були відкриті для публіки. Зали, обстановка яких була виконана для Крістіана IV і Фредеріка IV, були відновлені в своєму первісному вигляді. Життя наступних Королів представлена ​​в залах, обстановка яких показує зміни в стилі і включає в себе предмети оздоблення палаців. Метою цього було показати національну історію, яка була сильно пов'язана з Королівської династією. Така хронологічно розташована експозиція була новим словом в музейній справі, відрізняючись від тематичних експозицій музеїв більш раннього часу. Коли в 1860-х роках Розенборг був відкритий в тому вигляді, в якому він здебільшого дійшов до нашого часу, палац привернув велику увагу публіки. Королівська династія була представлена ​​в ньому аж до останнього померлого Короля, в зв'язку з чим Розенборг став першим в Європі музеєм, присвяченим своєму часу.

Ботанічний сад біля Розенборг

Почати свій ілюстрований розповідь хочу з згадки розташованого неподалік Ботанічного саду:

Всім гостям Копенгагена рекомендую відвідати його хоча б на десять хвилин. Там дуже затишна атмосфера і красиві спокійні види, включаючи альпійські гірки:

і маленькі кам'янисті струмочки:

Зовнішній огляд Розенборг. парк

парк

Будівля Розенборг є одним з найстаріших, збережених в Копенгагені в незмінному стані. Поруч розташовані великий парк з численними скульптурами в різних стилях, а також господарські та адміністративні будівлі:

Поруч розташовані великий парк з численними скульптурами в різних стилях, а також господарські та адміністративні будівлі:

Перед доріжкою до входу в палац чергують забавного вигляду леви:

Перед доріжкою до входу в палац чергують забавного вигляду леви:

Скульптур левів у Данії величезна кількість, бо це геральдичний символ країни. Є вони і всередині палацу, але про це трохи нижче. Для довідки зазначу, що в Розенборг можна купити квиток не тільки в нього, а й в розташований недалеко (хвилин 20 ходьби) палац Амалиенборг, про який мова в другій частині розповіді. Комбінований квиток дає знижку. За право фотографувати (звичайно, без спалаху) треба трохи доплатити.

інтер'єри Розенборг

довгий зал

Опис інтер'єрів Розенборг почну з першого з двох головних (на мій погляд) приміщень - Довгого залу, споруди 1624 року:

Зал просто феноменальний. На стелі - герб Данії . На стінах - 12 величезних шпалер копенгагенського виробництва, що зображують сцени переможної для Данії війни зі Швецією 1675-1679 років.
Зал просто феноменальний

Ключовий об'єкт залу - Королівська пара тронів:

Ключовий об'єкт залу - Королівська пара тронів:

Їх охороняють три геральдичних лева в рішучих позах. Трон Короля зроблений в 1665 році з зуба нарвала; трон Королеви - в 1731 році зі срібла. Леви, до речі, теж срібні.

музейні кімнати

музейні кімнати

Запам'яталися мені незвичайні обладунки з наплічниками у вигляді слонячих голів:

Запам'яталися мені незвичайні обладунки з наплічниками у вигляді слонячих голів:

Сховище Королівських регалій

Друга головна кімната в Розенборг - сховище Королівських регалій. Почну з простого - наприклад, вражаючих Королівських шахів (воістину гра Монархов, і фігури під стати):

корони

корони

коронаційний релікварій

коронаційний релікварій

коронаційні прикраси

На жаль, у мене не вийшла фотографія державного меча Данії. В узагальненому вигляді основні регалії можна бачити на наступній ілюстрації:

В узагальненому вигляді основні регалії можна бачити на наступній ілюстрації:

Нагорі корона Крістіана V, виготовлена ​​в 1670-1671 роках. Її форма натхненна легендарної короною Карла Великого. Корону прикрашають два великих сапфіра. У центрі корона Крістіана IV, виготовлена ​​в 1595-1596 роках. Жіночі фігури в орнаменті корони уособлюють справедливість (з мечем) і любов (вигодовує немовляти) Внизу зображено корона Корольов 1731 роки (нею коронувалася Королева Софія Магдалена, найясніша дружина Крістіана VI) і держава, виготовлена ​​в Гамбурзі в 1648 році для коронації Фредеріка III. Зліва державний меч 1643 роки, прикрашений гербами провінцій Данії; праворуч скіпетр 1648 року зі лілією, увінчаною Королівської короною.

Зовнішній огляд Амалиенборг

Враження від копенгагенського палацу Амалієнборг у мене не цілком однозначне. Спочатку було велике бажання побувати в резиденції чинного Монарха, причому резиденції не номінальної (як це було в Брюсселі, де будівля під назвою «Королівський палац» місцем проживання бельгійської найяснішої сім'ї насправді не є). Але в підсумку Амалиенборг мене якось не «зачепив». Серед трьох палаців Копенгагена він єдиний не справив на мене великого враження. Але деякі «родзинки» у цього палацу є.

У 1794 році датська Королівська сім'я переїхала в Амалиенборг, так як їх попередня резиденція - палац Кристиансборг (йому присвячена третя частина статті) - згоріла. Кожна будівля Амалиенборг названо в честь одного з Королів - Крістіаном VII, VIII і IX, а також Фредеріка VIII. Власне музей Амалиенборг (куди є доступ туристам - зрозуміло, в житлові кімнати їм потрапити не можна) розташований в будівлі Крістіана VIII і показує історію династії Глюксбургов (повне найменування - Шлезвіг-Гольштейн-Ольденбург-Глюксбург) в 1863-1972 роках.

В архітектурному сенсі Амалиенборг являє собою комплекс з чотирьох однакових будинків у стилі рококо, побудованих в 1750-1758 роках. У моєму сприйнятті це самий нудний і непривабливий стиль, тому я обмежуся лише парою знімків окремих частин палацу, зроблених в різні погодні моменти:

Добре видно датський прапор Даннеброг (з характерними мовами на одному боці) - найстаріший з нині використовуваних прапорів в Європі. Він з'явився в 1219 році - за легендою, під час битви в Естонії він впав з неба в руки Королю Вальдемара II і сприяв перемозі датської дружини.

Будинки оточують восьмикутну площу, в центрі якої стоїть кінна статуя Короля Фредеріка V в образі давньоримського імператора. При його правлінні і був побудований Амалиенборг.

мармурова церква

За однією з осей, розсікають площу і комплекс будівель, видно велику церкву Фредеріка, також відома як Мармурова церква (Marmorkirken):

Початок її будівництва відноситься до того ж Фредеріку V. Правда, добудована вона була вже значно пізніше після його смерті, так як в будівництві була велика перерва, викликаний нестачею грошей. Церква була задумана як дійсно мармурова, але коштів на покупку норвезького мармуру вистачило тільки на десятиметрову висоту стін. Потім, майже через 150 років (вже в кінці XIX століття), її добудували з більш дешевих матеріалів, причому на гроші одного датського банкіра. Мармурова церква є однією з визначних пам'яток Копенгагена, так як вона є найбільшою церквою в Північній Європі. Над колонами церкви написана фраза: HERRENS ORD BLIVER EVINDELIG - «Слово Господнє повіки стоятиме». Навколо будівлі розміщені статуї прославлених датчан - зокрема, філософа Серена К'єркегора, який, до речі, різко заперечував проти зведення цієї церкви.

Зміна караулу лейб-гвардії

Відвідування цього палацу було заплановано у мене прямо після Розенборг, причому я так розрахував час, щоб опинитися на площі Амалиенборг приблизно за чверть опівдні. Саме в цей час відбувається зміна лейб-гвардійського варти. На жаль, мені не пощастило побачити цю церемонію в парадному форматі, з музикою. Справа в тому, що в такому форматі вона буває тільки коли в палаці знаходиться правлячий Монарх (зараз це Маргарита II). А в день моїх відвідин її якраз не було в Амалиенборг (але перші знімки палацу з розвівається прапором зроблені в дні перебування там Королеви).

У лейб-гвардії є кілька різновидів. Королівська лейб-гвардія (Kongevagt) несе караул, коли Маргарита II проживає в резиденції. Тоді гвардія парадним маршем з прапором відходить від Розенборг об 11:30 і доходить до Амалиенборг о 12:00. Її супроводжує Королівський оркестр лейб-гвардії. Лейтенант-гвардія (я не знаю, як на російську мову точно перекладається вираз Løjtnantsvagt) несе караул, коли в Амалиенборг проживають принц-консорт Генріх, чоловік Маргарити, або кронпринц Фредерік, або принц Йоахім, керуючі державою в період відсутності в країні Королеви. Ця гвардія теж простує з музикою, але без прапора. Палацова гвардія (Palævagt) несе караул, коли в Амалиенборг проживають тільки принци, або не проживає ніхто з членів Королівської родини. Вона крокує буденно.

Лейб-гвардія виглядає так:

Чорно-синя уніформа введена в 1848 році; старішої (з 1660 року) і урочистій є форма з червоним мундиром. Остання використовується тільки в особливо важливих випадках, пов'язаних з подіями в Королівській родині (дні народження, самі народження, весілля, хрестини, річниці та ювілеї).

Мені дуже подобається поєднанні чорного і синього кольорів; тільки сучасні автомати в руках гвардійців псують гармонійний вигляд. До речі, великі шапки з ведмежого хутра на відстані створюють забавну ілюзію - вони як би «зменшують» зростання солдата. Деяким навіть здається, що ці гвардійці мало не підлітки (чесно кажучи, мені теж так в перший момент здалося). Але це не так! Коли я спостерігав за зміною варти, один з гвардійців раптом побіг на протилежний край площі (дуже спритно притримуючи шапку). Коли він опинився на відстані буквально пари десятків сантиметрів від мене, я переконався в тому, що зростання його нормальний для гвардійця - гадаю, десь в діапазоні 180-190 см.

Між іншим, не варто думати, ніби ці гвардійці - «асфальтові» солдати, як іноді вважають щодо таких палацових вартою. Лейб-гвардія Данії несла службу в гарячих точках Югославії, Іраку, Афганістану (до цього дня). Я не буду давати цьому оцінку (оцінку треба давати не виконують наказ солдатам, а їх урядам, що включає країни у військово-політичні блоки).

інтер'єри Амалиенборг

У самому музеї Амалиенборг мені здалося нуднувато. Може бути, це сталося через грандіозного враження від сховища Королівських регалій в Розенборг, які я бачив півгодини назад. Все-таки манера охоплювати за один день багато великих об'єктів несе в собі істотні недоліки (але що поробиш? - часу в поїздках завжди мало). У Амалиенборг мені запам'яталися:

виставка туалетів найясніших осіб, створених кутюр'є (не пам'ятаю його імені) в середині 1990-х років:

виставка туалетів найясніших осіб, створених кутюр'є (не пам'ятаю його імені) в середині 1990-х років:

колекція предметів з робочих кабінетів декількох Королів, зібраних у другій половині XIX століття:

колекція предметів з робочих кабінетів декількох Королів, зібраних у другій половині XIX століття:

Ілюстрована таблиця Королів Данії

На завершення я хочу звернути увагу на той факт, що Данія зараз є найстарішим Королівством в Європі (з безперервною генеалогією). І другий за старшинством Монархією в світі, після Японії. З цього приводу продемонструю ілюстровану таблицю датських Королів і двох Корольов, виконану в «дитячому» стилі:

У цих малюнках є щось від казок Андерсена. Цікаві прізвиська були у трьох датських Королів: у Харальда I - Синьозубий (через темного кольору зубів - в старі часи слово blå означало колір набагато більш синій, ніж згодом, його прізвисько в наш час стало позначенням виду бездротової мережевої технології - так як технологія ця з'явилася якраз на території сучасної Скандинавії, а також тому, що Харальд об'єднував народи, подібно до того, як Bluetooth об'єднує електронні пристрої); у Свена I - Вилобородий (на малюнку він так і зображений, хоча насправді подібними вілам у нього були вуса, а не борода): у Еріка IV - Плужне Гріш (за податок з плугів, який викликав селянське повстання).

Заодно по цій таблиці можна простежити історію нарядів.

Якщо Розенборг нині є історичним музеєм, Амалиенборг - резиденцією королівської сім'ї і маленьким музеєм династії, то і у Кристиансборг теж багато функцій. Головна з них - місцезнаходження датського парламенту (називається фолькетинг). Туристичним гостям палацу він пропонує чимало цікавих видів та інформації.

околиці Кристиансборг

острів Слотсгольмен

Для початку я трохи «прогуляюсь» в околицях Кристиансборг. Сам палац розташований на острові Слотсгольмен ( «слот» - це палац або замок, «Гольма» - острів), відділеному від основної частини Копенгагена досить вузьким каналом Фредеріксгольм. Цей острів - серце Копенгагена. Саме тут 1167 року єпископом Абсалоном був побудований перший замок, який започаткував столиці Данії. Згодом на тому ж місці був побудований Копенгагенський замок. Види каналу і околиць острова можна подивитися на кількох Фотолітографія кінця XIX століття:

музей Торвальдсена

Данська музей Торвальдсена - сховище скульптур:

Площа Хёбро

Площа Хёбро (Højbro Plads); на ній зараз знаходяться пам'ятник єпископу Абсалону і Фонтан лелеки , В кінці XIX століття пам'ятника Абсалону ще не було:

На дальньому плані міст Хёбро, який веде якраз на острів Слотсгольмен.

стара біржа

Ще одна визначна пам'ятка острова - Стара біржа (будівля першої половини XVII століття, з 1974 року як біржа не використовується):

Її нинішній вигляд, незмінний:

Цікаво, що шпиль біржі є скорочення хвости чотирьох драконів. Неабиякі ж у них хвости!

будівля Кристиансборг

будівля Кристиансборг

Фотографія у мене вийшла досить темна, що відповідає його суворому минулому. Переказ історії палацу зайняв би надто багато часу і місця в запису; скажу лише, що за свою більш ніж 8-вікову історію декілька разів повністю або частково перебудовувався, зазнавав руйнувань і реставрація. Простежити його історію можна в спеціальному музеї «Руїни Кристиансборг». Я не любитель дивитися на старі камені і руїни (все одно вони толком не сприймаються), але почитати інформаційні таблички було дуже пізнавально. Запам'ятав, наприклад, що такі монументальні будівлі будували в Копенгагені в основному з пісковика (в найстаріші часи) або пізніше з граніту.

Нинішній Кристиансборг побудований в 1907-1928 роках і вважається третім в ланцюзі поколінь замків з такою назвою на цьому місці.

Інтер'єри Кристиансборг і картина Лаурітца Тукса «Тесть Європи. Король Крістіан IX і Королева Луїза з родичами в палаці Фреденсборг »

«Руїни» - це окрема, периферійна частина палацового комплексу, доступна для перегляду відвідувачами. Головне - палати власне палацу. Купивши квиток і надівши бахіли (вони видаються при вході), я відправився оглядати інтер'єри Кристиансборг. Що мені відразу імпонувало в цьому палаці - його просторість. Чомусь саме ця риса якось особливо запам'яталася. Спочатку велике враження справляє датський Королівський штандарт:

Хоча з середини XIX століття Кристиансборг не є резиденцією монархів, трони тут збереглися:

Ще мені сподобалися численні картини на історичні теми:

Хочу звернути особливу увагу на велику картину художника Лаурітца Тукса, яка зображує Короля Данії Крістіана IX з дружиною Луїзою в оточенні численних родичів. Вона була написана в 1883-1886 роках:

Вона була написана в 1883-1886 роках:

«Тесть Європи. Король Крістіан IX і Королева Луїза з родичами в палаці Фреденсборг »

Опис картини «Тесть Європи. Король Крістіан IX і Королева Луїза з родичами в палаці Фреденсборг »:

Крістіан IX - король Данії в 1863-1906 роках з династії Глюксбургов. Крістіан знаходився в тісних родинних зв'язках з багатьма королівськими домами Європи; Зараз більшість європейських монархів є його прямими нащадками. Крістіана і його дружину Луїзу називали «тестем і« тещею Європи ».

1. Альберт Віктор (1864-1892), герцог Кларенс, принц Уельський. Старший син Короля Великобританії Едуарда VII і Олександри Данської. Онук Крістіана IX.

2. Едуард (1841-1910), [наслідний на момент написання картини] принц Уельський. C 1901 Едуард VII - Король Великобританії і Ірландії, Імператор Індії; перший з Саксен-Кобург-Готської (нині Віндзорської) династії. Зять Крістіана IX.

3. Олександра (1844-1925), принцеса Уельська. Дружина майбутнього Короля Великобританії і Ірландії Едуарда VII. Старша дочка Крістіана IX.

4. Інгеборга (1878-1958), принцеса Датська. Друга дочка Короля Данії Фредеріка VIII і ЛОВИС Шведської. Дружина принца Карла Шведського; герцогиня Вестергётландская. Внучка Крістіана IX.

5. Харальд (1876-1949), принц Датський, третій син Короля Данії Фредеріка VIII і ЛОВИС Шведської. Онук Крістіана IX.

6. Георг (1880-1912), герцог Камберлендський. Королівський принц Великобританії та Ірландії, герцог Брауншвейг-Люнебурга. Старший син кронпринца Ернста Августа II Ганноверського і Тіри Датської. Онук Крістіана IX.

7. Марія Луїза (1879-1948), герцогиня Камберлендское. Королівська принцеса Великобританії і Ірландії, герцогиня Брауншвейг-Люнебурга; дружина принца Максиміліана Баденського. Старша дочка кронпринца Ернста Августа II Ганноверського і Тіри Датської. Внучка Крістіана IX.

8. Тіра (1853-1933), принцеса Датська і Ганноверська, герцогиня Камберлендское. Дружина кронпринца Ернста Августа II Ганноверського. Молодша дочка Крістіана IX.

9. Олександра (Алікс) (1882-1963), герцогиня Камберлендское. Королівська принцеса Великобританії і Ірландії, герцогиня Брауншвейг-Люнебурга; дружина Великого герцога Мекленбург-Шверинского Фрідріха Франца IV. Молодша дочка кронпринца Ернста Августа II Ганноверського і Тіри Датської. Внучка Крістіана IX.

10. Вальдемар (1858-1939), принц Датський. Молодший син Крістіана IX і Луїзи Гессен-Кассельской.

11. Луїза Гессен-Кассельський (1817-1898), Королева Данії. Дружина Крістіана IX.

12. Крістіан IX (1818-1906), Король Данії.

13. Крістіан (1870-1947), принц Датський. C 1912 року Крістіан X - Король Данії; з 1918 по 1944 рік Крістіан I - Король Ісландії. Старший син Короля Данії Фредеріка VIII і ЛОВИС Шведської. Онук Крістіана IX.

14. Микола Олександрович (1868-1918), Російський Спадкоємець Цесаревич і Великий Князь. C 1894 Микола II - Імператор Всеросійський. Старший син Імператора Всеросійського Олександра III і Марії Федорівни. Онук Крістіана IX.

15. Дагмара (1847-1928) / після хрещення в Православ'ї - Марія Федорівна, Імператриця Російська. Дружина Імператора Всеросійського Олександра III. Друга дочка Крістіана IX і Луїзи Гессен-Кассельской.

16. Олександр III (1845-1894), Імператор Всеросійський. Чоловік Дагмар / Марії Федорівни. Зять Крістіана IX.

17. Михайло Олександрович (1878-1918), Великий Князь Російський. Молодший син Імператора Всеросійського Олександра III і Марії Федорівни. Онук Крістіана IX.

18. Ольга Олександрівна (1882-1960), Велика Княжна Російська. Молодша дочка Імператора Всеросійського Олександра III і Марії Федорівни. Внучка Крістіана IX.

19. Фредерік (1843-1912), кронпринц Данський. З 1906 року Фредерік VIII - Король Данії. Старший син Крістіана IX і Луїзи Гессен-Кассельской. Король Данії.

20. Георг I (1845-1913), Король Греції. Другий син Крістіана IX і Луїзи Гессен-Кассельской.

21. Ловіс Шведська (1851-1926), кронпринцеса Датська. Дружина кронпринца Фредеріка, майбутнього Короля Фредеріка VIII. Невістка Крістіана IX.

22. Тіра (1880-1945), принцеса Датська. Третя дочка майбутнього Короля Данії Фредеріка VIII і ЛОВИС Шведської. Внучка Крістіана IX.

23. Олександра Георгіївна (1870-1891), принцеса Грецька. Дочка Короля Греції Георга I і Ольги Костянтинівни. Дружина Великого Князя Російського Павла Олександровича. Внучка Крістіана IX.

24. Ольга Костянтинівна, Королева Греції (1851-1926). Дочка Великого Князя Костянтина Миколайовича та Олександри Йосипівни. Дружина Короля Греції Георга I. Невістка Крістіана IX.

25. Карл (1872-1957), принц Датський. C 1905 року Хокон VII - Король Норвегії. Другий син Короля Данії Фредеріка VIII і ЛОВИС Шведської. Онук Крістіана IX.

26. Вікторія (1868-1935), принцеса Уельська. Друга дочка майбутнього Короля Великобританії Едуарда VII і Олександри Данської. Внучка Крістіана IX.

27. Марія Георгіївна (1876-1940), принцеса Грецька. Дочка Короля Греції Георга I і Ольги Костянтинівни. Дружина Великого Князя Російського Георгія Михайловича. Внучка Крістіана IX.

28. Луїза (1867-1931), принцеса Уельська. Старша дочка майбутнього Короля Великобританії Едуарда VII і Олександри Данської. Дружина Олександра Даффа, першого герцога Файф. Внучка Крістіана IX.

29. Георгій Олександрович (1871-1899), Великий Князь Російський. Третій син Імператора Всеросійського Олександра III і Марії Федорівни. Онук Крістіана IX.

30. Мод (1869-1938), принцеса Уельська. Молодша дочка майбутнього Короля Великобританії Едуарда VII і Олександри Данської; дружина (і двоюрідна сестра) Норвезького Короля Хокона VII. Внучка Крістіана IX.

31. Ксенія Олександрівна (1875-1960), Велика Княжна Російська. Старша дочка Імператора Всеросійського Олександра III і Марії Федорівни. Внучка Крістіана IX.

32. Луїза (1875-1906), принцеса Датська. Старша дочка майбутнього Короля Данії Фредеріка VIII і ЛОВИС Шведської. Внучка Крістіана IX.

Приємні різноманітні прикраси. Наприклад, в цій кімнаті стіни драпіровані червоними сирійськими шовками, секрет виготовлення яких було давно втрачено і відновлений лише недавно:

Дуже ефектні барельєфи з металу:

Люстри, десюдепорти (декоративні композиції над дверима в формі скульптур, рельєфів, панно) - все дуже елегантно і красиво:

А ця картинка в одному із залів, де розвішано багато картин з квітковими букетами, демонструє мову квітів (в аспекті любові):

Не буду переказувати назви - кожен може сам повправлятися, благо крім датських назв є англійські переклади.

На виході з основної будівлі Кристиансборг стоять статуї кількох осіб царственого виду, наприклад:

На виході з основної будівлі Кристиансборг стоять статуї кількох осіб царственого виду, наприклад:

У мене знову виникло почуття (як і в Люксембурзькому саду в Парижі ), Що я ризикую уподібнитися Максиміліану з «Флорентійський ночей» Гейне ...

Виставка карет і стайня

І ще одна цікава пам'ятка Кристиансборг - виставка карет і стайня (квиток туди продається окремо, і ще треба мати на увазі, що ця частина палацу відкрита всього кілька годин на день). Колекція карет невелика, і її не можна назвати особливо шикарною. Навпаки, карети ці, незважаючи на приналежність Королям, в основному досить скромні на вигляд:

Мабуть, це відповідало і характеру більшості датських правителів, і розміром їх грошових коштів. Але мені карети все одно сподобалися - як раз своєю невибагливістю. Одна маленька карета XIX століття (знімок у мене, на жаль, зазнав краху) називається «котильйон». Це подарунок простих датчан одному зі своїх Королів.

Винятком є ​​найбагатша датська карета під назвою Золота (1840 року виготовлення). Вона використовується Королівської подружжям для щорічного урочистого проїзду з Амалиенборг в Кристиансборг під час святкування Нового року. Ця карета покрита золотим листом і прикрашена чотирма позолоченими коронами на даху. Але в цьому музеї її, звичайно, немає. Зате є карета під назвою «Barouche» (1906 року виготовлення). Вона прославилася тим, що була використана для весільної церемонії Королеви Маргарити і принца-консорт Генріха в 1967 році (на козлах, до речі, манекен):

Вона прославилася тим, що була використана для весільної церемонії Королеви Маргарити і принца-консорт Генріха в 1967 році (на козлах, до речі, манекен):

Поруч з виставкою карет знаходяться стійла коней. Зараз їх в Кристиансборг всього близько 20, а в кінці XVIII століття було 270. В основному коні мають гарний білий окрас в цяточку:

В основному коні мають гарний білий окрас в цяточку:

За породному складу - Кладрубськи коні (чеського походження) і Dansk Varmblod, тобто, якщо буквально перекладати, датські теплокровні. Або гарячі, якщо більш літературно. Але для датчан слово «гарячі» якось не підходить.

Коней можна було погладити (природно, тих, хто це дозволяв); але, чесно кажучи, вони не здалися мені щасливими. Було б краще побачити їх на виїзді на великий піщаної площі перед Кристиансборг:

В інтернеті мені траплялися навіть фотографії дефілюють датських гусар. Мені не пощастило побачити це наживо; що ж, сподіваюся, комусь із моїх читачів пощастить більше.

Але що поробиш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация