Королівські сади і палац Хемптон корт в Лондоні


Зізнаюся чесно, в школі для мене було не просто запам'ятати дати, імена і події, які ми проходили на уроках історії. А зараз я виявила, що під час подорожей і відвідин історичних місць все сприймається зовсім по-іншому, і запам'ятовувати цікаву інформацію набагато простіше. Королі Іспанії, Франції, Англії вже є цілком конкретними людьми зі своїми уподобаннями, слабкостями, звичками і характером. Звичайно, коли дивишся історичні фільми і читаєш книги, вже складається якась думка. Але ще цікавіше відвідати місця, де вони жили, подивитися своїми очима на їх кімнати, спальні, картини на стінах, які їм подобалися.

Саме тому я дуже люблю відвідувати палаци і замки, і остання моя поїздка в Лондон вийшла "королівської", так як я встигла сходити і в Букінгемський палац, і до палацу Хемптон корт. Як дістатися в Хемптон корт я написала в минулій статті, а зараз давайте прогуляємося по замку і його садам.

Парк Хемптон корт 🔍 View Larger Photo

Сади Хемптон корт

Почала я з лабіринту Хемптон корт. Лабіринт був створений в кінці 17 століття і є мало не найзнаменитішим лабіринтом в світі і вже точно найбільшим лабіринтом у Європі. Він являє собою живопліт з високого чагарнику. Відразу згадалося, як ми бродили по лабіринту в парку Сігурта в Італії . Але тут я відразу знала один секретик, як вибратися з лабіринту. Напевно, цей секретик працює в будь-якому лабіринті. Але я його вам не скажу, якщо заблукаєте, тоді звертайтеся 🙂 Загалом, лабіринт мені сподобався, було весело спостерігати, як компанія підлітків верещала і бігала по чагарниках. До речі, чагарник тримається на металевій решітці, так що пройти крізь нього нереально. І саме цей лабіринт згадується в творі Джерома К. Джерома "Троє в човні, не рахуючи собаки". Так ось, герой книги Гарріс і ще чоловік двадцять заблукали одного разу в лабіринті Хемптон корт на кілька годин 🙂

Лабіринт 🔍 View Larger Photo

Справа йшла до обіду, і я вирушила перекусити в кафе палацу Хемптон корт. Недалеко від кафе розбитий город, саме тут був город ще в 17 столітті, і все, що вирощувалося на цьому городі, поставлялося на королівську кухню.

Королівський город 🔍 View Larger Photo

Далі я пішла гуляти по парку. Сказати, що я була в захваті - це нічого не сказати. Від доглянутих наманікюреними галявин просто було неможливо відірвати погляд. Відразу подумалося, що, якщо мати садівника, то тільки англійської. Не дарма англійські сади вважаються найкрасивішими в світі.

Доріжка 🔍 View Larger Photo

Ідеально рівно висаджені квіти, бездоганно чітко підстрижені дерева, незвичайні поєднання на клумбах.

Клумби 🔍 View Larger Photo

За огорожею - ставки з птахами. Посеред парку - великий фонтан.

Фонтан 🔍 View Larger Photo

Сам палац Хемптон корт з боку парку виглядає дуже красиво.

Палац Хемптон корт 🔍 View Larger Photo

Крім того, за додаткову плату в 3,5 фунта можна прокотиться по саду в екіпажі з двома королівськими кіньми.

Ох, і покатаю 🔍 View Larger Photo

Під час 15-хвилинної поїздки один з кучерів розповідає про садах. Звичайно, на англійській мові.

Алея в парку 🔍 View Larger Photo

Після поїздки з конячками пішла дивитися Privy gardens - приватні королівські сади у французькому стилі. Ці сади без квітів, але підстрижені у вигляді конусів і куль чагарники, смарагдові галявини і фонтан виглядають розкішно. І самі сади, і частина палацу Хемптон корт, що знаходиться в цьому крилі, побудовані вже за часів короля Вільгельма III, який додав до середньовічного замку часів Генріха VIII стиль бароко.

Французький сад 🔍 View Larger Photo

Під враженням від побаченого я і не очікувала, що тут може бути щось ще красивіше. І тут, заглянувши в арку із зелені, побачила таку картину.

Приватні сади Хемптон корт 🔍 View Larger Photo

Є в садах палацу Хемптон корт і невеликий, але дуже старий (старше 240 років) виноградник, де роблять королівське вино. З одного боку, його можна купити в сувенірних магазинах палацу, а також його відправляють в Віндзор - нинішню резиденцію королеви.

Виноградник 🔍 View Larger Photo

На території палацу Хемптон корт розташовані також королівські тенісні корти, але в момент мого відвідування там йшла підготовка до якогось заходу і відвідувачів не пускали.

Палац Хемптон корт.

Палац Хемптон корт був побудований ще в 15 столітті. Спочатку він належав одному з наймогутніших канцлерів Англії - Томасу Уолси, згодом став кардиналом. Коли його відвідав король Генріх VIII, палац справив на нього велике враження. Про всяк випадок, кардинал вирішив його подарувати королю, благо за час правління Генріха VIII Томас Уолси зміг сколотити собі пристойний стан. Але навіть така щедрість не врятувала його потім від немилості короля. Це одна з версій. За іншою версією палац перейшов у володіння Генріха VIII вже після опали Томаса Уолси.

Палац Хемптон корт 🔍 View Larger Photo

По садах палацу Хемптон корт я б гуляла ще дуже довго, але до закриття потрібно було встигнути подивитися і сам палац. Тому, я вирушила за аудіогідом, вартість якого входить в квиток. Є аудіогід російською мовою. Дуже зручна річ. Потрібно тільки натискати на кнопки і слухати.

Перший маршрут - по королівським тюдоровского кухням. Кухні ці унікальні. Адже у за часів проживання тут Генріха VIII годувати потрібно було двічі в день близько 600 людей! В ті часи, природно, не було холодильників, електрики і газових плит. А на королівському дворі дуже любили поїсти м'яса і здивувати гостей розкішними стравами. Тому кухні займають досить велику частину палацу, а забезпечення їх функціонування дивує і зараз. Під час екскурсії можна подивитися на 300-літровий казан, в якому готувалася їжа, на приміщення, де обробляли м'ясо, де пекли хліб і де смажили м'ясо на величезних рожнах.

Справжня піч 🔍 View Larger Photo

Поруч з кухнями перебувають також кімнатка кацапів, де вони вели облік продуктів, а також комора з посудом.

Одна з кухонь 🔍 View Larger Photo

Є в палаці і винний льох - за один обід випивалося величезна кількість вина і пива.

Винний льох 🔍 View Larger Photo

Наступний маршрут по замку - Апартаменти короля Генріха VIII. Саме йому присвячена велика частина палацу Хемптон корт. Генріх VIII - особистість для історії Англії дуже значуща. Пам'ятайте, ми вже знайомилися з ним, коли гуляли по Тауерського замку ? Тоді його згадували як короля, який обезголовив свою другу дружину Анну Болейн нібито за те, що вона була йому невірна. Так ось, в замку Хемптон корт ми знайомимося з його особистим життям більш докладно. Також, одна з п'єс Шекспіра присвячена якраз Генріху VIII, вона оповідає про його розлучення з першою дружиною.

Всього у короля Генріха VIII було 6 дружин. Перша, Катерина Арагонська, була зі знатної родини і спочатку була одружена з старшим братом Генріха - Артуром. Саме він мав стати наступним королем. Однак, незабаром після весілля Артур помер від невідомої хвороби, і Катерина виходить заміж за Генріха, який стає першим в черзі на успадкування трону. Коли через кілька років помирають його батько і мати - король і королева, Генріх VIII стає королем Англії. За 17 років шлюбу Катерина Арагонська так і не змогла народити королю спадкоємця - хлопчика. Кілька вагітностей закінчувалися трагічно і вижила тільки одна дівчинка - Марія. Король всі ці роки час не втрачав і постійно мав фавориток, одна з яких, Анна Болейн, змогла настільки запаморочити голову Генріху, що переконала його розлучитися з Катериною Арагонською. Причому, католицька церква на чолі з Папою Римським була категорично проти розірвання шлюбу, що абсолютно не зупинило Генріха. Замість того, щоб підкоритися церкви, він посварився з батьком і католицькою церквою, внаслідок чого англіканська церква відокремилася від католицької. При цьому постраждав і вищезгаданий кардинал Томас Уолси, так як саме він не зміг отримати від папи Римського благословення на розлучення короля. Зате нова віра дозволяла розірвати королю перший шлюб і взяти в дружини Анну Болейн. А Катерину, яка так не визнала подію, Генріх розлучив з дочкою і відправив у вигнання. Однак, і Анна не змогла народити королю хлопчика - у неї народилася дочка Єлизавета. Крім того, її ніхто не хотів приймати при дворі, і то чи зацікавлені сторони використовували проти неї ситуацію, чи то насправді дізналися, що вона змінила королю, але факт залишається фактом - вона була кинута у в'язницю і потім обезголовлена ​​в Тауерському замку.

Зал королівських весіль 🔍 View Larger Photo

Третя дружина, Джейн Сеймур, була фрейліною Анни Болейн, і вийшла заміж за короля всього через тиждень після страти Анни. Джейн Сеймур змогла народити Генріху VIII спадкоємця, але, на жаль, померла через кілька днів після пологів. Вважається, що король її дуже любив і переживав після її смерті.

Наступна, четверта дружина Генріха - Анна Клевская, була дівчиною дуже простий і здавалася йому непривабливою. Шлюб був укладений практично заочно, з політичних причин, не проіснував і року, а розлучення пішов дуже швидко. Тим більше, у Генріха з'явилася нової захоплення - молоденька Катерина Говард. Король одружився на ній, а потім в люті дізнався, що вона продовжувала спілкування зі своїм попереднім кавалером і заводила нові знайомства. Такого поведінки він терпіти не міг, і її спіткала та ж доля, що і Анну Болейн. Саме привид Катерини Говард досі бродить по коридорах палацу Хемптон корт і лякає охоронців і відвідувачів.

Тут бродить привид! 🔍 View Larger Photo

Шоста дружина Генріха VIII, Катерина Парр, пережила свого чоловіка і єдина уникла трагедій.

Ось такий був король в Англії. Причому, цікаво, що англійці його навіть виправдовують, мовляв, йому просто не щастило з чоловіками, і він думав про майбутнє держави і спадкоємця. По крайней мере, так це підноситься аудіогідом. В Англії взагалі все, що пов'язано з королівською родиною, просто обожнюють.

Далі в палаці Хемптон корт ви прогуляєтеся по апартаментах Генріха VIII, подивіться на його приймальні покої, банкетний зал, зал нарад і каплицю, де зберігається копія його корони.

Є також маршрут, присвячений юним рокам Генріха VIII і історії його родини.

Палац Хемптон корт добудовувався в 17 столітті королем Вільямом III, і один з маршрутів проходить по прийомним залам і особистим апартаментів цього короля.

Спальня короля 🔍 View Larger Photo

Не пропустіть також шоколадну кімнату, де для королів готували цей чарівний напій. В ті часи шоколад цінувався набагато вище, ніж чай або кава. Його подавали в золотих або срібні чайничках і розливали в фарфорові чашки. З історією шоколаду ми не так давно познайомилися, коли були на шоколадній фабриці в Грюйер.

Шоколадна кімната 🔍 View Larger Photo

А це - діючий винний фонтан, встановлений в Нижньому дворі Хемптон корт в 2010 році, за зразком існуючого фонтану за часів Генріха VIII.

Винний фонтан 🔍 View Larger Photo

За час мого візиту до палацу Хемптон корт я бачила тільки одне костюмована вистава, настільки я захопилася садами на самому початку. Але ви можете заздалегідь розпланувати день в Хемптон корт і подивитися кілька шоу. Крім того, в різні дні є ще тури з привидами, сімейні тури для дітей, прийоми, презентації і навіть кулінарні майстер-класи на тюдоровского кухнях і виготовлення шоколаду. Інформацію можна знайти на офіційному сайті королівських палаців Лондона hrp.org.uk/HamptonCourtPalace. Відвідати палац Хемптон корт можна з пропуском Лондон пас .

У формі нижче ви можете підшукати квитки в Лондон. Пропонується кілька варіантів, з яких можна вибрати найдешевший, а також підібрати готель.

Вам сподобалася ця стаття? Якщо хочете отримувати все найновіше з блогу "Know Abroad: Про життя за кордоном і подорожах" прямо на Вашу пошту, заповніть форму внизу, а також поділіться, будь ласка, з друзями, натиснувши на кнопки соціальних мереж.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам сподобалася ця стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация