Коротка інформація про історію Єревана, Вірменія

Довга і багата подіями історія міста була пов'язана з царем Стародавнього Урарту Аргишті I, який побудував фортецю на височини Арин-Берд і назвав її Еребуні Довга і багата подіями історія міста була пов'язана з царем Стародавнього Урарту Аргишті I, який побудував фортецю на височини Арин-Берд і назвав її Еребуні. Ця фортеця в свою чергу дала назву місту, разросшемуся навколо нього. Давня плита, виявлена ​​археологами на тому пагорбі, стала своєрідним свідоцтвом про народження міста. Розшифрована клинописна напис повідомляв: "За допомогою великого Бога халдеї, цар Аргишти, син Менуа побудував цю могутню фортецю і назвав її Еребуні". Це було 2789 років тому, за 29 років до виникнення Риму (!).

Древній Єреван грав важливу роль в економічному і політичному житті Вірменії на протязі багатьох років; він стояв на перехресті караванних шляхів, і був великим центром торгівлі. Однак, Єреван не був столицею Вірменії, хоча і розділив гірку долю своєї країни.

Вторгнення завойовників в VII-XI століттях - спочатку арабів, а потім сельджукских турків завдало серйозної шкоди розвитку країни. У XV-XVIII століттях Єреван піддався грабежів османських турків і персів. Єреван переходив з одних рук в інші 14 разів і кожного разу зі значними руйнуваннями. Завоювання сефевидский (перським) шахом Абассом I в 1604 виявився для Єревана найбільш вигублюють. А. землетрус 1679 року зруйнувала значну частину міста.

У XVII-XIX століттях Єреван став «яблуком розбрату» між Росією, Туреччиною і Персією. Взявши Єреван штурмом 1 жовтня 1827 року, російська армія підписала Туркманчайский мирний договір, згідно з яким Персія відмовлялася від Закавказької території, включаючи Єреванське ханство.

Єреван стає столицею Вірменії, після першого і короткої згадки в анналах XV століття, тільки в 1920. На той час тринадцята столиця Вірменії була невеликою, що не облаштованим і розореним війнами і землетрусом містечком. Його інтенсивна забудова почалася в 1930-х роках, а з 1936 року місто стало офіційно називатися Єреваном. До цього, його назва писалася і вимовлялося як Єреван. Архітектор Олександр Таманян став «батьком» сучасного міста. Йому вдалося створити унікальний зовнішній вигляд міста, втілений в благородної класичної архітектури і вміло використовувати архітектурні елементи стародавніх вірменських зодчих: різьблення по каменю, орнаменти і т.д. Крім того, Таманян почав в містобудуванні використовувати туф, основний природний ресурс Вірменії. Туф являє собою камінь вулканічного походження і надзвичайно легкий, міцний і красивий. Найбільше в будівництві Єревана використовувався рожевий туф, і тому вірменська столиця іноді називається «рожевим містом».

пам'ятки

Музеї

Розваги і дозвілля

інше

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация