Короткий зміст Купрін Олеся

  1. Дуже короткий зміст розповіді Олеся У твір мова ведеться про кохання Івана Тимофійовича і Олесі....
  2. глава 2
  3. глава 3
  4. глава 4
  5. глава 5
  6. глава 6
  7. глава 7
  8. глава 8
  9. глава 9
  10. глава 10
  11. глава 11
  12. глава 12
  13. глава 13
  14. глава 14
  15. Купрін. Стислі перекази:

Дуже короткий зміст розповіді Олеся

У твір мова ведеться про кохання Івана Тимофійовича і Олесі. Вона чиста, непорочна, природна і гарну зовнішність. Головний герой закохується і хоче забрати дівчину з собою. Але вона відмовляється і каже, що їм не судилося бути разом, так як вона чаклунка і карти їй кажуть про це.

Короткий зміст Купрін Олеся по главам

Глава 1

Головний герой потрапляє на термін на півроку в малу село Волинської губернії, що знаходиться на кінці Полісся. Він захоплюється читанням книг, полюванням, але незабаром все книги перечитати, а полювання не завжди доступна через погодні умови. Іван Тимофійович намагається знайомитися з місцевими жителями, але він не зовсім розуміє їх, так як у них збереглися старі звичаї, пізніше вирішує зайнятися лікуванням жителів, але вони не можуть пояснити симптоми хвороби, також навчає грамоті свого помічника і лесовщіка Ярмолу.

глава 2

В один вечір був сильний вітер, від нього весь будинок наповнювався звуками протягу, думки у чинного персонажа були меланхолійні, від нудьги він згадував життя в місті, від чого його настрій погіршувався. Герой вирішив запитати свого слугу про те, чи є в цих краях відьми. Ярмола, з невеликим бажанням, розповів історію про жінку, яка приносила нещастя, в результаті її вигнали з дівчинкою з села. Іван дізнався у помічника, де зараз живе відьма і її ім'я: Мануйлиха. Слуга був проти походу в гості до цієї жінки, він переживав за господаря, намагався наполягати на тому, що б той не робив спроб знайти її житло, сам навідріз відмовився туди йти.

глава 3

Через три дні погода покращилася, дві дійові особи вирушили в ліс на полювання за зайцями. Іван заблукав під час полювання. Він бачив перед собою болото, а за ним будинок. Герой, діставшись до будинку і увійшовши, зрозумів, що тут живе та сама відьма. Вона була непривітна і всіляко намагалася його вигнати, Іван Федорович запропонував поворожити йому за гроші (таким способом він хотів здобути прихильність старої), на що отримав позитивну відповідь. Вони почули чудовий спів дівчата, що незабаром увійшла до хати. Персонаж попросив її вказати йому на вірну дорогу з лісу. Він був захоплений його чистою красою, упевненістю, внутрішньою силою і єством поведінки. Вона представилася Олесею, Іван попросив у неї дозволу заходити в гості і, вона дала згоду.

глава 4

Настала рання весна з блискучими струмками і калюжами, що відображають небо, що навіває різні відтінки почуттів у героя. Він все думав про дівчину і вирішив провідати їх з бабусею. Його зустріли неоднозначно: відьма знехотя, а Олеся більш привітно. Він попросив молоду особу поворожити, але вона відповіла, що вже зробила це. Вона розповіла про нього ось що: ви людина хороша, але слабкий, схильні підпорядковувати людей, але без бажання підкоряється самі, любите жінок і вино, ви не знайдете багатств, але в кінці шляху отримаєте гроші, звідки не чекаєте. Життя у вас буде невесела, ви не полюбите нікого щиро, будете холостим, але вас скоро вас полюбить темноволоса дівчина, якій ви принесете ненавмисно страждання і ганьба. Іван уточнив, звідки вона це знає, юна відьма відповіла, що це дар ворожіння на картах, що передається від покоління до покоління.

глава 5

Настав час вечері, стара накрила на стіл і запросила всіх до столу. Герой хотів відмовитися, але під зовнішніми чарами молодої відьми він присів за стіл. Наливала суп дівчина. Пізніше герой зібрався в зворотний шлях, гарненька чаклунка зголосилася його проводити. Вона повідала про здібності та знання бабусі, показала пару прийомів чаклунства в реальності. Це було цікаво і справді працювало. Чому персонаж трохи злякався. Вона так щиро вірила в своє чаклунство, що у героя не знаходилося відповідних слів її переконати виразними поясненнями. Дівчина вражала його своїми рисами, манерою мови (хоча вона навіть не вміла читати), володінням мімікою обличчя. На прощання вона запитала його ім'я, повторно запросила в гості і вони обмінялися дружнім рукостисканням.

глава 6

Іван став частим гостем в будинку чаклунок. Він зауважив в Олесеві ясний розум, прагнення до пізнання. Іноді герой сам мав труднощі підбирати потрібні слова, але за допомогою її кмітливості виходило все доводити до кінця. У них була розмова про заміжжя, на що дівчина відповіла, що ніколи не вінчається, так як її душа продана дияволу. Наш персонаж намагався переконати її, пояснюючи її таланти наукою, але з цього нічого не виходило. Вони все сильніше прив'язувалися один до одного, проводячи багато часу разом за прогулянками. Відносини зі слугою у Івана Тимофійовича зіпсувалися: він навіть подумував звільнити його, але ставало шкода прирікати на голод його сім'ю.

глава 7

В один з візитів персонаж зауважив занепокоєння в маленькій родині дівчини. Він запитав, у чому справа, але молода особа відмовлялася і мовчала. Заговорила Мануйлиха, пояснивши, що їх виганяє з дому урядник, загрожує вислати на батьківщину або в тюрму, грошей не бере і що робити - незрозуміло. Бабі повідомив урядник, що змінився господар лісів, хоче осушити болота, але чим вони йому заважають в цій оселі - ні пояснення. А адже на батьківщині у них нікого немає і йти нікуди. Представник влади повідомив, що в свій наступний візит не подивиться ні на що і зробить свою справу. Літня жінка звернулася за допомогою до Івана, він не знав, що робити, але обіцяв приділити цьому питанню час. Коли Олеся проводжала гостя, вона була холодна, було видно, що зачеплено її самолюбство, і вона трохи соромиться схвильованих емоцій бабусі.

глава 8

Наш головний персонаж запрошує в гості місцевого урядника. Він запрошує випити гостя, але той довго відмовляється, йому пора приступати до посадових обов'язків. Іван просить його не чіпати беззахисних жінок, на що той починає бурчати, говорити, що це не особисто його рішення, і він не в силах нічого зробити. Зразок порядку і закону довго обурюється, протестує, але після коньяку і прийнятого в дар рушниці, він стає більш поблажливим і обіцяє залишити їх на час у спокої, відзначаючи, що дочка баби відмінною краси особа. Перед відходом зайнятої урядник дякує господаря оселі та просить у нього в частування редис, також не відмовляється від запропонованого масла.

глава 9

Між молодими людьми згодом виникло незручне відчуття. Іван не може зрозуміти справжню природу змін: через допомоги його в їх питанні вона так змінилася, або набрид він їй. У присутність гостя дівчина трималася відсторонено, повністю занурена в роботу. Івана тягнуло до неї з невідомою силою, але молода особа перестала його проводжати, вести довгі промови. Він відчував себе поряд з нею несміливо, і було ніяково усвідомлювати своє безсилля. Незабаром герой сильно захворів, він марив 6 днів і ночей, як тільки настала фаза одужання, прокинулися думки про Олеся, викликають розчулення.

глава 10

Коли самопочуття прийшло в норму, Іван Тимофійович поспішив до дому, по жительці якого нудився. Близько 2 тижнів вони не бачилися. В очах дівчини він побачив відображення здивування, переляку і сяючу любов. Дівчина дуже переживала за нього, за його хвороба, запитала, чому не послав когось за нею, адже вона б його зцілила. У цей день молода особа проводжала нашого героя. Олеся гаряче зізналася в люблених почуттях свого героя: цілувала пристрасно в губи. Іван просив її зупинитися, пояснюючи цим свій страх не втриматися. Олеся сказала, що її чекає після горе, адже дівчина, про яку говорилося в прогнозі - вона. Персонаж відкрив їй свої почуття і чаклунка, мовчанням дала зрозуміти, що зупинятися не потрібно. Сьогоднішній вечір став належати їм. Ніч перетворилася в казку, вони йшли, обнявшись по доріжці, момент щастя переповнював їх. Все навколишнє нібито прикрасити в поглядах закоханих. Їм була сказана фраза про те, що розставання зміцнює велику любов і гасить маленьку, дівчина запам'ятала ці слова. Під час прощання в думки героя закрався передчуття біди.

глава 11

Майже місяць тривала природна, чуттєва зв'язок двох людей. Бабуся була проти цих справ, кажучи, що дівчина наплачеться з ним. Герою пора було повертатися в місто, він подумував про одруження на коханій. Він пояснив дівчині, що йому пора на службу в Петербург і покликав її з собою, пропонуючи зробити своєю дружиною. Але Олеся стала давати відмову, аргументуючи своїми побоюваннями, наприклад: як, же можна бабусю залишати одну, а раптом ти зустрінеш іншу жінку, говорила про те, що вона незаконно народжена і без освіти. Герой запідозрив і запитав про те, що, може бути, вона боїться церкви, на що отримав ствердну відповідь. На закінчення вона попросила 2 дня на роздуми. Вони попрощалися, але дівчина покликала рідного, очі її були наповнені сльозами, вона запитала, чи хотів він того, що б вона відвідувала церкву. Іван відповів, що це було б приємним для нього, і вона втекла. Він прислухався до віддаляється кроків, і занепокоївся питанням юної особи, хотів повернути її і поговорити, але відмахнувся і пішов додому. Він набагато пізніше шкодував про те, що не звернув уваги на поклик серця.

глава 12

Наступний день був святом Святої Трійці. Наш герой був відсутній майже до вечора, так як вирішував питання по роботі. Він відправився в шлях верхи на молодому жеребці, до якого він встиг звикнути. Коли він повернувся в село, всі вулиці були забиті п'яними чоловіками і жінками. Стояв неприємний запах алкоголю, цибулі і брудних тел. Хтось крикнув у слід Івану, він розпізнав тільки слово «відьма». Він насторожився і поспішив додому. Там персонажа зустрів помічник і повідомив, що його чекає співробітник контори.

Це була людина, на ім'я Микита, він весело розповів про випадок, що стався сьогодні: був скандал, жінки зловили на площі дівчину, яку вважали відьмою, хотіли вимазати дьогтем, але їй вдалося ухилитися і втекти. Іван наполегливо дізнався ім'я дівчини. Це була Олеся, як він дізнався через час, вона прийшла з невеликим запізненням до церкви, пробула весь час служби, після на вулиці беззахисну дівчину оточили, стали сміятися над нею, розглядати, висловлювати лайки. Хтось із натовпу запропонував обмазати відьму дьогтем, в Олесі вистачило сил вирватися з натовпу, їй услід летить каміння. Вся зранена, вона промовила, що натовп відповість за ці діяння. Засмучений герой відправився в ліс.

глава 13

Стан Івана було жахливо, у нього була тривога на душі. Коли він зайшов до хати, на нього накинулася стара, звинувачуючи в тому, що через нього дівчина пішла до церкви, по її обличчю стікали сльози. Олеся була без свідомості. Коли вона прокинулася, герой підійшов до неї і у них почалися серцеві розмови. Вона сказала, що вони не можуть бути разом, шкодувала, що не чекає від нього дитину, хотіла йому щастя і говорила, що їм з бабусею доведеться бігти: всі біди села будуть списувати на них, як надійшли раніше з самої Мануйлихой.

У них відбувалося ніжне прощання, про який герой не зовсім здогадався. Дівчина попереджала, що спочатку йому буде важко, але потім він буде згадувати її легко і радісно. Вони цілували один одного, прощання було надзвичайно зворушливе. Стара промовила, що сьогодні буде гроза, можливо з градом.

глава 14

Погода була сильно зіпсована, шматок льоду вибив нашому герою вікно, він думав, що не зможе заснути, але на секунду закривши очі, відкрив їх, коли у вікна пробивалося денне світло. Вчора блискавки блищали, лив великий дощ, потім град, погода була жахлива, вона принесла руйнування в селі. Все, звичайно ж, звинуватили чаклунку. В сторону Івана говорили злі слова, слуга настійно рекомендував йому покинути житло і повернутися в місто. І все це через кинутий слова дівчини і вчорашнього природного явища. Герой поспішив до Олесеві. Він думав про нову, неясною біді. Житло було порожнім, всюди були залишені сліди швидкого від'їзду. Наш герой, відчайдушний, хотів піти, але зауважив на віконній рамі нитку недорогих червоних бус, що носять назву «корали» - ця річ залишилася на пам'ять про дівчину і її доброї любові.

Повість написана Олександром Івановичем Купріним (1870-1938) в 1898 році. Він російський перекладач і письменник. Його твори «Поєдинок», «Гранатовий браслет», «Олеся», увійшли до золотого фонду російської літератури. Автор був народжений в сім'ї з середнім достатком, а після смерті батька сім'я почала бідувати і з рідної Пензенської губернії переїхала в Москву. Купрін навчався в училищі для сиріт, після в військовому закладі. Коли він став підпоручиком в 1890 році (піхотний полк), він видав багато нарисів, оповідань і повістей. Після закінчення служби він шукає своє покликання і попутно знайомиться з Антоном Павловичем Чеховим, Іваном Олексійовичем Буніним і Максимом Горьким. Олександр Іванович пише і для дітей.

Купрін. Стислі перекази:

Стислі перекази:

Картинка Олеся

Зараз читають:

  • Бунін
  • Короткий зміст Пушкін Кавказький бранець

    До черкесів в полон потрапляє молодий російський хлопець. Йому звідси ніяк не виберусь, він пасе стадо, спостерігає за вируючим життям на Кавказі і часто в мріях повертається в рідну Росію. Вечорами до нього при

  • Короткий зміст Пушкін 19 жовтня

    О. С. Пушкін у своєму вірші згадує ліцейські роки. Згадує як було добре і спокійно в ці роки. Як він з друзями творив і мріяв про майбутнє, згадує як швидко пролетів час, і вони зробили крок в інше життя.

  • Короткий зміст Пушкін Руслан і Людмила

    Великий князь Володимир влаштовує весільний бенкет - його дочка Людмила виходить заміж за князя Руслана. Але трапляється нещастя - прямо з весілля наречену викрав карлик Чорномор

  • Короткий зміст Чехов Дикий поміщик

    Жив в одному царстві, коли то багатий поміщик, на ім'я Урус-Кучум-Кильдибаев. Любив читати він газети, і пасьянси розкладати. Був поміщик товстий, і незграбний, рухався мало і неохоче. Справи у нього йшли в пору

  • Короткий зміст Дитинство Горького (розповідь Максима Горького) 7 клас

    Повість «Дитинство» була написана Максимом Горьким в 1913 році і була включена до збірки «По Русі». Твір написано від імені головного героя - хлопчика Олексія Каширіна, якому довелося рано зіткнутися з жорстокістю життя

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация