Коротко про творчість Тургенєва. Іван Тургенєв - коротка біографія

Іван Сергійович Тургенєв, в майбутньому всесвітньо відомий письменник, був народжений 9 листопада 1818 року Іван Сергійович Тургенєв, в майбутньому всесвітньо відомий письменник, був народжений 9 листопада 1818 року. Місце народження - місто Орел, батьки - дворяни. Свою літературну діяльність він почав не з прози, а з ліричних творів і віршів. Поетичні нотки відчуваються і в багатьох наступних його оповіданнях і романах.

Творчість Тургенєва коротко представити дуже складно, занадто великим був вплив його творінь на всю російську літературу того часу. Він є яскравим представників золотого століття в історії російської літератури, а його популярність простягалася далеко за межі Росії - за кордоном, в Європі ім'я Тургенєва також було знайоме багатьом.

Перу Тургенєва належать створені ним самим типові образи нових літературних героїв - кріпаків, зайвих людей, тендітних і сильних жінок і різночинців. Деякі порушені ним понад 150 років тому теми актуальні й донині.

Якщо охарактеризувати творчість Тургенєва коротко, то дослідники його творів умовно виділяють в ньому три етапи:

  1. 1836 - 1847.
  2. 1848 - тисяча вісімсот шістьдесят один.
  3. 1862 - один тисяча вісімсот вісімдесят три.

Кожному з цих етапів притаманні свої особливості.

1) Етап перший - це початок творчого шляху, написання романтичних віршів, пошук себе як письменника і свого стилю в різних жанрах - поезії, прозі, драматургії. На початку цього етапу Тургенєв був схильний до впливу філософської школи Гегеля, і творчість його носило романтичний і філософський характер. У 1843 році він познайомився з відомим критиком Бєлінським, який став його творчим наставником і вчителем. Трохи раніше Тургенєв написав свою першу поему під назвою «Параша».

Великий вплив на творчість Тургенєва зробила любов до співачки Поліни Віардо, слідом за якою він на кілька років поїхав до Франції. Саме цим почуттям пояснюються наступні емоційність і романтизм його творів. Також за час життя у Франції Тургенєв познайомився з багатьма талановитими майстрами слова цієї країни.

До творчим досягненням цього періоду належать такі твори:

  1. Поеми, лірика - «Андрій», «Розмова», «Поміщик», «Поп».
  2. Драматургія - п'єси «Необережність» і «Безгрошів'я».
  3. Проза - оповідання та повісті «Петушков», «Андрій Колосов», «Три портрети», «Бретер», «Муму».

Все краще вимальовується майбутній напрямок його творчості - твори в прозі.

2) Етап другий - найуспішніший і плідний у творчості Тургенєва. Він насолоджується заслуженою славою, яка виникла після публікації першого оповідання з «Записок мисливця» - надрукованого в 1847 році в журналі «Современник» розповіді-нарису «Тхір і Калинич». Його успіх послужив початком п'ятирічної роботи над іншими розповідями з цієї серії. У цьому ж 1847 році, коли Тургенєв перебував за кордоном, були написані такі 13 оповідань.

Створення «Записок мисливця» несе важливий сенс в діяльності письменника:

- по-перше, Тургенєв одним з перших російських письменників торкнувся нову тему - тему селянства, більш глибоко розкрив їх образ; поміщиків ж він зображував в реальному світі, намагаючись не прикрашати і не критикувати без приводу;

- по-друге, розповіді пройняті глибоким психологічним змістом, письменник не просто зображує героя певного стану, він намагається проникнути йому душу, зрозуміти образ його думок;

- по-третє, ці твори не сподобалися владі, і за їх створення Тургенєва спочатку заарештували, а потім відправили на заслання в його родовий маєток.

Творча спадщина:

  1. Романи - «Рудь», «Напередодні» і «Дворянське гніздо». Перший роман був написаний в 1855 році і мав у читачів великий успіх, а два наступних ще більше зміцнили славу письменника.
  2. Повісті - «Ася» і «Фауст».
  3. Кілька десятків оповідань з «Записок мисливця».

3) Етап третій - час зрілих і серйозних творів письменника, в яких письменник зачіпає більш глибокі питання. Саме на шістдесяті роки припадає написання найвідомішого роману Тургенєва - «Батьки і діти». Цей роман поставив актуальні й донині питання взаємовідношення різних поколінь і породив безліч літературних дискусій.

Цікавим фактом також є те, що на зорі свого творчої діяльності Тургенєв повернувся до того, з чого починав - до лірики, віршам. Він захопився особливим видом віршів - написанням прозових фрагментів і мініатюр, в ліричній формі. За чотири роки він написав більше 50 таких творів. Письменник вважав, що така літературна форма може в повній мірі висловити найпотаємніші почуття, емоції і думки.

Твори цього періоду:

  1. Романи - «Батьки і діти», «Дим», «Новина».
  2. Повісті - «Пунін і Бабурін», «Степовий король Лір», «Бригадир».
  3. Містичні твори - «Привиди», «Після смерті», «Історія лейтенанта Ергунова».

В останні роки свого життя Тургенєв переважно перебував за кордоном, не забуваючи при цьому свою Батьківщину. Його творчість мала вплив на багатьох інших письменників, відкрило в російській літературі багато нових питань і образи героїв, тому Тургенєв по праву вважається одним з найвидатніших класиків російської прози.

Завантажити цей матеріал:

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(3 оцінили, оцінка: 5,00 з 5)   Loading (3 оцінили, оцінка: 5,00 з 5)
Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация