Коротко про велике посольство Петра I

Петро I   вважав, що Росія сильно відставала в своєму розвитку від західно-європейських країн, цар відкрито визнавав це Петро I вважав, що Росія сильно відставала в своєму розвитку від західно-європейських країн, цар відкрито визнавав це. Бажаючи перейняти європейський досвід, модернізувати країну і знайти союзників у боротьбі проти Османської Імперії, він споряджає в Європу Велике посольство.

На чолі посольства стояв Франц Лефорт і досвідчені дипломати Федір Головін і Прокопій Вознесенський. Проходило це подія в 1697 - 1698 роках. Навесні 1697 року посольство, що складається з 250 чоловік, вирушило в Європу. Треба було відвідати Англію, Голландію, Австрію, Венецію, Ватикан і інші Європейські держави.

У складі Великого посольства було 35 молодих дворян, що їхали вчитися морської справи, серед них, під ім'ям бомбардира Петра Михайлова, був сам цар Петро I Олексійович . Першими великими містами, які відвідали російські, були Рига і Кенігсберг. Губернатор Риги відмовив російському царю оглянути фортецю і інші визначні пам'ятки міста. Петро в гніві назвав Ригу проклятим місцем.

Далі шлях посольства лежав в Курляндію, де Петра I чекав привітний прийом. Це був перший закордонний виїзд російського монарха. Майже місяць гостював він у Курляндського герцога Фрідріха Казимира, який виявив максимальну люб'язність і люб'язність. Фрідріх намагався схилити Петра до союзу проти Швеції, однак царя з Росії, поки, цікавили лише союзники в боротьбі з Туреччиною. Далі шлях Великого посольства лежав через Німецькі держави.

Петро I відокремився від посольства і відправився в Нідерланди, в Амстердам, де пробув чотири місяці. Пізніше він таємно надходить на службу в корабельну верф, де отримує атестат теслі-корабела. Велике посольство побувало і в Голландської Гаазі, де ознайомилося з діяльністю вищих органів влади країни - Генеральними штатами.

Петро I успішно поєднував діяльність дипломатичної місії з відвідуванням театрів, музеїв, різних лабораторій і мануфактур, удосконалював свої знання в корабельній справі. Важливою складовою діяльності Петра в європейському турне, був наймання західних фахівців в різних областях на російську службу.

У січні 1698г Петро I прибуває з великим посольством в Англію. В Англії, він відвідує верфі, веде переговори про укладення союзу проти Туреччини, а так само присутній на засіданнях англійського парламенту. В кінці квітня 1698 року його терміново відправлятися в Австрію. Союз Росії, Польщі, Австрії та Венеції проти турків розпався.

В Австрії російський цар повинен був не допустити підписання мирного договору. У ці роки Європа жила проблемою «Іспанської спадщини» і ніхто не звертав толком уваги на ідеї і пропозиції молодого російського царя.

З Відня, Велике посольство мало вирушити до Венеції, але в день від'їзду 15 липня 1698 року прийшло повідомлення про черговий стрілецький бунті . Петро I поспішив до Москви, по дорозі він зустрівся з Августом II. Август II непогано описав Петру перспективу війни проти Швеції, вигнання їх з Балтики, і твердження Польщі та Росії в цьому регіоні.

Північна війна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация