Корупція - це коли похоронний агент прийшов раніше лікаря

У похоронному бізнесі у Володимирській області немає чесної конкуренції - саме так вважають представники ритуального справи. На їхню думку, похоронний закон в нашому регіоні не дотримується, а послуги, якими доводиться користуватися убитим горем людям, нав'язуються однією компанією не без допомоги співробітників поліції і медиків.

«Ритуальників» вже не перший рік намагаються домогтися чесної конкуренції та розслідування корупційної, на їхню оціночним судженням, схеми роботи бюро судово-медичної експертизи 33-го регіону і приватної компанії «Бюро ритуальних послуг».

Через незнання родичі часто викликають співробітників поліції, додаючи собі непотрібної паперової тяганини.

У разі без ознак насильницької смерті, через хворобу участі поліції не потрібно, достатньо звернутися до дільничного терапевта.

Якщо померлий спостерігався у лікаря і смерть не викликає питань, виписують медичне свідоцтво про смерть, і тіло направляється в морг силами і засобами системи охорони здоров'я.

У поліцію варто звертатися лише у випадках раптової смерті або при підозрі на насильницький її характер. Тоді тіло повинно бути направлено на судово-медичну експертизу для розтину і встановлення причин смерті силами і засобами МВС.

Отримавши довідку, достатньо зателефонувати в будь-який похоронне бюро, звідки приїжджає організатор похорону. Все досить просто, проте убиті горем родичі через незнання і в стресовому стані викликають і лікарів, і поліцейських. Найчастіше разом з лікарями, а іноді і навіть раніше їх, в квартиру приходить ритуальний агент, що представляється судовим експертом.

Так сталося з Юлією Кочетковою, яка втратила свого батька 22 квітня цього року і викликала швидку допомогу для констатації смерті. Приїхавши на місце медики підтвердили смерть чоловіка і видали Юлі довідку про смерть, а незабаром після їхнього від'їзду в квартирі з'явився ритуальний агент зі своїми послугами.

Подібна історія сталася і з жителем Володимира Денисом, який, виявивши свою матір мертвою в квітні цього року, викликав поліцію, а на порозі його квартири через 15 хвилин з'явився ритуальний агент. Убитий горем Денис підписав всі необхідні папери і навіть залишив заставу в розмірі 1 тис. Рублів, а вже після, зателефонувавши з братом і іншим ритуальним агентством, зрозумів, що переплатить кілька тисяч рублів. Денис намагався відмовитися від послуг першого агента, на що отримав відповідь, що

в разі відмови у нього виникнуть проблеми з видачею тіла з моргу бюро судово-медичної експертизи.

У січні цього року з відкритим листом звернулися в ЗМІ сім володимирських ритуальних компаній. Автори листа заявляють, що у Володимирі довгі роки орудує похоронний спрут у вигляді «Бюро ритуальних послуг» та бюро судово-медичної експертизи, який зайняв близько 70% (на той період) всього ринку ритуальних послуг.

Більш того, їм, за словами «ритуальників», допомагають і поліцейські. Перед вашими очима цікавий документ - бланк направлення в морг з номерами телефонів того самого похоронного агентства.


«Так, проходила нарада в департаменті охорони здоров'я. Було обіцяно, що перевезенням тіл будуть займатися медики, але тим не менш, все залишається як і раніше. Як правило, одна компанія превалює, і вона здійснює перевезення. Ми хочемо відкрити цей ринок, а він закритий однією компанією. Ми прекрасно розуміємо конфлікт інтересів - це тонка межа, яка у нас не регламентована.

Існує два види послуг - послуга охорони здоров'я, коли тіло відправляється на судово-медичну експертизу, але ця ж послуга може бути і віднесена до ритуальних послуг, за бажанням родичів померлого.

Починаючи з моргів повинна бути прозорість. Виходить цікава картина: ми не можемо гарантувати, що, згідно з православним традиціям, ми поховаємо людини на третій день. Ми не впевнені, що нам видадуть тіло з бюро судово-медичної експертизи. Ми не знаємо термінів проведення досліджень, ми бачимо, що основний потік залишається в однієї компанії, якщо так і буде далі продовжуватися, ми будемо ховати людей на п'ятий і шостий день », - розповідає генеральний директор ТОВ« Ритуал-93 »Сергій Максимов.

З позицією Максимова погоджується і генеральний директор ТОВ «Білий дракон» Тетяна Яркова, яка розповідає, що коли агент їх контори приїжджає на виклик, то бачить, що на місці вже працює агент іншої фірми.

«У нас реклама йде. Агент приїжджає за викликом і бачить там іншого агента. При цьому він ще посміхається і каже: «Що, спізнилися?» Всі померлі відправляються в бюро СМЕ, хоча за законом вони можуть відправлятися в морг за місцем прописки. Це питання зависає, і нас часто запитують, чому так відбувається. Звідки ми знаємо? Спілкуються між собою, повідомляють ", - говорить Тетяна.

За її словами, агенти однієї з контор користуються шоковим станом родичів або близьких загиблого і

змушують підписувати документи, щоб безкоштовні послуги (доставка тіла до моргу) виявлялися за гроші.

Представник ІП «Преображенське» Андрій Кочев також розповідає, що в моргах безкоштовні послуги надаються на платній основі.

«Як приклад: обмити, одягнути, покласти в труну - все це повинно виконуватися безкоштовно. У квитанціях дані послуги оформляються як послуги моргу. Треба закон написати у Володимирській області, де все має бути чітко прописано, хто і що повинен робити. Чи не дільничний, а лікар повинен визначати, куди відправляти тіло - в патологоанатомічний морг або судовий. Коли родичі викликають дільничного або лікаря, то приходить поліцейський і виписує направлення, на якому стоїть реклама одного похоронного агентства. Сказали, що дільничний може хоч на трамвайному квитку виписати направлення в морг », - каже Кочев.

Союз похоронних організацій і крематоріїв Росії звернувся в антимонопольну службу , Яка знайшла ряд порушень в статуті судово-медичної експертизи. Антимонопольники заборонили судовим медикам займатися похоронної підготовкою тіл до поховання, а саме надавати косметичні послуги, реставрації, бальзамація.

Тепер судмедексперти видають тіла покійних в чому мати народила,

розповідає головний лікар Бюро СМЕ Олександр Семенов. За його словами, на виручені від похоронних послуг гроші бюро займалося обслуговуванням сучасної техніки, яка здатна за лічені хвилини зробити аналізи ДНК і інші криміналістичні експертизи.

«Ми відмовилися від цих послуг. Тепер ми видаємо тіло абсолютно голим. Закон не відніс цю діяльність до медичних і заборонив нам брати участь в цьому. Ми самі обстоюємо те, щоб до нас везли менше тел, але виходить навпаки. Лежить бабуся, але відкритий у неї ящик в столі який-небудь, дільничний може подумати, що її отруїли, тому і виписує направлення до нас », - каже Семенов.

Тим часом, 10 травня співробітники бюро СМЕ відмовили агенту ритуальної компанії у видачі тіла покійного військового напередодні Дня Перемоги, проте, побачивши приціли телекамер, пообіцяли видати довідку і саме тіло після обіду.

Зазначу, що за тиждень до цієї події начальник бюро СМЕ Олександр Семенов розповідав журналістам, що всі тіла, що надходять в бюро для розтину, віддаються родичам протягом 24 годин після надходження.

З'ясовується і ще один дивний факт:

ключі від моргів можуть перебувати не у співробітників лікарень, а у представників ритуальної компанії «Бюро ритуальних послуг».

«Була проблема - забрати тіло з« Червоного хреста ». Нас чекали в храмі, але ми не могли знайти ключ від моргу. Ключ ми запитували і в приймальному покої, і у головного патологоанатома, але нам ніхто не міг відповісти, де ключ. За 10 хвилин до початку відспівування тіла в храмі ключ нам привозить співробітник «Бюро ритуальних послуг». Як ключ виявився у нього, взагалі не зрозуміло », - розповідає представник ТОВ« Димитрій »Олексій Есяков.

«Про те ключі, про який ви говорите, будемо розбиратися. Наскільки я знаю, ця людина працевлаштований в лікарні санітаром - це дозволено. Зараз будемо дивитися всі накази, все розпорядження головного лікаря. Ключ від моргу повинен зберігатися у чергового лікаря. Як він опинився у санітара, ще раз повторюся, будемо розбиратися. Погано, що ви не говорите мені конкретних прізвищ », - відповів директор департаменту охорони здоров'я Олександр Кирюхін.

Зазначу, що Олександр Кирюхін ніколи не заперечував того факту, що змова присутній. Губернатор регіону Світлана Орлова неодноразово доручала йому розібратися в даному питанні. Приводом для цього стала випливла в ЗМІ історія про те, як про смерть Юлії Апёновой родичам спочатку повідомив похоронний агент, а вже потім зателефонували з лікарні.

Олександр Кирюхін на своїй прес-конференції заявляв, що всі договори після цього резонансного випадку з похоронними компаніями та медичними установами були розірвані, але схема продовжує працювати.

«Ми розірвали всі відносини з приватними компаніями. Звичайно, є витік інформації, але цим вже повинні займатися правоохоронні органи. Передача персональних даних є порушенням закону. Потрібні конкретні особи. Як можна проконтролювати телефонний дзвінок? Є система контролю в швидкої допомоги. Є диспетчер, є аудіозапис, і якщо громадянин вважає, що його права порушені, то він повинен заявити про це, все записано. Інший варіант - надійшов дзвінок, а диспетчер просто взяв і вийшов на вулицю і повідомив ритуальним агентам. Тут ми не можемо ніяк контролювати. Якщо людина хоче заявити про ці факти, він повинен заявити. Потрібні конкретні факти, імена і прізвища, а так наша розмова виходить голослівним », - розповідає Кирюхін.

Головний обласний лікар зводить проблему «ритуальників» в кримінальну площину. Кирюхін вважає, що

в разі появи похоронного агента в квартирі раніше швидкої допомоги або поліції, необхідно писати заяву в правоохоронні органи.

«Якщо до вас прийшли раніше, то ви повинні запитати, хто прийшов, звідки дізнався, яке похоронне агентство представляє і т. Д. Чи повинні бути факти, конкретні прізвища. У нас законом заборонено грабувати і вбивати, але ж вбивають і грабують. Скільки у нас кодексів РФ, але ж все одно порушують, так само і тут, щоб виявити, необхідно знати конкретні факти », - резюмував Кирюхін.

Тим часом, жителі міста та області, не знаючи всіх нюансів закону про похоронної діяльності, влазять у гігантські кредити і терплять великі незручності через затягнутих не з їхньої вини похорону.

Варто відзначити, що похоронне справа - прибутковий, але не зовсім чистий бізнес. Як на війні - всі засоби хороші. Фірми розносять дезінформацію, відбивають клієнтів, платять лікарям, поліції і судових медиків за злиту інформацію. Агенти можуть приїхати до вас додому, підстерігати в поліклініках. Місто невелике, всі про всіх знають, але чомусь мовчать, як покійники.

Ще раз нагадаю, що опинившись у складній життєвій ситуації, не варто піддаватися емоціям, необхідно заспокоїтися і чітко контролювати свої дії, а якщо у вас на порозі з'явився чоловік, що представляється похоронним агентом, то вислухайте його і, зваживши всі «за» і «проти », вирішуйте, підписувати папери або скористатися послугами іншого похоронного агентства.

При цьому він ще посміхається і каже: «Що, спізнилися?
Звідки ми знаємо?
Як можна проконтролювати телефонний дзвінок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация