Космічні рекорди. Усередині Сонячної системи.

  1. Планета з максимальною температурою поверхні
  2. Найнижча зареєстрована температура на поверхні тіла
  3. Найбільша планета
  4. Найбільший супутник планети
  5. Найвища гора
  6. Найбільший каньйон
  7. Найбільший кратер
  8. Найбільший метеорит
  9. Найбільший метеорний потік
  10. Найближча до Землі комета

У космосі можна виявити багато химерних місць з аномальною високою або низькою температурою. Або зустріти найбільший метеорит, астероїд, наймасивнішу комету, найвищу гору, найбільший каньйон і багато-багато іншого. Про космічних рекорди в Сонячній системі в цій статті і піде мова.

Планета з максимальною температурою поверхні

У космосі можна виявити багато химерних місць з аномальною високою або низькою температурою

Планета Венера

Найвища температура, які було зафіксовано на планетах Сонячної системи - 464 ° C на планеті Венера. За рахунок дуже щільної атмосфери вона утримує сонячне тепло і вночі, температура практично не змінюється ні вдень, ні вночі. Трохи нижче була зафіксована температура на планеті Меркурій - 430 ° C.

Найнижча зареєстрована температура на поверхні тіла

Супутник Нептуна - Тритон

Здавалося б чим далі від Сонця тим холодніше, але мінімальну температуру, яку вдалося зафіксувати на поверхні тіла має найбільший супутник планети Нептун - Тритон - -235 ° C. Таку температуру вдалося визначити «Вояджер-2», який пролітав поруч з Тритоном в 1989 році.

Найбільша планета

Планета Юпітер

Найбільша планета Сонячної системи - Юпітер. Його діаметр більше нашої планети майже в 11 разів, а маса більша за земну приблизно в 317 разів. це газовий гігант , Який містить більше речовини, ніж всі інші планети, їх супутники, комети і астероїди разом узяті.

Найбільший супутник планети

Супутник Юпітера - Ганімед

Як це і годиться, найбільша планета має найбільший супутник - Ганімед. Його діаметр - 5262 кілометри. Це більше планети Меркурій. Якби він обертався не навколо Юпітера, а навколо Сонця, то ставився б до об'єктів планетарного типу.

Найвища гора

Найвища гора - Олімп

Гора Олімп на Марсі - найвища гора в Сонячній системі. Має висоту трохи більше 27 кілометрів і підстава діаметром 550 кілометрів. Це воістину найвищу природне творіння. Для порівняння: на Землі гора Еверест підноситься лише на 8,8 кілометра над рівнем моря. Після гори Олімп друге місце по висоті в Сонячній системі займають венерианские гори Максвелла, які мають максимальну висоту 11 кілометрів.

Найбільший каньйон

Найбільший каньйон - Маринер

Ще один рекорд належить планеті Марс - це найбільший каньйон в Сонячній системі, який знаходиться в долинах Маринер. Має максимальну ширину 600 кілометрів, глибину - 7 кілометрів і простягається на 3800 кілометрів. Для кращого порівняння, уявіть якби цей каньйон знаходився в Європі, то він простягався б від Парижа до Уралу!

Найбільший кратер

Найбільший місячний кратер - Ейткен

Наш природний супутник Землі, Місяць, має один рекорд Сонячний системи - це найбільший кратер - Ейткен, який розташований біля Південного полюса Місяця. Діаметр його дорівнює 2500 кілометрів. Дуже старий кратер ударного походження. До 1960 року астрономи сумнівалися в існуванні це кратера взагалі. У 1994 році космічний апарат «Клементина» виконав детальне картографування місячної поверхні, і з'ясувалося, що цей кратер лежить приблизно на 10 кілометрів нижче навколишнього плоскогір'я.

Найбільший метеорит

Найбільший метеорит - Гоба

Найбільший знайдений на Землі метеорит важить трохи більше 65 тонн. Цей залізний метеорит був знайдений в Намібії в 1920 році і до цих пір там і знаходиться. Довжина його становить 3 метри. Спочатку він був кілька великих розмірів, але час нікого «не щадить».

Найбільший метеорний потік

Найбільший метеорний потік - Леоніди

Як написано в різних документальних джерелах, 13 листопада 1833 роки над Землею пролився метеорний дощ. За годину налічувалося до 200 тисяч метеорів (не знаю як це вважалося). Багато в той час вважали, що це кінець світу. Астрономи зрозуміли, що метеори прилітають до нас з космосу, а не є породженням земної атмосфери, як дощ - так до цього моменту вважалося.

Найближча до Землі комета

комета Лекселя

У 1770 році комета Лекселя наблизилася до Землі на відстань приблизно рівну 2,2 мільйона кілометрів. Ця комета названа в честь Андрія Лекселя, астронома-спостерігача, який спеціалізувався на кометах і обчислив її орбіту. З того часу комету більше ніхто не бачив. Припускають, що через зближення з Юпітером її траєкторія змістилася і вона полетіла за межі Сонячної системи.

Ось такими рекордами багата наша Сонячна система. Якщо у вас є чим доповнити статтю або ще цікаві рекорди, які не згадав у цій статті - обов'язково пишіть і діліться в коментарях. Я додам їх в цю статтю.

У наступній статті я розповім про космічні рекорди за межами Сонячної системи . Познайомлю з більш масштабними рекордами космосу. НЕ пропустіть.

Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация