Космос і Вояджер-1


«Настане час, коли ретельні й тривалі дослідження проллють світло на речі, поки приховані від нас. Однією життя, нехай навіть повністю присвяченій неба, недостатньо для вивчення такого обширного предмета »

Луцій Анней Сенека

Космос - це все, що є, що коли-небудь було і коли-небудь буде. Розміри і вік Космосу лежать за межами нормального людського розуміння. Наше майбутнє залежить від того, наскільки добре ми будемо знати цей Космос, який настільки великий, що відстані вимірюються швидкістю світла. За одну секунду промінь світла проходить 300 тис. Км, що дорівнює приблизно семи оборотам навколо Землі. Приблизно за вісім хвилин промінь світла долає шлях від Сонця до Землі. Можна сказати, що Сонце знаходиться в восьми світлових хвилинах від нас. Якби нас раптом випадково викинуло десь в Космосі, то шанси опинитися на поверхні планети або поблизу неї не перевищили б одного до мільярда трильйонів трильйонів (1033).

Два міжзоряних космічних апарати «Вояджер», найшвидші з пристроїв, коли-небудь запущені з Землі, зараз рухаються зі швидкістю близько однієї тисячної швидкості світла. Щоб досягти найближчої зірки, їм буде потрібно 40 000 років. Чи зможе коли-небудь людина покинути Землю і за розумний час подолати величезне відстань до найближчої до нас Проксіми Центавра ? Чи можна наблизитися до швидкості світла? Чи зможемо ми коли-небудь рухатися швидше, ніж світло?

автоматичний зонд «Вояджер-1» був запущений 5 вересня 1977 року. Первинним завданням «Вояджера-1» було вивчення планет Сонячної системи Юпітера і Сатурна. «Вояджер-1» був першим зондом, який зробив детальні знімки супутників цих планет. Після виконання поставлених завдань, в 1989 році апарат відправили до центру нашої Галактики. Швидкість руху станції перевищує 3,3 астрономічної одиниці на рік.

На борту «Вояджер» закріплена Золота пластинка - мідна інформаційна платівка із записом звукових і відеосигналів для інопланетян, а також вказано місцезнаходження Землі. Платівка має діаметр близько 30 см і покрита золотом для запобігання від ерозії під дією космічного пилу.

«Вояджер-1» - найдальший від Землі і найшвидший рухомий об'єкт, створений людиною. З 17 лютого 1998 року «Вояджер-1» є самим далеким від Землі об'єктом, створеним людиною. Його поточний видалення від Землі і від Сонця відображається в режимі реального часу на сайті NASA .

12 вересня 2013 НАСА підтвердило, що «Вояджер-1» вийшов за межі геліосфери Сонячної системи в міжзоряний простір. 5 січня 2016 року «Вояджер-1» пішов від Сонця на відстань 20 млрд км (133,7 а. е. ).

Зараз «Вояджер-1» рухається по гіперболічної траєкторії, тобто, він не повернеться в Сонячну систему під дією гравітаційного тяжіння Сонця. Але повернулися здобуті ним відомості. Як писав американський астроном, астрофізик і видатний популяризатор науки Карл Саган в книзі «Космос. Еволюція Всесвіту, життя і цивілізації », якби політ" Вояджера "був пілотованим, а його капітан вів бортовий журнал, ми прочитали б приблизно наступне:

Положення апаратів програми «Вояджер» у 2009 році

1-й день. Ми стартували з мису Канаверал і вирушили в довгу подорож до планет і зірок ...

215-й день. Перетнули орбіту Марса ...

295-й день. Увійшли в пояс астероїдів ...

570-й день. Юпітер стає найпомітнішим об'єктом на небі ...

615-й день. Юпітер. Планета величезна. Тут немає межі між повітрям і землею - лише величезний океан щільного газу і пливуть в ньому хмари, світ без поверхні ...

650-й день. Обігнувши Каллісто, ми перетнули орбіту Юпітера, самого зовнішнього з відомих супутників планети, і віддаляємося ...

Максимальне зближення «Вояджера-1» з Юпітером відбулося 5 березня 1979 року в 12 години 5 хвилин. При цьому відстань до планети становило всього 348 890 км. За наступну добу корабель «зустрівся» з чотирма галілеєвих супутників. У числі відкриттів «Вояджера-1»: вперше для космічного тіла була зафіксована вулканічна активність на Іо, тонкі і глибокі борозни на Європі, тектоніка плит на Ганімеді і множинні кратери на Каллісто. Також були відкриті 3 нові супутники Юпітера: Адрастея, Метида і Фива.

14 лютого 1990 року космічним апаратом «Вояджер-1» було створено зображення Сонячної системи, що отримало назву "Сімейний портрет" . Зображення являє собою мозаїку з 60 окремих зображень. Це останні фотографії, зроблені космічним апаратом «Вояджер-1». На цій мозаїчної фотографії Земля видна як маленька блідо-блакитна точка. Карл Саган , Який був частиною команди, відповідальної за фотографії Вояджера, протягом багатьох років наполягав на зйомці цієї фотографії. Зображення були зроблені з відстані від Землі близько 6 млрд. Км, під кутом 32 ° вище площини екліптики.

Мозаїка складена з фотографій семи небесних тіл (справа наліво): Нептун, Уран, Сатурн, Сонце, Венера, Земля і Юпітер. Марс і Меркурій занадто малі, щоб бути помітними в цьому масштабі.

Вже давно вийшов запланований термін роботи обох "Вояджер", але вони продовжують отримувати енергію від трьох радіоізотопних термоелектричних генераторів, що працюють на плутоній-238, які будуть виробляти мінімально необхідну енергію для досліджень до 2025 року.

Передбачається, що «Вояджер-1» долетить і до зірок. Приблизно через 40 000 років він пролетить в 1,6 св. року (15 трлн км) від зірки AC + 79 3888 сузір'я жирафа , Яка рухається в бік сузір'я Змієносця . Надалі, ймовірно, «Вояджер-1» буде вічно поневірятися по галактиці

Зі звернення 39 президента США Джиммі Картера , Записане в 1977 році на диску «Вояджера-1»: «... Ми направляємо в космос це послання. Воно, ймовірно, виживе протягом мільярда років нашого майбутнього, коли наша цивілізація зміниться і повністю змінить лик Землі ... Якщо будь-яка цивілізація перехопить «Вояджер» і зможе зрозуміти сенс цього диска - ось наше послання: Це подарунок від маленького далекого світу: наші звуки, наша наука, наші зображення, наша музика, наші думки і почуття. Ми намагаємося вижити в наш час, щоб жити і в вашому. Ми сподіваємося, настане день, коли будуть вирішені проблеми, перед якими ми стоїмо сьогодні, і ми приєднаємося до галактичної цивілізації. Ці записи представляють наші надії, нашу рішучість і нашу добру волю в цьому Всесвіті, величезною і вселяє благоговіння ».


Чи можна наблизитися до швидкості світла?
Чи зможемо ми коли-небудь рухатися швидше, ніж світло?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация