Костянтин Кінчев розповів молоді про монархію, гаслі «Православ'я або смерть» і муки творчості

Л лідерка рок-групи «Аліса» Костянтин Кінчев зустрівся з молоддю в Центральному будинку журналіста Л лідерка рок-групи «Аліса» Костянтин Кінчев зустрівся з молоддю в Центральному будинку журналіста. Як людина творча, Костянтин Євгенович не підготував жодного тематичної доповіді, тому захід у рамках загальнодоступного православного лекторію пройшло без усякого регламенту: музикант охоче відповідав на численні запитання аудиторії.

Перше питання задав ведучий. Ігумен Іоасаф (Полуянов) поцікавився, чи є у Кінчева відчуття прийдешнього апокаліпсису в зв'язку з подіями, що відбуваються в країні і в світі. «Тривога є, сердечне відчуття, що щось іде - теж. І відчуття того, що непогано б зустріти майбутнє готовим, - відповів музикант. - У міру власних скромних сил намагаюся готуватися. Може бути, нічого страшного не станеться - і слава Богу. А може бути, трапиться таке, що буде радісно ... відчути себе в армії світлих в цьому Армагеддоні ». Аудиторія притихла, а Кінчев пожартував: «Ось почали тему».

На питання про паломництво і про те, що воно може відкрити молодій людині, Костянтин запевнив, що він «не паломник» і відвідав не так багато святих місць, назвавши Єрусалим, Віфлеєм, Назарет, Псково-Печерську обитель, Іверський монастир на Валдаї, Іоанно -Предтеченскій Кунгурский монастир На питання про паломництво і про те, що воно може відкрити молодій людині, Костянтин запевнив, що він «не паломник» і відвідав не так багато святих місць, назвавши Єрусалим, Віфлеєм, Назарет, Псково-Печерську обитель, Іверський монастир на Валдаї, Іоанно -Предтеченскій Кунгурский монастир. Кінчев зізнався, що його багато разів кликали на Соловки, але «немає імпульсу»: «Я не їду за чудесами, за емоційними відчуттями. Зловив імпульс духовного призову - поїхав, не спіймав - не поїхав ».

Рок-музикант також розповів, що муки творчості «виникають тоді, коли у людини невірно розставлені пріоритети. Коли пріоритети розставлені, творчість знаходиться в цій шкалі цінностей на периферії. Якщо імпульс посилається - я вдячний і записую, немає - займаюся іншими справами », не відчуваючи ніяких творчих мук. «Що Бог на душу клав і кладе, то я і записую, поєднуючи це з власними душевними переживаннями. Те, що турбує - виливається в пісні. Таким ось щасливим чином і існує з-творчість », - сказав рокер.

З'ясувалося, що Костянтин Євгенович прагне здійснити євангельський заклик залишити все і слідувати за Христом, але це пов'язане з «такою колосальною силою самозречення», якій у нього немає: «Мені дорога моя життя, ті прихильності, які я вже створив на землі, тому я тупцюю на місці і не ризикую брати хрест важче, ніж той, який несу зараз » З'ясувалося, що Костянтин Євгенович прагне здійснити євангельський заклик залишити все і слідувати за Христом, але це пов'язане з «такою колосальною силою самозречення», якій у нього немає: «Мені дорога моя життя, ті прихильності, які я вже створив на землі, тому я тупцюю на місці і не ризикую брати хрест важче, ніж той, який несу зараз ».

У минулому році музиканти «Аліси» вийшли на сцену в футболках з написом «Православ'я або смерть», визнаної екстремістською. Кінчев не погодився з думкою прокуратури: «Це всього лише переінакшена фраза святого Феофана Затворника, який говорить -" Не знаю, як кому, а мені без православ'я не врятуватися ". Я бачу тільки такий зміст в цьому написі ».

Рок-музикант розповів також про своє ставлення до самодержавства: «Монархія - це найбільш прийнятний спосіб правління в нашій величезній країні». Цей політичний устрій, на думку Кінчева, передбачає «відповідальність перед Богом за царський престол і відповідальність за народ, який довіряє тобі як монарху всі свої сподівання серцеві». Найбільше з російських самодержців Костянтину Кінчева імпонує імператор Олександр III.

Лідер «Аліси» не обійшла стороною і питання церковної політики Лідер «Аліси» не обійшла стороною і питання церковної політики. Співак висловив побажання, щоб Патріарх Кирил «не боявся слова" російський "і звертався до віруючих" російські брати і сестри "». За запевненням музиканта, він не хотів би брати на себе сміливість засуджувати першоієрарха Російської Церкви, але патріарша мова після подій на Манежній площі його «дуже засмутила»: «Я цілком за симфонію влади, але симфонія ця повинна будуватися виключно таким чином, щоб влада світська отримувала окормлення при владі духовної, а не навпаки ». Ось як Кінчев «почув» згадане виступ Патріарха: «він озвучив те, що хотіло почути держава, від себе не сказав нічого».

Кінчев розповів молоді, що під час гастролей дивиться серіал «Доктор Хаус», перечитує «Братів Карамазових» і творіння старця Паїсія Святогорца, а ще здивував шанувальників тим, що їздить на трамваї, тому що «продав автомобіль і поки не придбав новий». І, звичайно, розповів про те, як релігія допомагає йому в житті: «Віра заповнює пустоту колосальним чином. Як тільки вступаєш в церковне життя, розумієш, яке в тебе неосяжне поле для роботи. На неробство часу практично не залишається, як і на смуток ».

Завершуючи зустріч, Кінчев прокоментував думку про те, що Бог для всіх один, незалежно від приналежності до тієї чи іншої релігії: «Це ми зрозуміємо, коли помремо, перейдемо цю грань. Там все з'ясується. А поки я, слідуючи словами святого апостола Павла, буду жити, здійснюючи очікуване і з упевненістю в невидимому ».

«Благовест-інфо»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация