Кожен українець заплатив 3500 гривень для недопущення банкрутства "Приватбанку"

  1. Читайте також: Як мої знайомі з Росії в Криму будинок купували

Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук заявив, що кожен українець заплатив 3500 гривень для недопущення банкрутства націоналізованого «Приватбанку». Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук заявив, що кожен українець заплатив 3500 гривень для недопущення банкрутства націоналізованого «Приватбанку»

Про це Ваврищук написав в колонці для "Економічної правди", передає БізнесЦензор.
Також Ваврищук повідомив, що аудиторська компанія EY не змогла встановити обсяг виданих «Приватбанком» кредитів колишнім власникам.

«Новий аудитор, затверджений незалежним наглядовою радою« Приватбанку », не зміг встановити, скільки кредитів було надано бізнесам колишніх акціонерів - це було технічно неможливо в умовах повної відсутності комунікації з колишнім менеджментом банку та компаніями-позичальниками», - заявив Ваврищук.

Він заявив, що «Приватбанк» врятований коштами платників податків - середні витрати в розрахунку на кожного українця склали 3 500 гривень.

«Приватбанк був врятований коштами платників податків - середні витрати в розрахунку на кожного українця з урахуванням запланованих додаткових вливань капіталу складають більше 3500 гривень», - написав Ваврищук.

За його словами, типовим позичальником «Приватбанку» були компанії без виробничих активів, практично без доходів, без прибутку і без персоналу.
Як повідомлялося, Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання «Приватбанку» неплатоспроможним і його націоналізації.

Читайте також: Як мої знайомі з Росії в Криму будинок купували

При цьому у зв'язку з націоналізацією капітал «ПриватБанку» збільшувався кілька разів. Перед його націоналізацією була проведена процедура bail-in в капітал зобов'язань перед пов'язаними особами та незабезпеченими кредиторами на загальну суму 29 млрд грн. Після чого держава трьома траншами докапіталізувала «ПриватБанку» на 116,8 млрд грн, в тому числі ОВДП, прив'язаними до курсу долара.

В рамках оздоровлення «Приватбанку» 28 грудня НБУ монетизував ОВДП на суму 25,8 млрд грн. 12 січня Нацбанк ще монетизував держоблігації на 1,4 млрд грн.
За попередньою оцінкою НБУ, більше 97% корпоративного портфеля, який становив 150 млрд грн на 1 квітня 2015 року, становили кредити пов'язаним з акціонерами компаніям.

Згідно з умовами націоналізації «Приватбанку», колишні акціонери зобов'язані реструктуризувати заборгованість пов'язаних компаній перед банком до 1 липня 2017 року.
Однак колишній співвласник ПАТ «Приватбанк» Ігор Коломойський відразу після націоналізації банку заявив, що провів реструктуризацію заборгованості своїх компаній перед банком ще до його націоналізації.

Колишній співвласник банку також не згоден з оцінкою Нацбанку про те, що 97% кредитного портфеля юросіб було видано партнерам Коломойського під сумнівні застави.

Згідно з меморандумом МВФ, до середини квітня «Приватбанк» повинен був залучити міжнародно визнану компанію. Яка буде вести переговори про реструктуризацію і умовах стягнення боргів по проблемних кредитах.

На початку травня стало відомо, що переговорами займеться консорціум міжнародних компаній на чолі з Rothschild & Co.

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій «Приватбанку» належало Ігорю Коломойському, 41,6% - Геннадію Боголюбову.

Кабмін 8 грудня 2016 року підтримав рішення націоналізувати «Приватбанк». Головою «Приватбанку» призначений екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.

ДЖЕРЕЛО censor

Підтримайте незалежну журналістику

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация