Кожен росіянин з 1 лютого отримав право на "далекосхідний гектар"

У 2017 році Мінвостокразвітія планує прийняти не менше 70 тисяч заявок на ділянки У 2017 році Мінвостокразвітія планує прийняти не менше 70 тисяч заявок на ділянки   Фото: panthermedia / vostock-photo   Москва

Фото: panthermedia / vostock-photo

Москва. 1 лютого. INTERFAX.RU - Будь-який громадянин РФ з 1 лютого зможе отримати у безоплатне користування "далекосхідний гектар", який, як вважають в Мінвостокразвітія, є одним з ефективних інструментів, щоб залучити на Далекий Схід людей з інших регіонів країни.

"1 лютого може бути серйозний сплеск звернень", - заявив віце-прем'єр Юрій Трутнєв в кінці грудня минулого року на нараді глави уряду Дмитра Медведєва з віце-прем'єрами. Він навів дані ВЦВГД про те, що близько 6% росіян мають твердий намір вибрати собі "далекосхідний гектар" і близько 7% ще думають над цим. "Взагалі це більше 10 млн чоловік, і для нас це буде дуже серйозним випробуванням", - сказав у зв'язку з цим Трутнєв.

В інтерв'ю , Опублікованому в середу в "Российской газете", він повідомив, що до теперішнього часу заявки на "далекосхідний гектар" подали вже понад 36 тис. Чоловік. "Ми виходимо з того, що поширення виділяються ділянок на всю територію Росії дозволить збільшити цифру тільки за 2017 рік до 100 тисяч чоловік", - зазначив Трутнєв.

Влада РФ розглядають реалізацію закону про "далекосхідному гектарі" як один із заходів залучення населення в регіон, в якому в даний час проживає 6,2 млн осіб. "Зараз відтік населення з Далекого Сходу скорочується. Упевнений, зламаємо цю тенденцію. Ми до 2020 року повинні за планами припинити його повністю. Думаю, ми впораємося раніше, треба до кінця 2018 року цю історію закінчувати. І для цього є передумови", - заявив Трутнєв.

Федеральний закон про "далекосхідному гектарі" вступив в чинності 1 червня 2016 року. З цієї дати вибрати ділянку землі жителі Далекого Сходу могли в "пілотному" муніципальному освіті свого суб'єкта. З 1 жовтня земельні ділянки стали доступні далекосхідникам на всій території регіону. З 1 лютого 2017 року гектар буде надаватися всім громадянам РФ, незалежно від їх місця проживання.

Відповідно до закону, земельна ділянка надається на 5 років на підставі договору безоплатного користування. Після закінчення 5 років ділянку можна орендувати або отримати у власність.

Глава Мінвостокразвітія Олександр Галушка раніше заявляв, що росіяни проявляють значний інтерес до "далекосхідному гектару". Він уточнив, що опитування ВЦИОМ в грудні 2016 року показав, що 14% росіян хочуть отримати землю на Далекому Сході: 6,5% відповіли тверде "так", ще 7,5% - "швидше за все так". "Навіть 6,5% - це 10 мільйонів чоловік і по відношенню до 6,2 млн осіб, які проживають зараз на Далекому Сході, це дуже немало", - зазначає міністр.

"На сьогоднішній день вже більше 30 тисяч далекосхідників звернулася за отриманням" далекосхідного гектара ". І що дуже важливо, 3,5 тис. Жителів Далекого Сходу, пройшовши повністю цю принципово нову процедуру отримання землі без адміністративних бар'єрів, вже оформили право безоплатного 5-річного користування земельною ділянкою ", - зазначає Галушка.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация