Країни Євросоюзу, зони євро і Шенгенського простору

  1. Євросоюз = Радянський Союз, версія 2.0
  2. Фіскальне пристрій ЄС
  3. Шенгенський союз - країн багато, віза одна
  4. зона євро
  5. Табіца 1. Країни ЄС, Шенгенського простору і зони дії євровалюти на 2015 рік
  6. треті держави
  7. Табіца 2. Історія розвитку єврозони
  8. Угода про асоціацію з Європейським союзом
  9. Табіца 3. Асоційовані члени Євросоюзу
  10. Євросоюз і загальний ринок

Подробиці Оновлене 14.11.2015 20:20

Які держави входять до Євросоюзу, які в Шенген, а які в зону євро Які держави входять до Євросоюзу, які в Шенген, а які в зону євро? У Європі склалася цікава ситуація: інтеграція є, але кожна країна намагається свій конструктор зібрати за своїм вибором. Тому колгоспів тут кілька. Найбільш просунутий варіант, це коли держава є одночасно членом Європейського Союзу, Шенгенського простору і єврозони.

Треба трохи прояснити, що дає державі вхід в те або інше співтовариство.

Євросоюз = Радянський Союз, версія 2.0

Євросоюз = Радянський Союз, версія 2

Список країн ЄС сьогодні досить значний (таблиця нижче). Сьогодні Євросоюз (до червня 2011 року Західноєвропейський союз) - це, простіше кажучи, подобу колишнього СРСР. Воно й утворилося ще в далекому 1948 році в якості противаги СРСР. Була і друга вагома причина: недопущення відродження самостійної Німеччини після Другої світової війни. Ось і зараз ФРН відвели почесне право бути локомотивом економіки всієї Євросоюзу, щоб не розбагатіла, але це тема окремої непростої розмови.

Відмінностей з Радянським Союзом, звичайно, ще дуже багато. Наприклад, відсутність єдиної валюти. Але і загального багато: практично федеративний устрій на основі загального законодавства, є загальна каса, з якої можна зачерпнути. Єдиний центральний банк (ЄЦБ) , Єдиний митний простір. Централізація як командно-адміністративного правлнія - зверху спускаються ліміти на площі посівів сільськогосподарських культур, наприклад.

Саме таким чином тут намагаються підвищити рентабельність сільгоспвиробників. Результатом цієї політики Чехія майже позбулася своїх овочів, а натомість наростила обсяги вирощування ріпаку. А потім дотації на рапс, масло з якого взяли в моду додавати в дизельне паливо, стали скорочуватися. Тепер в Чехії і сусідніх країнах майонез на соняшниковій олії, як раніше, не знайдеш.

Найвдаліше цим країнам вдалося виробити єдину зовнішню політику. У цій області, мабуть, розбіжностей найменше. Кого стратити, кого милувати в Брюсселі вирішується досить дружно. Хоча, в останні роки цей механізм почав пробуксовувати. Економічна криза остудила войовничість європейських урядів, а, точніше, зробив їх менш рішучими і дружними. Та й санкції проти РФ приймалися під стогони деяких членів, для яких втрата східних ринків загрожує економічній деградацією.

Виконавчими органами ЄС є Європейська комісія, очолювана головою, і Європейська Рада, що складається з глав держав-членів. Законодавство регулює Європейський парламент, в свою чергу зі своїм головою, і Рада Європейського союзу.

Дивіться, тут і ЦК КПРС, і Політбюро, і Верховна Рада, і з'їзди партії, і Генеральний секретар, і голова президії! Правда, парламент організований на багатопартійній основі.

А ось Конституції у Євросоюзу поки немає. Почасти від складності його політичного устрою, не зрозумілою спочатку народами Нідерландів і Франції, а пізніше Ірландії та Чехії. В даний час членам союзу вдалося прийняти так званий Лісабонський договір. Цей документ покликаний спростити порядки і бюрократичне пристрій організації і згодом прийняти єдину Конституцію

Фіскальне пристрій ЄС

Митні кордони між країнами ЄС умовні. Внутрішні митні пункти як такі скасовані, але митниці держав перейшли на пересувний варіант служби. У Чехії на основних транзитних маршрутах дуже часто можна спостерігати мікроавтобуси митної служби, які ведуть спостереження за проходять транспортом.

Пересування громадян Євросоюзу всередині спільноти вільне, але ринки праці регулюються окремими положеннями, які вимагають, наприклад, отримання дозволу на працевлаштування.

Усі платники ПДВ (податку на додану вартість) в державах Євросоюзу об'єднані в єдину електронну базу даних. У Чехії щоб дізнатися, чи є фірма або підприємець платником ПДВ, можна зайти за допомогою Інтернету в електронний регістр платників ПДВ Міністерства фінансів Чеської Республіки. Інформація відкрита. Для її отримання досить ввести ІНН підприємницького суб'єкта.

Багато що визначають для себе члени ЄС і самостійно, наприклад, ставки податків. так ставки ПДВ в країнах Євросоюзу регулюються лише в мінімальному розмірі основний (базової) ставки. Слідство, судочинство, кодекси можуть значно відрізнятися в різних державах спільноти.

Розміри відрахувань з фонду оплати праці взагалі не регулюються в рамках союзу. Тому соціальні платежі, відрахування до фондів соціального страхування відчутно різняться по країнах ЄС.

Шенгенський союз - країн багато, віза одна

Частина європейських країн свого часу побажало заснувати спільність на основі Шенгенської угоди про спільної зовнішньої кордоні. Що там говорити, дуже зручна структура, якій громадяни держав колишнього СРСР, за винятком прибалтійських, можуть тільки позаздрити. Сьогодні кілька тисяч кілометрів можна проїхати по дорогах Європи, не зустрічаючи прикордонників.

Правда, пересувний контроль залишається, він працює. Про це потрібно пам'ятати тим іноземцям, які отримують в свої паспорта не шенгенську візу, а, наприклад, національну візу типу «D». З такою візою виїжджати за межі держави можна тільки при наявності додаткових віз тих держав, які призначені для поїздки.

зона євро

Чеська Республіка входить в список ЄС і Шенген з цього тріумвірату, але не входить в єврозону з тієї причини, що вводити євро в Чехії громадяни у себе не бажають. А після осені 2008 вже сильно не бажають. Ось і сусідня Польща теж в зв'язку з економічною кризою різко загальмувала свій ошатний поїзд, як раз в той момент біжить до євро на всіх парах. Якось їм відразу раз, і перехотілося.

Щоб моєму читачеві, а часто і мені при написанні заміток, було зручно, нехай у нас під рукою буде ця таблиця.

Табіца 1. Країни ЄС, Шенгенського простору і зони дії євровалюти на 2015 рік

Держава Євросоюз Єврозона Шенген НАТО 1 Австрія + + + 2 Бельгія + + + + 3 Болгарія + + 4 Великобританія + + 5 Угорщина + + + 6 Німеччина + + + + 7 Голландія + + + + 8 Греція + + + + 9 Данія + + + 10 Ірландія + + 11 Ісландія + + 12 Іспанія + + + + 13 Італія + + + + 14 Кіпр + + 15 Латвія + + + + 16 Литва + + + + 17 Ліхтенштейн + 18 Люксембург + + + + 19 Мальта + + + 20 Норвегія + + 21 Польща + + + 22 Португалія + + + + 23 Румунія + + 24 Словаччина + + + + 25 Словенія + + + + 26 Фінляндія + + + 27 Франція + + + + 28 Хорватія + 29 Чехія + + + 30 Швейцарія + 31 Швеція + + 32 Естонія + + + + www.czech-consult.ru

треті держави

У чеських законах, що регламентують імміграцію в Чехію, часто застосовується термін «громадяни третіх держав» З табличкою, розміщеною вище, тепер значно простіше розібратися, хто є хто. Всі держави, які не мають в табличці, - це в сенсі Закону 326/1999 Sb. «Про перебування іноземців на території Чеської Республіки», якраз і називаються третіми. Виняток в таблиці - Ліхтенштейн, він теж "третій".

Табіца 2. Історія розвитку єврозони

Рік вступу Держава тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ять Австрія, Бельгія, Німеччина, Голландія, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Португалія, Фінляндія, Франція 2001 Греция 2007 Словенія 2008 Мальта, Кіпр 2009 Словаччина 2011 Естонія 2014 Латвія 2015 Литва Держави і території, що використовують євро самовільно Андорра, Ватикан, Монако, Косово, Сан-Марино, Чорногорія

Угода про асоціацію з Європейським союзом

Існує ще великий список держав, які не є членом ЄС, з якими у Євросоюзу на двосторонній основі підписані договори про асоціацію. Хрестоматійним прикладом цього виду взаємовідносин може служити Туреччина, яка дуже хоче вступити в ЄС аж з 1963-го року, коли було підписано Угоду про асоціацію між Туреччиною і Європейським союзом. У ньому було вироблено три етапи, виконання яких дозволило б Туреччини вступити в ЄС.

Кожен такий договір - це довга, кропітка робота сотень людей з різних сторін. Воно й не дивно, ЄС створювався зовсім не для благодійної діяльності. В даний час керівники союзу стурбовані двома речами: куди подіти свої товари, щоб послабити дефляцію, і як захистити свій ринок праці від напливу новачків, а криза лише підстьобує рішення цих проблем.

Дивлячись на список держав, асоційованих з Європейським союзом, розумієш, що, якщо таку країну, як Туреччина, стільки років не беруть в повноправні члени ЄС, то багатьом іншим це не світить ще десятки років. У минулому році турецькі політики, зокрема прем'єр-міністр Реджеп Ердоган, висловилися в тому ключі, що, мовляв, все зрозуміло, ще трохи почекають, і ну його цей проект ...

Цим видом угод список не вичерпується. Є ще такі види договірних відносин, як угоду про митний союз, про вільну торгівлю (просте та розширене), політика сусідства.

Табіца 3. Асоційовані члени Євросоюзу

Рік угоди Держава 1 963 Туреччина 1998 Туніс 2000 Ізраїль, Марокко, Мексика, ПАР 2002 Йорданія 2003 Чилі 2004 Єгипет 2005 Алжир 2006 Ліван 2008 Боснія і Герцеговина 2009 Албанія 2010 Чорногорія 2011 Сербія 2013 Грузія, Канада, Центральноамериканський спільний ринок (Гватемала, Гондурас, Нікарагуа, Сальвадор) 2014 Грузія, Молдова, Україна

Євросоюз і загальний ринок

Вчора Європейський союз - це якесь ліберальне федеративну освіту, яке дозволило об'єднати приблизно 500 мільйонів людей в єдиний ринок. Не дивлячись на те, що не всі держави побажали увійти ще й в зону єдиної валюти, так чи інакше вони міцно прив'язані до євро.

Наявність такого величезного ринку споживачів дає можливість отримати свою вигоду економікам держав ЄС, особливо промислово розвинених, що мають високу частку технологічних товарів в промисловому виробництві (ФРН, Франція).

Свого часу СРСР провів практично блискавичну індустріалізацію, переміг у важкій війні і потім ще довго пожинав лаври минулого після провальних хрущовських реформ. Це сталося ще й тому, що Радянський Союз за короткий час створив свій грандіозний спільний ринок, який включав не тільки свої республіки, а й країни Варшавського договору. Товарні потоки в межах такої великої і багатонаселеної території були гігантські, а промисловість цих країн виробляла більшу частину номенклатури самостійно. У сучасній термінології повернення до такої економічної моделі називається імпортозаміщенням.

Ринки праці в межах Євросоюзу поділяються на зразок Варшавському договору. Але статистика говорить про те, що, на відміну від колишнього СРСР, зараз провідні країни ЄС прагнуть отримати для себе максимум вигоди. Наприклад, закрити ряд виробництв в державах навичках, скоротити плантації до того поширених у новачків сільськогосподарських культур. Скупити діючі підприємства, банки, операторів зв'язку, транспорт.

Якщо Чехія чи Польща змогли для себе виторгувати преференції і зберегти індустрію і енергетику, то вступ в ЄС, наприклад, Болгарії, прибалтійських та середземноморських держав послабило їх економіки і підірвало ринки праці. Численні потоки громадян цих держав спрямовуються за кордон в пошуках роботи, а в цей час свої підприємства або банкрутують, або поступово переходять у власність громадян більш заможних держав.

Мені цікаво, наскільки політики ЄС здатні і далі оцінювати досвід радянського минулого, не звертаючи уваги на ідеологічне підгрунтя того державного устрою? Поки їм непогано вдається обивателя лякати радянської комуністичної диктатурою, в цей же час копіюючи в тій чи іншій мірі пристрій розваленого соціалістичного табору.

Автор: Молостов Юрій

Які держави входять до Євросоюзу, які в Шенген, а які в зону євро?
Мені цікаво, наскільки політики ЄС здатні і далі оцінювати досвід радянського минулого, не звертаючи уваги на ідеологічне підгрунтя того державного устрою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация