Країни Європи і Америки в 1914-1939 рр

Причини, характер і цілі війни. Перша світова війна стала результатом гострих суперечностей, що виникли між провідними капіталістичними державами, інтереси яких стикалися в Азії, на Близькому Сході і в Африці.

До XX в. загострилися відносини між Великобританією і Німеччиною, Німеччиною і Росією, Францією і Німеччиною, Австро-Угорщиною та Росією. Ці протиріччя привели до утворення відповідних військово-політичних блоків. В кінці XIX ст. (1882 г.) був створений Троїстий союз, куди увійшли Німеччина, Австро-Угорщина та Італія. На початку XX ст. (1907 г.) формується Антанта, яка об'єднала Францію, Англію і Росію.

Суперництво між двома військово-політичними угрупуваннями європейських держав загострило соціально-політичні протиріччя та підвело їх до війни. Новий переділ вже поділеного світу, придбання нових колоніальних територій, подальша безжальна експлуатація народів колоній і безмірне збагачення монополій - такі цілі війни 1914-1918 рр., Яка мала загарбницький, імперіалістичний характер з боку обох ворогуючих блоків.

Безпосереднім приводом до війни послужило вбивство в м трону 28 червня 1914 р спадкоємця австро-угорського престолу ерцгерцога Франца Фердинанда і його дружини. У відповідь на це Австро-Угорщина 28 липня 1914 р оголосила війну Сербії. Пов'язана з Сербією взаємними зобов'язаннями, Росія оголосила загальну мобілізацію.


Використавши це як привід, на початку серпня Німеччина оголосила війну Росії і Франції. У тому ж місяці в війну проти Німеччини вступили Великобританія і Японія. Так закрутився маховик Першої світової війни, під час якої було вбито 10 млн. Чоловік і більше 20 млн. Поранено і контужені.

Військові дії в 1914-1916 рр. На початку серпня 1914 в відповідно до «Плану Шліффена» німецьке командування кинуло потужне угрупування військ на слабо захищені кордони Люксембургу та Бельгії. У короткі терміни бельгійська армія була відкинута до Антверпена. Шлях на північ Франції був відкритий. Не витримавши стрімкого удару німецьких армій, союзники відкотилися на захід. Німецькі частини були в 40 км від Парижа. У місті почалася паніка. Французький уряд залишило столицю і переїхав в м Бордо.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация