Краків. Поки ви вдома. Поради перед поїздкою

  1. Одяг і взуття Старий, як світ, рада. Але чомусь завжди знаходиться хтось, хто їм нехтує, а потім...
  2. Де купити ISIC?
  3. Зв'язок з будинком
  4. Інтернет в поїздці. Для навігатора і взагалі
  5. Додаткові карти пам'яті
  6. знімають відео
  7. Чому так багато уваги я приділяю дрібниць?
  8. Невже все так складно?
  9. Ще про підготовку до поїздки

Одяг і взуття

Старий, як світ, рада. Але чомусь завжди знаходиться хтось, хто їм нехтує, а потім мучиться стертими ногами, і відмовляється від цікавих екскурсій тільки тому, що не може ходити.

Обов'язково подбайте про те, що б ваша взуття була м'якою і зручною, адже ходити вам доведеться багато. Ні в комі разі не беріть з собою абсолютно нові туфлі (сандалі, кросівки, і т.п.) - вони перетворять ваш відпочинок в суцільне мука.
Вам зовсім не обов'язково хизуватися перед іншими в новинках (повірте, іншим зовсім байдуже, в чому ви ходите). Нехай це буде не найновіша пара, але зате в ній ви будете почувати себе затишно і комфортно.

Інший важливий аспект, про який багато хто навіть не здогадуються, полягає в тому, що якщо у вас малорухливий спосіб життя, а ви збираєтеся багато ходити, то варто провести хоча б попередні "тренування" в своєму місті. Дуже багато туристів "там" починаю скаржитися на те, що вони натерли ноги, у них болять м'язи, і т.п. На жаль, людині, прикутого на роботі до комп'ютера, нелегко даються кілометри музеїв і пам'яток. Тому настійно раджу зробити для "розминки" пару-трійку багатогодинних прогулянок по своєму місту. Це, врешті-решт, і для здоров'я корисно.

Що стосується одягу - носіть те, що вам зручно. У Польщі, та й взагалі в Східній Європі, одягаються майже так само, як і у нас. Всі туристи при підборі одягу керуються тільки міркуваннями зручності.
Хоча якщо у нас в холодну пору року переважають темні куртки, то в Польщі - яскраві.
А влітку, навпаки, намагаються носити одяг пастельних тонів.
Виняток становлять діти - які в будь-який час року одягаються яскраво.

Не можу не сказати і про те, що тут у підлітків немає моди вбиратися придурками - в мішкоподібні штани, несумірні светри і клоунські черевики. Тому якщо не хочете виглядати смішно - беріть з собою "нормальну" одяг.

Особливо хочу звернути вашу увагу на те, що якщо вам належить офіційна зустріч, або хоча б відвідування театру - обов'язково візьміть строгий костюм. Незважаючи на вільне ставлення до одягу в повсякденному житті, на урочистих заходах в Польщі за зовнішнім виглядом строго стежать. Це, до речі, стосується не тільки дорослих.
Про м'ятою сорочці, брюках, або неочищених черевиках навіть мови бути не може!

Знижки для студентів (ISIC)

Якщо ви студент, або можете за зовнішнім виглядом зійти за оного, то вам не завадить мати міжнародне студентське посвідчення ISIC Якщо ви студент, або можете за зовнішнім виглядом зійти за оного, то вам не завадить мати міжнародне студентське посвідчення ISIC. У Польщі воно, зокрема, гарантовано дає вам право на знижку при купівлі квитків в усі музеї. Пред'являючи це посвідчення, ви купуєте "дитячий / студентський" квиток, а це зазвичай всього 50% від вартості. Крім того, з ним ви можете купувати квитки на міжнародні рейси з деякою знижкою. Правда якраз на території Польщі ніяких знижок на проїзд по ISIC не покладається.
Детальніше дізнатися про всі наявні знижки ви можете на офіційній сторінці www.isic.ru .
Інша значна перевага ISIC полягає в тому, що це офіційно зареєстроване міжнародне студентське посвідчення особи. А значить, свій паспорт вам вже не доведеться всюди тягати з собою. (Ось тільки в готелях при поселенні вимагають все ж саме паспорт.)
Що б отримати це посвідчення ви повинні мати студентський квиток (для школярів з 12 до 18 років - довідку зі школи), фотографію 3х4 (чорно-білий або кольоровий, глянсову або матову), і вам повинно бути не більше 26 років. Варто посвідчення 600 рублів (плюс вартість фотографії).
Вчителі та викладачі мають право на отримання іншого подібного посвідчення - ITIC.
Якщо ви вже не студент, але з вигляду цього ще скажеш, і ви можете "дістати" студентський квиток - для вас нічого не втрачено. Як, втім, і в тому випадку, якщо вам вже виповнилося 27 років. Справа в тому, що при видачі Міжнародного Студентського Посвідчення ніхто не буде перевіряти, чи дійсно ви вчитеся. А дату свого народження ви взагалі називаєте самі. Так що якщо ви не вважаєте такий обман тяжким гріхом - у вас все вийде. Ось тільки якщо вам вже минуло 27, то не варто за кордоном показувати одночасно паспорт і ISIC з фальшивою датою ;-).

Для школярів карта ISIC буде корисна тільки при покупці проїзних квитків на тривалий термін (від тижня). В іншому вона не дає ніяких переваг: в музеї дітям і підліткам продадуть дитячий квиток виходячи з зовнішнього вигляду, а на поїзди та автобуси знижок для іноземних школярів немає.

Де купити ISIC?

По-перше, поцікавтеся цим в профкомі студентів в вашому вузі. Може бути, взагалі нікуди не доведеться їздити, і ви зможете придбати посвідчення прямо за місцем навчання. А може бути, вам підкажуть місце, де це посвідчення можна купити дешевше.

Міжнародна студентська картка ISIC в Росії

У Москві центральний інформаційний центр знаходиться за адресою вул. П'ятницька, д.25, стр. 1, в інтернет-кафе Cafemax. Це всього 200 метрів від метро «Новокузнецька»: виходьте з метро, ​​перед вами вулиця П'ятницька; обходьте круглий павільйон метро праворуч, виходьте до трамвайних колій, бачите кутовий високий бежево-оранжевий будинок; йдете до нього, обходячи численні намети справа - і виходите до Cafemax.

Інша центральна уповноважена організація - ОА "Супутник". Її адреса: вул. Косигіна, 15, г-ца "Орлятко". Проїзд: м. "Ленінський пр-т", вихід до магазину "Спартак", далі пару зупинок тролейбусом № 7 в напрямку з центру міста (в сторону площі Гагаріна) до зуп. "Готель" Супутник ". А там, не заходячи всередину готелю, піднімайтеся по вуличної сходах на другий поверх.

Зв'язок з будинком

Про можливості роумінгу ви, звичайно, знаєте і без мене. Подивіться, які акції надає ваш мобільний оператор, і обов'язково підключіть потрібну опцію заздалегідь, тому що в останній момент може виявляється що саме н вашому тарифі ця опція не працює.

Якщо здається, що роумінг у вас дорогий - варто пошукати більш вигідний тариф у іншого оператора, і поставити на час поїздки другу сім-карту.

Інтернет в поїздці. Для навігатора і взагалі

Мобільний інтернет в роумінгу коштує дуже дорого (навіть незважаючи на рекламні обіцянки Нагієва).

Для навігатора потрібно заздалегідь завантажити оффлайн карти місць, де ви будете. Таку можливість дає і Google.Maps і Яндекс.Карти. В цьому випадку ви завжди зможете орієнтуватися на вашу навігатора без інтернету.

Якщо ж ви не мислите себе без інтернету - в 2016-2018 році раджу звернути увагу на тариф від Білайну «Все за 1800». За 1800 рублів ви отримаєте 30 днів безлімітного інтернету за кордоном. Перші 100 мегабайт на хорошій швидкості, потім - на 128 мегабіт. 128 мегабіт цілком вистачає, що б отримувати онлайн підказки навігатора, і навіть, почекавши хвилину-другу, завантажити потрібний сайт. Головна перевага - інтернет на цьому тарифі ніколи не закінчується, і ніяких доплат з вас не береться.

Ви також можете роздавати інтернет на мобільники які подорожують з вами, тільки спочатку нехай вони відключать автоматичне оновлення, в іншому випадку їх мобільники піймавши Wi-Fi від вас, відразу ж з'їдять ваш ліміт з хорошою швидкістю.

Нарешті, якщо ви любите працювати на персональному комп'ютері або писати довгі листи - до ваших послуг в Кракові є безліч Інтернет-кафе, звідки ви можете надіслати додому звісточку. 15 хвилин спілкування стоять зазвичай підлогу євро, 1 годину - 1 Євро.
Ось тільки клавіатура буде без російських символів.

Додаткові карти пам'яті

Любіть фотографувати? Чи збираєтеся знімати відео? Купіть додаткові карти пам'яті для вашої техніки.

Погодьтеся - якщо ваша поїздка коштує сотні у.о., чи розумно економити картах пам'яті, які стоять в десятки разів менше? Хіба спогади нічого не варті?

Поради фотографам

Розглядаючи чужі (та й свої) фотографії, хочу відзначити кілька типових помилок, що допускаються при зйомці.

При фотографуванні когось на тлі пам'ятки часто знімається людина або виявляється на знімку або занадто дрібним (таким, що його можна дізнатися тільки по одягу), або він загороджує собою пам'ятник (і тоді тільки зі слів показує можна дізнатися, який цікавий пам'ятник причаївся за широкою спиною).

Що б на знімку знімається людина (група людей) не вдався занадто дрібно, він не повинен далеко відходити від знімає. Тобто в видошукачі фотоапарата пам'ятник і людина повинні бути приблизно однакового розміру (або пам'ятник вміщуватися повністю, а людина - до пояса). Знімає не повинен соромитися просити знімається підійти ближче, відійти далі, пересунутися вліво-вправо.

Так само необхідно стежити за тим, що б знімати не загороджував собою пам'ятку. Нехай він буде не в центрі знімка, а збоку.

Інша помилка полягає в тому, що іноді на знімку на передньому плані знаходиться занадто багато "нежівопісних" людей, що загороджують пам'ятник. У своє виправдання фотограф зазвичай пояснює: "- Тільки я зібрався знімати, і як раз йшла ця група".

І завжди хочеться запитати: а що змусило вас знімати саме в цей момент? Адже завжди можна почекати поки люди пройдуть (або машини проїдуть). Ви їхали до Кракова досить довго, так що одна хвилина очікування нічого не вирішить (якщо ви, звичайно, не перебуваєте на екскурсії, коли час на зйомку обмежено), а знімок вийде набагато цікавіше.

Ще одна помилка полягає в тому, що часто показуючи фотографії, фотограф пояснює: "- А ось праворуч від цього пам'ятника знаходиться такий цікавий будинок ...". Але чомусь на фото "цікавого будинку" якраз і немає. Так що намагайтеся знімати все цікаве, що побачите; про що ви хочете розповісти.

І остання порада фотографам. Якщо ви перебуваєте в Кракові кілька днів, і часто проходите по одним і тим же місцях, не поспішайте фотографувати все при несприятливих умовах. Адже деякі об'єкти краще висвітлюються вранці, деякі - днем, а деякі сонце добре висвітлює тільки ввечері. Виберіть той час, коли вибраний об'єкт виглядає найкраще, і тоді знімайте.

Комерційна реклама: Найдоступніші ціни на гарячі тури Київ-Єгипет Зараз на сайті турфірми "СМГП".

знімають відео

Як ефектно виглядає людина, яка ходить з селф-палицею, хвацько переводить камеру з одного об'єкта на інший, і не боїться знімати на ходу. Зовні це виглядає дійсно ефектно. Ось тільки фільм, знятий таким горе-оператором, потім неможливо дивитися: зображення постійно стрибає, не встигнеш зосередиться на чомусь одному, а на екрані вже новий вид.

Я не буду розповідати тут про те, як зробити хороший фільм - цьому присвячено чимало сайтів. Зупинюся лише на головних аспектах зйомки.

По-перше, для того, що б зображення не тремтіло, камеру слід тримати двома руками.

По-друге, якщо є час, краще, перш ніж почати запис, переглянути весь сюжет від початку до кінця через екран, зазначивши для себе, що саме має увійти в кадр. Такий "проїзд" можна повторити кілька разів, і лише переконавшись, що ви все запам'ятали правильно - почати запис. Якщо ваша камера споживає багато енергії - краще запастися додатковим акумулятором, коли у вас є два акумулятора - тоді ви зможете не відмовляти собі в "пробної" зйомці.

До речі, якщо під час запису ви раптом сіпнулися, або щось пішло не так - поверніться на вихідну точку, і почніть знімати знову.

Початківцям відео-любителям, хочу нагадати, що відео-зйомка - це не фотографія. Фотокартку з цікавим об'єктом можна розглядати як завгодно довго, а час перегляду об'єкта в фільмі обмежена часом зйомки. Тому не варто робити занадто короткі записи - на одну-дві секунди. Краще трохи збільшити цей час, показавши, наприклад, всю панораму або оточення обраного об'єкта.
А якщо ви знімаєте щось, що вимагає вашого пояснення, краще заздалегідь передбачити, що в цьому місці ви будете щось довго розповідати, і збільшити час зйомки.

Що стосується коментарів - я не рекомендую розмовляти під час зйомки. Ваш голос, що доноситься ззаду, буде не таким дзвінким, та й придумати гідний текст спонтанно дуже складно. Краще накласти голос пізніше, при монтажі.

І, звичайно, абсолютно безглуздо звучать під час показу фільму ремарки типу "Люся, встань правіше ... подивися на мене ... тепер іди ...". Краще заздалегідь домовиться про те, що буде робити знімається, тоді на фільмі це виходить вільно і невимушено.

І останнє, якщо ви збираєтеся працювати над фільмом - не забувайте залишати на початку і в кінці кожного сюжету по одній секунді: це час, швидше за все, буде вирізано при монтажі.

Нарешті, ніколи не завадить вже ввечері в готелі отсмотреть відзнятий матеріал. Так ви відразу побачите, що вам вдається, а що ні. І, можливо, вам ще випаде можливість перезняти те, що вийшло не дуже добре.

Універсальна порада для всіх відео-любителів: перед поїздкою зніміть пробний фільм про визначні пам'ятки вашого міста. Самі вибирайте ракурси, манеру зйомки, і те, які об'єкти ви будете знімати. А потім сядьте разом зі своїми домашніми і подивіться, що у вас вийшло. За їх реакції ви самі зрозумієте, на скільки вдалим вийшов ваш фільм.

Переглядаючи "готову продукцію" на великому екрані, ви самі побачите, що ви робите неправильно, і зумієте врахувати ці помилки в подальшому.

Не полінуйтеся! Якщо минулого літа ви зробили непоганий фільм, це не гарантія того, що за зиму ви не забули свої навички.

Чому так багато уваги я приділяю дрібниць?

Ринкова площа поки в будівельних лісах (літо 1999)

По-перше, при плануванні поїздки завжди корисно знати, що тебе чекає і з чим доведеться зіткнутися. Знання надають впевненість, і забезпечують надалі гарний настрій! По-друге, для непідготовленої людини, особливо вперше їде за кордон самостійно, а не в складі групи, ці дрібниці можуть виявитися вельми істотними, а незнання їх може обернутися зіпсованим відпочинком. Бо деякі нюанси стають відомі іноді занадто пізно. А зайва година, витрачений на пошук вокзалу або музею, може псувати настрій на весь день.

Переді мною стояло завдання розповісти про все, що може вам зустрітися, щоб у поїздці у вас не було ніяких неприємних сюрпризів. І виконуючи всі мої рекомендації послідовно за пунктами, ви без праці змогли б оглянути все, що запланували, побувати скрізь, де хотіли б.

Невже все так складно?

Зовсім ні! Той, хто вже їздив в подібні поїздки, знає, що насправді все досить просто, якщо, звичайно, знати що і як робити. Мої поради розраховані, насамперед, на новачків.
Попереджений значить озброєний! Рекомендовані мною запобіжні заходи стосуються не тільки Польщі, а й будь-якої іншої країни, просто в моєму оповіданні вони адаптовані для конкретних ситуацій. І якщо їх дотримуватися, то подорож для вас буде абсолютно безпечним.
Кажуть, що розумна людина знаходить вихід з будь-яких неприємностей, але двічі розумний той, хто в них не потрапляє! Так будьте ж двічі розумними, і нехай поїздка доставить вам тільки радість.
Якщо після прочитання всієї сторінки у вас все одно залишаться питання, чи ви хочете поділитися своїми враженнями - пишіть мені, і я постараюся вам допомогти.
Моя адреса: [email protected]

Версія для друку

Ще про підготовку до поїздки

польська віза - як її оформити

забронювати готель в Кракові на будь-який гаманець

Що дивитися у місті в залежності від часу перебування

Дорога до Кракова - опис поїздки

Магазини в Кракові

Підготовка до поїздки: польська віза :: Готелі :: чому Краків :: Історія :: Поки ви вдома :: як заощадити :: Для кого цей сайт ; проїзд: Як дістатися :: літаком :: потягом :: На машині :: З Кракова в інші країни ; Для туриста: тільки приїхали :: Деталі й подробиці :: транспорт :: За Кракову на автомобілі :: Мова спілкування :: Поради туристам взимку :: Туристичні довідкові :: костели ; Де в Кракові: Кафе і ресторани :: магазини :: Розваги :: аквапарк :: Музеї ; Достопрімечательнсоті: що смотерть :: Оглядова екскурсія :: Вавель. Королівський замок :: Планти. паркове кільце :: Казімєж. єврейське місто :: Подгуже. Місто за річкою :: Нова Гута. Пролетарський район :: На Схід від вокзалу :: краківські шопки :: Варто подивитися ; Околиці міста: Величка :: Закопане
Підготовка до поїздки:   польська віза   ::   Готелі   ::   чому Краків   ::   Історія   ::   Поки ви вдома   ::   як заощадити   ::   Для кого цей сайт   ;  проїзд:   Як дістатися   ::   літаком   ::   потягом   ::   На машині   ::   З Кракова в інші країни   ;  Для туриста:   тільки приїхали   ::   Деталі й подробиці   ::   транспорт   ::   За Кракову на автомобілі   ::   Мова спілкування   ::   Поради туристам взимку   ::   Туристичні довідкові   ::   костели   ;  Де в Кракові:   Кафе і ресторани   ::   магазини   ::   Розваги   ::   аквапарк   ::   Музеї   ;  Достопрімечательнсоті:   що смотерть   ::   Оглядова екскурсія   ::   Вавель

Де купити ISIC?
Невже все так складно?
Де купити ISIC?
Чи збираєтеся знімати відео?
И розумно економити картах пам'яті, які стоять в десятки разів менше?
Хіба спогади нічого не варті?
І завжди хочеться запитати: а що змусило вас знімати саме в цей момент?
Чому так багато уваги я приділяю дрібниць?
Невже все так складно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация