Кращі нові сорти і гібриди цибулі

  1. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Центрального регіону
  2. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Волго-Вятського регіону
  3. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Центрально-Чорноземного регіону
  4. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Північно-Кавказького регіону
  5. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Середньоволзька регіону
  6. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для нижневолжские регіону
  7. Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Далекосхідного регіону

Без цибулі ріпчастої важко уявити собі обідній стіл, він є в салатах, супах і других стравах, його люблять у всіх видах, в тому числі і в сирому. Ріпчасту цибулю - це овочева культура з багатющою історією, перевірена людиною роками вирощування на городах. З давніх-давен ріпчастою цибулею не тільки «присмачували» прісну їжу, але і використовували його як засіб, що підвищує імунітет, який рятує від цинги і різних інших недуг. Вважається, що більш доступного і ефективного засобу захисту від застуди не було раніше і немає досі. Без цибулі ріпчастої важко уявити собі обідній стіл, він є в салатах, супах і других стравах, його люблять у всіх видах, в тому числі і в сирому

Сорти цибулі ріпчастої

зміст:

Мабуть, саме тому дана культура з'явилася поруч з людиною і на його столі не просто сторіччя, а тисячоліття тому. Здивуванню археологів не було меж, коли в одній з гробниць в єгипетській піраміді був знайдений сувій із згадкою лікувальних властивостей ріпчастої цибулі. Це говорить про те, що культуру знали і вирощували за тисячі років до Різдва Христового.

Батьківщиною ріпчастої цибулі прийнято вважати Середземномор'ї і Азію. До Європи він був завезений римлянами. Максимальну популярність цибулю придбав не завдяки своїм лікувальним, а саме смаковими якостями, здатним перетворити будь-яку страву, від шматка смаженого м'яса до складного супу.

Звичайно, ріпчаста цибуля, вирощений в Стародавньому Єгипті і культивований зараз, це досить різні рослини, що відрізняються за смаковими характеристиками, по масі цибулини, періоду її зберігання та іншим параметрам. Все це було отримано завдяки наполегливій праці селекціонерів. На поточний момент в Державному реєстрі селекційних досягнень РФ налічується близько 367 сортів цієї овочевої культури. Найперші сорти були включені до Держреєстру в далекому 1943 році, тобто навіть під час Великої вітчизняної війни селекційна робота не припинялася, це культивари: Арзамаський місцевий, Бессоновский місцевий, Іспанська 313, Мстерскій місцевий, Ростовський ріпчаста місцевий і Стригуновский місцевий.

Селекційна робота з тих пір не завмирає, вона активно ведеться і створюються все нові і нові сорти і гібриди, які по ряду показників перевершують старі культивари. Давайте сьогодні поговоримо про найбільш цікаві новинки селекції ріпчастої цибулі, які підходять для вирощування в тій чи іншій зоні і які увібрали в себе всі достоїнства вироблених раніше сортів.

Отже, в цій статті ми розповімо про новинки селекції ріпчастої цибулі, про сорти і гібриди створених в 2016 та 2017 років роках. Новинки створені для певних регіонів вирощування, тому будемо перераховувати їх разом з рекомендованими регіонами.

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Центрального регіону

Почнемо з третього регіону, Центрального. Тут новинок досить багато, це сорти і гібриди: Чемпіон F1, Форвард, Світоч, Роухайд F1, Ред Хок F1, Потьомкін, Кержаков, Золото літа, Євро 12, Брекстон F1, Боцман, Борець F1, Отаман і Антре.

Цибуля ріпчаста Чемпіон F1, це ранньостиглий гібрид, який має округлу форму цибулини масою до 132 г. Висохлі луски зазвичай коричневого забарвлення, а соковиті - біло-зеленій. Число сухих лусочок три або чотири. Смак соковитих лусок вважається півострів. Врожайність досягає 530 центнерів з гектара. Визреваемость після дозаривания повна. Рекомендований для вирощування в Центральному, Волго-Вятському і Північно-Кавказькому регіонах.

Цибуля ріпчаста Форвард, сорт середнього терміну стиглості. Цибулини мають округлу форму і масу в 95-98 м Висохлі луски мають коричневе забарвлення, а соковиті - біло-зелену. Сухих лусочок не багато, дві або три. Смак соковитих лусок цибулини напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить близько 670 центнерів. Визреваемость сорти після дозаривания повна. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Світоч, сорт середнього терміну стиглості. Цибулини мають округлу форму і масу в 62-78 р Як сухі, так і соковиті луски білого забарвлення. Висохлих лусок досить багато, зазвичай чотири або п'ять. Смак соковитих лусок цибулини напівгострий. Максимальна врожайність сорту з гектара близько 500 центнерів. Після дозаривания визреваемость повна. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Роухайд F1, це гібрид среднераннего терміну стиглості. Цибулини мають округлу форму і масу від 75 до 88 м Висохлі луски зазвичай коричневого забарвлення, а соковиті - біло-зеленій. Сухих лусочок зазвичай три. Смак цибулини напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить близько 656 центнерів. Визреваемость після дозаривания близька до повної - 94-96%. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Ред Хок F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Цибулини мають округлу форму, досягають маси в 85-98 м Висохлі луски червоного забарвлення, соковиті - рожево-червоної. Сухих лусочок зазвичай дві або три. Смак соковитих лусок цибулини напівгострий. Максимальна врожайність з гектара сягає 1314 центнерів. Визреваемость після дозаривания повна. Рекомендований для вирощування в Центральному та Ніжневолжском регіонах.

Цибуля ріпчаста Чемпіон F1 Цибуля ріпчаста Чемпіон F1   Цибуля ріпчаста Роухайд F1   Цибуля ріпчаста Ред Хок F1 Цибуля ріпчаста Роухайд F1 Цибуля ріпчаста Ред Хок F1

Цибуля ріпчаста Потьомкін, це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини даного сорту поперечно-вузькоеліптичні, маса їх близько 75-88 м Висохлі луски мають червоно-рожевий відтінок, соковиті - біло-червоний. Сухої луски від двох до трьох. Смак цибулини напівгострий. Максимальна врожайність досягає 530 центнерів з гектара. Визреваемость після дозаривания 94-96%. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Кержаков, це сорт середнього терміну стиглості. Цибулини мають округлу форму, маса досягає 78 м Висохлі луски жовто-коричневі, а соковиті білувато-зелені. Сухих лусочок налічується три або чотири. Смак соковитих лусок цибулини напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить 580 центнерів. Сорт прекрасно підходить для довготривалого зберігання, після дозаривания визреваемость становить 94-96%. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Золото літа, сорт середнього терміну стиглості. Цибулина має округлу форму, досягає маси в 95-98 м Покривні луски зазвичай темно-жовті, внутрішні - білі. Покривних лусочок налічується дві або три. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність сорту становить близько 665 центнерів з гектара. Після дозаривания визреваемость приблизно 96-97%. Рекомендований для вирощування в Центральному та Центрально-Чорноземної регіонах.

Цибуля ріпчаста Євро 12, сорт середнього терміну стиглості. Цибулини зазвичай округлої форми, досягають маси в 61 р Покривні луски світло-жовті, а внутрішні - білосніжні. Висохлих лусочок зазвичай три або чотири. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить трохи більше 560 центнерів. Сорт добре підходить для тривалого зберігання. Визреваемость після дозаривания становить 95-96%. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Брекстон F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Цибулина має округлу форму і досягає маси в 118 р Покривні луски пофарбовані в темно-коричневий колір, а внутрішні - в біло-зелений. Висохлих лусочок не багато - дві або три. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить близько 700 центнерів. Після дозаривания визреваемость повна. Рекомендований для вирощування в Центральному та Північно-Кавказькому регіонах.

Цибуля ріпчаста Боцман, сорт середнього терміну стиглості. Цибулини округлої форми, досягають маси в 89 р Покривні луски зазвичай коричневого забарвлення, а внутрішні - білосніжною. Висохлих лусочок налічується до п'яти штук. Максимальна врожайність з гектара сягає 760 центнерів. Після дозаривания сорти визреваемость становить 91-92%. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Цибуля ріпчаста Борець F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Форма цибулини шірокоелліптіческая, максимальна маса становить 128 г. Покривні луски мають темно-коричневе забарвлення, а внутрішні - біло-зелену. Висохлих лусок налічується три або чотири штуки. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить близько 688 центнерів. Визреваемость після дозаривания повна. Рекомендований для вирощування в Центральному та Північно-Кавказькому регіонах.

Цибуля ріпчаста Брекстон F1 Цибуля ріпчаста Брекстон F1   Цибуля ріпчаста Боцман   Цибуля ріпчаста Борець F1 Цибуля ріпчаста Боцман Цибуля ріпчаста Борець F1

Цибуля ріпчаста Отаман, це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини шірокоелліптіческая, максимальна маса її становить 89 м Покривні луски пофарбовані в темно-жовтий колір, внутрішні - білосніжні. Висохлих лусочок зазвичай дві або три. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність сорту становить близько 610 центнерів з гектара. Після дозаривания визреваемость цибулин близько 95%. Рекомендований для вирощування в Центральному та Центрально-Чорноземної регіонах.

Цибуля ріпчаста Антре, може вирощуватися як в однорічній культурі, так і в дворічна. Це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса коливається від 69 до 89 м Покривні луски мають жовте забарвлення, внутрішні - білосніжну. Висохлих лусочок може бути від трьох до чотирьох штук. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить близько 520 центнерів. Сорт ідеально підходить для тривалого зберігання. Визреваемость цибулин після дозаривания 96-97%. Рекомендований для вирощування в Центральному регіоні.

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Волго-Вятського регіону

Четвертий регіон, Волго-Вятський, тут цікаві новинки селекції ріпчастої цибулі представлені сортами і гібридами: СВ 3557 НД F1, Сима і Талісман F1.

Цибуля ріпчаста СВ 3557 НД F1, це гібрид раннього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 75 до 95 м Поверхневі луски мають коричневе забарвлення, а внутрішні, соковиті - білосніжну. Висохлих лусочок налічується чотири або п'ять штук. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність становить близько 680 центнерів з гектара. Визреваемость цибулин після дозаривания близько 96%. Рекомендований для вирощування в Центральному і Волго-Вятському регіонах.

Цибуля ріпчаста Сима, сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини шірокоелліптіческая, маса коливається від 82 до 108 м Покривні, сухі, луски мають світло-коричневе забарвлення, а внутрішні - білу. Висохлих лусочок налічується три або чотири штуки. Смак соковитих лусок солодкуватий, сорт ідеальний для салату. Максимальна врожайність з гектара становить близько 661 центнерів. Визреваемость після дозаривания повна. Рекомендований для вирощування в Центральному, Волго-Вятському, Центрально-Чорноземному, Ніжневолжском і Далекосхідному регіонах

Цибуля ріпчаста Талісман F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса коливається від 92 до 118 м Покривні луски мають темно-коричневе забарвлення, а внутрішні - білувато-зеленувате. Повністю висохлих лусок налічується від трьох до чотирьох штук. Смак соковитих лусок цибулини напівгострий, гібрид підходить для споживання цибулин в свіжому вигляді. Максимальна врожайність з гектара становить близько 680 центнерів. Після прибирання визреваемость цибулин досягає 94-95%. Рекомендований для вирощування в Центральному, Волго-Вятському і Північно-Кавказькому регіонах

Цибуля ріпчаста СВ 3557 НД F1 Цибуля ріпчаста СВ 3557 НД F1   Цибуля ріпчаста Сіма   Цибуля ріпчаста Талісман F1 Цибуля ріпчаста Сіма Цибуля ріпчаста Талісман F1

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Центрально-Чорноземного регіону

Регіон п'ятий, Центрально-Чорноземний, цікаві новинки поточного і минулого сезонів - це сорти і гібриди: Ситник, Рокіто F1, Жовта гудзик, Гордіон, Білий орел, Башар.

Цибуля ріпчаста Ситник, сорт пізнього строку стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 72 до 87 м Покривні луски мають темно-червоне забарвлення, а внутрішні - білувато-розоватую. Повністю висохлих лусок зазвичай дві. Смак соковитих лусок цибулі напівгострий - підходить для споживання в свіжому вигляді. Максимальна врожайність сорту з гектара сягає 680 центнерів. Після дозаривания визреваемость цибулин повна. Рекомендований для вирощування в Центральному та Центрально-Чорноземному регіонах

Цибуля ріпчаста Рокіто F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Форма цибулини округла, кожна досягає маси в 88 р Покривні луски мають коричневе забарвлення, а внутрішні - білу. Висохлих лусок налічується п'ять або шість штук. Смак соковитих лусок даного гібрида напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить близько 317 центнерів. Визреваемость цибулин після дозаривания близько 98%. Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному регіоні

Цибуля ріпчаста Жовта гудзик, сорт раннього терміну стиглості. Форма цибулини поперечно-вузькоеліптичні, максимальна маса 101 р Поверхневі луски пофарбовані в світло-зелений колір, внутрішні мають біло-зелене забарвлення. Повністю висохлих лусок налічується чотири штуки. Смак соковитих лусок даного сорту напівгострий. Максимальна врожайність досягає 296 центнерів з гектара. Після дозаривания визреваемость цибулин близько 98%. Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному регіоні

Цибуля ріпчаста Гордіон, це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса коливається від 92 до 138 м Поверхневі луски пофарбовані в коричневий відтінок, внутрішні мають біле забарвлення. Повністю висохлих лусок налічується близько трьох. Смак соковитих лусок даного сорту напівгострий. Максимальна врожайність з гектара становить 1022 центнера. Після дозаривания визреваемость цибулин повна. Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному і Ніжневолжском регіонах

Цибуля ріпчаста Білий орел, це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини ромбическая, маса коливається від 75 до 98 м Поверхневі луски пофарбовані в білий колір, соковиті внутрішні мають біло-зелене забарвлення. Повністю висохлих лусок в середньому зазвичай три, рідше - чотири. Смак соковитих лусок сорти напівгострий. Максимальна врожайність відзначена в Білгородській області, вона склала 314 центнерів з гектара. Після дозаривания визреваемость цибулин повна або близька до повної. Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному регіоні

Цибуля ріпчаста Башар, це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса коливається від 96 до 118 м Поверхневі, сухі луски пофарбовані в коричнево-жовтий відтінок, внутрішні, соковиті мають білосніжну забарвлення. Смак соковитих пластинок сорти напівгострий. Максимальна врожайність відзначена у Волгоградській області, вона склала 1387 центнерів з гектара, середня врожайність дорівнює 350-400 центнерів з гектара. Визреваемость цибулин після дозаривания повна або близька до повної. Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному, Північно-Кавказькому і Ніжневолжском регіонах

Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному, Північно-Кавказькому і Ніжневолжском регіонах

Цибуля ріпчаста Гордіон Цибуля ріпчаста Гордіон   Цибуля ріпчаста Башар Цибуля ріпчаста Башар

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Північно-Кавказького регіону

Цибуля ріпчаста Шостий регіон, Північно-Кавказький, тут цікаві новинки представлені сортами і гібридами: Амбестен, Ампекс, Арсенал, Зої F1, Капрікорн F1, Класика, Маніфік, Марго, Марі, Прімо, Саманта F1, Ялтинський білий.

Цибуля ріпчаста Амбестен, сорт среднепозднего періоду стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 95 до 125 м Поверхневі, сухі луски мають темно-жовте забарвлення, а внутрішні, соковиті - білосніжну. Повністю висохлих лусок в середньому зазвичай три або чотири. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність сорту відзначена в Ставропольському краї, де вона склала 436 центнерів з гектара. Середня врожайність варіює від 290 до 380 центнерів з гектара. Визреваемость цибулин перед прибиранням становить 80%, після дозаривания близько 94-95%. Цибулини даного сорту придатні для зберігання. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Ампекс, цей сорт пізньої ступеня стиглості. Форма цибулини округла, маса кожної варіює від 92 до 118 м Поверхневі луски мають жовте забарвлення, а внутрішні - білу. Повністю висохлих лусочок налічується від трьох до чотирьох штук. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність сорту відзначена в Ставропольському краї, вона склала 377 центнерів з гектара. Середня врожайність варіює від 290 до 320 центнерів з гектара. Перед прибиранням визреваемость цибулин становить 91-93%, після дозаривания досягає повної. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Арсенал, цей сорт среднепозднего терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 93 до 138 м Поверхневі луски мають червоне забарвлення, а внутрішні - рожево-червоні. Кількість висохлих лусок варіює від трьох до чотирьох. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність сорту зафіксована в Ставропольському краї, де вона склала 549 ​​центнерів з гектара, середня врожайність варіює від 270 до 365 центнерів з гектара. Перед прибиранням визреваемость цибулин близько 90%, після дозаривания досягає 96%. Сорт годиться для тривалого зберігання. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Зої F1, це гібрид середньопізньої стіглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 93 до 118 м Поверхневі, сухі луски ма ють коричневе забарвлення, внутрішні - білу. Сухої луски велика кількість - шість або сім штук. Смак соковитих лусок цибулі напівгострий. Максимальна врожайність данногогібріда відзначена у Волгоградській області і склала 1110 центнерів з гектара, середня врожайність варіює від 250 до 490 центнерів з гектара. Перед збиранням врожаю визреваемость цибулин становить 88%, після дозаривания доходить до повної. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому і Ніжневолжском регіонах

Цибуля ріпчаста Капрікорн F1, це гібрид раннього терміну стиглості. Форма цибулини широко-оберненояйцевидні, маса її варіює від 105 до 128 м Поверхневі луски пофарбовані в коричневий колір, а внутрішні зазвичай білі. Висохлих лусок може бути дві або три. Смак внутрішніх, соковитих лусок солодкий, тому гібрид ідеально підходить для салатів і споживання в свіжому вигляді. Максимальна врожайність гібрида відзначена в Ставропольському краї, там вона склала 425 центнери з гектара, середня врожайність коливається від 230 до 360 центнерів з гектара. Перед збиранням врожаю визреваемость досягає 88%, після дозаривания доходить до 97%. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Класика, цей сорт середнього ступеня стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 93 до 118 м Поверхневі луски мають коричневе забарвлення, внутрішні, соковиті - білувато-зелене. Кількість висохлих лусок три або чотири. Смак соковитих лусок зазвичай напівгострий. Максимальна врожайність сорту досягає 472 центнерів з гектара і відзначена в Ставропольському краї, середня врожайність варіює від 270 до 380 центнерів з гектара. Перед збиранням врожаю визреваемость становить 84%, після дозаривания досягає 91%. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Маніфік, сорт пізній стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 93 до 118 м Поверхневі луски пофарбовані в темно-жовтий колір, внутрішні - білосніжні. Кількість висохлих лусок становить три або чотири штуки. Смак соковитих лусок - напівгострий. Максимальна врожайність сорту зафіксована в Ставропольському краї і склала 444 центнери з гектара. Середня врожайність варіює від 280 до 380 центнерів з гектара. Визреваемость цибулин перед прибиранням становить 79-81%, після дозаривания близько 96%. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Зої F1 Цибуля ріпчаста Зої F1   Цибуля ріпчаста Класика Цибуля ріпчаста Класика

Цибуля ріпчаста Марго, сорт середньоранньої ступеня стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 83 до 127 м Поверхневі луски пофарбовані в темно-жовтий колір, внутрішні - білосніжні. Кількість висохлих лусок може бути три або чотири штуки. Смак соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність сорту відзначена в Ставропольському краї і склала 463 центнерів з гектара, а середня варіює від 195 до 300 центнерів з гектара. Перед прибиранням визреваемость бульб становить 92%, після дозаривания наближається до 97%. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Марі, це сорт ранньої ступеня стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 83 до 105 м Поверхневі луски мають світло-жовте забарвлення, внутрішні зазвичай білосніжні. Кількість сухих лусок варіює від трьох до чотирьох. Смак соковитих лусок даного сорту напівгострий, сорт підходить для салатів і других страв. Максимальна врожайність зафіксована в Ставропольському краї, де склала 493 центнерів з гектара, середня врожайність варіює від 230 до 430 центнерів з гектара. Перед збором врожаю цибулини визрівають на 85-86%, після дозаривания ступінь визреваемості досягає 96%. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Прімо, ранній сорт. Форма цибулини округла, маса варіює від 82 до 118 м Поверхневі луски зазвичай жовтого кольору, внутрішні - білосніжні. Кількість сухих лусок може змінюватися від трьох до п'яти штук. Соковиті луски за смаком напівгострі. Максимальна врожайність з гектара відзначена в Ростовській області, де вона склала 303 центнерів з гектара, середня врожайність сорту варіює від 230 до 280 центнерів з гектара. Перед збором врожаю визреваемость становить близько 86%, після додаткового дозрівання наближається до повної. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Саманта F1, це гібрид среднераннего терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 93 до 108 м Поверхневі луски мають коричневе забарвлення, внутрішні - біло-зелену. Кількість повністю висохлих лусок дуже велике - до семи штук. Смак внутрішніх лусок - напівгострий. Максимальна врожайність відзначена у Волгоградській області, де склала 522 центнерів з гектара, середня варіює в межах 285 - 360 центнерів з гектара. Перед збиранням врожаю визреваемость цибулин становить 85%, в процесі дозаривания вона підвищується до 97%. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому і Ніжневолжском регіонах.

Цибуля ріпчаста Ялтинський білий, сорт раннього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 73 до 98 м Поверхневі луски пофарбовані в білий колір, а внутрішні біло-зелені. Кількість сухих лусок невелика, всього дві. Смак соковитих лусок, приємний, напівгострий. Максимальна врожайність сорту зафіксована в Ставропольському краї, де склала 550 центнерів з гектара, середня врожайність варіює в межах від 243 до 290 центнерів з гектара. Перед збором врожаю цибулини визрівають на 89-91%, після додаткового дозаривания визреваемость сорти зазвичай повна. Рекомендований для вирощування в Північно-Кавказькому регіоні.

Цибуля ріпчаста Марго Цибуля ріпчаста Марго   Цибуля ріпчаста Саманта F1   Цибуля ріпчаста Ялтинський білий Цибуля ріпчаста Саманта F1 Цибуля ріпчаста Ялтинський білий

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Середньоволзька регіону

Сьомий регіон, Середньоволзький, тут серед цибулевих новинок вдалося відшукати тільки гібрид Медальйон F1.

Цибуля ріпчаста Медальйон F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Форма цибулини округла, маса варіює від 73 до 89 м Поверхневі, сухі, луски мають коричневий колір, внутрішні - біло-зелений. Кількість висохлих лусок становить чотири штуки. Смак соковитих лусок у цього гібрида напівгострий. Максимальна врожайність гібрида зафіксована в Московській області, вона склала 510 центнерів з гектара. Середня врожайність варіює від 170 до 320 центнерів. Перед збором врожаю визреваемость цибулин не надто висока і становить 67-68%, після дозаривания вона наближається або буває повною. Рекомендований для вирощування в Центральному, Центрально-Чорноземному, Середньоволзька і Східно-Сибірському регіонах.

Цибуля ріпчаста Медальйон F1

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для нижневолжские регіону

Регіон восьмий, Ніжневолжскій, з новинок тут сорти: Айрос F1, Кампер F1 і Роза Ді Ференца.

Цибуля ріпчаста Айрос F1, це гібрид середнього терміну стиглості. Форма цибулини широкояйцевідная, маса варіює від 105 до 128 м Поверхневі луски зазвичай коричневі, внутрішні, соковиті - біло-зелені. Кількість повністю висохлих лусок зазвичай три штуки. У соковитих лусок смак напівгострий. Максимальна врожайність гібрида відзначена у Волгоградській області і вона склала 1400 центнерів з гектара. Середня врожайність сильно варіює залежно від догляду і родючості грунту і коливається від 385 до 760 центнерів з гектара. Перед збором врожаю визреваемость доходить до 91%, після додаткового дозаривания вона завжди повна. Рекомендований для вирощування в Ніжневолжском регіоні.

Цибуля ріпчаста Кампер F1, це гібрид среднепозднего терміну стиглості. Форма цибулини широко-оберненояйцевидні. Маса цибулини може сильно змінюватися - від 85 до 155 м Висохлі луски пофарбовані в темно-коричневий колір, внутрішні - в біло-зелений. Кількість сухих лусок невелика, всього три штуки. Смак внутрішніх, соковитих лусок напівгострий. Максимальна врожайність гібрида зафіксована у Волгоградській області і склала 1 068 центнерів з гектара, середня врожайність варіює від 360 до 565 центнерів з гектара. Перед збором врожаю визреваемость цибулин досягає 89%, після додаткового дозаривания буває повною. Рекомендований для вирощування в Ніжневолжском регіоні.

Цибуля ріпчаста Роза Ді Ференца, це сорт середнього терміну стиглості. Форма цибулини широко-оберненояйцевидні, маса коливається від 85 до 155 м Поверхневі луски червоні, внутрішні - рожево-червоного кольору. Висохлих лусок дуже мало, всього дві штуки. Смак соковитих внутрішніх лусок - напівгострий. Максимальна врожайність зафіксована у Волгоградській області, вона склала тисячу двісті дев'яносто-дев'ять центнерів з гектара, середня врожайність набагато нижче і варіює в межах від 280 до 400 центнерів з гектара. Перед збором цибулин визреваемость становить близько 90%, після додаткового дозаривания вона повна. Рекомендований для вирощування в Ніжневолжском регіоні.

Цибуля ріпчаста Кампер F1 Цибуля ріпчаста Кампер F1   Цибуля ріпчаста Роза Ді Ференца Цибуля ріпчаста Роза Ді Ференца

Сорти і гібриди цибулі ріпчастої для Далекосхідного регіону

Дванадцятий регіон, Далекосхідний, тут одна новинка - сорт Ред якут.

Цибуля ріпчаста Ред якут, може вирощуватися як в однорічній культурі, так і в дворічна. Сорт відрізняється пізнім періодом стиглості. Поверхневі луски темно-червоного кольору, внутрішні - рожево-червоні. Кількість сухих лусок середнє - три або чотири штуки. Смак соковитих лусок зазвичай напівгострий. Максимальна врожайність зафіксована у Волгоградській області, вона складає 1040 центнерів з гектара, середня врожайність варіює від 320 до 425 центнерів з гектара. Перед збором врожаю цибулин їх визреваемость становить 84-85%, після додаткового дозаривания досягає повної. Рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземному, Північно-Кавказькому, Ніжневолжском і Далекосхідному регіонах.

Цибуля ріпчаста Ред якут

Всі перераховані сорти і гібриди цибулі можна легко дістати у вигляді насіння або цибулі-севка. При дотриманні всіх тонкощів вирощування даної культури можна домогтися отримання максимальних врожаїв.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация