Кращі бойові літаки всіх часів

  1. Boeing F / A-18E / F Super Hornet
  2. Focke-Wulf Fw 190 Wurger
  3. Saab JAS 39 Gripen
  4. Su-30MKI (Flanker-H)
  5. McDonnell Douglas F-15E Strike Eagle

Світ в країні або війна - це не має значення, коли мова йде про зміцнення оборонного потенціалу. При цьому жодна армія світу сьогодні не проявить ефективності без підтримки авіації. Та й взагалі бойові літаки - та складова, яка здатна в корені перевернути хід військових дій в одну або іншу сторону. Які розробки варті уваги? У чому переваги кращих бойових літаків?

Boeing F / A-18E / F Super Hornet

Свого часу винищувач F / A-18E вважався одним з кращих в США. Так було до моменту, поки перший політ не вчинив новий Boeing - винищувач-бомбардувальник. Знакова подія сталася 29 листопада 1995 року. Після цього було проведено чимало випробувань і бойових вильотів, в яких новий бойовий літак лише підтверджував ефективність.

Головна особливість Супер Корнета - конструктивні нововведення, що роблять розробку ефективніше конкурентів. Вага порожнього літака становить 3.2 тонни, а розмах крила на 20% більше. Крім цього, збільшився і запас ходу, який дозволяє перебувати літаку в повітрі без дозаправки на 50% довше. Більш ніж на сорок відсотків підвищився і бойовий радіус дії.

Більш ніж на сорок відсотків підвищився і бойовий радіус дії

Boeing F / A-18E / F Super Hornet (Зображення з сайту Wikipedia )

Літак Боїнг F / A-18E / F Super Hornet - бойова одиниця, призначена тільки для одного пілота. Габарити штурмовика (довжина, висота) складають 18.31 і 4.88 метра відповідно. Загальна вага спорядженого транспортного засобу майже 14.8 тонн. Встановлено два мотора серії ТРДД від Дженерал Електрик серії F414-GE-400.

Заслуга розробників - льотні характеристики апарату і якісне озброєння. Так, винищувач-штурмовик здатний подолати на одній заправці більше 2000 кілометрів. Запас часу для виконання патрульних функцій становить більше двох годин, а бойовий радіус дії - 726 км.

Як бойового навантаження літака можуть використовуватися ракети класу «повітря-повітря», коректовувані або касетні бомби », некеровані ракети, авіаційні пастки і навіть ракети з ядерною боєголовкою. Всього вузлів підвіски - 11, що гарантує можливість вильоту літака з серйозним бойовим комплектом. Крім цього, винищувач-штурмовик обладнаний 6-ствольної модернізованої гарматою типу «Вулкан» з боєзапасом на 570 патронів.

Літаки Boeing F / A-18E / F Super Hornet на озброєнні ВПС двох країн - Австралії і США.

Focke-Wulf Fw 190 Wurger

Винищувач «Фоккер» або Focke-Wulf Fw 190 Wurger зарекомендував себе ще під час Другої світової. Завдяки своїй конструкції і льотним характеристикам, бойовий літак застосовувався в самих різних амплуа. Командування німецьких військ використовувало апарат як нічний винищувач, штурмовик, розвідник і так далі. Але, незважаючи на відмінні характеристики, «Фоккер» був вразливий в бою. Ось чому тому німці згодом віддали перевагу іншій розробці - Bf.109.

Процес створення літака стартував в 1937 році. Незважаючи на наявність під рукою Мессершмитта, німецьке командування вирішило підстрахуватися. Керівники Люфтваффе побоювалися, що великі розробники за кордоном зможуть їх обійти в створенні нових літаків. Біля витоків створення винищувача стояла група розробників - Віллі Кютхер (виступав у ролі координатора), Рудольф Блазер, Курт Мельхорн та інші.

Біля витоків створення винищувача стояла група розробників - Віллі Кютхер (виступав у ролі координатора), Рудольф Блазер, Курт Мельхорн та інші

Focke-Wulf Fw 190 Wurger (Зображення з сайту Wikipedia )

Перший літак Focke-Wulf Fw 190 Wurger був випробуваний в перший день літа 1939 року. З перших хвилин польоту стало зрозумілим, що у винищувача велике майбутнє. Він продемонстрував керованість, високу швидкість, відмінну оглядовість і можливість швидкого «звалювання» з показником до 200 км / год.

Але перший прототип виявився невдалим. Головним мінусом розробки було небезпечне розташування кабіни для пілота, яка перебувала відразу за силовим вузлом. У процесі польоту температура в кабіні досягала 55 градусів Цельсія. Льотчики стверджували, що перебувати в такій кабіні - все одно, що сидіти в каміні. Відзначалася і низький ступінь герметизації, що призводило до високого рівня вихлопних газів в кабіні пілота. Ось чому перший прототип Focke-Wulf Fw 190 Wurger був повернутий на доопрацювання.

Згодом зміни зазнали фактично всі вузли винищувача - крила, мотор, бортовий комп'ютер і інші конструктивні елементи. Для ведення військових дій літак був додатково полегшений. Це дозволило поліпшити технічні та експлуатаційні характеристики. Уже в 1941 році бойові літаки Focke-Wulf Fw 190 Wurger пройшли нове випробування. Надалі у ескадрильї був ряд успішних операцій - «Доннеркайл», висадка десанту під дьеп та інші.

Екіпаж бойового літака - 1 людина, маса в спорядженому стані - близько 4.4 тонн, висота польоту - 3.3-3.9 км (в залежності від моделі), максимальна швидкість - 685 км / год.

За час існування літак Focke-Wulf Fw 190 Wurger перероблявся і вдосконалювався десятки разів. Він застосовувався для навчання і оборони в багатьох країнах - США, Туреччини, Японії, Угорщини, Румунії та інших.

Saab JAS 39 Gripen

Винищувач Saab JAS 39 Gripen виробництва Швеції вважається одним з кращих сьогодні. Бойовий літак здатний виконувати завдання розвідника, штурмовика і винищувача. З 1997 року апарат коштує на озброєнні збройних сил Швеції, а з 2011 року він активно застосовується Збройними силами ряду інших країн - Таїланду, ПАР, Угорщини, Чехії та інших. Цікавим є той факт, що Saab JAS 39 Gripen вважається найбільш підходящим апаратом для навчання льотній справі.

Перші розробки літака з'явилися ще 80-х роках минулого століття. Після появи перших макетів бойової одиниці з'явилися інвестори, що дозволило розгорнути з 1982 року програму по створенню «Грип». Вже через три роки стартували випробування двигуна, а в 1988 році «ластівка» вперше опинилася в повітрі. До 1996 року було випущено шість апаратів, які в загальній сумі здійснили 1800 вильотів і пробули в повітрі більше 2 тисяч годин.

До 1996 року було випущено шість апаратів, які в загальній сумі здійснили 1800 вильотів і пробули в повітрі більше 2 тисяч годин

Saab JAS 39 Gripen (Зображення з сайту Wikipedia )

Особливість апарату - аеродинамічна конструкція типу «Качка» з крилом трикутної форми. Літак виконаний таким чином, щоб домогтися зниження радіолокаційної помітності. При цьому третина корпусу виконана з композитних матеріалів, які сприяють помітному полегшенню маси. На борту літака один турбореактивний двигун з двома контурами моделі Volvo Aero RM-12.

За період існування у літака Saab JAS 39 Gripen було сім модифікацій. Перша JAS 35A, а остання - JAS-39NG. Бойовий літак затребуваний і знаходиться на озброєнні в багатьох країнах світу - Таїланді, Великобританії, Угорщини, Чехії та, звичайно, Швеції.

В кабіні Saab JAS 39 Gripen розміщується 1 або 2 людини, розмах крила становить 8.4 метра, маса порожньої машини - 6.8 тонн, бойовий радіус становить 800 км, максимальна висота - 15.2 км. На озброєнні стоїть одна гармата, ракети різних класів, а також бомби.

Su-30MKI (Flanker-H)

Винищувач Su-30MKI (Flanker-H) - багатоцільовий апарат, що відрізняється унікальною дальністю польотів і невибагливістю до погодних умов. Початок розробки стартувало з початку 2000 року, коли Росія і Індія підписали договір на створення 140 таких винищувачів. Уже через два роки до вивчення був прийнятий перший варіант «машини», яка в 2004 році з'явилася в експлуатації.

Su-30MKI (Flanker-H) (Зображення з сайту Wikipedia )

Бойовий літак Su-30MKI (Flanker-H) являє собою двухкилевое конструкцію. Як матеріал застосовується титан і унікальні по своїй міцності алюмінієві сплави. Форма апарату - «качка», що дозволяє атакувати противника під гострим кутом і виконувати найскладніші трюки в повітрі.

Апарат відрізняється відмінним запасом палива, якого вистачає на 3000 кілометрів. Така характеристика відкриває можливість для виконання бойових завдань протягом майже чотирьох годин. У разі дозаправки паливом в повітрі дальність підвищується до 8000 кілометрів при робочій висоті польоту на рівні 11-13 кілометрів. З військової потужності літака варто виділити одну гармату ГШ-30 і 12 вузлів підвіски. До останніх допускається кріплення різних класів ракет і бомб.

Літак знаходиться на озброєнні Індії, в розпорядженні якої понад 200 літаків.

McDonnell Douglas F-15E Strike Eagle

Винищувач F-15E Strike Eagle - популярний бойовий літак виробництва США, побудований на основі відомого F-15D. Сфера застосування - патрулювання та прикриття наземних військ. Перші плани апарату були представлені в 1979 році, а вже через рік почалося активне фінансування проекту. Вперше Douglas F-15E Strike Eagle вилетів в 1986 році, 11 грудня.

McDonnell Douglas F-15E Strike Eagle (Зображення з сайту Wikipedia )

Літак Douglas F-15E Strike Eagle був відзначений у багатьох війнах - в Перській затоці, Югославії, Лівії, Іраку та інших. Сьогодні він знаходиться на озброєнні ВПС Ізраїлю, Північної Кореї, США, Саудівської Аравії та інших країн.

З технічних особливостей варто відзначити можливість посадки двох пілотів, великий розмах крила (13.5 метрів), довжину 19.4 метра, максимальну швидкість у 2660 км / год. Дальність польоту становить 3.9 км. На озброєнні 20 мм гармата М61 і дев'ять точок підвіски. Літак здатний витримати бойове навантаження до 11 тонн.

Які розробки варті уваги?
У чому переваги кращих бойових літаків?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация