Кращі настільні ігри на папері для дітей і дорослих

  1. "Морський бій"
  2. «Точки»
  3. «Балда»
  4. «Шибениця»

У нашому дитинстві і дитинстві наших батьків настільні ігри на папері займали окреме місце в сфері розваг, адже тоді не було комп'ютерів і приставок, а дітвора розважала себе, як могла.

Що цікаво, в ті часи не видавалися спеціальні збірники книг, де перераховувалися б все настільні ігри з правилами і рекомендаціями, все це сиділо в нашій голові, передаючи один одному секрети таких ігор під час самої гри.

Для більшості таких іграшок було досить роздобути листок паперу і пару олівців, після чого починався бурхливий ігровий процес, азарт долав, і такі розваги затягувалися на довгі вечори.

Для більшості таких іграшок було досить роздобути листок паперу і пару олівців, після чого починався бурхливий ігровий процес, азарт долав, і такі розваги затягувалися на довгі вечори

Сьогодні, в століття всесвітньої комп'ютеризації, такі ігри незаслужено призабуті, адже багато хто з них цілком здатні розважити, як двох нудьгуючих людей, так і цілу галасливу компанію.

Найчастіше зустрічаються ситуації, коли під руками виявляється ручка і папір, наприклад, ви їсте кілька діб в поїзді або просто коротають зимові вечори без інтернету. Чим сидіти і нудьгувати, краще розважити себе кращими настільними іграми на папері, з величезного різноманіття яких, завжди можна вибрати ті, які в більшій мірі припадуть вам до смаку.

До речі, якщо ви не знали, ігри на папері - це не просто відмінне поле для розваг, коли навкруги не перебуває інших варіантів. Це ще й легкий і захоплюючий спосіб розвитку пам'яті, логіки і уяви! Більшість з них грунтується на геометричних науках, науках древніх і вельми корисних для розвитку людини.

Ось дивовижна штука - грати в них набагато приємніше і цікавіше, ніж вирішувати задачки з математики, а результат від такого процесу значний! Важко в це повірити? Це не складно перевірити: вибирайте будь-яку вподобану іграшку і проводите час з користю!

"Морський бій"

Морський бій, напевно, одна з найпопулярніших і захоплюючих ігор на папері, недарма, вона лягла в основу багатьох комп'ютерних баталій, де вже, звичайно, не на листочку, а в сьогоденні морському просторі відбувається боротьба з кораблями противника.

Щоб виграти в такій битві, нехай воно проходить всього лише на листочку, необхідно тренувати власну пам'ять, а також дотримуватися певних тактик. Отже, правила:

  • У таку гру можна грати тільки двом гравцям. Для цього потрібно підготувати два окремих листка паперу, а також по ручці кожному гравцеві. Кожен з гравців креслить на своєму листку два квадрата розміром 10х10 клітин або 5х5 см. Кожен квадрат пронумеровується з лівої і верхньої боку, зліва направо - за латинським алфавітом, і зверху вниз звичайними цифрами, з 1 до 10.
  • Далі найцікавіше - розстановка кораблів. Всього в грі може приймати участь 10 кораблів: 4 однопалубних кораблика (1х1 клітку), 3 двопалубних судна (3х1 клітку), 2 трехпалубніка (3х1 клітку) і 1 чотирипалубних судно (4х1 клітку). Ці кораблі необхідно розставити по своєму полю (лівий квадрат), слідуючи декільком основним правилам. По-перше, кораблі не можна ставити так, щоб вони стикалися гранями або навіть кутами. По-друге, їх не можна розташовувати по діагоналі, дозволено тільки по вертикалі або горизонталі, кількість судів строго регламентовано.
  • Друге поле призначене для того, щоб в ньому робити позначки щодо флотилії, якою завідує ваш противник. Корабель «убитий» в тому випадку, якщо кожна його клітинка вже подстрелена, а «поранений», якщо противник зачепив попаданням якусь одну з них. Гравці «стріляють» по черзі, називаючи координати клітини, де, на їхню думку, може розташовуватися корабель противника. Наприклад, якщо один з гравців називає «d2» і у суперника саме за цими координатами розташований корабель, то він зобов'язаний сказати «поранений» і замалювати цю клітку або «убитий», якщо корабель був потоплений повністю.
  • Якщо один з гравців потрапив в ціль, то він має право на повторний хід. Гру є сенс продовжувати до тих пір, поки у одного з гравців не будуть «потоплені» всі кораблі.

«Точки»

Відмінна гра для двох, яка непогано розвиває логіку і тактичне мислення. Ігровим полем вам послужить аркуш паперу в клітинку, щоб скоротити простір, його можна обвести в квадрат, тим самим, зменшивши час гри.

Кожен гравець повинен запастися ручкою певного кольору, наприклад, червона і синя. Далі кожен по черзі ставить крапки на перетині клітин, мета гри - заволодіти, якомога більшою, ігровим простором. Територію можна вважати захопленої тільки в тому випадку, якщо вона повністю обнесена точками свого кольору.

Територію можна вважати захопленої тільки в тому випадку, якщо вона повністю обнесена точками свого кольору

Захоплену територію можна обнести муром (жирною лінією), а всередині все зафарбувати своїм кольором. Якщо вам вдалося точками обнести територію іншого кольору (противника), то вона вважається вашої. Навіть якщо в наслідок цю ж територію відвоює противник, він вже скористатися цими точками не зможе.

Після захоплення гравцеві обов'язково надається право додаткового ходу. В кінці гри необхідно підрахувати захоплені території і визначити переможця, найчастіше, результат видно неозброєним поглядом.

«Балда»

Відмінна гра ні аркуші для цілої компанії, в неї запросто можна грати, як удвох, так втрьох, вчотирьох і так далі. На листку в клітинку посередині виписуємо будь-яке слово, наприклад, огірок. Гравці повинні робити свої ходи по черзі: за кожен раз гравець в вільні клітини повинен вписати нове слово, яке буде перетинатися з одним з вже існуючих.

Слова можуть читатися в будь-яку сторону, окрім діагоналі, за кожне нове слово гравець повинен отримати стільки очок, скільки букв в ньому. Щоб гравці не плуталися і не повторювали слова, їх необхідно окремо виписувати в стовпчик. Гра закінчується тоді, коли закінчується ігровий простір, а перемагає той, у кого більше очок.

«Шибениця»

Для гри вам знадобиться два гравці, листок і ручка. Сенс гри відгадати слово, яке загадав один з гравців. Той, хто загадав слово, малює на порожньому листку паперу клітинки в такій кількості, скільки букв в слові. Поруч малюється схематичний малюнок шибениці з петлею.

Коли така заготовка готова, вгадують гравець говорить букву, якщо вона в задуманому слові є, то вписуємо її в відповідну клітинку. Якщо ж такої клітини немає, то виписуємо її окремо, щоб не забути, а на малюнку з шибеницею зображуємо якусь частину тіла, наприклад, гурток, починати будемо з голови.

Далі граємо за тим же принципом до тих пір, поки не відгадати слово або поки не завершиться малюнок на шибениці. Грати можна і втрьох, змагаючись за швидкістю, хто ж першим відгадає задумане слово.

Грайте в ігри на папері з задоволенням!

Важко в це повірити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация