Кращі музеї Києва: огляд цікавих київських музеїв з фото і цінами.

  1. Національний науково-природничий музей НАНУ
  2. Музей «Золоті Ворота»
  3. Національний музей історії України
  4. Музей історичних коштовностей України
  5. Музей книги і друкарства України
  6. Музей Великої Вітчизняної війни
  7. Національний художній музей України
  8. Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
  9. Музей Однієї Вулиці
  10. Музей популярної науки і техніки «Експеріментаніум»
  11. Водно-інформаційний центр / Музей води
  12. Державний музей іграшки
  13. Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського
  14. Музей народної архітектури та побуту України / Музей під відкритим небом в Пирогово

Серед принад нашої столиці важливе місце займають музеї. Сховища чудасій, які не побачиш ніде в світі. Отрада для допитливого мозку, храми втамування цікавості і отримання нових знань. Чудові місця, наповнені таємницями і загадками. Цікаві музеї в Києві не рідкість, їх величезна кількість, і сьогодні IGotoWorld.com розповість лише про деякі.

Більшість київських музеїв знаходиться в центрі міста, але не сподівайтеся оглянути їх одним махом. Чи не тому, що вони закриваються не пізніше 18-ї години. А тому, що час тут летить, як птах, і його вічно не вистачає. Отже - кращі музеї Києва за версією IGotoWorld.

Національний науково-природничий музей НАНУ

Отрада для очей всіх хлопчаків від 7-ми до 87-ми. Включає в себе геологічну, палеонтологічний, зоологічну і ботанічну частини. Красиві діорами і копалини кістки. Опудала величезних тварин і шелест листя невідомих рослин. Малюнки давно вимерлих чудовиськ і рідкісні камені. Подорож в далеке минуле нашої планети і візит в її віддалені куточки.

Джерело фото: bestin Джерело фото: bestin.ua.

Вартість: 35 грн. Вихідні: понеділок, вівторок.

Як доїхати: музей знаходиться на вул. Богдана Хмельницького, 15. Туди можна доїхати на метро до станції «Театральна», і вгору по Хмельницького.

Детальніше про Природничому музеї НАНУ читайте тут.

Музей «Золоті Ворота»

Центральний вхід в місто Ярослава Мудрого. Довгий час Ворота простояли в зруйнованому стані, поки до святкування 1500-річчя Києва їх повністю не реставрували. Сучасного вигляду навряд чи відповідає воротам 10 століття (достовірних зображень до наших днів не дійшло), але всередині збереглися стіни проїзду зразка 11 століття. До того ж з верхніх ярусів відкривається чудовий вид на місто.

Джерело фото: eveningkiev Джерело фото: eveningkiev.com.

Вартість: 15 грн. Вихідні: понеділок.

Як доїхати: на метро до станції «Золоті Ворота». Музей знаходиться за адресою вул. Володимирська, 40-а.

Детальніше про музеї «Золоті Ворота» читайте тут.

Національний музей історії України

Одне з найбільших історичних зібрань країни. Понад 800 тисяч унікальних пам'яток. Чудові нумізматичні зборів, археологічні дивини і етнографічні колекції. Приголомшливі зразки холодної та вогнепальної зброї, посуду, рідкісних книг, козацьких документів, картин. Це, безсумнівно, один з кращих музеїв Києва.

Джерело фото: all-kyiv Джерело фото: all-kyiv.com.

Вартість: повний огляд - 30 грн (один поверх - 10 грн). Вихідні: середа.

Як доїхати: музей знаходиться за адресою вул. Володимирська, 2. Вийти на станції метро «Золоті Ворота», і до упору йти по Володимирській. Або станція метро «Майдан Незалежності», і вгору по Софійській до тієї ж Володимирській.

Детальніше про Національному музеї історії України читайте тут.

Музей історичних коштовностей України

Філія нашого попереднього героя. Знаходиться на території Києво-Печерського історико-культурного заповідника, який сам по собі займе вашу увагу мінімум на день. Але коли все ж доберетеся до музею, не пошкодуєте. Стільки ювелірних прикрас, починаючи від бронзової доби, дорогоцінних ритуальних предметів різних культур і пишного церковного оздоблення, ви не побачите більше ніде.

Джерело фото: ru Джерело фото: ru.org.ua.

Вартість: 30 грн. Вихідні: понеділок.

Як доїхати: на метро до станції «Арсенальна», і по Лаврської до місця. Музей знаходиться на вул. Лаврська, 21, корп. 12.

Детальніше про Музеї історичних коштовностей України читайте тут.

Музей книги і друкарства України

Тут же, щоб два рази не вставати, заглянемо і в будівлю друкованого двору Лаври. Тут ви познайомитеся з древніми книгами, які зараз рідко де побачиш. Рукописними і стародруками томами, котрі пам'ятають руки людей 10 століття. Історією виникнення писемності і книговидання. Також проводяться майстер-класи з виготовлення паперу.

Джерело фото: zametkin Джерело фото: zametkin.kiev.ua.

Вартість: 15 грн. Вихідні: вівторок.

Як доїхати: музей знаходиться на вулиці Лаврська, 9, корп. 9. Їхати на метро до станції «Арсенальна», і по Лаврської до місця.

Детальніше про Музеї книги і друкарства України читайте тут.

Музей Великої Вітчизняної війни

Одна з візитних карток міста. Гігантська Батьківщина-мати (на одну з оглядових майданчиків якої можна піднятися за 50 або 200 грн). Величезний Меморіальний комплекс (близько 10 гектарів). Вічний вогонь. Виставка військової техніки. Алея міст-героїв. Понад 300 тисяч експонатів. Історія самої кровопролитної війни в історії людства, як на долоні.

Джерело фото: panoramio Джерело фото: panoramio.com, автор: Михайло Селецький.

Вартість: 15 грн. Виставка бойової техніки - 3 грн. Без вихідних.

Як доїхати: або станція метро «Арсенальна», і далі маршруткою повз Лаври, або станція метро «Дружби народів», і транспортом по бульвару Дружби. Їхати ближче, але перед очима нічого особливо цікавого. Музей знаходиться на вул. Лаврська, 44.

Детальніше про Музеї Великої Вітчизняної війни читайте тут.

Національний художній музей України

У народі відомий як «Будинок з левами». Близько 40 тисяч експонатів. Шедеври української та зарубіжної скульптури, живопису, іконопису, починаючи з давніх часів і до наших днів. Виставки сучасних художників. Майстер-класи графіки. Після відвідин цього місця мистецтво стане вам на порядок ближче.

Джерело фото: architector Джерело фото: architector.ua. На фото: інсталяція Газопровід «Дружба».

Вартість: 20 грн. Вихідні: понеділок, вівторок.

Як доїхати: станція метро «Майдан Незалежності», і повз Європейської площі до вулиці Грушевського. Музей знаходиться за адресою вул. М. Грушевського, 6.

Детальніше про Національному художньому музеї України читайте тут.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Це зібрання зроблено з акцентом на закордонне мистецтво. Понад 25 тисяч експонатів з різних колекцій. Широко представлені роботи майстрів стародавнього світу, східних і європейських країн. У музеї можна помилуватися на живопис, графіку, скульптуру, антикварні меблі, предмети декоративно-прикладного мистецтва. Загалом, збори на будь-який смак.

Джерело фото: kati Джерело фото: kati.com.ua.

Вартість: від 15 до 40 грн, залежно від того, скільки експозицій музею будете оглядати. Вихідні: понеділок, вівторок.

Як доїхати: їхати до станції метро «Льва Толстого» і вгору до Терещенківській. Музей знаходиться за адресою вул. Терещенківська, 15-17.

Детальніше про Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків читайте тут.

Музей Однієї Вулиці

Унікальне зібрання, повністю присвячене жителям, історії, становленню і розвитку однієї з самих київських вулиць, серцю і душі міста - Андріївському узвозу. Фотографії, документи, листівки, предмети старовини, меблі, одяг, факти, байки, історії та легенди. Експозиція розділена на дві частини - світ жінки і світ чоловіки.

Джерело фото: interesniy-kiev Джерело фото: interesniy-kiev.livejournal.com.

Вартість: 30 грн. Вихідні: понеділок.

Як доїхати: музей знаходиться на Андріївському сп., 2-б. Туди можна доїхати на метро до станції «Контрактова площа», і п'ять хвилин пішки до самого низу спуску.

Детальніше про Музеї Однієї Вулиці читайте тут.

Музей популярної науки і техніки «Експеріментаніум»

Місце, де ви можете помацати науку руками. Близько 300 інтерактивних експонатів, що дозволяють вам з головою зануритися в світ фізики, механіки, оптики, акустики, анатомії, електромагнетизму. Маса головоломок, лекцій, гуртків, різноманітних шоу дозволять провести час весело і з користю.

Джерело фото: kiev Джерело фото: kiev.vj.ua.

Вартість: найдорожчий номінант в нашому сьогоднішньому огляді - 100 грн, вихідні - 120. Правда діє ряд знижок і акцій, що при такій ціні важливо. Без вихідних.

Як доїхати: метро «Контрактова площа», вихід протилежний тому, який приводив нас до Андріївського, і по Валам майже до місця, де вони перетворюються в Глибочицьку. Музей знаходиться на вул. Верхній Вал, 2-а.

Детальніше про музеї «Експеріментаніум» читайте тут.

Водно-інформаційний центр / Музей води

Розміщується в колишньої водонапірної вежі, яка є частиною першого київського централізованого водогону. Тут ви дізнаєтеся все про гідросферу нашої планети. Причому долучитися не тільки до глобальних процесів, що відбуваються з вологою життя, але і з близькими кожному побутовими моментами водоспоживання. Все дуже наочно, цікаво і часто дозволяє взяти участь в процесі.

Джерело фото: travel-guide Джерело фото: travel-guide.com.ua.

Вартість: 40 грн. Вихідні: понеділок, вівторок.

Як доїхати: музей знаходиться за адресою вул. М. Грушевського, 1-в. Їхати на метро до станції «Майдан Незалежності» і 10 хвилин пішки до Європейської площі і наверх в Хрещатий парк.

Детальніше про музеї води читайте тут.

Державний музей іграшки

Отрада дітлахам і тим, хто молодий душею. 15 (!) Тисяч іграшок. Перші експонати з цього унікального зібрання з'явилися на світ ще в 30-х роках 20-го століття. Чого тут тільки немає! Ляльки, паровозики, машинки, конструктори, різноманітна живність, ігри, народна іграшка, авторські і промислові роботи. Деякі збереглися в дуже невеликій кількості примірників. Загалом, ласкаво просимо в дитинство!

Джерело фото: snp-kukla Джерело фото: snp-kukla.ucoz.ru.

Вартість: 20 грн. Вихідні: неділя, понеділок.

Як доїхати: станція метро «Кловська» і по вул. Мечникова до Кловського сп. Музей знаходиться за адресою Кловський сп., 8.

Детальніше про Державному музеї іграшки читайте тут.

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Тут ви зможете познайомитися з життям одного з кращих українських поетів. Причому додає інтересу те, що музей розташувався в будинку, де він мешкав 13 років, до самої смерті. В експозиції представлені рукописи, домашні речі, які оточували Рильського всі ці роки. Листи, книги з особистої бібліотеки, фотографії, картини та перлина колекції - записи голосу поета.

Джерело фото: wikimedia Джерело фото: wikimedia.org.

Вартість: 15 грн. Вихідні: понеділок.

Як доїхати: музей знаходиться на вул. Рильського, 7. Туди їхати до станції метро «Голосіївська», йти по вул. Рильського уздовж узлісся.

Детальніше про Літературно-меморіальному музеї Максима Рильського читайте тут.

Музей народної архітектури та побуту України / Музей під відкритим небом в Пирогово

Найвіддаленіший герой нашого сьогоднішнього списку. Але час, витрачений на дорогу, окупиться сторицею. Тут ви познайомитеся з зразками архітектури практично всіх регіонів України. 275 експонатів народного зодчества з 16 по 20 століття, включаючи церкви, вітряки, пасіки. 70 тисяч предметів побуту, одягу, посуду, меблів. І величезна територія для антуражних прогулянок і відпочинку на природі. Плюс кілька разів на місяць музей проводить ярмарки, свята народної творчості, під час яких можна не тільки прикупити вподобану рідкісну річ, але й взяти участь в її створенні.

Джерело фото: kiev24 Джерело фото: kiev24.ua.

Вартість: 30 грн. Вихідні: середа.

Як доїхати: тролейбус № 11 від станції метро «Виставковий центр», і близько 1 км пішки. Маршрутка № 496 від станції метро «Лук'янівська». Маршрутка № 576 від станції метро «Академмістечко». І доведеться пройтися. Музей знаходиться за адресою с. Пирогово, вул. Червонопрапорна, 1.

Детальніше про Музеї народної архітектури та побуту України читайте тут.

За музеям Києва можна гуляти днями і тижнями. При цьому відкривати все нові і нові чудеса, створені людським і природним генієм, і вивчати нашу історію і культуру.

І, можливо, ці прогулянки підштовхнуть вас до більш широкого пізнання цього світу, розвитку талантів, закладених в кожній людині.

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация