Кращий подарунок до Нового року: книга "Таємниці монастирів" від газети "Сегодня"

  1. Орфографічна помилка в тексті:

переглядів: переглядів:   Кращий подарунок до Нового року: книга «Таємниці монастирів» від газети «Сегодня»

Кращий подарунок до Нового року: книга «Таємниці монастирів» від газети «Сегодня». Фото: "Сегодня".

Книга "Таємниці монастирів" - це ексклюзивний спільний проект газети "Сегодня", "Клубу сімейного дозвілля" і Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Розкішне подарункове видання можна придбати тут . Це відмінний подарунок до Нового року.

Цю книгу створювали кілька років, вона є результатом подорожі по духовних центрів православ'я - від величних храмів і старовинних монастирів до далеких скитів. Видання піднімає завісу таємниці з відомого тільки присвяченим.

Києво-Печерська і Почаївська лаври, Свято-Іллінський храм у Чорнобилі і далекий Валаамського монастиря - більше 20 найвідоміших обителей України і Росії, кожна з яких, немов жива душа, не схожа одна на іншу.

Ви дізнаєтеся, що призводить людей в монастир, які вражаючі історії про шляхи до віри зберігають стіни святинь, про великому служінні і побут ченців, чудеса чудотворних ікон, давніх легендах і сторінках історії, прожитих храмами разом з країною.

ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР ГАЗЕТИ "СЬОГОДНІ": "Треба просто вірити!"

Цей проект розпочався для мене набагато раніше, ніж старт наших експедицій в монастирі. Років чотири з гаком назад мені стало сильно не вистачати в газеті якийсь опори. Чогось вічного. Так-так, в щоденній газеті! Здавалося б, 2012 рік, у нас все стабільно, ми йдемо в Європу, долар по 8. Готуємося до Євро-2012. Може, до речі, футбол мене і напряг? Може, хотілося небесної допомоги нашим гравцям? Думки звелися до того, що людям в усі часи потрібна підтримка в сьогоднішньому дні. А хто її може забезпечити, що не "Сегодня"?

І я зважилася завести в розділі "Новини України" ... щоденну колонку православного священика. Не всі аплодували стоячи цій задумці. Було нерозуміння, навіщо суспільно-політичній газеті релігія? Та й для самого батька Андрія, який погодився нести цей хрест, було непросто звикнути до сусідством його проповідей поруч з матеріалами про всяку світської метушні. Але виявилося, що читачі чекають публікацій. І навіть зберігають колонки. А в одному з хлібних кіосків продавець щодня виставляв слова отця Андрія для читання покупцями.

Стало ясно - треба посилювати успіх. Захотілося дізнатися більше про життя церкви. І Господь послав неймовірних людей з великою душею і дитячої допитливістю - Настю Белоусову, Сашу Яремчука і Люду Лисак. І нашу долю вирішило благословення намісника Києво-Печерської лаври, владики Павла, по слову якого відкривалися скарби православ'я.

Після півтора років проекту мені стало так шкода, що газета живе один день! А ще, що багато чого не помістилося на смуги. І прийшла думка зібрати всі праці в книгу. Коли просила нового благословення, усвідомлювала, що за вікном криза, що печатка стоїть неймовірно дорого. Але ж у нас було слово владики, та ще й справжній локомотив - його прес-секретар Вікторія! І диво початок здійснювалися! У нас повірив провідний видавець Олег Шпільман, не тільки профінансував вихід книги, але ще і забезпечив її переклад на українську та англійську мови. Влітку ще нічого не було готове, і ось грудень - а ми тримаємо в руках наш загальний шедевр!
Нехай благодать торкнеться всіх, хто був причетний до виходу книги, і всіх, хто буде читати цю працю.

Нехай благодать торкнеться всіх, хто був причетний до виходу книги, і всіх, хто буде читати цю працю

Ольга піднімається на хори.

ВЛАДИКА: "Розгорнута книга Євангелія"

"Спочатку я не думав про книгу, адже наша мета була - донести людям основи християнської культури, що багатші віри і гуманніше церкви Господа Христа немає в світі, - каже намісник Києво-Печерської лаври владика Павло. - Я не міг навіть уявити, що слово стане плоттю, а репортажі втіляться в цю книгу "Таємниця монастирів", для якої знайдеться найкращий видавець в країні і погодиться видати цей величезний труд. Це чудо Боже. Знаючи кожного з творців книги, я бачив, як їх стосувалася благодать Божа. Вони, залишивши сім'ї, їхали на 10 днів на Валаам , В Олександро-Невської лаври, в Троїце-Сергієву лавру та інші монастирі. Як апостоли, вони залишали все і йшли за Христом. Тому я точно знав тільки одне - в таких поїздках і в репортажах не могло бути нічого, що не з волі Божої . Особисто для мене ця книга - це історія наших країн, історія нашої церкви, історія майбутнього Царства Небесного. ця розгорнута книга Євангелій, продовження апостольського служіння, діянь Святих Апостолів. Через неї Господь закликає нас і читачів до Вічності ".

Через неї Господь закликає нас і читачів до Вічності

Митрополит Павло біля вівтаря.

РЕАЛИЗАТОР ІДЕЇ: "Історія божого промислу"

"Ця книга - історія Божого промислу! - впевнена прес-секретар владики Павла Вікторія. - Так, історичних офіційних книг по монастирях досить, а от цікавих, щоб хотілося не скласти на полицю, як сувенір, а читати (причому і невіруючим, і воцерковленою ) - на жаль, таких не було. Нам же хотілося показати життя монастирів через людей, які там знаходяться і служать Богу. Про те, що у кожного своя дорога до спасіння, тільки треба її знайти. Коли ми зрозуміли, що репортажі можуть стати настільною книгою для кожного, стали шукати видавництво, до лось не тільки вирішилося б надрукувати цей величезний труд, а й поширити. У нас не було ні знайомих, ні меценатів, було лише "Благословляю видати" від владики Павла. І цього виявилося достатньо. Я знайшла в інтернеті найбільше видавництво нашої країни "Клуб сімейного Дозвілля ", набрала номер телефону і пояснила нашу ідею, яка сподобалася видавцям настільки, що вони погодилися її створити, надрукувати і розповсюдити! Величезне спасибі гендиректору" Клубу сімейного Дозвілля "Олегу Шпільману, всім тим, хто її створював, хто благословляючи л і, головне, Господу - за Його диво ".

Величезне спасибі гендиректору Клубу сімейного Дозвілля Олегу Шпільману, всім тим, хто її створював, хто благословляючи  л і, головне, Господу - за Його диво

Прес-секретар владики.

ЖУРНАЛІСТ: "Робота як очищення душі"

"Коли вперше взяла нашу книгу в руки, то трохи її не випустила - взагалі не очікувала, що вона така велика і важка, - каже журналіст газети" Сегодня "Анастасія Білоусова. - Уже вдома, гортаючи сторінки, я не помітила, як і ніч пройшла. Кожен розворот в ній для мене - ціла мікрожиття, наповнена емоціями і подіями. там нам заборонили знімати корів, там у мене забрали диктофон, там потрібно було вистояти п'ять годині на літургії, щоб взяти інтерв'ю у владики. Ченці не звикли спілкуватися з пресою , вважаючи її різновидом бісів. Тому треба було дуже постаратися змінити їхнє ставлення, щоб вони у відповідь розповіли нам про своє життя і поділилися мудрістю. Спочатку ми переживали, що всі монастирі будуть однакові, але виявилося, що жодна обитель не схожа на іншу. Як сказали нам черниці Кременецької обителі - як немає жодної схожої душі, так немає жодного схожого монастиря. Це виявилося чистісінькою правдою. Взагалі вважаю, що нам неймовірно пощастило. Ми не тільки робили свою улюблену роботу - спецрепортаж, а й паралельно, часто самі того не розуміючи, чистили свою душу, серце і розповідали про це нашим читачам. Я - словами, Саша Яремчук - фотографіями, Люда - макетіровкой і т.д. А ви б знали, як смачно в монастирях годують, зустрічають і благословляють! Наші водії навіть чергування встановили за право везти нас в той чи інший монастир - настільки їм подобалися ці поїздки! У якийсь момент я помітила, що стала і в повсякденному житті носити довгі спідниці, закриті кофти, перестала фарбувати лаком нігті. Чи не тому, що "це потрібно", а тому що так хотілося. Всі слова в книзі - це диктофонні розшифровки, а не мій переказ почутого, напевно, тому книга вийшла жива. Найдивовижніше - вперше за 10 років моєї роботи в "Сегодня" нам почали телефонувати читачі не для того, щоб посварити, а щоб подякувати. Саме читачі переконали нас в тому, що ми робимо важливу і потрібну справу - допомагаємо людям знаходити шлях до Бога ".

Саме читачі переконали нас в тому, що ми робимо важливу і потрібну справу - допомагаємо людям знаходити шлях до Бога

Анастасія Білоусова: "У кожного свій незвичайний шлях до Бога".

ДИЗАЙНЕР: "Сподіваюся, буде продовження"

"Як людина православна і цікавиться цією темою, я все два роки жила проектом" Таємниці монастирів ", пропускала його через своє серце," проживала "кожен розворот, який виходив в друк, - згадує Людмила Лисак, головний дизайнер спецпроекту газети" Сегодня ". - Як показала практика, не кожен може без підготовки і розуміння змакетувати розворот на релігійну тему, тому доводилося все робити самій, навіть будучи на лікарняному або у відпустці. Складно було вмістити весь масив матеріалу, який привозили хлопці. Я розривалася межд живими текстами Насті Білоусової та унікальними фото Саші Яремчука. Скільки було скорочено тексту, скільки фотографій не вмістилися на шпальтах газети - навіть не уявляєте!

Найяскравішим і важливим моментом проекту для мене стало відрядження разом з Настею і Сашею на Валаам. Якщо до цього я подорожувала по монастирях, читаючи Настині тексти, слухаючи враження і розглядаючи Сашкові фото, то тепер побачила цю роботу вживу, могла поклонитися святиням, відчути, прожити все самій. Це зовсім інше! Така кількість мудрих бесід, настанов, унікальних зустрічей, які ми отримали за ті 10 днів, у мене не було багато років. Вони навчили мене, як важливо за суєтою життя не забувати про Бога і вічності.

Також відчула на собі силу благословення владики Павла. Ось це міць! Після проголошення його імені нам всюди була "зелена дорога", всюди відкривалися двері. Коли дивлюся на книгу, вражає глобальність нашої праці. Адже в газеті "Таємниці монастирів" виходили два роки і не так було видно всієї масштабності. Бачиш потрібність і важливість роботи. Хочеться, щоб люди, які читають цю книгу, змогли доторкнутися до вічних цінностей, побачити святі місця і задуматися про важливе. Сподіваюся, що у цієї книги і проекту буде продовження ".

Сподіваюся, що у цієї книги і проекту буде продовження

Люда Лисак. Два роки вела "Таємниці монастирів" в газеті.

ВИДАВЕЦЬ: "Це цілий пласт православної культури"

"Хороший видавець ніколи не пройде повз хорошого матеріалу! - каже генеральний директор Книжкового Клубу "Клуб Сімейного Дозвілля" Олег Шпільман. - А якщо серйозно, то в серії репортажів газети "Сегодня" ми побачили не тільки пізнавальну, виховує, а й величезну культурологічну цінність. Така концентрація цікавої для читача інформації про життя духовних центрів православ'я, від лавр до самий далеких скитів, унікальні фотоматеріали про самих прихованих від очей непосвячених моментах щоденного життя монастирів і братії, нарешті, дуже необхідні в наш непростий час історії духовної стійкості і жертовності! І мова йшла про декілька десятків обителей з найширшою географією, з вражаючою уяву широтою охоплення цілого пласта православної культури! Тому з самого початку ми не розглядали цей проект як комерційний. Звідси і ціна, по якій ми продаємо видання такого формату. Вона приблизно дорівнює нашим витратам на одиницю примірника. Нашою метою було дати можливість якомога більшій кількості людей придбати цю книгу. Для нас це була не фінансова інвестиція - швидше, інвестиція в духовність, в збереження тисячолітніх традицій культури. А благословення митрополита Павла і спільна, на максимумі віддачі робота співробітників нашого видавництва, журналістів газети "Сегодня", представників Києво-Печерської лаври з самого початку дали нам можливість повірити, що ось ця інвестиція обов'язково окупиться ".

А благословення митрополита Павла і спільна, на максимумі віддачі робота співробітників нашого видавництва, журналістів газети Сегодня, представників Києво-Печерської лаври з самого початку дали нам можливість повірити, що ось ця інвестиція обов'язково окупиться

ФОТОГРАФ: "Такого живого альбому я ще не бачив"

"В кінці 80-х років я випадково побачив фоторепортаж з якогось монастиря, - каже фотокореспондент" Сегодня "Олександр Яремчук. - У ті часи ми взагалі не знали, що таке монастир. Тоді і з'явилася мрія - хоч раз би побувати там, переночувати, подивитися, як там люди живуть. і моя мрія здійснилася! найяскравішим враженням став перший монастир - Зимненська обитель на Волині. З неї і почалися дива. Наприклад, поки їхали, йшла злива, а коли фотографували - вийшло сонце і було рівно до тих пір, поки ми працювали. Коли сіли в машину їхати назад - злива знову пішов. Подібні чудеса відбувалися постійно!

Звичайно, ці два роки змінили мене. Я став спокійніше і кардинально змінив ставлення до церкви, став більш віруючим. Всі знімки зроблені в форматі репортажної зйомки, а не художньої. Фотохудожники зазвичай витрачають багато часу, чекають погоди, шукають світло. Ми ж приїхали, сня¬¬лі і поїхали далі. Відзняти величезний монастир за півдня і передати своє ставлення до нього - важко. Особливо якщо ще й забороняють знімати не те що ченців, але і корів! Ми, звичайно, все одно зняли зі спин або полубоком, ховаючись в кущах. Такого живого фотоальбому я ще не бачив.

Такого живого фотоальбому я ще не бачив

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Кращий подарунок до Нового року: книга" Таємниці монастирів "від газети" Сегодня "". інші монастирі України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

2012. Може, до речі, футбол мене і напряг?
Може, хотілося небесної допомоги нашим гравцям?
А хто її може забезпечити, що не "Сегодня"?
Було нерозуміння, навіщо суспільно-політичній газеті релігія?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация