Красиві села: Вятское, Кімжа, Кинерма, Погост, Ворзогори, Великий Куналу, Десятникова, Кільце.

  1. 1. Ворзогори, Архангельська область
  2. 2. Вятское, Ярославська область *
  3. 3. Кільце, Архангельська область
  4. 4. Кімжа, Архангельська область
  5. 5. Кинерма, Республіка Карелія *
  6. 6. Ошевенскій Погост, Архангельська область *
  7. 7. Великий Куналу, Республіка Бурятія
  8. 8. Десятникова, Республіка Бурятія *

П оселенія поморів в Архангельській області, села старообрядців в Бурятії, купецьке село в Ярославській області ... Ми підібрали 8 російських сіл з красивими пейзажами, оригінальними музеями та архітектурними пам'ятками. Вирушаємо в віртуальну подорож і # отдихаемвРоссіі.

1. Ворзогори, Архангельська область

Ворзогори - поморське село на березі Білого моря. Вперше воно згадується в історичних документах в 1559 році. Уже в ті роки село було відоме своїми суднобудівниками. У XVI-XVII століттях місцеві майстри будували дерев'яні морські судна для ченців Соловецького монастиря .

У Ворзогорах знаходиться дерев'яний храм Зосима і Саватія Соловецьких 1850 року. Також тут розташований унікальний пам'ятник - дерев'яний трійник, єдиний зі збережених, які розташовані прямо на морському березі. Він складається з Микільської церкви (1636 рік), Введенської церкви (1793 рік) і дзвіниці (XVIII століття). У минулі століття подібні архітектурні ансамблі на березі моря зустрічалися досить часто, але сьогодні все, крім Ворзогорского, зруйновані. Пам'ятники дерев'яного зодчества і мальовничі морські заходи сонця залучають в Ворзогори мандрівників і художників.

П оселенія поморів в Архангельській області, села старообрядців в Бурятії, купецьке село в Ярославській області

село Ворзогори

село Ворзогори

Село Ворзогори. Вид на Біле море

Вид на Біле море

село Ворзогори

2. Вятское, Ярославська область *

Село Вятское в Ярославській області засноване в 1502 році. Тут жили не тільки хлібороби, а й купці. Вятское швидко розвивалося і до початку XIX століття нагадувало невелике містечко з брукованими вулицями, дерев'яними і кам'яними особняками, церквами.

Сьогодні в Вятском працюють 10 музеїв. У Будинку купця Горохова відвідувачам запропонують попрацювати в купецької лаві і засолити овочі за рецептом XIX століття. В політехнічному музеї «Дивовижний світ механізмів і машин» гостей навчать створювати гравюру на спеціальному верстаті позаминулого століття, а в «Дитячому світі» покажуть найбільшу в Росії колекцію дитячих іграшок. У селі навіть є свій парк атракціонів: гойдалки і каруселі там відтворені за старовинними малюнками.

Музей «Будинок ангелів» присвячений жителю села Вятское Петру Телушкин. Він вважається родоначальником промислового альпінізму в Росії: в 1830 році Телушкин відремонтував пошкоджене крило ангела на шпилі Петропавлівського собору .

* Член Асоціації найкрасивіших сіл Росії

село Вятское

село Вятское

Село Вятское. Музей «Дитячий світ»

Музей «Дитячий світ»

село Вятское

3. Кільце, Архангельська область

«Хатніх царство» - село Кільце Архангельської області - вперше згадувалося в російській перепису 1623 року. Кожен будинок в Кільце прикрашений різьбленими балконами, візерунковими лиштвами або фігурними ковзанами на покрівлях.

Кільце знаменита своїми обетной хрестами: раніше місцеві жителі встановлювали їх «за обіцянкою». Хрести могли нагадувати про щасливу подію - зцілення від тяжкої хвороби або народження дитини. Іноді їх встановлювали в пам'ять про негоди - неврожайних роках або повені. Вважалося, що хрести оберігають місцевих жителів від бід. Вони приносили до хрестів тканинні полотнища, хустки, рушники. Найвідоміший хрест стоїть на в'їзді в село.

село Кільце

село Кільце

село Кільце

село Кільце

село Кільце

4. Кімжа, Архангельська область

село Кімжа виникла в XV столітті. Вона розташовується на невисокому стрімкому березі річки з однойменною назвою. Тут збереглися пам'ятки північного дерев'яного зодчества: двоповерхові хати XIX століття, обіцяні хрести, шатрова церква 1709 року. У Кімже знаходяться дві найпівнічніші млини в світі. Кімжане за допомогою голландських майстрів відновили їх і відремонтували внутрішні механізми. В одній з млинів відкритий музей.

У селі працює школа ремесел. Тут можна навчитися ткати килими і рушники на старовинних верстатах, а також ліпити з глини латки - північні страви для запікання риби. В етнографічному музеї «Політов будинок» гості побачать, як виглядали хати в позаминулому столітті. Тут зберігаються самовари, скрині, посуд і гасниці. В музеї працює постійна експозиція «Світ мезенской жінки».

село Кімжа

село Кімжа

село Кімжа

село Кімжа

село Кімжа

5. Кинерма, Республіка Карелія *

Вперше про Кинерма йдеться в «Писцовой книзі Обонежской пятіни» в 1563 році. У центрі поселення знаходиться Каплиця Смоленської Божої Матері XVIII століття зі старовинним іконостасом. Від каплиці в різні боки розходяться вулиці. Найстарші будинку села зведено в XVIII-XIX століттях, більшість з них стали пам'ятниками архітектури.

Жителі села займаються сільським господарством, зберігають і підтримують традиційний сільський уклад. Туристам тут розкажуть про карельських звичаях і проведуть майстер-класи з народних ремесел. Гості спробують національні страви і навчаться готувати традиційні карельські страви на спеціальних кулінарних курсах.

* Член Асоціації найкрасивіших сіл Росії

* Член Асоціації найкрасивіших сіл Росії

село Кинерма

село Кинерма

село Кинерма

село Кинерма

село Кинерма

6. Ошевенскій Погост, Архангельська область *

Село Погост в Архангельській області називають також Ошевенскім погостювати . На в'їзді в село розташоване кам'яне підстава монастиря Святого Олександра Ошевенского . Обитель закрили в 20-і роки минулого століття, монастир виявився покинутим. Сьогодні для відвідувачів і прочан знову відкритий собор Успіння Пресвятої Богородиці 1707 року. У Надбрамному Нікольському храмі проводяться літургії.

У селі Ошевенскій Погост збереглася Церква Богоявлення 1787 року. Архітектурні пам'ятники XIX століття - дзвіницю і будинок-двір Попова - перевезли в музей дерев'яного зодчества «Малі Корели» .

У погостювати до сих дотримуються традиційні обряди. Перед весіллям печуть солоне печиво: вважається, що воно приносить в сім'ю достаток. Готувати обрядові страви, прясти на старовинних прялках і правильно користуватися віником в російській лазні місцеві жителі вчать і туристів. Для гостей проводять екскурсії по архітектурним пам'яткам.

* Член Асоціації найкрасивіших сіл Росії

Село Ошевенскій цвинтар

Село Ошевенскій цвинтар

Село Ошевенскій цвинтар

Село Ошевенскій цвинтар

Село Ошевенскій цвинтар

7. Великий Куналу, Республіка Бурятія

Бурятське село Великий Куналу семейскіх старообрядці заселили в 1765 році. Будинки, господарські будівлі та паркани тут фарбували в яскраві чисті кольори і прикрашали різьбленням. Жителі села і сьогодні дотримуються цієї традиції.

Семейскіх відтворюють народні костюми і зберігають обрядовий фольклор. Большекуналейскій народний хор - найстаріший пісенний колектив Сибіру і Далекого Сходу, йому майже 90 років. Знаменитий семейскіх розспів російських народних пісень куналейской співочої школи вивчають у багатьох музичних інститутах, училищах і коледжах. Хор не раз гастролював за кордоном, в тому числі в США, Європі, Японії.

Село Великий Куналу

Село Великий Куналу

Село Великий Куналу

Село Великий Куналу

Село Великий Куналу

8. Десятникова, Республіка Бурятія *

Десятникова вперше згадується в «розпису Тарбагатайского Зосимо-Саватіевской церкви» в 1746 році. Семейскіх село складається з п'яти вулиць, розташованих на берегах невеликої тайгової річки Тарбагатайка. Старообрядці оселилися в цих краях більше 250 років тому. На вулиці, яку місцеві жителі називають «Багатий край», стоять хати 1812-1813 років.

Традиційно старообрядці села Десятникова розписували будинки зсередини яскравими барвистими візерунками. Ці розписи з казковими і квітковими мотивами збереглися в багатьох кімнатах.

Сьогодні в селі проживає близько 800 чоловік. Як і в давні часи, жителі займаються сільським господарством, розводять бджіл і дотримуються багато традицій. Одна з особливостей місцевої культури - знамениті багатоголосні семейскіх пісні. У селі проводять екскурсії для туристів і знайомлять їх з фольклором і побутом старовірів.

* Член Асоціації найкрасивіших сіл Росії

село Десятникова

село Десятникова

село Десятникова

село Десятникова

село Десятникова

Дякуємо за надані матеріали Асоціацію найкрасивіших сіл Росії .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация