Кравчук про воєнний стан: обмеження прав і свобод громадян станеться лише при прямому вторгненні РФ

Перший президент України зазначив, що введення воєнного стану не може виправдати зниження боротьби з корупцією, зниження життєвого рівня людей, не може знизити темпи реформ. Перший президент України зазначив, що введення воєнного стану не може виправдати зниження боротьби з корупцією, зниження життєвого рівня людей, не може знизити темпи реформ

Перший президент прокоментував введення воєнного стану / фото УНІАН

Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що в даний немає підстав для обмеження прав і свобод громадян в умовах воєнного стану.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в коментарі журналістам.

Так, відповідаючи на питання, чи загрожує військовий стан прав і свобод громадян України, Кравчук зазначив: «Чи загрожує (правам і свободам) за умови прямого вторгнення ворога. Зараз немає прямого вторгнення. Є гібридна війна, конфлікт. Те, що сталося в Керченській протоці, я не вважаю це прямим вторгненням, тому немає підстав для обмеження прав і свобод ».

Читайте також Воєнний стан в Одесі: протиповітряну оборону приводять в бойову готовність

Він нагадав, що чинний президент України в розмові з секретарем НАТО, лідерами європейських країн заявив про те, що чергові вибори в країні, незважаючи на введення воєнного стану, відбудуться обов'язково, Конституція не буде порушена, і права та свободи людей будуть забезпечені.

«Таким чином, громадськість зарубіжна і держави зарубіжні - наші партнери зрозуміли дію президента і Верховної Ради. Тепер нам потрібно, щоб це все, що заявлено, виконувалося абсолютно точно, без вільного тлумачення », - сказав Кравчук, закликавши громадськість контролювати ситуацію.

«Я не виключаю, що спроби обійти або використовувати військовий стан в політичних цілях можуть бути. Але ми не повинні цього допустити », - підкреслив він.

Кравчук додав, що введення воєнного стану «не може виправдати зниження боротьби з корупцією, не може виправдати зниження життєвого рівня людей в Україні, не може знизити реформи - медичні та інші».

«Тобто, заяви, які зроблені, і ті закони, які прийняті, повинні виконуватися з більшою силою, а не меншою, враховуючи воєнний стан», - сказав Кравчук.

За його словами, протягом 30-денного воєнного стану влади України повинні спланувати так свою діяльність, щоб повністю підготуватися до можливих загроз, врахувати всі ризики на випадок повномасштабного втручання в Україну.

«Якщо є військовий стан - ми можемо все розпланувати - це відповідальність посадових осіб, врахувати ресурси, нашу силу, які можливості можна використовувати. Все це треба зробити. Я думаю, що за 30 днів можна зробити », - додав Кравчук .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация