Кредит без довідки про доходи

  1. Реклама:
  2. Залиште свій коментар:
  3. Останні коментарі:

У боротьбі за клієнтів банки все частіше стали видавати кредити без довідки про доходи У боротьбі за клієнтів банки все частіше стали видавати кредити без довідки про доходи. За визнанням заступника голови правління. УкрСиббанку Тараса Кириченко, 70% таких позик надаються тим, у кого та чи інша частина доходів не «засвічується» офіційно. За оцінкою начальника управління активних операцій фізичних осіб банку «Фінанси і Кредит» Віталій Шастун, частка кредитів в Україні, які видаються без офіційної довідки про доходи, - 90%.

Банкіри пояснюють це специфікою українського ринку. «У Києві більшість клієнтів уже перейшли на офіційні зарплати. Але в регіонах номінальні доходи залишаються дуже низькими », - говорить радник центру споживчого кредитування банку« Надра »Оксана Романів. «Зараз дуже мало клієнтів, у яких немає довідки про доходи. Найчастіше трапляється так, коли в довідці вказана мінімальна зарплата. При цьому у таких позичальників вже є автомобілі і квартира », - зазначає вона.

Довіряють невеликі суми

Спочатку банки закривали очі на дуже низькі офіційні зарплати клієнтів, а тепер і зовсім перестали вимагати від них довідку про доходи. Зараз споживчий кредит до $ 3 тис. Можна отримати безпосередньо в магазині, пред'явивши співробітникам банку тільки паспорт і ідентифікаційний код.

Щоб перевірити надійність позичальника, йому запропонують заповнити анкету. У деяких банках без довідки про офіційні доходи можна отримати кредит на суму, що перевищує $ 3 тис. Однак в цьому випадку для прийняття рішення фінустанові знадобиться кілька днів. Його співробітники неодмінно подзвонять в компанію, де ви працюєте, щоб перевірити рівень зарплати, зазначений в анкеті. Служба безпеки банку також проаналізує вашу кредитну історію і наявність непогашених позик.

«Чорні» списки банків

У неофіційних бесідах банкіри зізнаються, що єдиною і надійної системи оцінки позичальника до сих пір не існує. Тому механізм визначення платоспроможності клієнта - це ноу-хау кожної фінустанови. «З паспорта позичальника ми отримуємо інформацію про ньому і аналізуємо його кредитну історію. У нас величезна внутрішня база даних », - розповідає начальник управління споживчого кредитування Приватбанку Роман Негінський. Так, за його словами, в цій фінустанові не нададуть кредит, якщо потенційний клієнт знаходиться в «чорному» списку банків або не розрахувався за попередніми позиками.

У кредитних експертів досить способів перевірити вашу платоспроможність. «Гроші не можуть йти в нікуди. Клієнт заробляє і, відповідно, витрачає. Наявність у позичальника нерухомості, автомобіля, рахунки в банку і навіть відміток в закордонному паспорті про туристичні подорожі є підтвердженням його платоспроможності », - говорить Романів.

Гроші вперед

«За тих, хто обманює, платять ті, хто чесно повертає кредит, - стверджує Негинській. - Чим складніше процедура оформлення позики, чим більше документів надає клієнт, тим детальніше ми можемо проаналізувати ризики і запропонувати меншу відсоткову ставку. Тому що розуміємо, що ризик у нас в цьому випадку мінімальний ». Він зазначає, що навіть якщо ставка кредиту не змінюється, банки збільшують його вартість за рахунок комісій і зборів. «Як правило, банки не розкривають ефективну ставку. Навіщо лякати клієнтів? »- міркує він.

Автор - Руслана Песоцька
Джерело - http://delo.ua

Обговорити на форумі Підписатися на розсилку Додати новину

[ [   Опубліковано на сайті 29 Опубліковано на сайті 29.06.2006 в розділах: Всі новини , Споживче кредитування ]

Реклама:
Ще в розділі:

« НБУ попереджає - у російського "ВІП-Банку" більше немає ліцензії ...
Банки відсікають потенційних клієнтів високою вартістю позик на покупку житла »

Залиште свій коментар:

You must be Увійдіть для створення коментаря.

Останні коментарі:
Останні новини:
  • Як повернути часть сплачений відсотків за іпотекою. Податковий кредит.
  • Банки і забудовники. Що чекати в 2019 році?
  • Гра в іпотеку. Де и як отріматі Іпотечний кредит?
  • Головні нюанси і важливі особливості страхування житла
  • Національний банк затвердивши ПЕРЕЛІК банків для стрес-тестування у 2019 году

Навіщо лякати клієнтів?
Що чекати в 2019 році?
Де и як отріматі Іпотечний кредит?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация